Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

rc δεν είναι τίποτε περισσότερο από με beta 3,4 όπως εσύ θες πες το.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που πάμε για Μαιο να δούμε και το νεο σερβις πακ, εικαζεται οτι μετα τον ΙΕ8 θα το δουμε πολυ συντομα στις οθονες μας..
Link to comment
Share on other sites

Xριστος Ανεστη!!

 

Δυο ερωτησεις:

1) Συνδεω την webcamera μου στο PC την διαβαζει μια χαρα αλλα πως θα τραβηξω φωτος απο αυτην..εννοω ουτε ενα ενα εικονιδιο της τπτ..θυμαμαι στα XP στον ''Ο υπολογιστη μου'' εμφανιζοταν το εικονιδιο webcamera και απο εκει μπορουσες να βγαλεις φωτος..στα βιστα τι γινεται?? (Εχω βιστα χομε πρεμιουμ 32βιτ)

2) Στην sidebar οταν παταω το ''+'' για να προσθεσω γκαντζετς δν εμφανιζεται το παραθυρο με τα γκαντζετς απλα δν εμφαιζεται τπτ..οσες φορες κι αν κανω κλικ..δοκιμασα και δεξι κλικ ''προσθηκη μικροεφαρμογης..'' αλλα τπτ και παλι..μηπως εχετε καμια ιδεα??..:confused:

 

Αυτα..ευχαριστω..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω βαλει..βσκ ηταν εγκατεστημενο απ'την αρχη οταν πηρα το PC..και τα windows ειναι ΟΕΜ οχι retail αν αυτο εχει καποια σημασια..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

για την κάμερα δες στον πίνακα ελέγχου. δες μήπως είχε και κανά σιντί μαζί.

 

για το δεύτερο απενεργοποίησε το uac και ξαναβάλε το on.

 

αν δε φτιάξει κάνε system restore.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα αναβαθμηση σε vista ultimate και λυθηκε και το προβλημα με την sidebar..εβαλα και το dreamscene το οποιο ειναι ολα τα λεφτα..:up::yahoo:..πραγματικα οποιος θελει βιστα να βαλει κατευθειαν την ultimate εκδοση..πραγματικα αξιζει!!..Αυτα..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση πρίν κάνω post αυτή την ερώτηση. Μόλις πήρα ενα laptop το οποίο μου ήρθε με Ελληνικά windows vista home premium. Εγώ βέβαια τους είχα ζητήσει Αγγλική έκδοση του λειτουργικού αλλά με γράψανε. Ψάχνω 2-3 μέρες τώρα στο Internet γενικά τι παίζει με τα Vista και την αλλαγή της γλώσσας, και είδα ότι την συγκεκριμένη δυνατότητα την έχει μονο η έκδοση Ultimate των Vista. Μήπως έχει κανείς κατα νου πώς θα μπορούσα ίσως να αλλάξω την γλώσσα στα αγγλικά χωρίς να κάνω format; Κι αν αυτό δεν γίνεται, μήπως ξέρει κανείς αν κάνω Backup στα ελληνικά windows και έπειτα εγκαταστήσω αγγλικά με το original CD KEY που έχω απο την ελληνική έκδοση, και μετά κάνω restore το backup στην αγγλική έκδοση πλέον των Vista θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα; Το laptop είναι της Dell και στο cd που παρεχόταν στη συσκευασία με το λειτουργικό σύστημα γράφει απ'εξω support για πολλές γλώσσες μεταξύ των οποίων και τα αγγλικά φυσικά..μήπως με αυτό το CD μπορώ να κάνω κατευθείαν εγκατάσταση και στα αγγλικά?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

δεν πρέπει να είναι το ίδιο κλειδί.

 

ψάξε πιο πίσω. κάποιος δίνει κάποιο λινκ για αλλαγή γλώσσας. δεν το έχω δοκιμάσει όμως.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, οταν ανοιγα ενα φάκελο στα ΧP και μέσα στο φάκελο πάταγα κάποιο γραμμα πχ το 'g' με πήγαινε στα αρχεια και τους φακέλους που άρχιζαν απο αυτο το γραμμα, τώρα στο vista πατάω το 'g' και αντί να με παει σε αυτά που αρχιζουν απο 'g' ψάχνει αν υπάρχει το γραμμα σε ολο το όνομα και στους υπο-φακέλους και γίνεται χαμος υπάρχει τροπος απενεργοποίησης και να δουλεύει όπως στα xp
Link to comment
Share on other sites

απλό. πατας μια φορά πάνω σε ένα αρχείο/φάκελο του φακέλου και πατάς το g.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

απλό. πατας μια φορά πάνω σε ένα αρχείο/φάκελο του φακέλου και πατάς το g.

 

Αυτο κανω αλλα αυτος το g το ανεβαζει επανω δεξια στο search και ψαχνει τα παντα

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στις ρυθμίσεις φακέλων και στο tab view άλλαξε την τελευταία επιλογή.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στις ρυθμίσεις φακέλων και στο tab view άλλαξε την τελευταία επιλογή.

 

Ενταξυ ευχαριστω το ψιλοελυσα το προβλημα αν και αυτα τα vista ειναι κατα πολυ κατωτερα των xp και μαλλον περοισσοτερο για να παιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξυ ευχαριστω το ψιλοελυσα το προβλημα αν και αυτα τα vista ειναι κατα πολυ κατωτερα των xp και μαλλον περοισσοτερο για να παιζεις.

το ανάποδο θα έλεγα αλλά δνε πειράζει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά..Βρήκα ένα πρόγραμμα που λέγεται Vistalizator.exe το οποίο παίρνει τα MUI Packages και τα περνάει σε όλες τι εκδόσεις των Vista. Έκανα αγγλικά τα δικά μου και πέτυχε, αλλά ακόμα είναι νωρίς για να δω κατα πόσο έχει αλλάξει ολόκληρο το λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με μια δυσλειτουργία που έχει το lap HP ενός φίλου στη λήψη σήματος μέσω ασύρματου δικτύου (Wi-Fi).

Πιο συγκεκριμένα, το ίντερνετ λειτουργεί άψογα μέσω της θύρας ethernet, αλλά όταν πρόκειται για την ενεργοποίηση του wi-fi δεν ανοίγει κανένας explorer. Ούτε αυτός της Microsoft, ούτε και ο αντίστοιχος της Firefox.

Επιπλέον τι ακριβώς είναι η λειτουργία "Επαναφορά Συστήματος Χωρίς Δίσκους"; Κάτι σαν το αντίστοιχο format στα XP;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

βάζεις κωδικό και δε συνέεται?

 

επαναφορά συστήματος είναι το system restore. δεν έχει καμία σχέση με το format. δες στο help των wndows και θα μάθεις πολλά περισσότερα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά..Βρήκα ένα πρόγραμμα που λέγεται Vistalizator.exe το οποίο παίρνει τα MUI Packages και τα περνάει σε όλες τι εκδόσεις των Vista. Έκανα αγγλικά τα δικά μου και πέτυχε, αλλά ακόμα είναι νωρίς για να δω κατα πόσο έχει αλλάξει ολόκληρο το λειτουργικό.

 

Μια και το είπες εχω την διαδικασία έτοιμη

 

Κατέβασα από:

http://www.froggie.sk/download.html

το προγραματάκι Vistalizator που χρειάζεται για την εγκατάσταση εκεί υπάρχουν και όλα τα language pack σε όποια γλώσσα θέλετε και για όλες τις εκδόσεις των vista.

 

Τρέχετε το Vistalizator και μέσα απο αυτό επιλέγετε το επιθυμητό language pack που έχετε κατεβάσει και αυτό ήταν.

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι προτιμοτερο για καλυτερη αποδοση?

 

Επεξεργαστής

AMD Athlon X2 QL-64 2.10GHz

Μνήμη

4096MB DDR2

Μοντέλο Κάρτας Γραφικών

Mobility Radeon HD3200

Λειτουργικό

Windows Vista Home Basic GR/EN

 

ή

 

Επεξεργαστής

Intel Core Duo T3400 2.16GHz

Μνήμη

2048MB DDR2

Μοντέλο Κάρτας Γραφικών

GMA 4500M

Λειτουργικό

Windows Vista Home Prem. GR/EN

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι προτιμοτερο για καλυτερη αποδοση?

 

Επεξεργαστής

AMD Athlon X2 QL-64 2.10GHz

Μνήμη

4096MB DDR2

Μοντέλο Κάρτας Γραφικών

Mobility Radeon HD3200

Λειτουργικό

Windows Vista Home Basic GR/EN

 

ή

 

Επεξεργαστής

Intel Core Duo T3400 2.16GHz

Μνήμη

2048MB DDR2

Μοντέλο Κάρτας Γραφικών

GMA 4500M

Λειτουργικό

Windows Vista Home Prem. GR/EN

 

εγω θα επελεγα τον AMD μονο και μονο για τα 4GB of RAM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...