Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νεα αριθμοδότηση ή φορητοτητα?

 

Νεα αριθμοδοτηση έκλεισα στα 27/μηνα 24αρι, Απεριόριστα σταθερά, nova το απλο πακετο(φαμιλυ νομίζω λεγεται).

Τελη ενεργοποιησης 50%.

εγκατασταση και εξοπλοσμος νοβα στα 10€

 

Περιμενω αν και ποτε θα βρεθει γραμμή.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νεα αριθμοδότηση ή φορητοτητα?

 

Φορητότητα

 

Σε αυτήν την προσφορά με 23€ στην ουσία, όταν λέει απεριόριστες κλήσεις προς κινητά εννοεί αυτό που έχει με 720 λεπτά?

 

http://www.nova.gr/upiresies-gia-to-spiti/nova2playplus/

Edited by broxopios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Τελικά πήγα στη forthnet με την πάνω προσφορά. Double play 24adsl με απεριόριστα σε σταθερά και κινητά (23€ τελική τιμή με το 5%). Αν υποστηρίξει η περιοχή και vdsl θα πάω κι εκεί.

 

Τώρα δεν ξέρω τι αντιπρόταση θα μου κάνει η Cosmote μόλις δει τη φορητότητα, αλλά δε νομίζω να είναι στα ίδια επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Τελικά πήγα στη forthnet με την πάνω προσφορά. Double play 24adsl με απεριόριστα σε σταθερά και κινητά (23€ τελική τιμή με το 5%). Αν υποστηρίξει η περιοχή και vdsl θα πάω κι εκεί.

 

Τώρα δεν ξέρω τι αντιπρόταση θα μου κάνει η Cosmote μόλις δει τη φορητότητα, αλλά δε νομίζω να είναι στα ίδια επίπεδα.

 

Οτι αντιπροταση δεχτης απο οτε ανεφερετην και εδω να γνωριζουμε τι παιζη.

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές τΗς forthnet που δεν συμμετέχει στο vectoring θα μείνουν για πάντα στα έως 24mbps (αν είναι σε μη-vdsl περιοχη)? Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ίντερνετ της Nova ειναι σταθερό; Τώρα είμαι στη wind αλλά σκέφτομαι να φύγω λογω αποσυνδέσεων τα βράδια και κυρίως τις αργίες.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ίντερνετ της Nova ειναι σταθερό; Τώρα είμαι στη wind αλλά σκέφτομαι να φύγω λογω αποσυνδέσεων τα βράδια και κυρίως τις αργίες.

 

Δεν νομίζω με forthent θα είσαι καλύτερα. Για αρχή άλλαξε θέση στο router σου και φέρ'τον στην "πρώτη" τηλεφωνική πρίζα (στο χολ κάπου κοντά στην εξόπορτα?) αν το έχεις μακρυά ή/και άλλαξε τηλεφωνικό πριζάκι στον τοίχο και καλώδια. :)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ίντερνετ της Nova ειναι σταθερό; Τώρα είμαι στη wind αλλά σκέφτομαι να φύγω λογω αποσυνδέσεων τα βράδια και κυρίως τις αργίες.

 

Τόσα χρόνια στην forthnet δεν είχα κανένα πρόβλημα, ενώ φίλοι με wind είχαν αποσυνδέσεις. Φυσικά παίζει ρόλο και η περιοχή. Νομίζω ότι κατά κανόνα η Nova είναι από τις καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έχω μια απορία, για όποιον φίλο γνωρίζει, υπάρχει περιορισμός για του οποίου την αναίρεση θα πρέπει να πληρώσεις, ώστε να μπορείς να έχεις παραπάνω από 2 συσκευές ταυτόχρονα συνδεδεμένες στο ίντερνετ ?

 

Μου τα λεγε ένας συνάδελφος τις προάλλες, ότι κάτι του είπαν σε τηλεφωνική επικοινωνία προ ολίγων ημερών από forthnet να πληρώσει ένα μικρό έξτρα ποσό για να μπορεί να χρησιμοποιεί όλες τις συσκευές στο σπίτι του αλλά δεν έδωσε σημασία γιατί ήδη έμπαινε μια χαρά και τώρα λέει το έκαναν πράξη γιατί έκλεινε το wifi στο κινητό για να μπει το λάπτοπ της γυναίκας του και όταν έπαιρνε ip το λάπτοπ και ξανάνοιγε το wifi του κινητού δεν έμπαινε το κινητό στο ίντερνετ ..

 

Υπάρχει όντως τέτοιο πράγμα ?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έχω μια απορία, για όποιον φίλο γνωρίζει, υπάρχει περιορισμός για του οποίου την αναίρεση θα πρέπει να πληρώσεις, ώστε να μπορείς να έχεις παραπάνω από 2 συσκευές ταυτόχρονα συνδεδεμένες στο ίντερνετ ?

 

Μου τα λεγε ένας συνάδελφος τις προάλλες, ότι κάτι του είπαν σε τηλεφωνική επικοινωνία προ ολίγων ημερών από forthnet να πληρώσει ένα μικρό έξτρα ποσό για να μπορεί να χρησιμοποιεί όλες τις συσκευές στο σπίτι του αλλά δεν έδωσε σημασία γιατί ήδη έμπαινε μια χαρά και τώρα λέει το έκαναν πράξη γιατί έκλεινε το wifi στο κινητό για να μπει το λάπτοπ της γυναίκας του και όταν έπαιρνε ip το λάπτοπ και ξανάνοιγε το wifi του κινητού δεν έμπαινε το κινητό στο ίντερνετ ..

 

Υπάρχει όντως τέτοιο πράγμα ?

 

Δεν υπάρχει περίπτωση. Πιθανότατα απλά είναι για μπάτσες το ρούτερ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι λεω οτι χρειαζεται καλυτερο ρουτερ.

Με συνδεση μεσω wi-fi ειναι συνεχεια το λαπτοπ μου και το pc της γυναικας μου και αρκετες φορες κ το κινητο μου.

Καποιες φορες ειχα προβλημα αλλα αφου μιλησα με την τεχνικη εξυπηρετηση εκαναν καποιες ενεργειες και απο τοτε ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ελπίζω και εγώ γιατί έτσι όπως περιέγραψε το τηλεφώνημα και μετά πως έτυχε να συμπέσει το πρόβλημα, το κόβω πολύ κακό για να είναι απλή σύμπτωση .. Ενημερωτικά να προσθέσω ότι έκανε νέο συμβόλαιο VDSL ώρες πριν γίνει αυτό ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Οτι αντιπροταση δεχτης απο οτε ανεφερετην και εδω να γνωριζουμε τι παιζη.

 

Ανέφερα την αντιπρόταση εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7179277#post7179277

 

Για τη ιστορία δέχτηκα της nova την οποία έχω από σήμερα.

 

Μια ερώτηση για τα 50sms που δίνει δώρο η εταιρία. Υπάρχει κάποια εφαρμογή σε android & ios ώστε να μην μπαίνουμε από τον browser?

Link to comment
Share on other sites

Για τα sms της forthnet σε android το web2sms κοίταξε.

 

Για να στείλεις μήνυμα από κει, πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο Ίντερνετ και να το έχεις ορίσει ως προεπιλεγμένη εφαρμογή sms.

Χωρίς ίντερνετ λαμβάνει κανονικά sms.

 

Εγώ το χρησιμοποιώ παράλληλα με άλλη εφαρμογή και ορίζω προεπιλεγμένη, πότε τη μια και πότε την άλλη , ανάλογα τι θέλω να κάνω εκείνη τη στιγμή.

 

Το sms φτάνει στον αποδέκτη ως web2sms και όχι με το νούμερο σου.

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:worry: - παιδια συγνωμμη να ρωτησω: επειδη δεν ειχα ποτε μου, το καλωδιο απο την δορυφορικη που συνδεεται; ρωταω γιατι η παροχη της τηλεορασης ερχεται απο την ταρατσα της πολυκατοικιας μας στο παιδικο δωματιο και αφου περασει μεσα απο αλλους χωρους του σπιτιου καταληγει στην αλλη γωνια που ειναι το σαλονι, αμα βαλω Nova θα πρεπει να σκαφτουν τα σημεια που ειναι τα κουτια να περασει κι αυτο μεσα; μιλαμε για μανουρα.

-το κοστος του καλωδιου απο ταρατσα πισω μερια μεχρι κατω σε μενα το πληρωνω εξτρα εγω;

-στο 3play προγραμμα οταν λεει σταθερα εννοει και τα υπεραστικα εντος Ελλαδος;

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: -ευχαριστω (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο δεν θα περάσει από τα κουτιά του καλωδίου της κατοικίας σου.

Θα το ρίξουν από τη ταράτσα προς το πιο κοντινό προς το σαλόνι σου σημείο.

 

Θα κάνουν μια μικρή τρύπα χαμηλά στον τοίχο και θα το περάσουν μέσα. Τουλάχιστον σε μένα αυτό έγινε.

 

Αν χρεωθείς δεν ξέρω. Θα είναι δωρεάν η εγκατάσταση;

Εγώ πριν χρόνια που έκανα τη σύνδεση με δωρεάν εγκατάσταση, μέσα στην τιμή ήταν και καλώδιο μέχρι 20 μέτρα. Μετά τα 20 χρεώνουν ανά μέτρο, αλλά δεν ξέρω πόσο.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πέρσυ τέτοιο καιρό περίπου ενεργοποίησα (τηλεφωνικά) το προπληρωμένο για ακομη μια φορά με σταθερά, 24άρα και κάτι κινητά αν θυμάμαι.

Φέτος, ένα μηνα περιπου πριν λήξει, μου έκανε μια καλή προσφορά ο ΟΤΕ και έκανα φορητότητα. Όλα καλά όλα ωραία μεχρι που ηρθε προχτες λογαριασμός της forthnet με 70€ τέλη διακοπής:!::blink:

 

Υπάρχει κάποιο mail για να απευθυνθώ επίσημα;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού διέκοψες ένα μήνα πριν λήξει η δέσμευση, όπως λες, δεν είναι σωστό το penalty;

Δεν αναφέρομαι, βέβαια, στο αν είναι σωστό το 70€ ή άλλο ποσό αλλά στην ουσία του penalty.

Link to comment
Share on other sites

1.δεν με ενημέρωσαν ποτέ για το Penalty, ουτε περσυ, ούτε φέτος

2.το πρόγραμμα ήταν προπληρωμένο! τον μήνα που έμενε στο τέλος, εγω τον έχω πληρώσει

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλοι οι πάροχοι έχουν όρο στο συμβόλαιό τους για την περίπτωση διακοπής πριν τη λήξη.

Ξαναδιάβασε το συμβόλαιο που υπέγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις προπληρώσει τον επόμενο μήνα, άσε να έρθει ένας ακόμα λογαριασμός.

Πιστεύω θα αφαιρέσουν από τα 70 το ποσό της συνδρομής του τελευταίου μήνα .

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο δεν θα περάσει από τα κουτιά του καλωδίου της κατοικίας σου.

Θα το ρίξουν από τη ταράτσα προς το πιο κοντινό προς το σαλόνι σου σημείο.

 

Θα κάνουν μια μικρή τρύπα χαμηλά στον τοίχο και θα το περάσουν μέσα. Τουλάχιστον σε μένα αυτό έγινε.

 

Αν χρεωθείς δεν ξέρω. Θα είναι δωρεάν η εγκατάσταση;

 

:rolleyes: - πηγα και ρωτησα,μου ειπαν δεν περνανε εσωτερικα καλωδιο και δεν πειραζουν κουτια,ολα εξωτερικα θα γινουν και χωρις επιβαρυνση για υλικα-μου ειπαν σε 1 τηλεοραση μονο θα γινει η συνδεση πχ σαλονι (δεν ξερω αν μπορω εγω μετα να κανω πατεντα να παιρνει και η τηλεοραση του δωματιου)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που έκανα ανανέωση στο σταθερό μου τηλεφωνικά, ο υπάλληλος μου το τόνισε ότι εάν γίνει διακοπή νωρίτερα των 2 ετών θα πληρώσω 76 € πέναλτι !!
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...