Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο ρουτερ εχεις?Εμεις οταν το αλλαξαμε και πήραμε ενα tp-link ηρεμησαμε,φυσικά βαλαμε και ενα extender για ενίσχυση.Τα δικα τους ρουτερ είναι για πεταμα!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποιο ρουτερ εχεις?Εμεις οταν το αλλαξαμε και πήραμε ενα tp-link ηρεμησαμε,φυσικά βαλαμε και ενα extender για ενίσχυση.Τα δικα τους ρουτερ είναι για πεταμα!

Technicolor TG589vn v3.Προσωρινά,γιατί μόλις φτιάξει το πράγμα θα πάω σε vdsl και θα μου δώσουν άλλο. Βέβαια μου είχαν πει να μου δώσουν το δικό τους και τους είπα ότι έχω αυτό, μου είπαν ότι είναι καλύτερο αυτό κι έτσι θα μου δώσουν μια και καλή καινούργιο όταν πάω σε vdsl!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα αγόρασε ενα δικό σου και βάλε. Εμεις ειχαμε αλλαξει 2 ΖΤΕ στην αρχη και μετά ένα Technicolor και το σημα σερνόταν.Το πιο οικονομικό έχει 20-25€.Και σε vdsl να πας με το εταιρικό παλι πρόβλημα θα έχεις. Σου μιλαω εκ πείρας!!!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ρουτερ εχεις?Εμεις οταν το αλλαξαμε και πήραμε ενα tp-link ηρεμησαμε,φυσικά βαλαμε και ενα extender για ενίσχυση.Τα δικα τους ρουτερ είναι για πεταμα!

 

Συμφωνώ. Εγώ έχω ένα Linksys και δεν έχω κανένα πρόβλημα όλα τα χρόνια που είμαι στο δίκτυο τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα αγόρασε ενα δικό σου και βάλε. Εμεις ειχαμε αλλαξει 2 ΖΤΕ στην αρχη και μετά ένα Technicolor και το σημα σερνόταν.Το πιο οικονομικό έχει 20-25€.Και σε vdsl να πας με το εταιρικό παλι πρόβλημα θα έχεις. Σου μιλαω εκ πείρας!!!

 

Συμφωνώ. Εγώ έχω ένα Linksys και δεν έχω κανένα πρόβλημα όλα τα χρόνια που είμαι στο δίκτυο τους.

 

Σας ευχαριστω. :) Θα δω μηπως φτιαξει καπως η κατασταση και παω σε vdsl,οποτε εκει αλλαζουν τα πραγματα.Και για να βαλεις δικο σου ρουτερ,ειναι πανακριβα...!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Vdsl πιανει η περιοχη σου?Στο ξαναλεω δεν χρειαζεται να δινεις παραπανω χρηματα τον μηνα για να πας σε vdsl ειδικα τωρα με τους φορους που μπηκαν.Δωσε ενα 20αρικο και παρε ενα tp link να βρεις την υγεια σου και το σημα σου...Τα εταιρικα ειναι για πεταμα τρια καινουργια εχουμε και δεν τα βαζουμε....
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Vdsl πιανει η περιοχη σου?Στο ξαναλεω δεν χρειαζεται να δινεις παραπανω χρηματα τον μηνα για να πας σε vdsl ειδικα τωρα με τους φορους που μπηκαν.Δωσε ενα 20αρικο και παρε ενα tp link να βρεις την υγεια σου και το σημα σου...Τα εταιρικα ειναι για πεταμα τρια καινουργια εχουμε και δεν τα βαζουμε....

 

Eχει σημα!Και η διαφορα ειναι 5 ευρω μονο!Νομιζω αξιζει τον κοπο!Παρολα αυτα,περιμενω πρωτα να δω τι θα γινει με το θεμα μου.Μου εστειλαν μνμ νωριτερα που λεει οτι εχουν δρομολογηθει περαιτερο ενεργειες σε συνεργασια με τον οτε για την αποκατασταση της βλαβης.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εμας οταν είχε ερθει τεχνικός το μόνο πoυ έκανε ηταν να καλεσει παλι την Forthnet και τίποτα αλλο,παρότι μου ειχαν πει στο τηλέφωνο να εχω τραβηγμενο το έπιπλο οπου ειναι η γραμμή....δηλαδη τσαμπα κόπος για εμένα...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!! Ήρθαν σήμερα δύο μαζί (από Forthnet και ΟΤΕ) και τη φτιάξανε τη βλάβη!!Μάλιστα ο ένας της Forthnet, ήρθε και στο σπίτι για να ελέγξει! Και μου είπε ότι αλλάξανε το χαλκό!!Δε μπορώ όμως να καταλάβω, τη προηγούμενη φορά που ήρθε ο άλλος του ΟΤΕ μόνος του, γιατί δε το έκανε??Και έκανε μισή δουλειά?Τεσπα, όλα καλά τώρα και με ταχύτητα στα 18000!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εδώ και μήνες υπάρχει χρέωση όταν καλείς από Forthnet στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών-13831

Ερώτηση....Όταν καλείς και είσαι στην αναμονή για 15 λεπτά παράδειγμα χρεώνεσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εδώ και μήνες υπάρχει χρέωση όταν καλείς από Forthnet στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών-13831

Ερώτηση....Όταν καλείς και είσαι στην αναμονή για 15 λεπτά παράδειγμα χρεώνεσαι ?

 

Οχι βεβαια!Η αναμονη δε χρεωνει.Αλλα μπορεις να μιλησεις μαζι τους στο τσατ στο σαιτ τους!Μεγαλη εξυπηρετιση!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εδώ και μήνες υπάρχει χρέωση όταν καλείς από Forthnet στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών-13831

Ερώτηση....Όταν καλείς και είσαι στην αναμονή για 15 λεπτά παράδειγμα χρεώνεσαι ?

Εγώ νομίζω ότι χρεώνει και την αναμονή.......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τη Forthnet!!Θέλω να κάνω την adsl σύνδεση μου vdsl και μου λένε δεν υπάρχει ακόμα στη περιοχή μου!! Είμαι Καλαμαριά περίπου 600 μέτρα από τα κεντρικά (καφάο) του ΟΤΕ στη Πασσαλίδη. Το ωραίο είναι ότι πριν 3 μήνες ήμασταν με άλλο αφμ στο ίδιο σπίτι στην εταιρεία με vdsl!Τι κουφό είναι αυτό?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν υπάρχει ελευθερη γραμμη vdsl?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλημέρα.Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι αλλά είναι δυνατόν?Πάντως μου είπαν πως με το που υπάρχει δυνατότητα θα μου πουν

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εδώ και μήνες υπάρχει χρέωση όταν καλείς από Forthnet στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών-13831

Ερώτηση....Όταν καλείς και είσαι στην αναμονή για 15 λεπτά παράδειγμα χρεώνεσαι ?

Πλεον νομίζω χρεώνεται αλλα υπάρχει και το 10ψηφιο νούμερο!!!

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελευταία η κουβέντα ξέφυγε από το θέμα αρκετά(υπενθυμίζω πως το παρόν ασχολείται με το dsl/double play της Forthnet), ωστόσο οι δημοσιεύσεις που έγιναν έχουν κάποιο ενδιαφέρον, μεταφέρθηκαν σε νέο θέμα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=439092
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Εχω Forthent & Nova και μεχρι τον Νοεμβριο επαιζε η Νοβα κανονικα.

Εφυγα ταξιδι 8 μηνες αφου αποσυνδεσα αποκωδικοποιητη απο το μοντεμ και εβγαλα καλωδια απο το ρευμα .

 

Γυρισα σημερα, βαζω μπροστα τον αποκωδικοποιητη και δεν επιανε ουτε τα ΑΝΤ, Μεγα που ειναι δωρεαν, οχι τα HD, μιας και δεν πληρωνω καποιο πακετο HD.

Βγαζω την καρτα, ανοιγω/ξανακλεινω τον αποκωδικοποιητη καμια αλλαγη.

Βαζω να κανει update, μου λεει δεν εχει νεα εκδοση.

Βαζω να ψαξει για καναλια και βρισκει καμια 40αρια σλαβοφωνα, αραβοφωνα, γερμανοφωνα...αλλα τα ΑΝΤ1, Μεγα, MAD, VHS1, Fashion Tv, Discovery που ηθελα εγω, δεν τα πιανει.

 

Μηπως ξερετε τι μπορει να ειναι;

Εχει ξανατυχει σε καποιον;

Ποιο τηλεφωνο 10ψηφιο παιρνουμε για να μην χρεωνομαστε;

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

... αλλα υπάρχει και το 10ψηφιο νούμερο!!!

 

Πέστο ντε ποιό είναι γιατί μας πίνουν το αίμα με το πενταψήφιο, τελευταία τα κόψαν όλα!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Πέστο ντε ποιό είναι γιατί μας πίνουν το αίμα με το πενταψήφιο, τελευταία τα κόψαν όλα!!!:)

Δοκιμασες να κανεις reset απο τον αποδικοποιητη? Αν έχει καιρό να παίξει ξεσυνδεεται..

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ένα σταθερό που σε έβγαζε στο ίδιο τηλεφωνικό κέντρο με το πενταψήφιο και μέχρι πριν ένα χρόνο το χρησιμοποιούσα. Το είχα βρει από αναζήτηση σε κάποιο φόρουμ και δυστυχώς πριν λίγες μέρες που το έψαξα ξανά, ενώ το βρήκα, το κάλεσα και παίζει ηχογραφημένο μήνυμα που σου λέει να καλέσεις το πενταψήφιο.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις reset απο τον αποδικοποιητη? Αν έχει καιρό να παίξει ξεσυνδεεται..

 

Δεν έχω θέμα με τον αποκωδικοποιητή αδερφέ το δεκαψήφιο νουμερο της φορθνετ ψάχνω που γλιτώνεις την πενταψήφια ρουφήχτρα ευρώ!!!:lol:

 

Αν είναι κάποιο απο αυτά

2119552000

2106602000

2119559400

πλέον δεν λειτουργούν αλλά σε παραπέμπουν σε 5/ψήφιο!!!

Edited by samarithan
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω.

Θα δοκιμασω το reset αυριο.

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ.

Δουλευει κανονικα.

Απλα το επιπεδο σηματος ειναι μονο 80%, που σημαινει οτι τον χειμωνα

με τον αερα και την βροχη μπορει να μην πιανει τιποτα

Αλλα μεχρι τοτε...βλεπουμε.

 

Tο Hard reset γίνεται ως εξής:

1) κρατάμε για περίπου 5 δευτ. το κουμπί Menu (στην πρόσοψη του δέκτη)

2) πατάμε αριστερό βέλος (στην πρόσοψη του δέκτη)

3) πατάμε οκ (στην πρόσοψη του δέκτη)

και περιμένουμε να τελείωσει το reset/σάρωση

 

Ευχαριστω πολυ.

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...