Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τί ταχύτητα κατεβάζεις στα Πατήσια; Σε ποιο Α.Κ. ανήκεις στα Πατήσια;

 

Στο κέντρο αλυσίδας στα Πατήσια, και στο κέντρο Αμπελοκήπων στου Ζωγράφου.

 

Στα Πατήσια πιάνει μέχρι 1800+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδία εγώ εδώ βρίσκομαι:

04/03/2009 11:28 To αίτημά σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση.

27/02/2009 19:55 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

27/02/2009 19:55 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

18/02/2009 16:51 Σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

18/02/2009 16:50 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

Πόσο ακόμη θα περιμένω??Ξερεται?

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ
Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο αλυσίδας στα Πατήσια, και στο κέντρο Αμπελοκήπων στου Ζωγράφου.

 

Στα Πατήσια πιάνει μέχρι 1800+

 

Τι είναι το 1800+??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ εδώ βρίσκομαι:

04/03/2009 11:28 To αίτημά σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση.

27/02/2009 19:55 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

27/02/2009 19:55 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

18/02/2009 16:51 Σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

18/02/2009 16:50 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

Πόσο ακόμη θα περιμένω??Ξερεται?

 

double play εβαλες???Αν ναι περιπου στις 18-20 Μαρτιου θα εχεις συνδεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Τότε μπορείς να απολαύσεις τη νέα υπηρεσία Forthnet webSMS και να στείλεις έως 100 sms το μήνα, εντελώς δωρεάν και σε όποιο κινητό τηλέφωνο επιθυμείς."

(έως 31/03/09) !

Mετα άγνωστο ! :confused:

Link to comment
Share on other sites

double play εβαλες???Αν ναι περιπου στις 18-20 Μαρτιου θα εχεις συνδεση.

 

OK...Eυχαριστώ πολύ φίλε!!!!

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ
Link to comment
Share on other sites

04/03/2009 11:28 To αίτημά σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση.

27/02/2009 19:55 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

27/02/2009 19:55 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

18/02/2009 16:51 Σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

18/02/2009 16:50 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΩΔΙΩΣΗ ΓΙΑ INTERNET...K NA MOY ΑΚΥΡΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΤΙΣΗ???ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1,5 ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΛΩΔΙΟΣΗ ΕΝΩ ΣΤΙΣ 27/2 ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ:27/02/2009 19:55 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δεν ξερω αν εχει ξαναγραφει,μπειτε εδω και μετρηστε την ταχυτητα σας http://speedtest.forthnet.gr/
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν πληρωσω τον λογαριασμο την ημερομηνια που ληγει και τον πληρωσω αργοτερα ποσο θα επιβαρυνθω????Πχ ληγει σημερα και γω τον πληρωνω Δευτερα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καμια επιβαρυνση. εγω τον ειχα πληρωσει μετα απο καμια βδομαδα και δεν εγινε τιποτα. απλα μου εστειλαν sms για να εξοφλησω τον λογαριασμο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρουμε μήπως πότε σκοπεύει η Forthnet να βγάλει IPTV?

Δεν φαίνεται να σκοπεύει..

Προτιμά να πουλάει NOVA στα μαγαζιά..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καμια επιβαρυνση. εγω τον ειχα πληρωσει μετα απο καμια βδομαδα και δεν εγινε τιποτα. απλα μου εστειλαν sms για να εξοφλησω τον λογαριασμο!

 

thanx!!!

Κατι ακομα,τον λογαριασμο μπορω να τον πληρωσω και απογευματινη ωρα ετσι????(στο καταστημα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanx!!!

Κατι ακομα,τον λογαριασμο μπορω να τον πληρωσω και απογευματινη ωρα ετσι????(στο καταστημα)

Ναι κανονικα σε forthnet shop! και χωρις επιπλεον χρεωση :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τίποτα? Μας παίρνουν συχνά τηλέφωνο για 'προσφορές' & 'αναβαθμίσεις' αλλά δεν ξέρουν και πολλά οι τηλεφωνήτριες, κ όταν τους ρωτώ για στάτικ κάνουν τις Κινέζες :X

 

Έχω FORTHnet Static ADSL 1024/128k μέσω δίκτυο ΟΤΕ και πληρώνω 50,19 το δίμηνο... Δεν θα έπρεπε να μου είχαν κάνει κάποια αναβάθμιση? Ήξερα ότι στις static δεν έκαναν εξ αρχής αλλά επειδή έχει περάσει καιρός, μήπως πρέπει να τους κάνω κάποιο τηλέφωνο??

Link to comment
Share on other sites

Έχω FORTHnet Static ADSL 1024/128k μέσω δίκτυο ΟΤΕ και πληρώνω 50,19 το δίμηνο... Δεν θα έπρεπε να μου είχαν κάνει κάποια αναβάθμιση? Ήξερα ότι στις static δεν έκαναν εξ αρχής αλλά επειδή έχει περάσει καιρός, μήπως πρέπει να τους κάνω κάποιο τηλέφωνο??

Δεν ξερω τι ακριβως παιζει με την Static,αλλα εγω με forthnet adsl 1bill 4096 dynamic πληρωνω 39 ευρο + παγιο Οτε.

 

απο την εμπειρια μου στην φορθνετ 5 χρονια συνδρομητης,εχω καταλαβει οτι αμα δεν τους παρεις τηλεφωνο και ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ δεν θα εχεις σωστη αντιμετωπιση!

ομως βεβαια τωρα στους νεους χρηστες τα πραγματα εχουν αλλαξει..και οι αναβαθμισεις ερχονται "δωρεαν" και χωρις προειδοποιηση! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη που ρωτάω εδώ αλλά δεν ξέρω πού αλλού να το τοποθετήσω. στο πατρικό μου έχουμε φορθνετ και θέλει ο μπαμπάς μου να βάλει νοβα (κακώς κατ' εμέ αλλά έχει κολλήσει τώρα) γιατί είναι αλήθεια ότι 2-3 ελληνικά κανάλια δεν πιάνουν καλά αν και μένουν στο Μαρούσι (δε θα 'πρεπε να πιάνουν;) τελοσπάντων, ήθελα να ρωτήσω, αν βάλει όλα τα συμπράγκαλα της νοβα με την προσφορά και το πρόγραμμα που έχουν, ξέρει κανείς αν πληρώνοντας on line μόνο για έναν αγώνα μπορεί να συνδεθεί για δυο ώρες στο αθλητικό κανάλι ή αυτό παρέχεται μόνο για υπολογιστή (και χωρίς να πληρώνουμε κι όλα τα υπόλοιπα).

 

Παίζει μήπως το πρόβλημα στα κανάλια να λυθεί αν πάρουν καμιά ωραία καινούργια μοδέρνα τηλεόραση; το Άλτερ ας πούμε δείχνει χάλια, ο Σκάι επίσης, να μην πω για την ΕΤ3, παίζει να φταίει η παλιά TV?

 

Συγγνώμη αν είμαι τελείως οφ τόπικ αν θέλει κάποιος moderator ας με τοποθετήσει στο κατάλληλο μέρος.

 

Ευχαριστώ πολύ

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη που ρωτάω εδώ αλλά δεν ξέρω πού αλλού να το τοποθετήσω. στο πατρικό μου έχουμε φορθνετ και θέλει ο μπαμπάς μου να βάλει νοβα (κακώς κατ' εμέ αλλά έχει κολλήσει τώρα) γιατί είναι αλήθεια ότι 2-3 ελληνικά κανάλια δεν πιάνουν καλά αν και μένουν στο Μαρούσι (δε θα 'πρεπε να πιάνουν;) τελοσπάντων, ήθελα να ρωτήσω, αν βάλει όλα τα συμπράγκαλα της νοβα με την προσφορά και το πρόγραμμα που έχουν, ξέρει κανείς αν πληρώνοντας on line μόνο για έναν αγώνα μπορεί να συνδεθεί για δυο ώρες στο αθλητικό κανάλι ή αυτό παρέχεται μόνο για υπολογιστή (και χωρίς να πληρώνουμε κι όλα τα υπόλοιπα).

 

Παίζει μήπως το πρόβλημα στα κανάλια να λυθεί αν πάρουν καμιά ωραία καινούργια μοδέρνα τηλεόραση; το Άλτερ ας πούμε δείχνει χάλια, ο Σκάι επίσης, να μην πω για την ΕΤ3, παίζει να φταίει η παλιά TV?

 

Συγγνώμη αν είμαι τελείως οφ τόπικ αν θέλει κάποιος moderator ας με τοποθετήσει στο κατάλληλο μέρος.

 

Ευχαριστώ πολύ

Πάρτε ένα τεχνικό να σας συντονίσει την κεραία της τηλεόρασης, δεν χρειάζεται καινούργια, η νόβα δεν έχει έρθει ακόμα στο ίντερνετ (pc) και τέλος δεν υπάρχει on demand επιλογή, τουλάχιστον όσον αφορά τα αθλητικά της νόβα....[/topic off]

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη που ρωτάω εδώ αλλά δεν ξέρω πού αλλού να το τοποθετήσω. στο πατρικό μου έχουμε φορθνετ και θέλει ο μπαμπάς μου να βάλει νοβα (κακώς κατ' εμέ αλλά έχει κολλήσει τώρα) γιατί είναι αλήθεια ότι 2-3 ελληνικά κανάλια δεν πιάνουν καλά αν και μένουν στο Μαρούσι (δε θα 'πρεπε να πιάνουν;) τελοσπάντων, ήθελα να ρωτήσω, αν βάλει όλα τα συμπράγκαλα της νοβα με την προσφορά και το πρόγραμμα που έχουν, ξέρει κανείς αν πληρώνοντας on line μόνο για έναν αγώνα μπορεί να συνδεθεί για δυο ώρες στο αθλητικό κανάλι ή αυτό παρέχεται μόνο για υπολογιστή (και χωρίς να πληρώνουμε κι όλα τα υπόλοιπα).

 

Παίζει μήπως το πρόβλημα στα κανάλια να λυθεί αν πάρουν καμιά ωραία καινούργια μοδέρνα τηλεόραση; το Άλτερ ας πούμε δείχνει χάλια, ο Σκάι επίσης, να μην πω για την ΕΤ3, παίζει να φταίει η παλιά TV?

 

Συγγνώμη αν είμαι τελείως οφ τόπικ αν θέλει κάποιος moderator ας με τοποθετήσει στο κατάλληλο μέρος.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Η αγορά T/V νέας τεχνολογίας δεν βοηθάει στο σήμα των καναλιών.Αρχικά μπορείτε να δοκιμάσετε έναν ενισχυτή γραμμής ο οποίος τοποθετείται κοντά στην τηλεόραση εύκολα και ενισχύει το σήμα.Κόστος περίπου 13 ευρώ.΄Αν δεν βοηθήσει αυτό τότε μιας και είστε συνδρομητής της forthnet το πακέτο starpack της NOVA με 20 περίπου ευρώ το μήνα είναι μια πολύ καλή λύση.Όσο για την online παρακολούθηση νομίζω ότι είναι μόνον για pc.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ παιδιά, κι εγώ αυτή την εντύπωση αποκόμισα, ότι είναι μόνο για τον υπολογιστή

θα δούμε...τι θα αποφασίσουν

ευχαριστώ πολύ πάντως

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Η αγορά T/V νέας τεχνολογίας δεν βοηθάει στο σήμα των καναλιών.Αρχικά μπορείτε να δοκιμάσετε έναν ενισχυτή γραμμής ο οποίος τοποθετείται κοντά στην τηλεόραση εύκολα και ενισχύει το σήμα.Κόστος περίπου 13 ευρώ.΄Αν δεν βοηθήσει αυτό τότε μιας και είστε συνδρομητής της forthnet το πακέτο starpack της NOVA με 20 περίπου ευρώ το μήνα είναι μια πολύ καλή λύση.Όσο για την online παρακολούθηση νομίζω ότι είναι μόνον για pc.

 

Ο ενισχυτής θα βοηθήσει μόνο αν στο τηλεοπτικό σήμα έχεις "χοντρό χιόνι", κατά την ορολογία και των τεχνικών. Αν έχεις "ψιλό χιόνι" καλύτερα να στοχεύσεις πιο σωστά την κεραία σου. Τώρα όσον αφορά τις επίγειες/δορυφορικές κεραίες και την ψηφιακή μετάδοση σήματος, το έργο παίζει ως εξής: Έχεις σήμα πάνω από ένα ορισμένο κατώφλι θορύβου? Τότε έχεις πολύ καλύτερο τηλεοπτικό σήμα από οποιοδήποτε επίγειο αναλογικό σήμα μετάδοσης. Διαφορετικά δεν βλέπεις εικόνα. Αν τώρα το SIR (Signal to Interference Ratio, αντί του παλιού SNR -Signal to Noise Ratio- που χρησιμοποιείται για το αναλογικό) κυμαίνεται σε τιμές γύρω από το κατώφλι θορύβου/παρεμβολών, τότε θα έχεις διακοπτόμενο τηλεοπτικό σήμα.

 

Να λάβετε υπόψη σας επίσης ότι στις μπάντες μετάδοσης ψηφιακού δορυφορικού σήματος Κa/Κu υπάρχει παρεμβολή από τα έντονα καιρικά φαινόμενα...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, πριν 2-3 βδομαδες εκανε αιτηση η αδερφη μου στην φορθνετ για ιντερνετ. (δεν ειχε καθολου τηλεφωνο πριν, απο ΟΤΕ ή αλλη εταιρια...)

περιμενε ολες αυτες τις μερες να γινει η συνδεση. σημερα την πηραν τηλεφωνο απο την φορθνετ και της ειπαν οτι η αιτηση ακυρωθηκε απο τον ΟΤΕ!:ninja:

της προτειναν μαλιστα να κανει πρωτα συνδεση στον ΟΤΕ και μετα να κανει μεταφορα στο ιδιοκτητο της forthnet... ε, αμα ειναι ετσι, βαζει conn-x και δεν θα χρειαζεται τρεχαματα και αναμονη για να παει στο ιδιοκτητο.... επισης της ειπαν οτι η αιτηση ακυρωθηκε, γιατι λενε ειναι ενα "κολπακι":X του ΟΤΕ για να μην χανει πελατες... ειναι δυνατον?

στεκει αυτο που λενε?:wacko:

 

*ενας φιλος μου παλι, δεν ειχε και αυτος τηλεφωνο πριν και μπηκε κανονικοτατα στι ιδιοκτητο της φορθνετ... χωρις προβληματα με ΟΤΕ κλπ..

 

αυριο γυρναω Θεσ/νικη και θα τους κραξω λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες δεν ειχε τηλεφωνο ουτε εγκατασταση καλωδιοσης????Εγω πρωτα ημουν στον ΟΤΕ,διεγραψα τελειως την γραμμη και μετα απο 2 μηνες περιπου μπηκα στη forthnet.Οταν επικοινωνησα τηλεφωνικα πριν για πληροφοριες και τους ειπα αν μπορει να γινει συνδεση καθως δεν υπαρχει καν γραμμη με ενημερωσαν πως απο τη στιγμη που υπαρχει καλωδιωση γινεται κανονικα.

Τωρα και ο ΟΤΕ μη νομιζεις κανει κι αυτος τις δικες του εξυπναδες γιατι πλεον εχει αρχισει να χανει πελατες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...