Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που το βρήκες,με ενδιαφέρει και μένα!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Αυτοί με βρήκαν !!

Απλώς με πήραν τηλέφωνο μου είπαν ότι για το σταθερό θα είναι 23€ και αν με ενδιαφέρει Full pack με αθλητικά ταινίες on demand ??????? 15€ για σας !

 

Την ρώτησα 4 φορές αν εννοεί το full pack και μου λέει οκ.

 

Και μάλιστα επειδή τσινισα για τα τέλη ενεργοποίηση με έβαλε λίγο στην αναμονή και μετά από λίγο μου λέει δώρο 30€ δώρο επιταγή από κατάστημα Γερμανός

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτοί με βρήκαν !!

 

Απλώς με πήραν τηλέφωνο μου είπαν ότι για το σταθερό θα είναι 23€ και αν με ενδιαφέρει Full pack με αθλητικά ταινίες on demand ??????? 15€ για σας !

 

 

 

Την ρώτησα 4 φορές αν εννοεί το full pack και μου λέει οκ.

 

 

 

Και μάλιστα επειδή τσινισα για τα τέλη ενεργοποίηση με έβαλε λίγο στην αναμονή και μετά από λίγο μου λέει δώρο 30€ δώρο επιταγή από κατάστημα Γερμανός

 

 

 

Με είχαν πάρει τηλέφωνο και μένα την προηγούμενη εβδομάδα,και τους είπα να με πάρουν την επόμενη για να δω πότε λήγει το συμβόλαιο μου και από τότε πέρασε μια εβδομάδα και ούτε φωνή ούτε ακρόαση!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος triple play(απλή τηλεόραση, χωρίς τπτ εξτρα) εδώ και πάρα πολύ καιρό(δε θυμάμαι καν πόσο) και μου βγαίνει στα 32 ευρώ. Αξίζει να πάω σε κάποια άλλη εταιρία με τα ίδια λεφτά πάνω κάτω; Επίσης, υπάρχει και το ενδεχόμενο να γίνει και 2η σύνδεση. Υπάρχει περίπτωση αυτοί να μου δώσουν καλύτερη προσφορά, πχ φουλ πακ τηλεόραση στα ίδια λεφτά ή μπα; Στην κοσμοτέ πόσο θα μ βγεί περίπου με σπορτς πακ; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος triple play(απλή τηλεόραση, χωρίς τπτ εξτρα) εδώ και πάρα πολύ καιρό(δε θυμάμαι καν πόσο) και μου βγαίνει στα 32 ευρώ. Αξίζει να πάω σε κάποια άλλη εταιρία με τα ίδια λεφτά πάνω κάτω; Επίσης, υπάρχει και το ενδεχόμενο να γίνει και 2η σύνδεση. Υπάρχει περίπτωση αυτοί να μου δώσουν καλύτερη προσφορά, πχ φουλ πακ τηλεόραση στα ίδια λεφτά ή μπα; Στην κοσμοτέ πόσο θα μ βγεί περίπου με σπορτς πακ; Ευχαριστώ!

 

Εάν είσαι στη Nova με το start pack, μπορείς να ζητήσεις αναβάθμιση με cinema ή sports και ανάλογα με την προσφορά να αποφασίσεις τι σε ενδιαφέρει και τι θέλεις να βλέπεις.

Στον ΟΤΕ παίζει χαμηλή προσφορά για OTE TV αλλά οι ταινίες είναι με πληρωμή και ποδόσφαιρο έχει ξένο. Μπορείς, φυσικά να έχεις και τις δύο πλατφόρμες.

Link to comment
Share on other sites

5 κανάλια ταινιών έχει ο ΟΤΕ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μία ερώτηση.Εχω ήδη 2play(23€) ,αλλά σκέφτομαι να βάλω τa nova sports.Ειδα μέσω διαφόρων ομάδων παίζει προσφορά προπληρωμενη 150€ τον χρόνο.Υπαρχει περίπτωση να μου κάνει την ίδια προσφορά η nova?

Η γενικά ξέρει κανείς μέχρι που μπορώ να πιέσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση.Εχω ήδη 2play(23€) ,αλλά σκέφτομαι να βάλω τa nova sports.Ειδα μέσω διαφόρων ομάδων παίζει προσφορά προπληρωμενη 150€ τον χρόνο.Υπαρχει περίπτωση να μου κάνει την ίδια προσφορά η nova?

Η γενικά ξέρει κανείς μέχρι που μπορώ να πιέσω;

 

Οχι το ειχα ρωτησei και εγω στην νoβα απλα θα δωσεις τα χρηματα και καθε μηνα θα τραβανε το αναλογο ποσο δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πόσο κάνει μια διακοπή συμβολαίου χωρίς φορητοτητα? Κατάργηση γραμμής δηλαδή
Link to comment
Share on other sites

παιδια τους παιρνω τηλεφωνο να τους πω μου εκανε καλη προσφορα η cosmote κ να δω αν εχουν κατι να αντιπροτεινουν..ναι δωστε μου το κινητο σας να σας παρουμε.......4 μερες μετα........ακομη παιρνουν?

η ιδεα μου ειναι η δεν παρακαλανε;

καπου πηρε το ματι μου καποιον που εφυγε απο κοσμοτε κατα λαθος μιας κ στηριζοταν στην αντιπροταση της νοβα που δεν εγινε ποτε!

πολυ χορτασμενη ειναι;:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια ξερει κανεις να βοηθησει;

δικαιουνται φευγοντας να σε χρεώσουν όλο το πάγιο ακόμη και για 2 ημέρες πριν πας κοσμοτε?

γενικά όλες οι εταιρείες αυτό κάνουν;

βοηθήστε γιατί θα χάσω 33 ευρώ..

και είναι κ άδικο..δεν θα έπρεπε να πάει αναλογικά με τις μέρες παραμονής μέχρι να ξεκουμπιστείς;

δεν είχα καμιά δέσμευση συμβολαίου!:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις να βοηθησει;

δικαιουνται φευγοντας να σε χρεώσουν όλο το πάγιο ακόμη και για 2 ημέρες πριν πας κοσμοτε?

γενικά όλες οι εταιρείες αυτό κάνουν;

βοηθήστε γιατί θα χάσω 33 ευρώ..

και είναι κ άδικο..δεν θα έπρεπε να πάει αναλογικά με τις μέρες παραμονής μέχρι να ξεκουμπιστείς;

δεν είχα καμιά δέσμευση συμβολαίου!:mad:

Το πάγιο ΠΡΟ-χρεώνεται και προπληρώνεται. Από την στιγμή που αποχωρείς στο ενδιάμεσο θα εκδοθεί τελευταίος λογαριασμός πιστωτικός και θα πάρεις αναλογικά πίσω την διαφορά. Δλδ έστω πλήρωσες πάγιο για 30 μέρες 30€ και στις 10 μέρες έφυγες. Ο επόμενος λογαριασμός θα είναι 20€ να πάρεις (πιστωτικός). Πως θα τα πάρεις ρώτα ένα κατάστημα (τα βάζουν σε λογαριασμό σου αν θυμάμαι που τους δηλώνεις με αίτηση σε κατάστημα). Δε νομίζω να άλλαξε κάτι.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου,επανέφερες το χρώμα μου.:O

Αρα το πληρώνω τη μέρα που λήγει :ninja: κ περιμένω να δω πως θα μου τα ξαναδωσουνε πίσω...μείον το ποσό που χρέωσαν για τις 2-3 ημέρες μέχρι να μπω κόσμοτε.

Πάντως ήθελα πολύ να μείνω στη νόβα πολύ ολιγορησανε κ χάσαμε κ οι δύο...

Link to comment
Share on other sites

Αρα το πληρώνω τη μέρα που λήγει :ninja: κ περιμένω να δω πως θα μου τα ξαναδωσουνε πίσω...μείον το ποσό που χρέωσαν για τις 2-3 ημέρες μέχρι να μπω κόσμοτε.

Έτσι έγινε σε μένα όταν άλλαξα σε wind. Το ιδιο θα γίνει και σε σένα. Το επιβεβαιώνεις και στο κατάστημα άλλωστε. Πρακτικά θα χρεωθείς τις 2-3 μέρες (1/10 του παγίου) και τα υπόλοιπα θα επιστραφούν κάπως (με τραπεζικό λογαριασμό που πρέπει να κάνεις κάποιες ενέργειες δλδ να τους τον δηλώσεις). Ρώτησε το κατάστημα nova αν άλλαξε κάτι.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μετακομίζουμε και σκέπτομαι για την προσφορά στα 23 ευρώ τελική το πακέτο doubleplay+ με απεριοριστο ντερνετ, σταθερα και κινητά. Υπάρχουν τίποτα προβλήματα γενικά? Θα δουλεύουν ιντερνετ και τηλέφωνο εντάξει? Περιοχή Νέος Κόσμος και μου βγάζει ιδιόκτητο δίκτυοο όταν ελέγχω την διαθεσιμότητα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου,επανέφερες το χρώμα μου.:O

Αρα το πληρώνω τη μέρα που λήγει :ninja: κ περιμένω να δω πως θα μου τα ξαναδωσουνε πίσω...μείον το ποσό που χρέωσαν για τις 2-3 ημέρες μέχρι να μπω κόσμοτε.

Πάντως ήθελα πολύ να μείνω στη νόβα πολύ ολιγορησανε κ χάσαμε κ οι δύο...

 

Εγω παντως σε αναλογες περιπτώσεις δεν πληρωνω τον λογαριασμο μεχρι την εκδοση του επομενου προκειμενου να επιβεβαιωσω την πιστωση και πληρωνω την οποια διαφορα προκυπτει. Γιατι ετσι και εισπραξουν αυτοι το ποσο μετα τρεχα γυρευε για την επιστροφη....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σε αναλογες περιπτώσεις δεν πληρωνω τον λογαριασμο μεχρι την εκδοση του επομενου προκειμενου να επιβεβαιωσω την πιστωση και πληρωνω την οποια διαφορα προκυπτει. Γιατι ετσι και εισπραξουν αυτοι το ποσο μετα τρεχα γυρευε για την επιστροφη....

 

Σωστός ο φίλος. Δε πληρώνεις το τρέχοντα λογαριασμό και περιμένεις τον εκκαθαριστικό για να είσαι σίγουρος γιατί αλλιώς αν είναι πιστωτικός ο τελικός για να πάρεις τα λεφτά θέλει αγώνα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Είναι οκ δηλαδή κ αυτος ο τροπος;

Φοβάμαι μην μου το κόψουνε!!! :)

Το θέμα είναι ότι ηλεκτρονικο λογαριασμό έπαιρνα θα μου κλείσουν το username κτλ φανταζομαι..

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

υ.γ ρουτερ πιατο κτλ επιστρεφονται στη νοβα?βλεπω ο οτε τα εχει δανεικα μηπως κ η νοβα τα ειχε δανεικα κ πρεπει να τα επιστρεψω??

Edited by neli12
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά η σύνδεσή μου γύρισε από vdsl σε adsl. Κανείς φίλος από Θεσσαλονίκη ή ακόμα καλύτερα από Καλαμαριά αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα για να διαπιστώσω εάν είμαι εγώ ή υπάρχει γενικότερο πρόβλημα; Και μόνο στην ιδέα πως πρέπει να μιλήσω στην εξυπηρέτηση με χρέωση με τρομάζει...

 

edit Διορθώθηκε!

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι οκ δηλαδή κ αυτος ο τροπος;

Φοβάμαι μην μου το κόψουνε!!! :)

Το θέμα είναι ότι ηλεκτρονικο λογαριασμό έπαιρνα θα μου κλείσουν το username κτλ φανταζομαι..

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

υ.γ ρουτερ πιατο κτλ επιστρεφονται στη νοβα?βλεπω ο οτε τα εχει δανεικα μηπως κ η νοβα τα ειχε δανεικα κ πρεπει να τα επιστρεψω??

 

Τι να σου κοψουνε ρε φίλε; Την μια στιγμή θα κοπεί η φορθνετ και την άλλη θα συνδεθε ο ΟΤΕ. Και στην επόμενη έκδοση λογαριασμού θα πρέπει να φανεί και ο αντιλογισμος ώστε να πας να πληρώσεις. Εξοπλισμό στην νοβα δεν επιστρέφεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου κοψουνε ρε φίλε; Την μια στιγμή θα κοπεί η φορθνετ και την άλλη θα συνδεθε ο ΟΤΕ. Και στην επόμενη έκδοση λογαριασμού θα πρέπει να φανεί και ο αντιλογισμος ώστε να πας να πληρώσεις. Εξοπλισμό στην νοβα δεν επιστρέφεις.

πλακα εκανα φιλαρακι γιαυτο εβαλα το smiley. θα ειναι ηδη κομμενο απο τη νοβα πως θα μου το κόψουνε!

οκ οποτε μαζευω τον εξοπλισμο κ τον βαζω αποθηκη.

Link to comment
Share on other sites

Στο on demand έχετε πρόσβαση σε όλες τις ταινίες; Στο sport packet οι νέες κυκλοφορίες είναι κλειδωμένες. Ξέρει καποιος κάτι περισσότερο;
Link to comment
Share on other sites

Στο on demand έχετε πρόσβαση σε όλες τις ταινίες; Στο sport packet οι νέες κυκλοφορίες είναι κλειδωμένες. Ξέρει καποιος κάτι περισσότερο;

 

Τις ταινίες και τις (περισσότερες) σειρές για να τις δεις πρέπει να έχεις full pack.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Πήγαμε σε νέο σπίτι και ψάχνω για ιντερνετ κυρίως. Και έπεσα επάνω στο double play+ που με 23 ευρώ τελική έχω απεριόριστο ιντερνετ, απεριόριστα σταθερά και απεριόριστα κινητά!! Περιοχή Αθήνα, Νέος Κόσμος.

Το ιντερνετ το χρησιμοποιώ μόνο για άνοιγμα σελίδων κ.λ.π. και καμμιά φορά για youtube hd.

Να προχωρήσω, υπάρχει καμμιά "παγίδα"?

Γιατί η κοσμοτε θέλει 23 ευρώ σκέτο ιντερνετ:cry:

Link to comment
Share on other sites

Στο on demand έχετε πρόσβαση σε όλες τις ταινίες; Στο sport packet οι νέες κυκλοφορίες είναι κλειδωμένες. Ξέρει καποιος κάτι περισσότερο;

 

Το On Demand λειτουργεί (συνήθως) σε full pack και σε σύνδεση με Nova, αν και το λειτουργώ και με σύνδεση Wind. Θέλει ταχύτητα σύνδεσης πάνω από 4 και είναι πλουσιότερο σε ταινίες, σειρές κλπ με τον 831 σε σχέση με τον 865.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...