Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

στους παλιούς της νόβα δίνουν την προσφορά στα 39,9 με full novasports ή full novacinema

 

αυτο ισχυε και για μενα αλλα ουτε 1 ευρω δεν θα εδινα για τα novasports... θα βαλω vdsl με 10 ευρω παραπανω

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κι εγώ, εδώ και 15 μέρες περίπου ενεργοποιήθηκα στη φόρθνετ με το πακέτο dp με κινητά με αστική χρέωση. Πληρώνω 25 ευρώ για 6 μήνες και μετά 28 ευρώ, θα δώσω και 35 ευρώ για ενεργοποίηση. Να ρωτήσω, μπορώ να πάω στο πακέτο της προσφοράς με τα 30 ευρώ; Με νοιάζουν κυρίως τα κινητά, η νόβα δεν με καίει δεν βλέπω πολύ τηλεόραση. Είδα ότι η εγκατάσταση είναι δωρεάν αλλά ο εξοπλισμός είναι δωρεάν ή τον πληρώνεις; Για τη νόβα εννοώ. :)
Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυε και για μενα αλλα ουτε 1 ευρω δεν θα εδινα για τα novasports... θα βαλω vdsl με 10 ευρω παραπανω

Ετσι και αλλιώς είναι σαν να το έχεις τσάμπα από τη forthnet με τόσο καλή προσφορά που έχει .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίδες να ρωτήσω κι εγώ, εδώ και 15 μέρες περίπου ενεργοποιήθηκα στη φόρθνετ με το πακέτο dp με κινητά με αστική χρέωση. Πληρώνω 25 ευρώ για 6 μήνες και μετά 28 ευρώ, θα δώσω και 35 ευρώ για ενεργοποίηση. Να ρωτήσω, μπορώ να πάω στο πακέτο της προσφοράς με τα 30 ευρώ; Με νοιάζουν κυρίως τα κινητά, η νόβα δεν με καίει δεν βλέπω πολύ τηλεόραση. Είδα ότι η εγκατάσταση είναι δωρεάν αλλά ο εξοπλισμός είναι δωρεάν ή τον πληρώνεις; Για τη νόβα εννοώ. :)

 

αν βάλεις όλα τα novasports ή όλα τα novacinema με 10 ευρώ και πληρώσεις με πιστωτική, παίρνεις τον 865 με 50 ευρώ ή τον 831 τσάμπα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά του 3play, είναι προς όλα τα δίκτυα ή μόνο για σταθερά forthnet;

Για το πακέτο στα 29.90€ αναφέρομαι.

Edited by KostasGre
Link to comment
Share on other sites

προς όλους είναι, αν δεις τον τιμοκατάλογο εκεί που έλεγε "5 ευρώ", τα σταθερά προς όλους το έχουν διαγράψει και έχουν βάλει "δωρεάν για πάντα"
Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά φίλους έκανε αίτηση για forthnet αλλά του έκαναν πολύ καλή προσφορά για να μείνει. Τα 50 ευρώ του εξοπλισμού τα χάνει η με την ακύρωση μπορεί να τα ζητήσει πίσω;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά φίλους έκανε αίτηση για forthnet αλλά του έκαναν πολύ καλή προσφορά για να μείνει. Τα 50 ευρώ του εξοπλισμού τα χάνει η με την ακύρωση μπορεί να τα ζητήσει πίσω;

Καλύτερα να ρωτήσει σε ένα κατάστημα forthnet που είναι οι πλέον αρμόδιοι

Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά φίλους έκανε αίτηση για forthnet αλλά του έκαναν πολύ καλή προσφορά για να μείνει. Τα 50 ευρώ του εξοπλισμού τα χάνει η με την ακύρωση μπορεί να τα ζητήσει πίσω;

 

Στα δίνουν πίσω . Σε εμένα αυτο έγινε.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εχουμε Το Forthnet 2play με απεριόριστα σταθερά,ίντερνετ και 30 λεπτά προς κινητά.Το είχαμε κάνει τον προηγούμενο Αύγουστο με τιμή 24,90€.Σε γενικές γραμμές ειμαι αρκετά ευχαριστημένος εκτός απο κάποια κολλήματα ώρες ώρες στο ίντερνετ αλλα γενικά είμαστε μια χαρά.Το θέμα είναι ότι η πρόσφορα ήταν για 1 χρόνο και τώρα θα πάει κάπου στα 35€ χρήματα που δεν μπορούμε να πληρώνουμε.Με βάση την εμπειρία σας υπάρχει καμία ελπίδα να μας το δώσουν ξανά τόσο η να μην μπω καν στον κόπο να πάρω τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εχουμε Το Forthnet 2play με απεριόριστα σταθερά,ίντερνετ και 30 λεπτά προς κινητά.Το είχαμε κάνει τον προηγούμενο Αύγουστο με τιμή 24,90€.Σε γενικές γραμμές ειμαι αρκετά ευχαριστημένος εκτός απο κάποια κολλήματα ώρες ώρες στο ίντερνετ αλλα γενικά είμαστε μια χαρά.Το θέμα είναι ότι η πρόσφορα ήταν για 1 χρόνο και τώρα θα πάει κάπου στα 35€ χρήματα που δεν μπορούμε να πληρώνουμε.Με βάση την εμπειρία σας υπάρχει καμία ελπίδα να μας το δώσουν ξανά τόσο η να μην μπω καν στον κόπο να πάρω τηλέφωνο?

Μάλλον θα στο ανανεώσουν .Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα . Και σε μένα και στον κουνιάδο μου μας το ανανέωσαν χωρίς πρόβλημα . Πριν κανένα χρόνο περίπου αλλά δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι . Βασικό βέβαια είναι να πέσεις σε κανέναν ( στο κέντρο εξυπηρέτησης ) που να ξέρει τι του γίνετε ! Πράγμα όχι πολύ εύκολο …

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα στο ανανεώσουν .Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα . Και σε μένα και στον κουνιάδο μου μας το ανανέωσαν χωρίς πρόβλημα . Πριν κανένα χρόνο περίπου αλλά δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι . Βασικό βέβαια είναι να πέσεις σε κανέναν ( στο κέντρο εξυπηρέτησης ) που να ξέρει τι του γίνετε ! Πράγμα όχι πολύ εύκολο …

 

Καταλαβα.Να σαι καλα φιλε για την απαντηση,θα κανω μια προσπαθεια αν ειναι ετσι...

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ πιστεύω, θα στο ανανεώσουν. προσπάθησέ το γιατί οι τιμές που έχουν τώρα είναι καλές.

αυτό που μου χει κάνει εντύπωση εμένα είναι οι χρεώσεις για κινητά που τις έχουν το ίδιο με των σταθερών στα 0,03/λεπτό. τεράστια διαφορά από τους άλλους

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ πιστεύω, θα στο ανανεώσουν. προσπάθησέ το γιατί οι τιμές που έχουν τώρα είναι καλές.

αυτό που μου χει κάνει εντύπωση εμένα είναι οι χρεώσεις για κινητά που τις έχουν το ίδιο με των σταθερών στα 0,03/λεπτό. τεράστια διαφορά από τους άλλους

 

Ναι ειναι αρκετα φθηνη και απο ταχυτητα ιντερνετ μια χαρα.Τωρα απο τεχνικη υποστηριξη δεν ξερω μιας και ενα χρονο τωρα δεν χρειαστηκε και ελπιζω να μην χρειαστει.Ειδα και της Wind με τα 19,90 ευρω,αλλα 1ον δεν ξερω τι ταχυτητες θα εχει μιας και διαβαζω διαφορα στο Facebook απο δυσαρεστημενο κοσμο,αλλα και γενικα φοβαμαι να δεσμευτω τοσο με τη Wind μιας και εχω ακουσει αλλα και δει απο φιλικο προσωπο διαφορα ασχημα οπως πχ τεχνικη υποστηριξη και λαθος λογαριασμοι...τελος παντων ειμαστε ευχαριστημενοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλά με το μαλακό, όχι ότι δεν γίνεται, αλλά τέτοιες προβλέψεις, άμα ήταν τόσο απλό και straight forward να τις κάνουμε θα χαμε βγάλει χρήμα στο χρηματιστήριο.

Διάβασα κάπου και συμφωνώ, ότι άμα βγει πακέτο 4play, με την πολιτική που ξεκίνησε η forthnet σε 3play καθώς και στις τιμές, θα είναι εκτός συναγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση?Εδώ και 5 μέρες κάθε βράδυ δεν έχουμε ίντερνετ...ξεκιναει από τις 9,30-10 το βραδυ και πάει μέχρι το πρωί.Καθε βράδυ ίδια ώρα.Μιλήσαμε με την εξυπηρέτηση 3 φορές και ο ένας είπε φταίει το ρουτερ ο αλλος η πρίζα και ο 3ος το καλώδιο.Εκαναν μια μέτρηση την ώρα που μιλούσαμε και παραδέχθηκαν ότι υπάρχει πρόβλημα μιας και πιάνουμε εξαιρετικά χαμηλά.Ομως όλη τη μέρα έχουμε κανονικό ίντερνετ σαν να μη φταίει τίποτα.Το βράδυ γινονται όλα αυτα...ξέρετε μήπως τι φταίει.Ειμαστε μέσα στην πόλη των Τρικάλων μέσα στα 3 χιλιόμετρα απο Οτε μας είπαν.Τι γίνεται το βράδυ... :/
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο το βράδυ και ζήτησε τους να ελέγξουν την γραμμή εκείνη την ώρα. Ίσως βρουν κάτι...

 

Άλλη δοκιμή που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις επανεκκίνηση στο ρουτερ, 'η να δοκιμάσεις κάποιο άλλο από φίλο σου.

Να σιγουρευτείς δηλαδή ότι το πρόβλημα δεν είναι από την μεριά σου...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο το βράδυ και ζήτησε τους να ελέγξουν την γραμμή εκείνη την ώρα. Ίσως βρουν κάτι...

 

Άλλη δοκιμή που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις επανεκκίνηση στο ρουτερ, 'η να δοκιμάσεις κάποιο άλλο από φίλο σου.

Να σιγουρευτείς δηλαδή ότι το πρόβλημα δεν είναι από την μεριά σου...

 

Πήρα τηλέφωνο προχθές το βράδυ και βρηκαν πρόβλημα...δηλαδη φτάνω download μισό mbps ενώ upload 200mbps.Εκανα επανεκκίνηση και ότι αλλο μπορούσα(και μου ζητησαν)αλλα τίποτα.το θέμα είναι ότι όλα αυτά γίνονται όλη τη νύχτα και το πρωί όλα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση?Εδώ και 5 μέρες κάθε βράδυ δεν έχουμε ίντερνετ...ξεκιναει από τις 9,30-10 το βραδυ και πάει μέχρι το πρωί.Καθε βράδυ ίδια ώρα.Μιλήσαμε με την εξυπηρέτηση 3 φορές και ο ένας είπε φταίει το ρουτερ ο αλλος η πρίζα και ο 3ος το καλώδιο.Εκαναν μια μέτρηση την ώρα που μιλούσαμε και παραδέχθηκαν ότι υπάρχει πρόβλημα μιας και πιάνουμε εξαιρετικά χαμηλά.Ομως όλη τη μέρα έχουμε κανονικό ίντερνετ σαν να μη φταίει τίποτα.Το βράδυ γινονται όλα αυτα...ξέρετε μήπως τι φταίει.Ειμαστε μέσα στην πόλη των Τρικάλων μέσα στα 3 χιλιόμετρα απο Οτε μας είπαν.Τι γίνεται το βράδυ... :/

Θα ρωτήσω κάτι τραβηγμένο αλλά μου έχει τύχει..

Έχεις τσεκάρει αν σου κλέβει κάποιος Internet;

Γιατί αν ο άλλος το γονατίζει πχ. με κάποιο torrent είναι λογικό να μην μπορείς να ανοίξεις σελίδα.

 

1. Μοιράζεσαι με κάποιον το internet;

2. Έχεις ελεύθερο wifi;

3. Ο υπολογιστής σου είναι συνδεμένος ασύρματα ή ενσύρματα;

4. Όταν έχει πρόβλημα δεν λειτουργεί καθόλου ή απλά αργεί πολύ;;

 

Η καλύτερη λύση είναι την ώρα που έχεις πρόβλημα, μπες στο web interface του ρουτερ και τσέκαρε τη γραμμή όπως και αν κάποιος είναι συνδεμένος στο ασύρματο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...