Jump to content

Free PSTN Mobile!


APHS6105
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακουστε, ενεργοποιηστε το Τιμ νον στοπ στον αριθμο dial wap που ειναι csd και θα εχετε 500λεπτα δωρεαν σερφαρισμα στο νετ με 4ευρω! Δεν το δοκιμασα ακομα! Αλλα αν πετυχει και το συνδεσουμε με το υπολογιστη επιτυχως θα ειναι τελειο! Ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω τώρα:p . Κανεις δεν το είχε σκεφτεί αυτό!!!Αν το ξέραμε πρίν βγει το TIM PLUS NON-STOP θα το είχα κάνει. Στον αριθμό 6935601271 σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι λίγο τραγικό με την ταχύτητα των 9600 όμως;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτο εννοείτε. Και κατι άλλο. Το non stop 500 είναι για f2g. Το σύστημα θα αναγνωρίσει το 6935601271 ώς f2g???
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτο εννοείτε. Και κατι άλλο. Το non stop 500 είναι για f2g. Το σύστημα θα αναγνωρίσει το 6935601271 ώς f2g???

Λάθος, στο F2G non stop μπορείς να δηλώσεις οποιονδήποτε αριθμό ΤΙΜ ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Α, τότε αλλάζουν τα πράγματα! Τουλαχιστον κατεβάζει αρχεία ανω των 1024ΚΒ?
Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα αυτή, αλλά με 9600bps (κάτι λίγο παραπάνω από 1 kB/sec) όχι για download, ούτε για IRC δεν κάνει...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ το είχα σκεπτεί,απλά το 6935601271 θα αφήνει να μπαίνεις σε web σελίδες πχ από laptop; Δεν έχω δοκιμάσει,απλά ρωτάω... Φθηνά πάντως έρχεται αν ισχύει κάτι τέτοιο! Πιο φθηνά από το gprs...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφερει για 2 λογους, οτι μπορεις να μπεις απο υπολογιστη και οτι μπορεις να κατεβασεις οτι θες, δν πιστευω να υπαρχουν περιορισμοι, αλλα απο την αλλη πλευρα αν δουμε την ταχυτητα θα ειναι πολυ κακη αν και νομιζω οτι δν ειναι μονο 9,6Κ, πιστευω η θα ειναι 24Κη 56Κ. Ε κανει καπως πιστευω , π.Χ. Κατεβασμα προγραμματων της ταξης του 1,2Μβ και για chat η να δω τα μαιλ. Παλιοτερα δοκιμαζα με csd και ηταν μια χαρα στο κινητο λιγο ποιο αργο απο το gprs. Παιδια 500λεπτα μια χαρα χρονος ειναι πιστευω ενα αρχειο των 39-45ΜΒ(με χαλια ποιοτητα) αναλογα με την ποιοτητα, ειναι καπως λιγα αν κ εμενα δν με χαλαει να δωσω το ποσο των 4,20ευρω.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Συμφερει για 2 λογους, οτι μπορεις να μπεις απο υπολογιστη και οτι μπορεις να κατεβασεις οτι θες, δν πιστευω να υπαρχουν περιορισμοι, αλλα απο την αλλη πλευρα αν δουμε την ταχυτητα θα ειναι πολυ κακη αν και νομιζω οτι δν ειναι μονο 9,6Κ, πιστευω η θα ειναι 24Κη 56Κ. Ε κανει καπως πιστευω , π.Χ. Κατεβασμα προγραμματων της ταξης του 1,2Μβ και για chat η να δω τα μαιλ. Παλιοτερα δοκιμαζα με csd και ηταν μια χαρα στο κινητο λιγο ποιο αργο απο το gprs. Παιδια 500λεπτα μια χαρα χρονος ειναι πιστευω ενα αρχειο των 39-45ΜΒ(με χαλια ποιοτητα) αναλογα με την ποιοτητα, ειναι καπως λιγα αν κ εμενα δν με χαλαει να δωσω το ποσο των 4,20ευρω.

Έχω συνδεθεί στο ίντερνετ μέσω του κινητού με csd και η ταχύτητα δυστυχώς δεν ξεπερνάει τα 9,6... Αλλά και πάλι δεν πιστεύω ότι μπορεί να δηλωθεί ο αιρθμός αυτός για non stop. Στο λογαριασμό μου, οι κλήσεις προς τον αριθμό 6935601271 δεν μετρούσαν στον προπληρωμένο χρόνο αλλά είχαν τη χρέωση των κλήσεων δεδομένων...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ο πετρος εχει δικιο. το 6935601271 παει στην κατηγορια χρεωσης κλησεων FAX & DATA. Παντως, εγω παλαιοτερα εμπαινα με HSCSD, οχι πολυ καλυτερα, αλλα καλυτερα. Παντως, το CSD ειναι ξεπερασμενο τελειως πια.
Link to comment
Share on other sites

Ο πετρος εχει δικιο. το 6935601271 παει στην κατηγορια χρεωσης κλησεων FAX & DATA. Παντως, εγω παλαιοτερα εμπαινα με HSCSD, οχι πολυ καλυτερα, αλλα καλυτερα. Παντως, το CSD ειναι ξεπερασμενο τελειως πια.

 

Εγώ πάντως έχω ενεργοποιήσει το non-stop σε 2 νούμερα από φορητότητα ( 694 & 697) χωρίς κανένα πρόβλημα. Γιατί να μην ενεργοποιήται και στο 6935601271?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη σκεψη! Μπραβο σου που το σκεφτηκες! Θα ηταν μεγαλο bug αν το ειχαν αφησει ανοιχτο! :rolleyes:

Τελικα υπαρχει ομως τροπος να χρησιμοποιουμε με το laptop το Tim plus non stop ??

 

Off topic: Η νεα ΤΙΜ data card με 20GB ογκο τι παγιο εχει ??

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που δν γινεται!Για το gprs nοn-stοp Αν βρει καποιος να μπορεσουμε να αλλαξουμε το ειδος πιστοποιησης κ να εχουμε δωρεαν ιντερνετ στο υπολογιστη ας πει, εγω εχω δοκιμασει αρκετα ΡΑΡ,CΗΑ αλλα δν πετυχενει δοκιμασα να κατεβασω ταχυτητες, φορτο του μοντεμ ,σερφαρισμα μεσω οπερα του υπολογιστη, τα παντα!Μεχρι και το κινητο αλλαξα τα παντα, μα καλα αφου μπαινω με σημειο προσβασης gwap.b-οnline.gr στο υπολογιστη κ χρεωνει τι δηλαδη αν μπουμε απο κινητο Qτεκ που εχει κ windοws mοbile θα χρεωνεται?Τεσπα δν πετυχε παντως κ με εχει τρελανει!! Θελω να βρω μια τρυπα ασφαλειας!!!!!Απο οτι καταλαβα παιζει ρολο το πιστοποιητικο που εχει το Ρc.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει. Πάντως ήταν πολύ ωραία σκέψη...;)
Link to comment
Share on other sites

giati einai mexri 2 noumera to mina file.....

 

Καμια σχεση με την απαγορευση επιλογης! Δεν το επιτρεπουν γιατι προφανως εχει μπει σε λιστα περιορισμου και αυτο για να μη γινεται εκμεταλλευση υπηρεσιας δεδομενων με τοσο χαμηλη χρεωση...

 

Αληθεια τι χρεωση εχει αυτος ο αριθμος? Μπορει να τον καλει κανεις απο οποιοδηποτε δικτυο με χρεωση εθνικης κλησης?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...