Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφερει μονο οσους χρησιμοποιουν κινητα, αλλα και 12 ωρες το μηνα μου φαινονται υπερβολικα. Το Srart Pack μονο Nova δεν ειναι.:p

 

Για κάποιον που μιλάει πολύ από σταθερό σε κινητό είναι καλά . Το nova 3play το αρχικό δεν έχει αθλητικά και cinema σε αυτή την τιμή αλλά έχει δορυφορικά κανάλια .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα! Έχω Forthnet Double Play 24 Mbps και σκέφτομαι να το παω στα 100 Mbps! Απ' ότι ξέρω εκατοστάρι έχει η Cyta, αλλά για τη Forthnet δεν το έχω ψάξει! Επίσης ξέρει κανείς αν μπορώ να πληρώσω τη Forthnet μέσω simple pay??
Link to comment
Share on other sites

100αρι έχει μόνο με η forthnet σε κάποιες πολυκατοικίες στο Περιστέρι αν δεν κάνω λάθος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η Forthnet έχει 150/100mbps ("πραγματικά") στην Νέα Σμύρνη μέσω οπτικών ινών (FTTH) και το δίνει στην Ομήρου,ένα μέρος της Βενιζέλου και στο περισσότερο μέρος της Αγίας Φωτεινής(με λίγα λόγια γύρω από την Κεντρική Πλατεία!)!Μακάρι κάποια στιγμή να το βάλουν και αλλού γιατί πραγματικά.....ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και 150?? Τι λες?? Μακάρι να το φέρουν σύντομα!! Μπράβο όμως, σας βρίσκω πλήρως ενημερωμένους γύρω από τη Forthnet! Ξέρετε μήπως και για μη τεχνικά θέματα? Γιατί θέλω να ξεκινήσω να πληρώνω το τηλέφωνο μέσω simple pay, όπως είπα και παραπάνω, αλλά δεν ξέρω αν γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Και 150?? Τι λες?? Μακάρι να το φέρουν σύντομα!! Μπράβο όμως, σας βρίσκω πλήρως ενημερωμένους γύρω από τη Forthnet! Ξέρετε μήπως και για μη τεχνικά θέματα? Γιατί θέλω να ξεκινήσω να πληρώνω το τηλέφωνο μέσω simple pay, όπως είπα και παραπάνω, αλλά δεν ξέρω αν γίνεται...

 

Είχε γίνει ντόρος πέρσι και φυσικά επειδή ενδιαφερόμουν λόγω κατοικίας το έψαξα περισσότερο!Δήλωσα και ενδιαφέρον μέσω της ιστοσελίδας και με πήραν τηλέφωνο να μου κάνουν προσφορά η οποία είναι για πάντα αρκεί να μείνω τουλάχιστον 12μήνες:

-Δωρεάν εγκατάσταση και εξοπλισμός

-Αστικά & υπεραστικά απεριόριστα

-720' σε κινητά

-150/100mbps ίντερνετ

-Με 29.90€ για πάντα

 

Από εκεί και πέρα το γέλιο είναι ότι ήμουν το πρώτο σπίτι που ενεργοποιήθηκε!Πιο beta tester δεν γίνεται! :p

Το μόνο πρόβλημα ήταν για 1-2 μέρες που κόπηκε το ίντερνετ γιατί έκανε κάτι αλλαγές η Forthnet στο σύστημα κι επειδή ψαχνόντουσαν αυτοί πήρα τηλέφωνο απευθείας στην Optronics (οι άμεσοι συνεργάτες τους) και το διόρθωσαν άμεσα!

 

Μέχρι τώρα πάντως όλα κυλούν ομαλότατα!!!Μακάρι να επεκταθεί και αλλού αλλά προς το παρόν το βλέπω ζόρικο γιατί είναι απ'ότι έχω καταλάβει αρκετά ακριβό!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει ντόρος πέρσι και φυσικά επειδή ενδιαφερόμουν λόγω κατοικίας το έψαξα περισσότερο!Δήλωσα και ενδιαφέρον μέσω της ιστοσελίδας και με πήραν τηλέφωνο να μου κάνουν προσφορά η οποία είναι για πάντα αρκεί να μείνω τουλάχιστον 12μήνες:

-Δωρεάν εγκατάσταση και εξοπλισμός

-Αστικά & υπεραστικά απεριόριστα

-720' σε κινητά

-150/100mbps ίντερνετ

-Με 29.90€ για πάντα

 

Από εκεί και πέρα το γέλιο είναι ότι ήμουν το πρώτο σπίτι που ενεργοποιήθηκε!Πιο beta tester δεν γίνεται! :p

Το μόνο πρόβλημα ήταν για 1-2 μέρες που κόπηκε το ίντερνετ γιατί έκανε κάτι αλλαγές η Forthnet στο σύστημα κι επειδή ψαχνόντουσαν αυτοί πήρα τηλέφωνο απευθείας στην Optronics (οι άμεσοι συνεργάτες τους) και το διόρθωσαν άμεσα!

 

Μέχρι τώρα πάντως όλα κυλούν ομαλότατα!!!Μακάρι να επεκταθεί και αλλού αλλά προς το παρόν το βλέπω ζόρικο γιατί είναι απ'ότι έχω καταλάβει αρκετά ακριβό!

Είναι η καλύτερη προσφορά αυτή της forthnet . Έχει 12 ώρες δωρεάν κινητά το μήνα και το πιο σημαντικό είναι ότι αν λήξει το συμβόλαιο η τιμή παραμένει σταθερή για πάντα χωρίς αυξήσεις και με δωρεάν εξοπλισμό .

Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει ντόρος πέρσι και φυσικά επειδή ενδιαφερόμουν λόγω κατοικίας το έψαξα περισσότερο!Δήλωσα και ενδιαφέρον μέσω της ιστοσελίδας και με πήραν τηλέφωνο να μου κάνουν προσφορά η οποία είναι για πάντα αρκεί να μείνω τουλάχιστον 12μήνες:

-Δωρεάν εγκατάσταση και εξοπλισμός

-Αστικά & υπεραστικά απεριόριστα

-720' σε κινητά

-150/100mbps ίντερνετ

-Με 29.90€ για πάντα

 

Από εκεί και πέρα το γέλιο είναι ότι ήμουν το πρώτο σπίτι που ενεργοποιήθηκε!Πιο beta tester δεν γίνεται! :p

Το μόνο πρόβλημα ήταν για 1-2 μέρες που κόπηκε το ίντερνετ γιατί έκανε κάτι αλλαγές η Forthnet στο σύστημα κι επειδή ψαχνόντουσαν αυτοί πήρα τηλέφωνο απευθείας στην Optronics (οι άμεσοι συνεργάτες τους) και το διόρθωσαν άμεσα!

 

Μέχρι τώρα πάντως όλα κυλούν ομαλότατα!!!Μακάρι να επεκταθεί και αλλού αλλά προς το παρόν το βλέπω ζόρικο γιατί είναι απ'ότι έχω καταλάβει αρκετά ακριβό!

 

Δεν ήξερα ότι λειρούργησε αυτό το project που είχε ξεκινήσει πριν από ... πολλά χρόνια.

 

Και για να λέμε την αλήθεια, FTTH δηλαδή ίνα στο χώρο του συνδρομητή δεν υπάρχει στην υπόλοιπη Ελλάδα. Στην περίπτωση αυτή, φυσικά, δεν παρεμβάλλεται ο ΤΕ και το ΑΚ του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι λειρούργησε αυτό το project που είχε ξεκινήσει πριν από ... πολλά χρόνια.

 

Και για να λέμε την αλήθεια, FTTH δηλαδή ίνα στο χώρο του συνδρομητή δεν υπάρχει στην υπόλοιπη Ελλάδα. Στην περίπτωση αυτή, φυσικά, δεν παρεμβάλλεται ο ΤΕ και το ΑΚ του.

 

Απλά εύχομαι να το δούμε και αλλού!Εντυπώσεις μετά από 1 χρόνο λειτουργίας: απίστευτες ταχύτητες,σταθερότατο και απλά αισθάνεσαι ότι πιο πολύ κολλάει το pc παρά η σύνδεση!!!!Κρίμα που δεν μένω πια εκεί (είναι το πατρικό μου!) να το τεστάρω μέχρι τελικής πτώσεως!!! :(

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια καινούργια προσφορά που στο nova3play start pack κάνει δώρο 12 ώρες το μήνα προς κινητά από σταθερό για πάντα http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/nova-3play-/3play/?gclid=CMn1kOuWgcICFQEGwwodpo4AcQ .

 

Πολύ καλή προσφορά που δίνει και 12 ώρες κινητά και μπορείς να έχεις και τα δορυφορικά κανάλια που δίνει και η τιμή μένει σταθερή και δεν αλλάζει μόλις λήξει το συμβόλαιο .

Link to comment
Share on other sites

Η Forthnet έχει 150/100mbps ("πραγματικά") στην Νέα Σμύρνη μέσω οπτικών ινών (FTTH) και το δίνει στην Ομήρου,ένα μέρος της Βενιζέλου και στο περισσότερο μέρος της Αγίας Φωτεινής(με λίγα λόγια γύρω από την Κεντρική Πλατεία!)!Μακάρι κάποια στιγμή να το βάλουν και αλλού γιατί πραγματικά.....ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!!

 

Δίκιο έχεις θυμόμουν λάθος περιοχή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι για τη σταθερή τιμή μετά τη λήξη συμβολαίου, γιατί έχω μάθει για πολλούς που τους την αλλάζουν μετά τη λήξη??
Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι για τη σταθερή τιμή μετά τη λήξη συμβολαίου, γιατί έχω μάθει για πολλούς που τους την αλλάζουν μετά τη λήξη??

 

Η τιμή παραμένει σταθερή για πάντα και μετά την λήξη του συμβολαίου .Δες και μόνος σου http://www.nova.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τιμή σε προσφορά χάνεται μετά την λήξη του συμβολαίου. Μπορείς βέβαια να την επεκτείνεις για ακόμα έναν χρόνο, δεν την χάνεις. Συνήθως ένα μήνα πριν τελειώσει το συμβόλαιο παίρνουν τηλέφωνο, αλλιώς επικοινώνησε εσύ με το τμήμα εξυπηρέτησης. Σε μένα τόσα χρόνια αυτή ήταν η διαδικασία.

 

Τώρα αν αναφέρει πως στο συμβόλαιο η τιμή είναι για πάντα αλλά με ελάχιστη διάρκεια παραμονής 1 χρόνο, η τιμή θα μείνει σταθερή στην συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τιμή σε προσφορά χάνεται μετά την λήξη του συμβολαίου. Μπορείς βέβαια να την επεκτείνεις για ακόμα έναν χρόνο, δεν την χάνεις. Συνήθως ένα μήνα πριν τελειώσει το συμβόλαιο παίρνουν τηλέφωνο, αλλιώς επικοινώνησε εσύ με το τμήμα εξυπηρέτησης. Σε μένα τόσα χρόνια αυτή ήταν η διαδικασία.

 

Τώρα αν αναφέρει πως στο συμβόλαιο η τιμή είναι για πάντα αλλά με ελάχιστη διάρκεια παραμονής 1 χρόνο, η τιμή θα μείνει σταθερή στην συνέχεια.

 

Το double play forthnet έχει παραμονή για 18 μήνες αλλά μετά την λήξη των 18 μηνών παραμένει σταθερή η τιμή όπως και έχει και 12 ώρες δωρεάν προς κινητά

Link to comment
Share on other sites

μπλόκαρε ο κωδικός pin γνωρίζει κάνεις πως ξεκλειδώνει ;

 

Αν έχεις ακόμα πρόβλημα στείλε τους μήνυμα https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 για να το διορθώσουν

Link to comment
Share on other sites

εχω 3play με ολα τα novasports και το novacinema1 και τα HD και πληρωνα 55 ευρω και με πηραν να μου κανουν προσφωρα ανανενωσης χωρις novacinema1 και χωρις HD στα 39,90 ενω με 42 στον ΟΤΕ με full pack και 24αρι ιντερνετ.Τι με συμφερει ?
Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλύπτει το περιεχόμενο προτίμησε ΟΤΕ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλύπτει το περιεχόμενο προτίμησε ΟΤΕ.
ο οτε απο το καλοκαιρι περνει τα παντα
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά εσύ μπορεί να θες οπωσδήποτε ελληνικό πρωτάθλημα π.χ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...