Jump to content

On Telecoms


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, απλώς θα πληρώσεις μεγαλύτερο τέλος ενεργοποίησης. Πολλά τα καλά της On, αλλά έχει και 70€ τέλος απενεργοποίησης.

 

Η On χρεώνει όλα τα υπολοιπόμενα πάγια πριν το 12μηνο ως τέλος απενεργοποίησης (το γράφει στα ψιλά γράμματα της αίτησης) :!:

 

70€ χρεώνει η Forthnet και η Netone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλα τα πάγια + 70 ευρώ. ;)

 

Tα 70€ που αναφέρεις είναι τα "τα τέλη αποσύνδεσης του τιμοκαταλόγου ΟΤΕ";

Πάντως πουθενά η On δεν αναφέρει "70€".

 

6.3. ...Σε περίπτωση καταγγελίας της Σύμβασης από τον Πελάτη χωρίς υπαιτιότητα της Εταιρείας ή από την Εταιρεία λόγω υπαιτιότητας του Πελάτη, πριν από τη συμβατική λήξη της παρούσας, ο Πελάτης οφείλει, πέραν της εξόφλησης των λογαριασμών του έως την χρονική στιγμή ισχύος της καταγγελίας, να καταβάλει επίσης στην Εταιρεία ποσό που θα ισούται με τα πάγια μηνιαία τέλη που αναλογούν στο διάστημα που υπολείπεται μέχρι τη συμβατική λήξη της παρούσας πλέον ΦΠΑ...

 

6.3. ...Σε κάθε περίπτωση λήξης της παρούσας (οποτεδήποτε είτε πριν τη συμβατική λήξη ή/και μεταγενέστερα) για οιαδήποτε αιτία, πλην της περιπτώσεως υπαιτιότητας της Εταιρείας, ο Πελάτης οφείλει τέλη αποσύνδεσης που ισούνται με τα τέλη αποσύνδεσης που χρεώνει ο ΟΤΕ, σύμφωνα με το εκάστοτε ισχύον τιμολόγιό του, πλέον ποσού πέντε (5) ευρώ, που αφορά σε διοικητικά έξοδα της Εταιρείας, πλέον Φ.Π.Α.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και πάλι ο ΟΤΕ είναι αυτός που θα φέρει το καλώδιο (που θα ανήκει στην On). "Ανενεργός βρόχος" λέγεται αυτό που ζήτησες.

 

13 εργάσιμες μετά την αποστολή της αίτησης από την On στον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ πρέπει να σου φέρει το καλώδιο μέχρι τον κατανεμητή της πολυκατοικίας. Βρες που είναι ο κατανεμητής της πολυκατοικίας (συνήθως στο ισόγειο, ένα ξύλινο κουτί/ντουλάπι που έχει καλώδια ΟΤΕ). Κοντά στις 13 εργάσιμες (αρχές Νοέμβρη αν δεν καθυστερήσει η On στην αποστολή του αιτήματος) θα κοιτάξεις στον κατανεμητή αν υπάρχει ένα ασύνδετο καλώδιο που θα γράφει "On", όταν το δεις άρχισε να κυνηγάς την On να σου στείλει τεχνικό για να κάνει τη σύνδεση.

Εγω σημερα εκλεισα 27 εργασιμες ουτε καλωδιο από ΟΤΕ ουτε από ΟΝ τους τηλ.και μου λενε για την περιοχη οτι την καλυπτουν και δεν την καλυπτουν,η περιοχη μου ειναι η Πετρουπολη μαλλον θα ακυρωσω την γραμμη
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα εκλεισα 27 εργασιμες ουτε καλωδιο από ΟΤΕ ουτε από ΟΝ τους τηλ.και μου λενε για την περιοχη οτι την καλυπτουν και δεν την καλυπτουν,η περιοχη μου ειναι η Πετρουπολη μαλλον θα ακυρωσω την γραμμη

 

Θα ξαναπάρεις τηλέφωνο και θα ρωτήσεις

 

α) πότε έστειλαν την αίτηση στον ΟΤΕ

β) σε τι κατάσταση βρίσκεται η αίτηση στο πληροφοριακό σύστημα του ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

αίτηση 26/9

ενεργοποίηση (μερική) 22/10

dslam Δάφνης - Αγιος Δημήτριος

αναμένω ακόμα τις εισερχόμενες κλήσεις καθώς και την σταθεροποιήση-μή διακοπή του ιντερνετ(στην παρούσα φάση έχω διακοπές μετά απο χρήση 10' έως 1 ώρας)

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύλογο το ερώτημά σου για το γιατί αργοπορεί ο ΟΤΕ...απλά σε ενημερώνω ότι δεν του επιτρέπει η ΕΕΤΤ (εθνική επιτροπή τηελπικοινωνίας και ταχυδρομίων), να βγάζει ανταγωνιστικότερες προσφορές από τις ανταγωνιστικές ιδιωτικές εταιρίες για να υπάρχει δυνατότητα επιβίωσης αυτών. Ο ΟΤΕ καλώς ή κακώς έχει την βάση αν θέλει να βγάλει προσφορά ακόμα και με 10 ευρώ το adsl του απλά δεν του το επρέπουν! Δεν είδατε και τι έγινε όταν πήγε να βγάλει το Conn-x talk 24x7 με 14,9ευρώ που έφαγε ένα πρόστιμο εκατομμυριών?? Τυχαία είναι αυτά?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Εγω εχω κανει αιτηση απο τις 2007-09-04 και ακομα η αιτηση μου ειναι στον... ΟΤΕ!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναπάρεις τηλέφωνο και θα ρωτήσεις

 

α) πότε έστειλαν την αίτηση στον ΟΤΕ

β) σε τι κατάσταση βρίσκεται η αίτηση στο πληροφοριακό σύστημα του ΟΤΕ

Εσστειλα φαξ για διακοπη γιατι μου ειπαν οτι εχουν προβλημα στην Πετρουπολη και δεν μπορουν να κανουν συνδεση

ε

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Μπορω μεσω της ΟΝ να καλεσω τηλεφωνα που αρχιζουν με 800... και 801....Επισης ο καταλογος με τις τηλεφωνικες χρεωσεις της ΟΝ θα ελεγα οτι δεν ειναι πληρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορω μεσω της ΟΝ να καλεσω τηλεφωνα που αρχιζουν με 800... και 801....Επισης ο καταλογος με τις τηλεφωνικες χρεωσεις της ΟΝ θα ελεγα οτι δεν ειναι πληρης

Φυσικά...Ξέρεις τι κερατιάτικα είχαμε πληρώσει οι πρώτοι συνδρομητές για προσωπικό τηλεφωνητή που δεν είχαμε ενεργοποιήσει;

 

Λοιπόν τώρα είδα τον αναλυτικό του Οκτώβρη:

00:03:41 8011120000 0.092857 + ΦΠΑ

00:01:49 8011121314 0.045798 + ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για βοηθειστε με οποιος ξερει.εβαλα γραμμη οτε(τριτη θαρθει ο τεχνικος)στα καπακια θα κανω αιτηση στην on gia full LLU.μεχρι να ενεργοποιηθω στην on θα πρεπει να πληρωνω παγια στον οτε;και αν ξερετε ποσο περιπου κανει η on για ενεργοποιηση,μενω πειραια.
adok13
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πληρώσεις τα πάγια του ΟΤΕ για όσο καιρό κάνεις χρήση του δικτύου του (δλδ μέχρι να σε ενεργοποιήσει η ΟΝ). Ενδεχομένως ο πρώτος λογαριασμός ΟΤΕ να σου ρθει για δίμηνο και μετά στον επόμενο και τελευταίο να σου επιστραφούν αναδρομικά αυτά που πλήρωσες στον πρώτο. Πάντως η σούμα είναι ότι θα πληρώσεις τα πάγια του ΟΤΕ, αναλογικά για τις ημέρες που ήσουν στο δίκτυο του. Το πλέον λογικό δλδ.

Σε φίλο, Νέα Σμύρνη, έκανε καμιά 15αριά μέρες (όχι εργάσιμες, ημερολογιακές).

Link to comment
Share on other sites

...εχω ακουσει πολλα καλα λογια για την on...

 

:confused::confused::confused::confused::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι δεν χρειαζόταν να βάλεις ΟΤΕ για να κάνεις μετά αίτηση για FULL LLU στην ΟΝ. Εκτός και αν θέλεις οπωσδήποτε να έχεις αριθμοδότηση 210-χχχχχχχ.

Εγω με ΝΕΤΟΝΕ δεν έβαλα καθόλου ΟΤΕ σε καινούργιο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

αν εκανα απευθειας στην on θα περιμενα ενα μηνα μονο για να δωσει γραμμη ο οτε,αυτονοητο το γιατι ετσι;ενω τωρα σε μια βδομαδα καθαρισα απτον οτε;).
adok13
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μας στειλανε σπιτι τον εξοπλισμο...για μας ενεργοποιησουν την γραμμη κανανεα 15 μερες περιπου...εχουμε και εμεις το προβλημα με τις εισερχομενες κλησεις...Απο ταχυτητες πως πατε?
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνειο αίτηση από 19/10 :worry:!, Εκάλη (210813****). Μάλλον θα περιμένουμε πολύ εμείς ακόμα!!! :mad:

 

άγω ακύρωσα... Είχα κάνει αιτηση 4/9 :X και ....τιιιιιιποτα ακόμα.

Μάλλον δεν είχαν διαθέσιμες πόρτες για φοριτότητα στην περιοχή μου (Γλυφάδα) και ειχε κολλήσει το θέμα στον OTE.

Καμία ενημέρωση βέβαια έτσι ???:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως δεν έχουν ακόμα κάλυψη στην περιοχή μου και απλώς προσπαθούν να καβατζώσουν πελάτες για το όταν θα υπάρχει!!! :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, με τη σειρά μου και εγω θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση... Επειδή οι καιροί αλλάζουν αλλά ο ΟΤΕ ποτέ ψάχνω να μπω σε κάποιο άλλο ιδιωκτητο δίκτυο. Πρόσφατα έβαλε ξάδερφος μου το πακέτο της ON τηλ.+ιντ.+τηλεο. και παρόλο που κοίταγα μόνο για τηλ.+ιντ. μου άρεσε πάρα πολύ το κουτί για τη τηλεοραση...και οι υπηρεσίες που είχε. Με ένα γρήγορο ψάξιμο δε βρήκα κάποιο άλλο παροχέα να δίνει και υπηρεσίες τηλεόρασης... Έν ολίγοις έχετε να προτείνετε κάποια άλλη εκτός από την ΟΝ αλλά να έχει και κάποια υπηρεσία για τηλεόραση;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

+

για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με τη σειρά μου και εγω θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση... Επειδή οι καιροί αλλάζουν αλλά ο ΟΤΕ ποτέ ψάχνω να μπω σε κάποιο άλλο ιδιωκτητο δίκτυο. Πρόσφατα έβαλε ξάδερφος μου το πακέτο της ON τηλ.+ιντ.+τηλεο. και παρόλο που κοίταγα μόνο για τηλ.+ιντ. μου άρεσε πάρα πολύ το κουτί για τη τηλεοραση...και οι υπηρεσίες που είχε. Με ένα γρήγορο ψάξιμο δε βρήκα κάποιο άλλο παροχέα να δίνει και υπηρεσίες τηλεόρασης... Έν ολίγοις έχετε να προτείνετε κάποια άλλη εκτός από την ΟΝ αλλά να έχει και κάποια υπηρεσία για τηλεόραση;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

+

για το χρόνο σας!

 

Υπάρχει και η Vivodi με το cable tv αλλά θα ταλαιπωρηθείς πολύ και μέχρι να ενεργοποιηθείς και μετά με την εξυπηρέτηση πελατών τους. Για μένα δεν υπάρχει χειρότερη εταιρεία. 1000 φορές ΟΝ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θυμάμαι άλλη μια διαφήμιση με παροχέα 3play αλλά δε θυμάμαι αν ήταν η vivodi... πάντως έχεις 100% δίκιο γιατί ο ίδιος ξάδερφος μου είχε κάνει 1α αίτηση στη vivodi από Μάιο και έφτασε Σεπτέμβριος και ακόμα δε του είχαν κάνει τίποτα! Οπότε την ακύρωσε και έβαλε ΟΝ και μέσα σε 20 (και λιγότερο) ημέρες έβλεπε από το κουτί της ΟΝ... θα το αφήσω λίγο ακόμα καιρό να μου πει και εκείνος πως το βλέπει και μετά θα κινηθώ και εγώ αναλόγως...

 

Βέβαια θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο γιατί μετά από μία τυχαία ανάγνωση στο adslgr.com με έχει βάλει σε σκέψεις... Διάβασα ότι το "δωρεάν αστικές" κλήσεις για όλο το μήνα δεν είναι και τόσο όσο λέει η λέξη αλλά σε κάποια ψιλά γράμματα πληρώνεις τη κάθε κλήση κάποιο ελάχιστο ποσό (αν θυμάμαι καλά ήταν κάπου στο 0, ... κάτι) και σκέφτομαι ότι κατα αυτό το τρόπο μπορείς να κάνεις ένα λογαριασμό +5 ή 10 ευρω από το πάγιο που σου λένε... Αληθεύει παιδιά ή όντως υπάρχουν αυτά τα ψιλά γράμματα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...