Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια το εκανα εβαλα και 0 και εκανα yes ,κανω επανεκινιση και παλι μου βγαζει το σκιν μπροστα ! πρεπει να το ξετσεκαρο και απο το today ?

 

:blink::blink: ωπα κατσε γιατι καπου χαθηκε η μπαλλα :lol:

 

ποιο σκιν βγαζει μπροστα?? πατα μια το πρασινο κουμπακι της κλησης και κοιτα ποιο σκιν αλλαξες :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το εξής πρόβλημα με το Kaiser:

 

Βάζω ένα ραντεβού π.χ. για την επόμενη Δευτέρα στις 9 το βράδυ και από τότε μου το εμφανίζει στην today screen πότε ότι είναι στις 8, πότε ότι είναι στις 9.

 

Το ίδιο συμβαίνει και με τα SMS όπου αν έχει παραληφθεί π.χ. στις 4.30, το δείχνει πότε στην σωστή ώρα και πότε στις 3.30...

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με το Kaiser:

 

Βάζω ένα ραντεβού π.χ. για την επόμενη Δευτέρα στις 9 το βράδυ και από τότε μου το εμφανίζει στην today screen πότε ότι είναι στις 8, πότε ότι είναι στις 9.

 

Το ίδιο συμβαίνει και με τα SMS όπου αν έχει παραληφθεί π.χ. στις 4.30, το δείχνει πότε στην σωστή ώρα και πότε στις 3.30...

 

Καμιά ιδέα?

λογικα θα σου εχει αλλαξει τις τοπικες ρυθμισεις σε αλλη χωρα-ζωνη.

 

αλλαξε τις ρυθμισεις ωρας και τις τοπικες ρυθμισεις σε ελλαδα.επανεκκινηση και παρακολουθησε το παλι.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα πολυ καλο plug-in,το HTC home στη today screen,που εκτος απο μεγαλο ρολοι,εχει γρηγορες επιλογες για τηλεφωνα,προγραμμα καιρου,shortcuts για μηνυματα,αναπαντητες,προγραμματα και ηχους κλησεων.

Ενα πολυ καλο προγραμματακι που περνεις οποιο mp3 γουσταρεις και καβεις-ραβεις οποιο σημειο του τραγουδιου θελεις και το κανεις ηχο κλησης.

World card mobile για να φωτογραφιζεις business cards

GPRS Monitor

Tom tom navigator

Sprite backup

(τα τρια τελευταια στο cd)

Java midlet,προγραμμα για streaming video..

Adobe reader,Messenger,windows live και ολα τα κλασσικα (office,sim manager,κλπ κλπ).

Με λιγα λογια,στο στησιμο,δε χρειαστηκε να του περασω ουτε προγραμμα καιρου,ουτε resco today plug-in για shortcuts,ουτε το ringo για επεξεργασια των mp3 κλπ κλπ...

Το μηχανακι μεσα σε 15 λεπτα στηθηκε..!!!

Δηλαδή δεν χρειάζεται εγκατάσταση το πρόγραμμα καιρού;

Είναι προεγκατεστημένο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν χρειάζεται εγκατάσταση το πρόγραμμα καιρού;

Είναι προεγκατεστημένο;

 

ναι αλλα δεν ειναι να τρελαινεσαι..4-5 πολεις απο ολη την ελλαδα υποστηριζει μονο...το today plugin το εχω πεταξει απο την αρχη της htc....

 

χρησιμοποιω το wather panel και ειμαι πολυ ευχαριστημενος;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν ειναι να τρελαινεσαι..4-5 πολεις απο ολη την ελλαδα υποστηριζει μονο...το today plugin το εχω πεταξει απο την αρχη της htc....

 

χρησιμοποιω το wather panel και ειμαι πολυ ευχαριστημενος;)

 

Εγώ έχω βάλει το SPB Weather όπου μπορείς να βάλεις να δείχνει τον καιρό ΄σε οποιαδήποτε πόλη της Ελλάδας,ακόμα και σε θάλασσες, και ενημερώνεται από ελληνική πηγή, Meteo.gr

 

Προτίμηση στα ελληνικά παντα..

Link to comment
Share on other sites

καλήσπερα στους φιλο-kaiserους :)

 

Μήτσο Τετάρτη στα λημέρια σου ήμουν. Χαλκίδα

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις...

α)Βρηκε κανενας τελικα καποιο κολπο ωστε να μη κλεινει το Καιζερ την ωρα της πλοηγησης με το τελευταιο destinator 7 περασμενο?

Η το γυρισατε στη προηγουμενη εκδοση (τη beta του 7,η βαζοντας το 6)?

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?p=64373#64373 :respect:

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

το 7 είναι ότι χειρότερο έχω δει. ούτε καν φτάνει το 6
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις συδεσει το bluetooth clip d με το kaiser? Το εχει κανενας?

Εκανα factory reset και απο τοτε δεν το βρισκει ουτε το kaiser ουτε η προηγουμενη συσκευη που το ειχα συνδεσει.

Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

το 7 είναι ότι χειρότερο έχω δει. ούτε καν φτάνει το 6

Μια χαρά είναι αν έχεις την σωστή έκδοση χωρίς σπασμένο dll με φοβερό 3D. :D

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο βαρύ από το 6,αλλά όπως ήδη ανέφερες η σωστή έκδοση δεν έχει τα προβλήματα των άλλων 2.:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί ρύθμιση μπορούμε να κάνουμε στο Registry για να διαβάζει ήχους κλήσης & ειδοποιήσεων από άλλο φάκελο στην κάρτα και όχι από τον \Windows ή τον \Windows\Rings ???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κανείς τί ρύθμιση μπορούμε να κάνουμε στο Registry για να διαβάζει ήχους κλήσης & ειδοποιήσεων από άλλο φάκελο στην κάρτα και όχι από τον \Windows ή τον \Windows\Rings ???

 

Bale tous ixous sou stin karta mnimis: /Storage card/My documents

kai ta diabazei apo ekei aftomata.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, αν και λίγο off topic

 

eWallet ή FlexWallet? Ποιό είναι πιο καλό και ασφαλές?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

ακη σκινς μπορεις να βρεις πολλα..το θεμα ειναι...κανουν για το καιζερ?;)

 

εγω παντα ετσι εχω τα htc μου ""skin disabled" :)

 

ειμαι παντα υπερ της ταχυτητας και της σταθεροτητας και κατα των φρουφρου και αρωματων ;)

 

Πως κανουμε το scin disable?

Link to comment
Share on other sites

99% πρόκειται για καμμένο pixel.. Βάλε ένα μαύρο και μετά ένα λευκό φόντο να το επιβεβαιώσεις. Αν δεν ξέρεις πώς φτιάξε ένα άσπρο και ένα μαύρο αρχείο Jpeg στο paint των Windows με διαστάσεις 320χ240 pixels.

Από την παρτίδα που βγήκαν στα ελληνικά καταστήματα τρίτο κινητό με καμμένο Pixel μέσα σε 1 μέρα.. Όσοι το αγοράσατε χθες κάντε έναν έλεγχο.

Δεν μπορώ να καταλάβω αν πρόκειται για ελλατωματική παρτίδα ή αν φταίνε οι οθόνες που χρησιμοποιεί η htc στο tytn II

 

Εμενα μεσα στα win δεν εχει κανενα προγραμμα paint ... δεν εχει ουτε το skype .....αυτα τα εχει προεγκατεστημενα απο πριν σωστα?

Και κατι αλλο το gps gate πως το ενεργοποιουμε ? Τι ακριβως πρεπει να κανω?

Επειδη δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει κατι τετοιο χρειαζετε να αγορασω κατι?

Link to comment
Share on other sites

πως λέω στο htc task manager να κάνει minimize και όχι να κλείνει τα προγράμματα στο Χ.

 

επίσης ψάχνω έναν ήχο που λέει "You have a new message", αν το έχει κάποιος παρακαλώ ας το στείλει.

 

τέλος πήρε το μάτι μου ότι υπάρχει μπαταρία 3000 για το TyTN I, μήπως έχει δει κανείς για το TyTN II?

 

και τέλος μια σημαντική ερώτηση, πως λέω στον windows media player να μην χρησιμοποιεί το DirectDraw? καθυστερεί το βίντεο και μου την σπάει. To tcpmp δεν παίζει wmv αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εκανα μια βλακεια.Εβαλα ενα αλλο diapad skin στο κινητο με αποτελεσμα να μην παιζει σωστα αλλα τωρα δεν μπορω να επαναφερω το παλιο που ειχε.Μπορει καποιος να μοθ στειλει τα αρχεια που χρειαζομαι για να το επαναφερω?Ευχαριστω:cry:
iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια που εξαφανιστηκατε ολοι?

Το world card mobile που αποθηκευει τα αρχεια που δημιουργει?

Link to comment
Share on other sites

πως λέω στο htc task manager να κάνει minimize και όχι να κλείνει τα προγράμματα στο Χ.

 

επίσης ψάχνω έναν ήχο που λέει "You have a new message", αν το έχει κάποιος παρακαλώ ας το στείλει.

 

τέλος πήρε το μάτι μου ότι υπάρχει μπαταρία 3000 για το TyTN I, μήπως έχει δει κανείς για το TyTN II?

 

και τέλος μια σημαντική ερώτηση, πως λέω στον windows media player να μην χρησιμοποιεί το DirectDraw? καθυστερεί το βίντεο και μου την σπάει. To tcpmp δεν παίζει wmv αρχεία.

 

Ελα φηλε μου εδω ειναι ο ηχος http://rapidshare.com/files/59055672/Sms.rar

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά help!! έδωσα σήμερα το 3600 που ειχα και είμαι στην δύσκολη θέση να αποφασίσω αν έκανα βλακεία που το έδωσα για να πάρω σήμερα το ΤΥΤΝ ΙΙ !!! να το πάρω τελικά η οχι? ειναι καλύτερο απο το 3600 που είχα?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...