Jump to content

Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς


bianca76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι τοπικού χαρακτήρα το θέμα! Τα πακέτα ΓΕΣ (από τα καταστήματα ΤΙΜ τουλάχιστον) δεν καταχωρούνται πλέον. Ίσως προλάβει κάποιος να το κάνει σε κατάστημα που βρίσκεται σε εμπορικό κέντρο και κλείνει στις οκτώ το βράδυ απόψε. Από Δευτέρα... ΝΟ ΓΕΣ!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα δεν ειναι η ληξη πλεον. εκανα αιτηση την τεταρτη στο καταστημα πετρουπολεως και χθες σαββατο ακομα δεν ειχε εγκριθει. η απαντηση που πηρα ηταν οτι την τεταρτη δεν ειχαν καρτες simε αποτελεσμα η αιτηση να προωθηθει την πεμπτη. και απο εκει και περα εχει κολλησει στην εγκριση 38 λογω φορρτου εργασιας. (μαλλον θα εχουμε προβληματα με το ολο πακετο)
skorpio
Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα δεν ειναι η ληξη πλεον. εκανα αιτηση την τεταρτη στο καταστημα πετρουπολεως και χθες σαββατο ακομα δεν ειχε εγκριθει. η απαντηση που πηρα ηταν οτι την τεταρτη δεν ειχαν καρτες simε αποτελεσμα η αιτηση να προωθηθει την πεμπτη. και απο εκει και περα εχει κολλησει στην εγκριση 38 λογω φορρτου εργασιας. (μαλλον θα εχουμε προβληματα με το ολο πακετο)

 

i ekgrisi ayti tin stigmi eine eos 15 meres to megisto gia na pari to ok to katastima

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

δεν θα μπω σε διαμαχη...

 

το πακετακι εληξε!

και ειμαι ο μονος που ειχα πει οτι το πολυ μεσα Μαρτη θα εληγε η προσφορα.

 

κανεις δεν πιστεψε..

 

Καταρχήν δεν επρόκειτο περί προσφοράς.

 

Έγινε διαγωνισμός και η tim έχει υπογράψει μια σύμβαση την οποία οφείλει να τηρήσει.

 

Τέλος πάντων, οι πληροφορίες που έχω είναι ότι το νομικό τμήμα του ΓΕΣ θα μιλήσει με την νέα Διοίκηση της tim, για την ενέργειά της να αναστείλει προσωρινά την σύμβαση που έχει υπογραφεί, η οποία προβλέπει ετήσια διάρκεια και σε περίπτωση που η tim δεν σεβαστεί την υπογραφή της θα προχωρήσει σε αγωγή.

Link to comment
Share on other sites

εστω ο διαγωνισμος αυτος.

σημασια εχει οτι ΕΣΤΩ και προσωρινα εγινε διακοπη παροχης προγραμματος.

απο εκει και περα ας τα βρουνε το ΓΕΣ και η ΤΙΜ.

δεν μου πεφτει λογος.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

Καταρχήν δεν επρόκειτο περί προσφοράς.

 

Έγινε διαγωνισμός και η tim έχει υπογράψει μια σύμβαση την οποία οφείλει να τηρήσει.

 

Τέλος πάντων, οι πληροφορίες που έχω είναι ότι το νομικό τμήμα του ΓΕΣ θα μιλήσει με την νέα Διοίκηση της tim, για την ενέργειά της να αναστείλει προσωρινά την σύμβαση που έχει υπογραφεί, η οποία προβλέπει ετήσια διάρκεια και σε περίπτωση που η tim δεν σεβαστεί την υπογραφή της θα προχωρήσει σε αγωγή.

mallon den ta xereis poli kala ta pragmata file mou.

den egine prosorini diakopi tou programmatos alla oristiko finale.

eprepe,den itan gia..."xortasi"!

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια λογικό είναι να λήξει !!!

Είμασταν 2 άτομα εκεί στο ΓΕΣ και παλεύαμε τον κάθε χαζό απο όλη την ελλάδα !!!! Μια και απολυθήκαμε κάποια στιγμή αυτό έπρεπε να λήξει (τελειώνει και η υπομονή) και ο διοικητής μας σήκωσε τα χέρια ψηλά ρίχνοντας το μπαλάκι στην ΤΙΜ !

Η Τιμ μόλις είδε τα δύσκολα λέει εγώ δεν ξέρω τίποτα ... και την συνέχεια την ξέρετε ... !!

 

Μακάρι να ξέρατε την οργάνωση του ελληνικού στρατού σήμερα ...

Δεν θα πω λεπτομέριες γιατι μερικοί θα τραβήξετε τα μαλλιά σας αλλά ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ .... μικρά παιδάκια μπορούν να διοικήσουν καλύτερα μερικά πραγματα...

Με τετοια οργάνωση με τις υγείες τους ... Γεια σου ελλαδάρα με τις αρπαχτές σου ...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν επρόκειτο περί προσφοράς.

 

Έγινε διαγωνισμός και η tim έχει υπογράψει μια σύμβαση την οποία οφείλει να τηρήσει.

 

Τέλος πάντων, οι πληροφορίες που έχω είναι ότι το νομικό τμήμα του ΓΕΣ θα μιλήσει με την νέα Διοίκηση της tim, για την ενέργειά της να αναστείλει προσωρινά την σύμβαση που έχει υπογραφεί, η οποία προβλέπει ετήσια διάρκεια και σε περίπτωση που η tim δεν σεβαστεί την υπογραφή της θα προχωρήσει σε αγωγή.

 

Αξιοτιμοι κυριοι,

δυστυχως το συγκεκριμενο πακετο θα ειχε τρομερη απηχηση και αποδοση αν ειχε εφαρμοστει σε συνδρομητες αλλης χωρας(και οχι της Μπανανιας...). Ομως ο μεσογειακος χαρακτηρας του (νεο)Ελληνα εδειξε ολο του το μεγαλειο... Τι εννοω;

Πανω απο το 50% των στελεχων του Γ.Ε.Σ. ουδεποτε νοιαστηκαν για τις δυνατοτητες (χρεωσεις, μηδενικα παγια,δωρεαν απεριοριστη ενδοεπικοινωνια κλπ) του πακετου αλλα για την δωρεαν νεα (high end...) συσκευη που θα επαιρναν, με συμψηφισμο επιδοτησης, χωρις να ειναι αναγκασμενοι να πληρωσουν παγιο. Αποφασισμενοι απο την αρχη οτι απλα θα πετουσαν ή δεν θα χρησιμοποιουσαν τις καρτες sim που τους δοθηκαν με τις συνδεσεις, παρα-παρα πολλους τους ενοχλησαν ακομα και τα παγια κινητης τηλεφωνιας ( 2€ ανα γραμμη) που εκδοθηκαν στο μηδενικο κατα τ'αλλα τιμολογιο τους...

Η μη διαθεσιμοτητα ορισμενων συκευων κατα την διαρκεια των εορτων(οι οποια οφειλοταν στις κατασκευαστριες εταιρειες) και η διακοπη του συμψηφισμου δημιουργησε χαοτικες καταστασεις που πολλοι υπαλληλοι των καταστηματων ΤΙΜ θα χρειαστουν ψυχοθεραπεια οχι για να το ξεπερασουν, αλλα απλα να το ξεχασουν. Υπηρξαν καταστηματα τα οποια εξυπηρετησαν χιλιαδες συνδεσεις,ειδικα στην βορειο Ελλαδα, σε διαστημα δυο μηνων των οποιων οι υπαλληλοι κατερευσαν οχι απο τον ογκο των συνδεσεων αλλα απο την απαραδεκτη συμπεριφορα των στελεχων του Γ.Ε.Σ.

Εκπληκτοι πολλοι διοικητες στρατιωτικων μοναδων, οι οποιοι ειχαν προωθησει το πακετο ετσι ωστε να δοθει η ευκαιρια στα στελεχη τους να εκμηδενισουν το κοστος της καθημερινης μεταξυ τους επικοινωνιας, ειδαν τα στελεχη να επιδιδονται (σε ωρες εργασιας...) σε διαγωνισμους δυνατοτητων "μιγκαπιξελ", "θριτζι" και "μιγκαμπαιτ" μεταξυ των νεων κινητων τους...

Ειναι κριμα που μια τετοια Π Ρ Ο Σ Φ Ο Ρ Α δεν την εκμεταλευτηκαν σωστα τα στελεχη. Μια προσφορα που θα μπορουσε να αποτελεσει οδηγο, ισως και ακομη καλυτερων προσφορων προερχομενων απο Vod και Cosmote, για το μελλον. Ποια εταιρεια γνωριζοντας τα αποτελεσματα, θα ακολουθησει το παραδειγμα της ΤΙΜ: Απλα ΚΑΜΙΑ !!!

Ηρθε λοιπον η στιγμη να βαλει η ΤΙΜ στο χρονοντουλαπο της ιστοριας της (ισως και στο ερμαριο που αναγραφει "ΜΕΓΑΛΑ ΛΑΘΗ") το project ΓΕΣ. Καιρος να ασχοληθει με αλλες κοινωνικες ομαδες που θα εκτιμησουν την λεξη "ΠΡΟΣΦΟΡΑ" και που εχουν πραγματικες αναγκες επικοινωνιας και οχι επιδειξης της νεας "τζαμπα" συσκευης τους...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει απλα η νεα διοικηση της ΤΙΜ να εχει...αλλες βλεψεις......και φυσικα ειναι ενα προγραμμα το οποιο (μελλοντικα) ΔΕΝ συμφερει την ΤΙΜ.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν την συμφερει ας το σκεφτοταν πριν το κανει κ οχι να κοψει την συμβαση στην μεση της χρονιας. οσο για αυτα που διαβασα ποιο πανω περι καταχρησης του πακετου δεν νομιζω οτι ειναι σοβαρα. ο καθενας κοιταει το συμφερον του. επισης την κατασταση στο στρατο ας την σχολιασει καποιος που ειναι μεσα κ οχι οι απ'εξω.:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
AN KAI EXEI KLEIDWSEI TO THEMA EPANERXOMAI GIATI STIS ENDOETAIRIKES KLISEIS POTE DE BGAZW TO NOYMERO. SYNEXWS MOY APANTANE ALLOI. KAI TO PROBLHMA AYTOP EXEI PROKYPSEI KAI SE ALLOYS SYNADELFOY. XEREI KANENAS TIPOTA?
skorpio
Link to comment
Share on other sites

Tαπεινη αποψη πτωχης συμφορουμιτισσας: καλο ειναι να ανοιξει το θεμα και να συγχωνευθει με τουτο, διοτι-χωρις να θελω να γινω κακια-αρχισαν τα παρατραγουδα με το προγραμματακι και πρεπει καπου να παραθετονται. Αυτααααα.......

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ξανανοίγει με σκοπό να συζητηθούν απορίες και προβλήματα, χωρίς να αρχίσουν πάλι κόντρες και συζητήσεις σχετικά με το στρατό.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

πηραμε κ εμεις οικογενειακο κ μονο το δικο μου νουμερο δεν απανατει στο *7. μια φορα το σηκωσε αλλος κ τις υπολοιπες δεν χτυπαει. ολα τα αλλα δουλευουν. :p
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στη ΤΙΜ και μου είπαν ότι η οικογένεια αναμεταξύ μας μπορούμε να αλληλοκαλούμαστε με ολόκληρο το νούμερο.

Στους υπόλοιπους χρήστες του πακέτου πρέπει να παίρνουμε με το *7. Ισχύει αυτό; Η χρεωνόμαστε και δεν το χουμε πάρει χαμπάρι; :p

Link to comment
Share on other sites

Για προβληματα που αφορουν τον ενδοεταιρικο κωδικο (*7_____) μπορειτε να καλειτε το 1277 (24 ωρες, χωρις χρεωση) και οταν αρχισουν οι ηχογραφημενες οδηγιες πληκτρολογειτε 8 για να σας δωσουν τον ακριβη κωδικο σας(υπαρχει περιπτωση να εχει ενεργοποιηθει νουμερο με ιδια τα τελευταια ψηφια με το δικο σας πριν απο εσας). Επισης ακολουθηστε την ιδια διαδικασια αν εχει καθυστερησει να ενεργοποιηθει ο κωδικος (δηλ.πανω απο δεκα εργασιμες).

 

Στις ενδοοικογενειακες κλησεις δεν χρειαζεται απαραιτητα ο κωδικος, αλλα καλο θα ηταν να τον χρησιμοποιειτε.(φυλαγε τα ρουχα σου....). Σε αντιθετη περιπτωση αν σας χρεωσει το συστημα πρεπει να απευθυνθειτε σε καποιο καταστημα για να σας δρομολογησουν την πιστωση.

 

Οι φορητοτητες χρεωνονται στο 1ο ή στο 2ο λογαριασμο και πιστωνονται συνηθως 2 λογαριασμους μετα. Αν δεν συμβει αυτο επικοινωνηστε με το καταστημα στο οποιο κανατε τις συνδεσεις.

 

ΔΕΝ ισχυει ο κωδικος (*7.....) στα μυνηματα!

Link to comment
Share on other sites

Για προβληματα που αφορουν τον ενδοεταιρικο κωδικο (*7_____) μπορειτε να καλειτε το 1277 (24 ωρες, χωρις χρεωση) και οταν αρχισουν οι ηχογραφημενες οδηγιες πληκτρολογειτε 8 για να σας δωσουν τον ακριβη κωδικο σας(υπαρχει περιπτωση να εχει ενεργοποιηθει νουμερο με ιδια τα τελευταια ψηφια με το δικο σας πριν απο εσας). Επισης ακολουθηστε την ιδια διαδικασια αν εχει καθυστερησει να ενεργοποιηθει ο κωδικος (δηλ.πανω απο δεκα εργασιμες).

 

Στις ενδοοικογενειακες κλησεις δεν χρειαζεται απαραιτητα ο κωδικος, αλλα καλο θα ηταν να τον χρησιμοποιειτε.(φυλαγε τα ρουχα σου....). Σε αντιθετη περιπτωση αν σας χρεωσει το συστημα πρεπει να απευθυνθειτε σε καποιο καταστημα για να σας δρομολογησουν την πιστωση.

 

Οι φορητοτητες χρεωνονται στο 1ο ή στο 2ο λογαριασμο και πιστωνονται συνηθως 2 λογαριασμους μετα. Αν δεν συμβει αυτο επικοινωνηστε με το καταστημα στο οποιο κανατε τις συνδεσεις.

 

ΔΕΝ ισχυει ο κωδικος (*7.....) στα μυνηματα!

 

telika exeis dikio. epeidh oi teleytaio ariumoisynepiptan shmera to prwi moy esteilan me sms ton ariumo moy gia endoetairikes kliseis

skorpio
Link to comment
Share on other sites

τελικα κ εμενα χθες λειτουργησε το *7 αλλα με αλλο νουμερο στο τελος. να ρωτησω τους υπολοιπους που εχουν τετοιο προγραμμα. πηρατε αμμεσως συσκευες? εγω περιμενω εδω κ μια εβδομαδα αλλα τπτ ακομα.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

τελικα κ εμενα χθες λειτουργησε το *7 αλλα με αλλο νουμερο στο τελος. να ρωτησω τους υπολοιπους που εχουν τετοιο προγραμμα. πηρατε αμμεσως συσκευες? εγω περιμενω εδω κ μια εβδομαδα αλλα τπτ ακομα.:rolleyes:

 

MPAAAAA!!!! DEKA MERES EKANA NA PARW TIS SYSKEYES. TESPA. TA PERISSOTERA THLLEITOYRGOYN ME ALLO NOYMERO GIA ENDOETAIRIKES KLISEIS

skorpio
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΤΙΜ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.ΑΡΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ.ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΡΓΗΣΕΙ ΛΟΓΩ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΞΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΤΟ PROJECT? ΚΑΠΟΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ?ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΦΗΣΑΝ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΑΟΡΙΣΤΑ...
Link to comment
Share on other sites

τελικα κ εμενα χθες λειτουργησε το *7 αλλα με αλλο νουμερο στο τελος. να ρωτησω τους υπολοιπους που εχουν τετοιο προγραμμα. πηρατε αμμεσως συσκευες? εγω περιμενω εδω κ μια εβδομαδα αλλα τπτ ακομα.:rolleyes:

Egw perimenw 3 vdomades gia n73 music and counting

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πρόγραμμα της ΤΙΜ ισχύει και για δοκίμους. Είμαι δόκιμος και το έχω, εγώ και όλα τα μέλη της οικογένειάς μου.

 

Άσχετα με αυτό να διευκρινίσω και κάτι άλλο.

 

α) Οι δόκιμοι θεωρούνται και ΕΙΝΑΙ στελέχη είτε σε μερικούς αρέσει είτε όχι. Είναι στην πλειοψηφία άτομα μορφωμένα, με πανεπιστημιακές σπουδές τουλάχιστον 4 χρόνια και περνάνε και σκληρή στρατιωτική εκπαίδευση. Εισάγουν στο στρατό τεχνογνωσία που κανείς "επαγγελματίας" στρατιωτικός / υπαξιωματικός δε θα μπορούσε. Αναλαμβάνουν ευθύνες πολύ βαριές για τα γαλόνια τους άρα έχουν και τα αντίστοιχα προνόμια.

 

β) Έφεδρος σημαίνει έφεδρος (περιορισμένης παραμονής στο στρατό) και όχι φαντάρος. Τα προνόμια και τα δικαιώματα που έχουμε είναι πλήρη, στελέχους και αξιωματικού. Αυτά.

 

ΜΗΝ ΨΑΡΩΝΕΤΕ! ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΟΚΙΜΟΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα σημερα σ'ενα καταστημα ΤΙΜ και μου ειπαν οτι σταματησε η προσφορα για στρατιωτικους...Αληθευει αυτο?Και ξερετε αν θα την συνεχισουν αργοτερα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα σημερα σ'ενα καταστημα ΤΙΜ και μου ειπαν οτι σταματησε η προσφορα για στρατιωτικους...Αληθευει αυτο?Και ξερετε αν θα την συνεχισουν αργοτερα?

Αναφέρθηκε δύο σελίδες πριν:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1779327#post1779327

Οι αιτήσεις για ένταξη στο πακέτο σταμάτησαν στις 27 Φεβρουαρίου.

 

Το πρόγραμμα της ΤΙΜ ισχύει και για δοκίμους. Είμαι δόκιμος και το έχω, εγώ και όλα τα μέλη της οικογένειάς μου.

 

Άσχετα με αυτό να διευκρινίσω και κάτι άλλο.

 

α) Οι δόκιμοι θεωρούνται και ΕΙΝΑΙ στελέχη είτε σε μερικούς αρέσει είτε όχι. Είναι στην πλειοψηφία άτομα μορφωμένα, με πανεπιστημιακές σπουδές τουλάχιστον 4 χρόνια και περνάνε και σκληρή στρατιωτική εκπαίδευση. Εισάγουν στο στρατό τεχνογνωσία που κανείς "επαγγελματίας" στρατιωτικός / υπαξιωματικός δε θα μπορούσε. Αναλαμβάνουν ευθύνες πολύ βαριές για τα γαλόνια τους άρα έχουν και τα αντίστοιχα προνόμια.

 

β) Έφεδρος σημαίνει έφεδρος (περιορισμένης παραμονής στο στρατό) και όχι φαντάρος. Τα προνόμια και τα δικαιώματα που έχουμε είναι πλήρη, στελέχους και αξιωματικού. Αυτά.

 

ΜΗΝ ΨΑΡΩΝΕΤΕ! ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΟΚΙΜΟΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜ!!!!!

 

Να είσαι σίγουρος ότι όλα αυτά περί σπουδών, μόρφωσης και σκληρής εκπαίδευσης είναι τελείως αδιάφορα για την ΤΙΜ στη συγκεκριμένη περίπτωση. Στο πακέτο μπορούσαν να ενταχθούν μόνο οι ΜΟΝΙΜΟΙ υπάλληλοι του ΓΕΣ (είτε στρατιωτικοί, είτε πολιτικό προσωπικό). Και από τη στιγμή που η ενημέρωση (δες το σαν διαταγή αφού είσαι του στρατού) προς το προσωπικό των καταστημάτων έλεγε ότι ΜΟΝΟ ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ μπορούσαν να το κάνουν, εσύ ότι και να έκανες απλώς τον χρόνο σου θα έχανες...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...