Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά είσαι..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εχω δει σε 2 ατομα! με 24αρα γραμμη εχω δει: στην 1 που ειμαι εγω(πισω απο το δημαρχειο) κλειδωνει στα 23997kbps download και 1020kbps upload. στην αλλη γραμμη που ειναικοντα στην παλια αστυνομια, ειδα download 21993 και upload 1020.

χωρς κανενα προβλημα με αποσυνδεσεις ή κατι αλλο και οι 2 γραμμες.

 

οριστε και η εικονα που αποδυκνυει τα 23997, για καποιους που ισως ειναι δυσπιστοι...

http://img195.imageshack.us/img195/2170/67847974.th.jpg

 

απο τα 21993 δεν πηρα screenshot ακομη...

Link to comment
Share on other sites

dial up με κωδικους adsl μπαινει?

Καποτε το διαφημιζαν και στο site οτι με το 2play εχεις τη δυνατοτητα να συνδεεσε dial-up απο οπου θες μεσω των στοιχειων της adsl συνδεσης σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα Οτενετ εμπαινε,σβηνοντας ομως καποια στοιχεια απο το username για forthnet δεν εχω δοκιμασει αλλα υποθετω οτι γινεται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,δεν έχουν τι να κάνουν εκεί στη Forthnet και παίρνουν τηλέφωνα;:mad:Με πήραν τηλέφωνο χθες το βράδυ στις 21:00-21:15 για να μου πουν για την προσφορά της Forthnet με τα 15 ευρώ το μήνα για 6 μήνες.Και το χειρότερο είναι ότι αυτή η κυρία που με πήρε τηλέφωνο νόμιζε ότι ήμουν στον Ο.Τ.Ε (δεν κοιτάνε σε ποιο πάροχο είναι ο καθένας πριν πάρουν τηλέφωνο ή παίρνουν και σε ήδη συνδρομητές Forthnet;:lol:) και μου έλεγε μια ώρα ότι στη Forthnet δεν θα έχω το πάγιο του ΟΤΕ (ούτε στη HOL το έχω),θα έχω ταχύτητες εως 24Mbps κλπ και όταν της είπα ότι είμαι στη HOL "τα'χασε" για λίγο και μου λέει:"α!.Τι ταχύτητες έχετε με την HOL;" της απαντάω και άρχισε πάλι να μου λέει διάφορα.Πονοκέφαλος με έπιασε!:wacko::cry: Και θα μου πείτε εσείς γιατί δεν της το έκλεινα στη μούρη.Ε,ήταν τόσο ευγενική και καλή που ντράπηκα να της το κλείσω.:O
Link to comment
Share on other sites

οριστε και η εικονα που αποδυκνυει τα 23997, για καποιους που ισως ειναι δυσπιστοι...

και το 23997 εγινε 23998:p

http://img14.imageshack.us/img14/980/36793944.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! :D

 

θα ηθελα μια βοηθεια.οταν δουλευω ιστοσελιδες,download,youtube ειμαι σταθερος..δεν εχω καμια αποσυνδεση και οταν παω να παιξω ενα παιχνιδι...π.χ. στο zoo στο καπακι κανει αποσυνδεση!!! ξερετε τι μπορει να φταιει??

 

μετα κανω επνασυνδεση..και δεν με βαζει με τιποτα,αποτελεσαμ να το βγαζω το modem απο τον υπολογιστη και να το ξαναβαζω και μετα ολα Οκ,αλλα αυτο συμβαινει παντα οταν παω να παιξω ενα online game :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις σημερα προβλημα στην Θεσσαλονικη με την forthnet? απο το πρωι δεν εχω νετ. ειμαι στα δυτικα, στον Ευοσμο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! :D

 

θα ηθελα μια βοηθεια.οταν δουλευω ιστοσελιδες,download,youtube ειμαι σταθερος..δεν εχω καμια αποσυνδεση και οταν παω να παιξω ενα παιχνιδι...π.χ. στο zoo στο καπακι κανει αποσυνδεση!!! ξερετε τι μπορει να φταιει??

 

μετα κανω επνασυνδεση..και δεν με βαζει με τιποτα,αποτελεσαμ να το βγαζω το modem απο τον υπολογιστη και να το ξαναβαζω και μετα ολα Οκ,αλλα αυτο συμβαινει παντα οταν παω να παιξω ενα online game :mad:

 

Το ιδιο παθαινω κ εγω πανω κατω.. Εχω παρατηρησει οτι σε μερικες σελιδες η συνδεση "ζοριζεται" και αρκετες φορες πεφτει.. Δεν ξερω κ γω τι γινεται:mad: Ποιο ρουτερακι εχεις? εγω το siemens cl-110 που εδινε η forthnet..Αυτο κατηγορω μεχρι να βρω τι φταιει ;)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο παθαινω κ εγω πανω κατω.. Εχω παρατηρησει οτι σε μερικες σελιδες η συνδεση "ζοριζεται" και αρκετες φορες πεφτει.. Δεν ξερω κ γω τι γινεται:mad: Ποιο ρουτερακι εχεις? εγω το siemens cl-110 που εδινε η forthnet..Αυτο κατηγορω μεχρι να βρω τι φταιει ;)

Εγω εχω ενα κρυπτο! και σεκφτομαι να παρω το siemens cl-110..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω με το siemens δεν ειχα κανενα προβλημα! αυτες τις μερες χρησιμοποιω αυτο. συγχρονιζει και περισσοτερο απο ενα linksys ασυρματο που εχω.
Link to comment
Share on other sites

παντως ανεβαζει κατι θερμοκρασιες απιστευτες το siemens!!τωρα με τις ζεστες και μακρια απο το κουτι του υπολογιστη που το χα πραγματικα τσουρουφλαγε!!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικα πρεπει να παρω ενα αλλο! γιατι η φορθνετ θα με τρελλανει.ασ'το αλλαξω και το μοντεμ..και αμα δεν φτιαξει η κατασταση..τοτε αντιος..:whistle:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά από πόσα χρόνια λειτουργίας με άφησε το πολύ καλό USR 9107.

Έτσι τσίμπησα μεταχείρα ένα Linksys Wag3645G και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Χωρίς πειραγμένα firmwares κλπ που προτείνουν διάφοροι, παίζει μια χαρά και χωρίς DC.Επίσης έχει και πολλές ρυθμίσεις στα μενού του για τα πάντα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τζίφος τα πράγματα,εδώ και 3 εβδομάδες έβαλα forthnet,οι σελίδες ανοίγουν πολύ αργά εως σε σημείο να κολλάνε και να χρειάζεται να επανεκκινήσω τον broswer και η ταχύτητα που κατεβάζω είναι 80 kb/sec εως 250 kb/sec.Το router που έχω είναι το THOMSON TG585.Δράμα η κατάσταση,τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι από εμένα,από τον υπολογιστή μου.Τα κλασικά,αυτά που λένε όταν θέλουν να αποφύγουν κάποιον..
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως έκανες δοκιμή μόνο με το ρουτερ χωρίς καμιά τηλεφωνική συσκευή συνδεδεμένη.

Αν και πάλι δεν γίνεται τίποτα ίσως το πρόβλημα να είναι από σένα,να έχει δηλαδή παλιά καλωδίωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος τα πράγματα,εδώ και 3 εβδομάδες έβαλα forthnet,οι σελίδες ανοίγουν πολύ αργά εως σε σημείο να κολλάνε και να χρειάζεται να επανεκκινήσω τον broswer και η ταχύτητα που κατεβάζω είναι 80 kb/sec εως 250 kb/sec.Το router που έχω είναι το THOMSON TG585.Δράμα η κατάσταση,τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι από εμένα,από τον υπολογιστή μου.Τα κλασικά,αυτά που λένε όταν θέλουν να αποφύγουν κάποιον..

 

΄Εχω να διηγηθώ για τη Forthnet τους 6 μήνες που την έφαγα στη μούρη.΄Εφθασαν σε σημείο να με κάνουν να αφήσω από τις 4 συσκευές που έχω και μια με fax να μείνω μόνο με μια για να έχω υψηλότερη ταχύτητα και να μη κάνει restarts το router.΄Ολα εφταιγαν εκτός από αυτούς.Ειχα 2 χρόνια conn-x και δεν πήρα τον ΟΤΕ ούτε μια φορά τηλέφωνο.Με αυτούς δεν πέρασε μέρα που να μη νευριάσω.Εδώ και 3 μήνες είμαι στην HOL.Πολύ καλή ταχύτητα και με όλες τις τηλ.συσκευές συνδεδεμένες.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως έκανες δοκιμή μόνο με το ρουτερ χωρίς καμιά τηλεφωνική συσκευή συνδεδεμένη.

Αν και πάλι δεν γίνεται τίποτα ίσως το πρόβλημα να είναι από σένα,να έχει δηλαδή παλιά καλωδίωση.

Φίλε έχω 3 τηλεφωνικές συσκευές και στην ουσία είναι συνδεδεμένες οι 2,έκανα και δοκιμή χωρίς καμιά τηλεφωνική συσκευή αλλά μικρή η διαφορά αν υπάρχει κιόλας αλλά και πάλι γίνεται να μην έχω ούτε ένα τηλέφωνο στο σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος τα πράγματα,εδώ και 3 εβδομάδες έβαλα forthnet,οι σελίδες ανοίγουν πολύ αργά εως σε σημείο να κολλάνε και να χρειάζεται να επανεκκινήσω τον broswer και η ταχύτητα που κατεβάζω είναι 80 kb/sec εως 250 kb/sec.Το router που έχω είναι το THOMSON TG585.Δράμα η κατάσταση,τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι από εμένα,από τον υπολογιστή μου.Τα κλασικά,αυτά που λένε όταν θέλουν να αποφύγουν κάποιον..

 

Απλα ειναι ξεφτιλισμενοι.

Τα ιδια και με μενα και μου λεγανε για θορυβο,χαλασμενες πριζες και διαφορα.

Δεν ειχα ιντερνετ για 10 μερες και οταν τους ειπα να στειλουν τεχνικο με δικη μου χρεωση ειπαν ενταξει,αλλα τους ειπα οτι αν δεν φταιω εγω δεν δινω φραγκο,ακομη ερχονται.

Πηγα οτε και βρηκα την ησυχια μου.

Ουτε αποσυνδεσεις και τεχνικη υποστηριξη αμεση.

Ηθελε αλλους 3 μηνες να ληξει.

Τους τα πληρωσα και τερμα.

Ουτε πηγα σε αυτους.

Απλα καλεσα στον οτε,δεν εμεινα καθολου χωρις ιντερνετ και ησυχασα.

Αν με ξαναδουν...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...