Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις το σαββατο ξεκινισε το 2play.Mou ηρθε ομως ενα royter thomson το οποιο οπως μου ειπαν και απο την εταιρια δεν κλειδωνει μηπως καποιος ξερει την λυση ??????? Η εταιρια παντος δηλωνει αγνοια!!!!!!

Τι εννοείς δεν κλειδώνει; να βάλεις κωδικό για να μην συνδέεται κάποιος άλλος; έχω το ίδιο ρούτερ (χτες ενεργοποιήθηκα) και το κλείδωσα.

 

Πηγαίνεις Home Network -> Interfaces και από εκεί, επάνω δεξιά στα

"Overview | Details | Configure | Help" επιλέγεις το Configure. Εκεί δηλώνεις κωδικό.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ πάντως σήμερα έκανα αίτηση σε κατάστημα forthnet για το adsl economy. Άκρως εξυπηρετική η κοπέλα μου είπε ότι θα περιμένω κάπου 1.5 μήνα και ότι θα ενημερώνομαι με sms στο κινητό που δήλωσα για την πορεία της αίτησης μου.

 

Μου είπε επίσης ότι η εφάπαξ χρέωση για ενεργοποίηση της γραμμής τηλεφώνου και internet είναι 34.90 ευρώ και ότι οι λογαριασμοί θα έρχονται κάθε δίμηνο και αν θελήσω να φύγω πριν τον χρονο είναι 70 ευρώ..Μου είπε για δωρεάν εξοπλισμό αλλά ξέχασα να ρωτήσω τι δίνουν..Ξέρει κανείς?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σήμερα έκανα αίτηση σε κατάστημα forthnet για το adsl economy. Άκρως εξυπηρετική η κοπέλα μου είπε ότι θα περιμένω κάπου 1.5 μήνα και ότι θα ενημερώνομαι με sms στο κινητό που δήλωσα για την πορεία της αίτησης μου.

 

Μου είπε επίσης ότι η εφάπαξ χρέωση για ενεργοποίηση της γραμμής τηλεφώνου και internet είναι 34.90 ευρώ και ότι οι λογαριασμοί θα έρχονται κάθε δίμηνο και αν θελήσω να φύγω πριν τον χρονο είναι 70 ευρώ..Μου είπε για δωρεάν εξοπλισμό αλλά ξέχασα να ρωτήσω τι δίνουν..Ξέρει κανείς?

και εγω εχω απορια για τι εξοπλισμο σου στελνουν,ενω εχω συνδεθει στο δυκτιο εδω και 10 μερες ,ακομα συνδεωμαι ενσυρματα με ενα μοντεμ της σαζεμ που ειχα απο την κονεξ.τους τελειωσαν τα μοντεμ λενε και εχει καθυστερησει η παραγγελια που εκαναν κλπ κλπ.ασε τωρα δεν εχω καθολου συνδεση αυτη την στιγμη και κλεβω απο εναν γειτονα.τι να πει κανεις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν κλειδώνει; να βάλεις κωδικό για να μην συνδέεται κάποιος άλλος; έχω το ίδιο ρούτερ (χτες ενεργοποιήθηκα) και το κλείδωσα.

 

Πηγαίνεις Home Network -> Interfaces και από εκεί, επάνω δεξιά στα

"Overview | Details | Configure | Help" επιλέγεις το Configure. Εκεί δηλώνεις κωδικό.

 

θα το δοκιμασω το σαββατοκυριακο και θα σου πω. Απο την εταιρια παντος μου ειπαν οτι δεν κλειδωνει η μαλλον δεν ξερουν πως κλειδωνει!!!!

Link to comment
Share on other sites

ασε τωρα δεν εχω καθολου συνδεση αυτη την στιγμη και κλεβω απο εναν γειτονα.τι να πει κανεις

 

Όταν λες πως κλέβεις από ένα γείτονα σημαίνει πως αυτός έχει ασύρματη σύνδεση και δεν έχει βάλει τους απαραίτητους κωδικούς;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

έκανα σύνδεση 2play και ενεργοποιήθηκε στις 25 Νοεμβρίου προχτές ήρθε πρώτος λογαριασμός με έκδοση 30 Νοεμβρίου (δλδ πέντε ημερών) και συνολικό ποσο 79,80 (2 μήνες προκαταβολή). Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό ή είναι καινουργια μέθοδος;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

έκανα σύνδεση 2play και ενεργοποιήθηκε στις 25 Νοεμβρίου προχτές ήρθε πρώτος λογαριασμός με έκδοση 30 Νοεμβρίου (δλδ πέντε ημερών) και συνολικό ποσο 79,80 (2 μήνες προκαταβολή). Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό ή είναι καινουργια μέθοδος;

 

Έτσι γίνεται... Προκαταβάλεις το πάγιο. Δηλαδή στον επόμενο λογαριασμό θα πληρώσεις το πάγιο των επομένων άλλον δύο μηνών συν τη χρέωση των κλήσεων των δύο πρώτον μηνών σου (αν έχεις)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σήμερα έκανα αίτηση σε κατάστημα forthnet για το adsl economy. Άκρως εξυπηρετική η κοπέλα μου είπε ότι θα περιμένω κάπου 1.5 μήνα και ότι θα ενημερώνομαι με sms στο κινητό που δήλωσα για την πορεία της αίτησης μου.

 

Μου είπε επίσης ότι η εφάπαξ χρέωση για ενεργοποίηση της γραμμής τηλεφώνου και internet είναι 34.90 ευρώ και ότι οι λογαριασμοί θα έρχονται κάθε δίμηνο και αν θελήσω να φύγω πριν τον χρονο είναι 70 ευρώ..Μου είπε για δωρεάν εξοπλισμό αλλά ξέχασα να ρωτήσω τι δίνουν..Ξέρει κανείς?

 

Και γω σημερα εκανα την αιτηση για τηλεφωνο και adsl economy φοιτητικο.Ο εξοπλισμος ειναι το ασυρματο μοντεμ αλλα γιατι δεν σου το εδωσαν???Εμενα μολις εκανα την αιτηση μου το δωσαν και εφυγα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γω σημερα εκανα την αιτηση για τηλεφωνο και adsl economy φοιτητικο.Ο εξοπλισμος ειναι το ασυρματο μοντεμ αλλα γιατι δεν σου το εδωσαν???Εμενα μολις εκανα την αιτηση μου το δωσαν και εφυγα.

 

Γιατί δεν είχε στο μαγαζί και μου είπε ότι μόλις έρθει ο τεχνικός θα με ειδοποιήσει να περάσω να τον πάρω...Αλλά δεν ρώτησα τι μάρκα router δίνουν γιατί κάπου πήρε το μάτι μου για ένα Siemens

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν έκανα αίτηση για Forthnet ADSL μου είπαν σε δύο εβδομάδες το πολύ θα έχω ίντερνετ αλλά τώρα διάγω τη τέταρτη αναμένοντας.

 

Στο τηλέφωνο μου είπαν πως θα πρέπει να περιμένω λίγο ακόμα.

Ρωτάω "Έκανα αίτηση αρχές του μήνα για να έχω ίντερνετ του χρόνου;" και μου απαντά "Αν εννοείτε με την αλλαγή του χρόνου... ενδεχομένως".:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται... Προκαταβάλεις το πάγιο. Δηλαδή στον επόμενο λογαριασμό θα πληρώσεις το πάγιο των επομένων άλλον δύο μηνών συν τη χρέωση των κλήσεων των δύο πρώτον μηνών σου (αν έχεις)[/quote

 

 

Οι λόγαριασμοί βγαίνουν κάθε μήνα . Να προκαταβάλλω το πάγιο ένος μηνός το καταλαβαίνω αλλά προκαταβολή 2 μηνών; και αυτοί οτε γίνανε;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια τι ασυρματο δινει; Διαβασα για καποιο speedtouch παραπανω, ισχυει;

(ισως να ειναι και θεμα τυχης τι θα παρω βεβαια)

 

Αν ειναι να την προτιμησω αντι για Βονταφον, να γλιτωσω την αγορα του ρουτερ.

 

Έτσι γίνεται... Προκαταβάλεις το πάγιο. Δηλαδή στον επόμενο λογαριασμό θα πληρώσεις το πάγιο των επομένων άλλον δύο μηνών συν τη χρέωση των κλήσεων των δύο πρώτον μηνών σου (αν έχεις)[/quote

 

 

Οι λόγαριασμοί βγαίνουν κάθε μήνα . Να προκαταβάλλω το πάγιο ένος μηνός το καταλαβαίνω αλλά προκαταβολή 2 μηνών; και αυτοί οτε γίνανε;

 

Παντα ανα διμηνο το ειχαν νομιζω. :)

Link to comment
Share on other sites

Οι λόγαριασμοί βγαίνουν κάθε μήνα . Να προκαταβάλλω το πάγιο ένος μηνός το καταλαβαίνω αλλά προκαταβολή 2 μηνών; και αυτοί οτε γίνανε;

 

Οι λογαριασμοί βγαίνουν ανα 2μηνο... Γι αυτό και προκαταβάλεις τους δύο μήνες... Ίδιο με τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια τι ασυρματο δινει; Διαβασα για καποιο speedtouch παραπανω, ισχυει;

(ισως να ειναι και θεμα τυχης τι θα παρω βεβαια)

 

Αν ειναι να την προτιμησω αντι για Βονταφον, να γλιτωσω την αγορα του ρουτερ.

 

Γιατί δεν είχε στο μαγαζί και μου είπε ότι μόλις έρθει ο τεχνικός θα με ειδοποιήσει να περάσω να τον πάρω...Αλλά δεν ρώτησα τι μάρκα router δίνουν γιατί κάπου πήρε το μάτι μου για ένα Siemens

 

Χθες το πηρα αλλα δεν προσεξα καν τι μαρκα ειναι,το εδωσα αμεσως σε ενα φιλο μου που το χρειαζεται αλλα απ οτι μου ειπε ειναι καλο,Siemens παντως δεν ηταν.Αν θυμαμαι καλα στο καταστημα μου ειπαν πως μεχρι τις 31/1/09 θα δινουν δωρεαν τον εξοπλισμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η υπομονη μου αρχιζει να εξαντλειται με τους βλακες εκει στη Forthnet. Aπο τις 13 του μηνα δεν ειχα adsl (ξαφνικα εσβησε το λαμπακι dsl στο router) και στα τηλεφωνα ολο μου εβγαιναν ασχετες κοπελες που μου ελεγαν οτι θα δωσουν το προβλημα σ'εναν τεχνικο. Eννοειται οτι κανεις δε με πηρε ποτε τηλεφωνο. Απο τα πολλα το περασμενο Σαββατο μου λενε οτι η βλαβη οφειλεται στην καλωδιωση του ΟΤΕ. Σημερα τελικα αναψε το λαμπακι του dsl αλλα δεν αναβει το λαμπακι του PPP οποτε παλι δε μπορω να συνδεθω. Ξαναπαιρνω τηλεφωνο και μαντεψτε τι μου ειπαν..."Θα το μεταβιβασουμε σ'εναν τεχνικο και θα σας παρει τηλεφωνο.ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!". Ειλικρινα τα νευρα μου ειναι κροσσια στην παρουσα φαση γιατι δε μπορω να κανω τη δουλεια μου και δε βλεπω και φως στο τουνελ μ'αυτους τους ασχετους. Χειροτερη τηλεφωνικη εξυπηρετηση αμφιβαλλω οτι υπαρχει. :mad:

 

Εσεις πως προτεινετε να κινηθω απο δω και περα? Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να διακοψω και να απευθυνθω σε αλλο παροχεα. :mad:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

εχω την συγκεκριμενη εταιρια και εκανα ανανεωση συμβασης και μου ειχαν πει οτι δικαιουμαι καινουριο εξοπλισμο δωρεαν τωρα που τουσ το ζητησα μου ειπαν οτι δεν δικαιουμαι επειδη μου ειχαν στειλει πιο παλια,τελικα δικαιουμαι η οχι?ξερει κανεις?και κατι αλλο ειδα στο site της forthnet οτι η συμβαση μου ληγει το 2039 αλλα οταν ειχε ερθει η κοπελα σπιτι μου και εκανα ανανεωση μου ειπε οτι ειναι για εναν χρονο,τελικα τι ισχυει και αν θελησω να φυγω σε εναν χρονο θα μπορω?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα να μου έρθει το ίντερνετ ενώ έκανα αίτηση στις 3/12.

Απαράδεκτοι. Σήμερα που τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν να ξαναπάρω στις 4-5/1...

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι σοβαρα την μετακινηση μου στην φορθνετ..

να το κανω το βημα ή καλα ειμαι στην τρελας?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι εδω και πανω απο χρονο στην εν λογο εταιρια(φορθνετ) και δεν εχω αντιμετωπισει προβληματα! ειμαι στον ευοσμο θεσσαλονικης και πιανω την μιση ταχυτητα απο οτι προσφερει.κλειδωνω στα 12mbps πανω-κατω! upload σταθερα στα 1020kbps! ποιοτητα κλησεων ικανοποιητικη, οχι σαν του οτε ομως... εγω θα τολμουσα να παω παντως απο τρελας σε forthnet!

α, ο ξαδερφος μου μενει ακριβως κατω απο μενα και με τελλας κλειδωνει στα 6mbps!

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μου με την τελλας δεν ειναι το ιντερνετ αλλα το τηλεφωνο...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τελλας εχω στην περιοχη της τουμπας,χαριλαου και δωδεκανησου.

τουμπας και χαριλαου συνηθως εχουν συγχρονισμο στα προβληματα-σημερα και τα δυο ειχαν νεκρο τηλεφωνο.

δωδεκανησου το προβλημα κυριως ειναι στο ιντερνετ

 

χαριλαου κοβεται πιο συχνα το νετ απο οτι τουμπα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...