Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβαλε κανείς σας το "vibrate" που έδωσε ο domal μερικές σελίδες πριν?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=160464&page=194

 

Γνωρίζει κανείς πως θα το αφαιρέσω από το kaiser ρε παιδιά? έχω αφήσει msg στον domal αλλά μάλλον δεν το έχει δεί. Το θέμα είναι ότι μου έχει σπάσει τα νεύρα το σιγκεκριμένο και πρέπει να βγεί γρήγορα!

Please βοηθήστε παιδιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tώρα τελευταία όποτε συνδέω το kaiser στο πισί και πάει να συγχρονίσει με το activesync, μου πετάει ένα μήνυμα που λέει ότι έχει γίνει μια αλλαγή στον διακομιστή μπλα μπλα μπλα, και ότι όλα τα στοιχεία της συσκευής πρέπει να συγχρονιστούν, και ότι οι αλλαγές που έγιναν μετά τον τελευταίο συγχρονισμό θα διαγραφούν. Επιβεβαιώνω, και όντως όλα σβήνονται και περνιούνται τα δεδομένα του πισιού. Τι παίχτηκε;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανείς σας το "vibrate" που έδωσε ο domal μερικές σελίδες πριν?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=160464&page=194

 

Γνωρίζει κανείς πως θα το αφαιρέσω από το kaiser ρε παιδιά? έχω αφήσει msg στον domal αλλά μάλλον δεν το έχει δεί. Το θέμα είναι ότι μου έχει σπάσει τα νεύρα το σιγκεκριμένο και πρέπει να βγεί γρήγορα!

Please βοηθήστε παιδιά!!!!

 

soft-reset;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καθε φορα που ανοιγω το τηλ μου ζηταει να ρυθμισω το gprs γινεται να το απενεργοποιησω?

 

Start --> Settings --> Connections (tab) --> Connection Setup

 

Right Soft key (Menu) kai un-tick to "Enable Auto Configuration"

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξαφνικά, από σήμερα το πρώι το τηλέφωνο δεν παίρνει μόνο δέχεται κλήσεις !!!!

 

έπαιξα με Internet Sharing το ΣΚ... λέτε να φταίει αυτό ;

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξαφνικά, από σήμερα το πρώι το τηλέφωνο δεν παίρνει μόνο δέχεται κλήσεις !!!!

 

έπαιξα με Internet Sharing το ΣΚ... λέτε να φταίει αυτό ;

 

Nick, επειδή την είχα πάθει πέρυσι με ένα παλαιότερο κινητό, και πέρα από πλάκα, είσαι σίγουρος ότι πλήρωσες τον τελευταίο λογαριασμό ?

Εγώ δεν τον είχα πληρώσει (αμέλεια) και για 1 ημέρα (μέχρι να πληρώσω) δεν μπορούσα να πάρω τηλ., παρά μόνο δεχόμουν κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και 'γω κάτι με τη σειρά μου ?

 

Αγόρασα πριν 1 μήνα, το stereo BT της Sony Ericsson, το HBH-DS980.

 

Ο ήχος του ... απλά εκπληκτικός.

Όμως, από την αρχή, μια ερχόταν, μια διακόπτονταν ο ήχος. Ειδικά, όταν είχα εισερχόμενη κλήση.

Το πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ και τα παιδιά, το στείλανε στην Sony Ericsson.

Μετά από 2 εβδομάδες με ειδοποίησαν ότι είναι έτοιμο. Εκεί μου δώσαν 1 καινούργιο (υποτίθεται).

Το φόρτισα, το λειτούργησα την 1η μέρα .... μια χαρά.

Όμως από την επόμενη μέρα, μια από τα ίδια. Αναγκάζομαι κάθε φορά, να πάω στις ρυθμίσεις του BT στο Kaiser και να το επαναγκαστήσω.

 

Κάποτε, ο τιτανομεγιστοτεράστιος WebViRuS, είχε πετάξει κάτι hints μέσα από εδώ για αύξηση της "ευαισθησίας" του ΒΤ, αλλά δεν βλέπω κάποια αλλαγή. Τι να κάνω ? Έχω αρχίσει να απελπίζομαι με το συγκεκριμένο ΒΤ. Να το ξαναπάω στο "Πλαίσιο" ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω και 'γω κάτι με τη σειρά μου ?

 

Αγόρασα πριν 1 μήνα, το stereo BT της Sony Ericsson, το HBH-DS980.

 

Ο ήχος του ... απλά εκπληκτικός.

Όμως, από την αρχή, μια ερχόταν, μια διακόπτονταν ο ήχος. Ειδικά, όταν είχα εισερχόμενη κλήση.

Το πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ και τα παιδιά, το στείλανε στην Sony Ericsson.

Μετά από 2 εβδομάδες με ειδοποίησαν ότι είναι έτοιμο. Εκεί μου δώσαν 1 καινούργιο (υποτίθεται).

Το φόρτισα, το λειτούργησα την 1η μέρα .... μια χαρά.

Όμως από την επόμενη μέρα, μια από τα ίδια. Αναγκάζομαι κάθε φορά, να πάω στις ρυθμίσεις του BT στο Kaiser και να το επαναγκαστήσω.

 

Κάποτε, ο τιτανομεγιστοτεράστιος WebViRuS, είχε πετάξει κάτι hints μέσα από εδώ για αύξηση της "ευαισθησίας" του ΒΤ, αλλά δεν βλέπω κάποια αλλαγή. Τι να κάνω ? Έχω αρχίσει να απελπίζομαι με το συγκεκριμένο ΒΤ. Να το ξαναπάω στο "Πλαίσιο" ?

 

Tha sou proteina na to dwseis pisw kai na pareis afto pou exei o zaharakis pou einai apolyta efxaristimenos.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tha sou proteina na to dwseis pisw kai na pareis afto pou exei o zaharakis pou einai apolyta efxaristimenos.

 

Πιο έχει; για να ξέρουμε κ εμείς:)

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και 'γω κάτι με τη σειρά μου ?

 

Αγόρασα πριν 1 μήνα, το stereo BT της Sony Ericsson, το HBH-DS980.

 

Ο ήχος του ... απλά εκπληκτικός.

Όμως, από την αρχή, μια ερχόταν, μια διακόπτονταν ο ήχος. Ειδικά, όταν είχα εισερχόμενη κλήση.

Το πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ και τα παιδιά, το στείλανε στην Sony Ericsson.

Μετά από 2 εβδομάδες με ειδοποίησαν ότι είναι έτοιμο. Εκεί μου δώσαν 1 καινούργιο (υποτίθεται).

Το φόρτισα, το λειτούργησα την 1η μέρα .... μια χαρά.

Όμως από την επόμενη μέρα, μια από τα ίδια. Αναγκάζομαι κάθε φορά, να πάω στις ρυθμίσεις του BT στο Kaiser και να το επαναγκαστήσω.

 

Κάποτε, ο τιτανομεγιστοτεράστιος WebViRuS, είχε πετάξει κάτι hints μέσα από εδώ για αύξηση της "ευαισθησίας" του ΒΤ, αλλά δεν βλέπω κάποια αλλαγή. Τι να κάνω ? Έχω αρχίσει να απελπίζομαι με το συγκεκριμένο ΒΤ. Να το ξαναπάω στο "Πλαίσιο" ?

 

To συγκεκριμένο bluetooth το έχω κανένα δίμηνο και δεν έχει παρουσιάσει ποτέ πρόβλημα με το kaiser.

Κάτι άλλο παίζει...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος παρει ενα τηλ απο εξω κ μετα θελει να γυρισει την γλωσσα σε ελληνικα δεν μπορει να την αγορασει απο καπου?? για ολο το τηλ σαν τα παιδια που το αγορασαν απο εδω
Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος παρει ενα τηλ απο εξω κ μετα θελει να γυρισει την γλωσσα σε ελληνικα δεν μπορει να την αγορασει απο καπου?? για ολο το τηλ σαν τα παιδια που το αγορασαν απο εδω

 

Θα με ενδιαφερε κι εμενα αυτο αφου θελω να αγορασω απο εξωτερικο!:D

Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος παρει ενα τηλ απο εξω κ μετα θελει να γυρισει την γλωσσα σε ελληνικα δεν μπορει να την αγορασει απο καπου?? για ολο το τηλ σαν τα παιδια που το αγορασαν απο εδω

Θα με ενδιαφερε κι εμενα αυτο αφου θελω να αγορασω απο εξωτερικο!:D

Παίδες δυστυχώς όπως έχουν τα πράγματα μέχρι στιγμής η επίσημη Ελληνική ROM της ACE-Hellas δεν μπαίνει σε Kaiser από εξωτερικό... Είναι θέμα firmware (η Ελληνική ROM τσεκάρει τους σειριακούς αριθμούς και δεν εγκαθίσταται σε Kaiser που δεν έχει εισαχθεί από ACE-Hellas). Πιστεύω πως αν κάποιος καλός χακεράς ασχολιόταν σοβαρά με το θέμα θα μπορούσε άνετα να το ξεκλειδώσει... Απλά το θέμα ενδιαφέρει μόνο Έλληνες οπότε δύσκολο να ασχοληθούν τα γατόνια χακεράδες του εξωτερικού...

 

Αν δεν σας χαλάει η Αγγλική γλώσσα στα μενού/διαλόγους κ.τ.λ., πιστεύω πως η καλύτερη λύση είναι μαμά Αγγλικό Kaiser + εγκατάσταση εργαλείων για εισαγωγή Ελληνικών χαρακτήρων. Προσωπικά εγώ προτιμώ αυτή τη λύση γιατί έτσι έχω το αυθεντικό Αγγλικό λειτουργικό χωρίς τροποποιήσεις και σκάλισμα από την ACE-Hellas... Προτιμώ να έχω τον έλεγχο εγκαθιστώντας ακριβώς αυτά που θέλω. Επίσης έχει ακουστεί ότι με την Ελληνική ROM το Kaiser είναι λίγο πιο αργό απ' το Αγγλικό.

 

Αν βέβαια σας είναι απαραίτητη η Ελληνική γλώσσα (πλήρης εξελληνισμός μενού/διαλόγων/βοήθειας κ.τ.λ.) τότε είναι μονόδρομος, ακουμπάτε τα παραπάνω φράγκα και παίρνετε το Ελληνικό...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

skin του kaiser στο "SOTI Pocket Controller Pro v6.01 build 1256" ξέρει κανείς πως βάζουμε?

Τέλειο πρόγραμμα παιδιά, όποιος δεν το έχει δοκιμάσει το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

γίνεται να βάλεις ελληνική rom αλλά ΟΧΙ της ACE αν το μηχάνημα δεν είναι αγορασμένο από ACE. Καλύτερα μην το επιχειρήσετε αν δεν είστε σίγουροι. Σχετικά με το hacking νομίζω πως είναι άδικο να το κάνει κάποιος αυτό όταν στην ACE προσπαθούν να παράσχουν υπηρεσία και μετάφραση
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εχασα την θηκη του κινητου,να παρω απο το πλαισιο η εχει να προτεινει κανεις καποια αλλη;

Δόκιμασε Piel Frama αν και ακριβές, έχουν φοβερή ποιότητα.

 

Κάτι άλλο, γιατί δεν μπορώ να μπω στο msn με το TyTN 2 και GPRS; Έχω vodafone

Link to comment
Share on other sites

εχετε δει αυτην την σελιδα... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=323868

 

Φαίνεται ότι κάποιος είχε το ψώνιο να ασχοληθεί με μια ελληνική Rom...! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γίνεται να βάλεις ελληνική rom αλλά ΟΧΙ της ACE αν το μηχάνημα δεν είναι αγορασμένο από ACE. Καλύτερα μην το επιχειρήσετε αν δεν είστε σίγουροι. Σχετικά με το hacking νομίζω πως είναι άδικο να το κάνει κάποιος αυτό όταν στην ACE προσπαθούν να παράσχουν υπηρεσία και μετάφραση

Αυτό που λες είναι σωστό. Ίσως θα ήταν σωστότερη πολιτική από πλευράς ACE-Hellas να διέθετε την Ελληνική ROM ως πακέτο εξελληνισμού, με το ανάλογο κόστος φυσικά. Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει εξελληνισμός κατευθείαν απ' τη Microsoft (όπως π.χ. στα Windows XP). Βέβαια υπάρχει και το θέμα των προγραμμάτων της HTC που θέλουν κι αυτά εξελληνισμό... Ευτυχώς εμένα δεν με απασχολεί το θέμα γιατί προτιμώ το Αγγλικό.

 

εχετε δει αυτην την σελιδα... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=323868

Καλό! Μπράβο στα παιδιά! :up: Αργά ή γρήγορα θα βγει κάτι και για το Kaiser (αν δεν έχει ήδη βγει)...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα phone skin της προκοπής που να έχει και την βιντεοκλήση και να δουλεύει φυσικά υπάρχει για το Kaiser;

Αυτό που έχει πάνω είναι εκνευριστικό (δεν έχει εικονικό πλήκτρο κλήσης φωνής (για βιντεοκλήση έχει) και με διπλό κλικ πάνω στην επαφή που μας βγάζει το smart dial δεν την καλεί) !

Link to comment
Share on other sites

Αντε να ΄ρθει και το δικό μου που το περιμένω, για να μπω ενεργά στο post για τα kaiser ή πιο σωστά TyTN II...:lol::lol:

Αν και είμαι χρήστης PDA εδώ και καιρό και ξέρω κάποια πράγματα, είναι σίγουρο πως θα μάθω πολλά περισσότερα εδώ για το "Τιτανάκι" μου...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...