Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το uac: απλα το απενεργοποιείς.

 

για το πρόβλημα με τους φακέλους. τραβάζει από τα xp και ειναι σπαστικο. δεν νομίζω να υπάρχει στα 7. δεν μου έχει τύχει. έχει περιέργως θέμα και με το ποσοστό του ελεύθερου δίσκου.

 

απλά πατάς ένα apply to all και είσαι οκ. :)

 

για να μην τα μπλέκετε, δείτε τις φωτό από το gallery και τις μουσικές από το wmp.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια sorry αν φανει ακυρη η ερωτηση μου, εγω θα την κανω ;) : Αξιζει να βαλω 64μπιτο λειτουργικο? εχει ωριμασει η κατασταση με τους drivers και το software γενικοτερα? Με τα παιχνιδια υπαρχουν ασυμβατοτητες?? διαβαζα κατι για μη υποστηριξη ανυπογραφων Kernel, τι γινεται με αυτο? Θελω να παω πανω απο τα 4gb Ram οποτε αποτελει μονοδρομο ετσι? αν κ ενα φιλαρακι εβαλε vista home premium 32-bit και στα properties του my computer βλεπουν 4gb..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως τα βλεπει αλλα δεν ειναι διαθεσιμα? Και αν ολα ειναι διαθεσιμα πιο ειναι το οριο? Τα 6gb η αναλογως τα ορια της μητρικής?
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

το θέμα δεν είναι πόσα διαβάζει αλλά πόσα μπορεί να χρησιμοποιήσει...
Link to comment
Share on other sites

ακριβως! Αυτο ρωτησα και εγω ακριβως πιο πανω! Μπορει καποιος να διευκρινισει?? Αποτι εχω διαβασει μονο τα 64bit χρησιμοποιουν πανω απο 4 γιγα (για την ακριβεια 3,5)!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

έχει απαντηθεί...

 

μέχρι 3.2 (περίπου) τα 32. μέχρι όσο θες τα 64. αρκεί να το υποστηρίζει ο επεξεργαστής και η μητρική.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! Και επανερχομαι στο βασικο ερωτημα μου: ειναι πλεον ωριμα τα πραγματα σε λογισμικο, drivers, games ωστε να περασω στα 64bit? Θα μπορω να εχω photoshop, nero, alcohol, winrar, κτλ.. δηλαδη περβαλλον εργασειας οπως εχω συνηθισει τοσα χρονια?
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Πλέον υπάρχει πολύ software που δουλεύει σωστά σε 64bit windows, όμως θα πρέπει να το ψάξεις μόνος σου για ότι σε ενδιαφέρει. Δεν είναι δυνατόν αυτό να το κάνουμε εδώ. Στα αντίστοιχα sites των κατασκευαστών αναφέρεται αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Αλιμονο.. Απλα παρεθεσα μερικα απο τα πιο διαδεδομενα - κατα την γνωμη μου - προγραμματα για να παρω μια απαντηση. Σαν παραδειγμα και μονο. Σαν υποψηφιος και οχι ηδη, χρηστης, δεν μπορω να εχω πληρη εικονα των προγραμματων drivers και παιχνιδιων απο καποιον που ηδη τα χρησιμοποιει... Σωστα? Τεσπα, μου φαινεται θα προχωρησω στην εγκατασταση τους. Και λιγο πεδεμα στην αρχη δεν βλαπτει! ;)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Αλιμονο.. Απλα παρεθεσα μερικα απο τα πιο διαδεδομενα - κατα την γνωμη μου - προγραμματα για να παρω μια απαντηση. Σαν παραδειγμα και μονο. Σαν υποψηφιος και οχι ηδη, χρηστης, δεν μπορω να εχω πληρη εικονα των προγραμματων drivers και παιχνιδιων απο καποιον που ηδη τα χρησιμοποιει... Σωστα? Τεσπα, μου φαινεται θα προχωρησω στην εγκατασταση τους. Και λιγο πεδεμα στην αρχη δεν βλαπτει! ;)

 

Δουλεύω τα Vista x64 αρκετό καιρό και δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα ασυμβατότητας με 32bit εφαρμογές. Ποιά προγράμματα ενδιαφέρεσαι να τρέξεις?

Link to comment
Share on other sites

τα vista 64 βγήκαν το πιο γρήγορο λειτουργικό σε θέματα κατασκευής και διαχείρησης αρχείων και γραφικών.

 

δώστε τους μια ευκαιρία. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω τα Vista x64 αρκετό καιρό και δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα ασυμβατότητας με 32bit εφαρμογές. Ποιά προγράμματα ενδιαφέρεσαι να τρέξεις?

 

τα vista 64 βγήκαν το πιο γρήγορο λειτουργικό σε θέματα κατασκευής και διαχείρησης αρχείων και γραφικών.

 

δώστε τους μια ευκαιρία. ;)

 

Καταρχην ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις απαντησεις σας. Απο ερευνα που εκανα με τους drivers δεν θα εχω προβλημα. Με ενδιαφερει να εχω τα βασικα, nero, alcohol-power iso, easy cd-da extractor, winrar, video: pinnacle studio, gordian knot, fast avi joinner/splitter, total video converter....

Αν υπαρχει και backwards compatibility τοτε κανενα προβλημα. Αλλα νομιζα οτι αυτο δεν ισχυει ;) Με games 3-4 ετων δεν θα εχω προβλημα ετσι??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τα ultimate 64-bit και αντιμετωπιζω προβλημα με την οθονη,σβηνει ξαφνικα στο ασχετο.Driver εχω τον τελευταιο για την καρτα γραφικων ενω να σας πω οτι το κανει και σε ασφαλη λειτουργια αλλα χτες μου το εκανε και στην αρχη οταν βγαζει την εικονα της μητρικης.Τα windows λειτουργουν κανονικα παντως γιατι οταν συμβαινει αυτο παταω το κουμπι που ανοιγει το pc και ακουω απο τα ηχεια κανονικα το θορυβο απενεργοποιησης των windows.Τι λετε να συμβαινει?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα λειτουργικού, δες για προβληματικό Hardware.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι μπορει να ειναι καρτα γραφικων?μητρικη?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάτι από αυτά. δες στον τομέα υλικού του φόρουμ.

 

για να δεις τι παίζει με εφαρμογές απλά trial and error.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

κατω δεξια απο την μπαρα εχει εξαφανιστει το εικονιδιο του ηχου και αυτο της ασυρματης συνδεσης...πως τα επαναφερω?

 

 

ευχαριστω

 

 

υγ.δοκιμασα δεξι κλικ->ιδιοτητες-> περιοχη ειδοποιησεων αλλα εκει που λεει ηχος και συνδεσεις ειναι σαν ξεθωριασμενα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δες μηπως πηγαν πανω δεξια!

 

Αν οχι απλα κολλησαν οπως και εμανα την αλλη φορα και με μια επανεκινηση ξανα ηρθαν!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επανω δεξια εχει το ρολοι και λοιπες μικροεφαρμογες
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ωραια...εκει που λες οτι ηταν και τωρα δεν ειναι,ειδες οτι εχει μια μικρη καθετη μπαρα με κατι τελιτσες?αυτην την επιασες να την πας πιο δεξια μπας και ειναι κρυμμενα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι να πω...τοτε κανε το πιο σιγουρο απο ολα...Επαναφορα συστηματος σε ενα προηγουμενο χρονικο σημειο και σε 5 λεπτα εισαι ετοιμη!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι εχθές είχα xp. Πάνω στην mobo είχα 4 σκληρούς και σε ένα sata controller 3 σκληρούς και 1 dvd.

Τα αναγνώριζε όλα κανονικά.

Έκανα format και πέρασα vista. Στο bios τους βρίσκει όλους κανονικά και λίγο πριν την boot screen μου εμφανίζει και αυτά που φοραει ο sata controller (δηλαδή 3 σκληροί και 1 dvd).

Μόλις όμως μπω στα vista ξεκινάνε τα προβλήματα

Πάω στο my computer και βρίσκει ΜΟΝΟ τους σκληρούς που έχω στην mobo, αλλά βρίσκει και το dvd που έχω στον controller. ΔΕΝ βρίσκει κανένα σκληρό από τον controller.

Μπήκα στο device manager και είδα πως έχεις βρει κανονικά το controller, και όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις του βλέπω πως γράφει αναλυτικά τι έχει στο κάθε channel. Δηλαδή γράφει πως στο ch 01 έχω σκληρό 320 Gb , στο ch 02 σκληρό 500 Gb κτλ.

Τι μπορεί να φταίει και δεν μου τους εμφανίζει?

 

Υ.Γ. Πήγα και στη διαχείρηση δίσκων αλλά ούτε εκεί τους εμφανίζει.

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα υπολογιστή με Vista και τις φώτο δεν τις προβάλει μεσα στο φάκελο δείχνει για ολες μια τυπικη εικόνα, θελει καποια ρύθμιση??

 

 

http://www.imageshack.gr/files/6gxff8tmrbrisv05k7js.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...