Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω 4gb ram αλλα διαβασα καπου οτι τα βιστα και xp αναγνωριζουν μονο τα 3 απ'τα 4gb ραμ..το υπολοιπο 1gb παει αχρηστο??:confused:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω 4gb ram αλλα διαβασα καπου οτι τα βιστα και xp αναγνωριζουν μονο τα 3 απ'τα 4gb ραμ..το υπολοιπο 1gb παει αχρηστο??:confused:

εΧΕΙ σημασια αν ειναι 32bit η 64 bit το λειτουργικο,,,το δευτερο αναγνωριζει μεχρι και 16 gb νομιζω..δεν ειναι θεμα βιστα ή χπ δηλαδη αλλα αρχιτεκτονικης;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ολα τα windows 32bit λειτουργικα εχουν το θεμα αυτο.

 

τα εχουμε πει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ολα τα windows 32bit λειτουργικα εχουν το θεμα αυτο.

 

τα εχουμε πει.

 

Πως μπορεις να πας σε 64βιτ?? υπαρχει αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεις να πας σε 64βιτ?? υπαρχει αναβαθμιση

αγοράζεις τα 64bit. δεν υπάρχει μέθοδος αναβάθμισης μόνος καθαρή εγκατάσταση. χάνεις τις εφαρμογές σου + ρυθμίσεις αλλά όχι και τα αρχεία σου.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

αγοράζεις τα 64bit. δεν υπάρχει μέθοδος αναβάθμισης μόνος καθαρή εγκατάσταση. χάνεις τις εφαρμογές σου + ρυθμίσεις αλλά όχι και τα αρχεία σου.

 

Αυτο δεν το επιασα! Δεν πρεπει να κανει φορματ??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το επιασα! Δεν πρεπει να κανει φορματ??

 

Για να βάλεις τα 64bit, πρέπει να κάνεις format! Όπως λέει και ο φίλος ο Alexkass, θα χρειαστεί να κάνεις καθαρή εγκατάσταση (clean install). Τις ρυθμίσεις θα τις χάσεις και... αν επιθυμείς να κρατήσεις τα αρχεία σου, θα πρέπει να κάνεις backup σε έναν άλλο σκληρό δίσκο (εξωτερικό κατά προτίμηση :happy:)

 

EDIT: Καλά, δεν είναι και υποχρεωτικό να αντιγράψεις τα αρχεία σε εξωτερικό δίσκο. :p και οι εσωτερικοί κάνουν τη δουλειά τους... :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αγοράζεις τα 64bit. δεν υπάρχει μέθοδος αναβάθμισης μόνος καθαρή εγκατάσταση. χάνεις τις εφαρμογές σου + ρυθμίσεις αλλά όχι και τα αρχεία σου.

 

Κάνει για όλα τα HW ή εχει κάποιες ιδιαίτερες απαιτήσεις??

Link to comment
Share on other sites

Κάνει για όλα τα HW ή εχει κάποιες ιδιαίτερες απαιτήσεις??

 

Καταρχάς, ο επεξεργαστής πρέπει να υποστηρίζει 64-bit και το hardware να υποστηρίζει 64-bit drivers... έτσι μου έχουν πει... δεν είμαι σίγουρος. Ελπίζω να βοήθησα! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρέπει ο επεξεργαστής (σχεδόν όλοι της αγοράς) να υποστηρίζει τέτοια λειτουργικά.

 

τέλος πρέπει να δεις συμβατότητα υλικού αν και δε νομίζω να έχεις θέμα.

 

βέβαια αφού δεν ξέρεις αυτά τότε μάλλον δεν χρειάζεσαι τα 64άρια. μείνε στα 32άρια. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις τα 64bit, πρέπει να κάνεις format! Όπως λέει και ο φίλος ο Alexkass, θα χρειαστεί να κάνεις καθαρή εγκατάσταση (clean install). Τις ρυθμίσεις θα τις χάσεις και... αν επιθυμείς να κρατήσεις τα αρχεία σου, θα πρέπει να κάνεις backup σε έναν άλλο σκληρό δίσκο (εξωτερικό κατά προτίμηση :happy:)

 

EDIT: Καλά, δεν είναι και υποχρεωτικό να αντιγράψεις τα αρχεία σε εξωτερικό δίσκο. :p και οι εσωτερικοί κάνουν τη δουλειά τους... :p

 

Ειπα κ εγω.. Ετσι οπως γραφτηκε, εγω καταλαβα μια διαδικασια αντιθετη του system restore το οποιο επηρεαζει λογισμικο αλλα οχι αρχεια! :confused: Εννοειται πως κανεις backup τα αρχεια σου και μετα προχωρας σε format, νομιζω θα μπορουσε να ειπωθει πιο απλα η διαδικασια! ;)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

λάθος και πάλι λάθος. :)

 

που το μάθατε το format?

 

format δεν κάνουν τα vista. απλά σου μεταφέρουν τα αρχεία σου σε ένα φάκελο. δε χάνεις τίποτα. δε χρειάζεται να σώσεις τίποτα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δεν τα έχεις ανάγκη. όταν με το καλό θέλουμε πάνω από 3GB ram και όταν υπάρχουν αρκετές τέτοιες εφαρμογές τότε το μιλάμε πάλι.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δεν τα έχεις ανάγκη. όταν με το καλό θέλουμε πάνω από 3GB ram και όταν υπάρχουν αρκετές τέτοιες εφαρμογές τότε το μιλάμε πάλι.

 

Ολα αυτα με ενδιαφέρουν γιατι το νέο μηχάνημα που πηρα εχει 4g μνήμη και δεν ξερω απο που προκύπτει ή που φαίνεται οτι χρησιμοποιεί μονο τα 3g. Στις ιδιότητες του 'Υπολογιστή μου' λέει κανονικά 4g.

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

το έχουμε πει χιλιάδες φορές. το sp1 γράφει την πλήρη μνήμη αλλά τα όρια του κώδικα είναι 3.2 περίπου.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

κατω δεξια απο την μπαρα εχει εξαφανιστει το εικονιδιο του ηχου και αυτο της ασυρματης συνδεσης...πως τα επαναφερω?

 

 

ευχαριστω

 

 

υγ.δοκιμασα δεξι κλικ->ιδιοτητες-> περιοχη ειδοποιησεων αλλα εκει που λεει ηχος και συνδεσεις ειναι σαν ξεθωριασμενα...

 

τελικα ττο προβλημα αυτο λυθηκε.

σημερα οπως εμφανιζει το εξης.ενω ειμαι συνδεδεμενη στο ιντερνετ μου βγαζει πως δεν ειμαι!!

δοκιμασα να το κανω να μην εμφανιζεται και μετα να εμφανιζεται,αλλα δεν εγινε κατι..

 

http://img6.imageshack.us/img6/1874/34132643.jpg

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

το sp2 έγινε rtm. άντε να γίνει και rtw. :)

 

εδώ και λίγες ώρες το αγγλικό office 2007 sp2 @ wu :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

το sp2 έγινε rtm. άντε να γίνει και rtw. :)

 

εδώ και λίγες ώρες το αγγλικό office 2007 sp2 @ wu :)

 

Eγω εxω βαλει την rtm εδω και μια βδομαδα (την ειχα κατεβασει απο ενα τορρενταδικο σιτε)..δν μου εχει εμφανισει κανενα προβλημα..:)..μηπως γνωριζουμε ποτε θα βγει η τελικη εκδοση??..εγω ειχα διαβασει για Μαιο..:confused:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

το sp2 έγινε rtm. άντε να γίνει και rtw. :)

 

εδώ και λίγες ώρες το αγγλικό office 2007 sp2 @ wu :)

 

Tο SP2 του Office "κατέβηκε" αυτόματα από το Windows Update στο PC μου... αλλά εγώ έχω τα ελληνικά office! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω εxω βαλει την rtm εδω και μια βδομαδα (την ειχα κατεβασει απο ενα τορρενταδικο σιτε)..δν μου εχει εμφανισει κανενα προβλημα..:)..μηπως γνωριζουμε ποτε θα βγει η τελικη εκδοση??..εγω ειχα διαβασει για Μαιο..:confused:

δεν θα σας κυνηγάω.

 

updates βάζουμε μόνο μέσω windows update. ποτέ ως stand alone.

 

πριν μια βδομάδα δεν υπήρχε. λογικά θα έχεις περάσει κάποια rc escrow bloat full, trojan version.

 

μόνο από wu παρακαλώ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σας κυνηγάω.

 

updates βάζουμε μόνο μέσω windows update. ποτέ ως stand alone.

 

πριν μια βδομάδα δεν υπήρχε. λογικά θα έχεις περάσει κάποια rc escrow bloat full, trojan version.

 

μόνο από wu παρακαλώ.

 

Nαι βσκ ειχα σκοπο να περιμενω για την τελικη εκδοση αλλα επειδη ειχε εμφανισει καποια προβληματα το pc μου βιαστηκα να το βαλω..το τορρεντ αρχειο ανεφερε στον τιτλο του για rtm version..δν ελεγε τπτ για rc..μαλιστα μεσα στο τορρεντ ειχε και αυτο ''Vista SP 2 RTM Escrow.txt''..ισως να ειναι μαιμου και να ειναι οντως rc..τι να πω..:what:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...