Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγαινε....ρυθμισεις/συνδεσεις/διαχ.δικτυου

και κατεβασε απο εκει τις ρυθμισεις.:)

 

Πηγαινω ρυθμισεις/συνδεσεις/ αλλα διαχ.δικτυου δεν υπαρχει εκει..Αν καποιος εχει συμβολαιο vodafone -κ το kaiser εννοειται- ας μου πει τις ρυθμισεις vodafone mms. τις βρισκετε ως εξης.πηγαινετε στα μυνηματα μενου/επιλογες mms/διακομιστες/vodafone mms κ εχει εκει την πυλη θυρα κτλ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγαινω ρυθμισεις/συνδεσεις/ αλλα διαχ.δικτυου δεν υπαρχει εκει..Αν καποιος εχει συμβολαιο vodafone -κ το kaiser εννοειται- ας μου πει τις ρυθμισεις vodafone mms. τις βρισκετε ως εξης.πηγαινετε στα μυνηματα μενου/επιλογες mms/διακομιστες/vodafone mms κ εχει εκει την πυλη θυρα κτλ...

 

εμενα εχει.

πυλη:213.249.19.49

θυρα:5080

διευθυνση:http://mms.vodafone.gr

εκδοση wap:wap 2.0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το καισερ δινει μεχρι στιγμης τα καλυτερα αποτελεσματα για ppc αλλα ειναι οντως τουλαχιστον κοροιδια να λεγεται οτι εχει καμερα 3 ΜΠ , ολα γινονται μεσω software , (ειναι δυνατον η καμερα να εχει φακο σαν μυτη καρφιτσας ??????)

Παντως φυσικα για 700€ που κανει θα ηθελα

1.- vga οθονη χωρις προβληματα ομως (αν ειναι να εχει τα προβληματα ου εχουν οι vga οθονες προτιμω αυτη)

2.- καμερα ας ειχε 2 μπ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ !!!!

3.- stereo ηχεια !!

4.- καλυτερη μπαταρια !!!

5.- radio αλλα χωρις την χρηση του καλωδιου ......

παντως σαν ppc ειναι απο τα καλυτερα για να μη πω το καλλιτερο που ειχα ποτε ....(και ειμαι ακομα με την ελληνικη ρομ ,, φανταζομαι με τις cookied τι γινεται !!!!!

 

και ενα κολπακι για να εχετε δονηση σε καθε επιλογη στην οθονη , το ξεζιπαρετε το τρεχετε απο το ppc και αυτο ειναι :)

 

1) και εμένα αυτό δεν θα με χάλαγε

2) η κάμερά του είναι απο τις καλύτερες που έχω δει σε PDA. εμένα προσωπικά με εξυπηρετεί μια χαρά. δεν αγόρασα φωτογραφική μηχανή.

3) εγώ θα ήθελα 5.1

4) η αλήθεια είναι ότι η μπαταρία του θα έπρεπε να είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1600

5) έχετε φαγωθεί όλοι με το ραδιόφωνό σας. έλεος δηλαδή. έχετε ΤΟΣΟ ελεύθερο χρόνο που πρέπει οπωσδήποτε να ακούτε ράδιο απο το pda? η καλύτερη λύση είναι αυτή του zaharaki.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πηγαινω ρυθμισεις/συνδεσεις/ αλλα διαχ.δικτυου δεν υπαρχει εκει..Αν καποιος εχει συμβολαιο vodafone -κ το kaiser εννοειται- ας μου πει τις ρυθμισεις vodafone mms. τις βρισκετε ως εξης.πηγαινετε στα μυνηματα μενου/επιλογες mms/διακομιστες/vodafone mms κ εχει εκει την πυλη θυρα κτλ...

 

http://www.htc.com.gr/9090_vodafone.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει.

πυλη:213.249.19.49

θυρα:5080

διευθυνση:http://mms.vodafone.gr

εκδοση wap:wap 2.0

 

 

ok παιδια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια :) περναω τωρα παλι τις ρυθμισεις λογικα πρεπει να ειναι ενταξει εφοσον τις εχει η htc στο site!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ok παιδια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια :) περναω τωρα παλι τις ρυθμισεις λογικα πρεπει να ειναι ενταξει εφοσον τις εχει η htc στο site!

 

Bale tis rythmiseis akribws opws ta exei to site tis ACE pou sou esteila kai tha eisai ok! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ λαμβανω κανονικα mms:D Μπραβο athanaso77:D Κ εγω εψαχνα στο site της voda κ δεν ειχε τιποτα:mad: Δεν σκεφτηκα στης htc...
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με Destinator

 

Αριχσε πάλι να μου κάνει προβλήματα. Καμιά ιδέα? (εκτός από hard reset :p)

 

Τι κάνει:

Μόλις φορτώσει η μπάρα τότε αυτόματα πάει στο background και μένει να φαίνεται μόνο το πανω μέρος εκεί που είναι η μπάρα του start menu. Την κρύβει ολόκληρη και ακόμα και αν πατήσω το κουμπί για το start menu, Ανοίγει το start menu και δεν εμφανίζει την μπάρα.

Αν πάω στο task manager βλέπω ότι το destinator δεν τρέχει.

 

Η λύση που είχα ποστάρει δεν πιάνει τώρα. Δηλαδή: Σβήσιμο από την κάρτα. Σβήσμο του 'destinator technologies' από την κάρτα. Σβήσιμο από registry. Soft Reset και ξαναπέρασμα.

 

Παλιότερα που το έκανα είχε διορθωθεί. Αλλά τώρα δεν πιάνει το κόλπο.

 

Επίσης μήπως ξέρετε να παρουσιάζει πρόβλημα με κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με Destinator

 

Αριχσε πάλι να μου κάνει προβλήματα. Καμιά ιδέα? (εκτός από hard reset :p)

 

Τι κάνει:

Μόλις φορτώσει η μπάρα τότε αυτόματα πάει στο background και μένει να φαίνεται μόνο το πανω μέρος εκεί που είναι η μπάρα του start menu. Την κρύβει ολόκληρη και ακόμα και αν πατήσω το κουμπί για το start menu, Ανοίγει το start menu και δεν εμφανίζει την μπάρα.

Αν πάω στο task manager βλέπω ότι το destinator δεν τρέχει.

 

Η λύση που είχα ποστάρει δεν πιάνει τώρα. Δηλαδή: Σβήσιμο από την κάρτα. Σβήσμο του 'destinator technologies' από την κάρτα. Σβήσιμο από registry. Soft Reset και ξαναπέρασμα.

 

Παλιότερα που το έκανα είχε διορθωθεί. Αλλά τώρα δεν πιάνει το κόλπο.

 

Επίσης μήπως ξέρετε να παρουσιάζει πρόβλημα με κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα?

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο TyTN με destinator 6 και 7 και μου πήρε 3 μέρες να βρω τι έφταιγε :blink: Το είχα πάρει απόφαση να βρω την λύση! Αν σου πω τι έφταιγε τελικά δεν θα το πιστεύεις :lol: Μου είχε έρθει ειδοποίηση από την Wind για ένα mms αλλά επειδή δεν είχα ρυθμίσεις mms δεν μπορούσα να το κατεβάσω. Δεν το είχα σβήσει όμως για να περάσω τις ρυθμίσεις και να το κατεβάσω. Ε ναι λοιπόν καλά κατάλαβες αυτό ήταν η αιτία που το destinator έκλεινε μόλις φόρτωνε η μπάρα. Και πίστεψέ με το δοκίμασα πάρα πολλές φορές ώστε να είμαι σίγουρος για το τι φταίει. Έσβηνα αυτήν την ειδοποίηση και το dest δούλευε κανονικά. Έκανα restore τα sms με το pimbackup και το dest πάλι δεν δούλευε. Δοκίμασε (αφού πρώτα κάνεις backup) να σβήσεις τα sms και μπορεί να λυθεί το πρόβλημα σου :blink::)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο TyTN με destinator 6 και 7 και μου πήρε 3 μέρες να βρω τι έφταιγε :blink: Το είχα πάρει απόφαση να βρω την λύση! Αν σου πω τι έφταιγε τελικά δεν θα το πιστεύεις :lol: Μου είχε έρθει ειδοποίηση από την Wind για ένα mms αλλά επειδή δεν είχα ρυθμίσεις mms δεν μπορούσα να το κατεβάσω. Δεν το είχα σβήσει όμως για να περάσω τις ρυθμίσεις και να το κατεβάσω. Ε ναι λοιπόν καλά κατάλαβες αυτό ήταν η αιτία που το destinator έκλεινε μόλις φόρτωνε η μπάρα. Και πίστεψέ με το δοκίμασα πάρα πολλές φορές ώστε να είμαι σίγουρος για το τι φταίει. Έσβηνα αυτήν την ειδοποίηση και το dest δούλευε κανονικά. Έκανα restore τα sms με το pimbackup και το dest πάλι δεν δούλευε. Δοκίμασε (αφού πρώτα κάνεις backup) να σβήσεις τα sms και μπορεί να λυθεί το πρόβλημα σου :blink::)

 

 

Φίλε μου ..... απίστευτο και όμως αληθινό :wacko::wacko::wacko:

 

Και εγώ δεν ξέρω τι έχω δοκιμάσει και τώρα και την προηγούμενη φορά που είχα πρόβλημα. Μέχρι τώρα παιδευόμουνα. Μόλις έσβησα κάποιες ειδοποιήσεις και delivery reports (από mms, δεν ξέρω αν έχει σημασία) και το destinator τρέχει μια χαρά.

 

Να'σαι καλά γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να το βρω. Θα έστηνα και θα έσβηνα προγράμματα και άκρη δεν θα έβγαζα.

 

Κάποιοι που είχαν παρόμοιο πρόβλημα και είχαν ποστάρει πιο πριν, ας κάνουν αυτό που λέει ο φίλος zalaros.

 

Αλήθεια, αυτό πως σκέφτηκες να το δοκιμάσεις? Στο internet δεν έχω βρει τόσο καιρό τίποτα σχετικό, ούτε με αυτό, ούτε με τίποτα άλλο.

 

Thanks και πάλι :)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

den me katalaves thnx pantws.

 

Σε κατάλαβε αλλά μας φέρνεις σε δύσκολη θέση.

Ρίξε μια ματιά στο forum της υπογραφής μου και θα βρεις αρκετά καλούδια.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε διαβεβαιώνω ότι εστίασα στην απέναντι πολυκατοικία. Και χθες έβγαλα στο δρόμο κάποιες φωτογραφίες και πάλι έτσι θολές βγήκαν. Αντίθετα κάποιες που έβγαλα κοντινές (αντικείμενα πάνω στο γραφείο μου), δεν ήταν πολύ κακές. Παρατηρήστε την φωτογραφία της Στουρνάρη. Αν και έχω εστιάσει στον Παπασωτηρίου, το αυτοκίνητο που είναι κοντά δείχνει πιο καθαρά!

http://i265.photobucket.com/albums/ii208/Stratilatis/IMAGE_009i.jpg

Πάω στο γραφείο τώρα. Θα κάνω κι άλλα πειράματα στο δρόμο. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι μήπως το συγκεριμένο μηχάνημα έχει κάποιο πρόβλημα στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Δεν δοκιμάζεις και αυτή τη νεώτερη έκδοση κάμερας να δεις;

 

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=6365

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν το Kaiser σαν MP3 player, σας συνιστώ να δοκιμάσετε το εξαιρετικό Pocket Music Bundle 5. Είναι εύχρηστο, πανέμορφο εμφανισιακά κι έχει ένα όμορφο Today Plug-In για εύκολη πρόσβαση του player.

 

Tο σημαντικότερο: Έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου, με 10-band equalizer και ένα πάρα πολύ καλό X-Bass mode. Η ρύθμιση που μου δίνει την καλύτερη ποιότητα είναι το X-Bass σε συνδυασμό με το EQ ρυθμισμένο να ενισχύει ελαφρά τα πρίμα. Μην χρησιμοποιήσετε το EQ για ενίσχυση των μπάσων γιατί παράγονται μικροί θόρυβοι/παραμορφώσεις στα χαμηλά περάσματα σε "απαιτητικά" κομμάτια (δεν μιλάω για clipping, εννοείται ότι έχω χαμηλώσει το preamplifier slider όσο πρέπει κ.τ.λ.). Ο καλύτερος συνδυασμός κατά τη γνώμη μου είναι το X-Bass για τα μπάσα και το EQ για τα πρίμα όπως περιγράφω παραπάνω, κι αυτό γιατί ο αλγόριθμος του X-Bass είναι πολύ ποιοτικός (πολύ καλύτερος από τα μπάσα του EQ). Ο συνδυασμός X-Bass + EQ δίνει εκπληκτικά αποτελέσματα, ακόμα και με τα φτηνιάρικα ακουστικά της HTC. Δοκίμασα και τον CorePlayer 1.1.1, αλλά αυτός δεν έχει καν X-Bass παρά μόνο EQ, το οποίο έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά με αυτό του Pocket Music (μάλλον χρησιμοποιούν τους ίδιους ακριβώς αλγόριθμους).

 

Ένα αδύνατο σημείο του Pocket Music είναι ο χειρισμός των playlists, θα προτιμούσα να ήταν όπως ο build-in WMP, κατά τ' άλλα όμως είναι super! Highly recommended! :up:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

Εχω kaiser και ενεργοποιημενο Web Vodafone

οταν συνδεομαι σε wifi , ακομα και αν απενεργοποιησω το gprs, μετα απο λιγο μαζι με το wifi ανοιγει και το web vodafone με αποτελεσμα να χρεωνομαι για οτι κατεβαζω.

 

πως αλλαζει αυτο οταν ειναι με ιντερνετ να μην ανοιγει μονο του αυτοματα τη συνδεση ?

:X
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

Εχω kaiser και ενεργοποιημενο Web Vodafone

οταν συνδεομαι σε wifi , ακομα και αν απενεργοποιησω το gprs, μετα απο λιγο μαζι με το wifi ανοιγει και το web vodafone με αποτελεσμα να χρεωνομαι για οτι κατεβαζω.

 

πως αλλαζει αυτο οταν ειναι με ιντερνετ να μην ανοιγει μονο του αυτοματα τη συνδεση ?

 

Πηγαινε:Ρυθμισεις>Συνδεσεις>Συνδεσεις>Για προχωρημενους>Επιλεξτε δικτυα κ εκει που γραφει για προγραμματα που συνδεονται αυτοματα στο ιντερνετ πατα νεο κ φτιαξε ενα δικο σου ISP το οποιο επιλεξε το αντι του vodafone web:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ..... απίστευτο και όμως αληθινό :wacko::wacko::wacko:

 

Και εγώ δεν ξέρω τι έχω δοκιμάσει και τώρα και την προηγούμενη φορά που είχα πρόβλημα. Μέχρι τώρα παιδευόμουνα. Μόλις έσβησα κάποιες ειδοποιήσεις και delivery reports (από mms, δεν ξέρω αν έχει σημασία) και το destinator τρέχει μια χαρά.

 

Να'σαι καλά γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να το βρω. Θα έστηνα και θα έσβηνα προγράμματα και άκρη δεν θα έβγαζα.

 

Κάποιοι που είχαν παρόμοιο πρόβλημα και είχαν ποστάρει πιο πριν, ας κάνουν αυτό που λέει ο φίλος zalaros.

 

Αλήθεια, αυτό πως σκέφτηκες να το δοκιμάσεις? Στο internet δεν έχω βρει τόσο καιρό τίποτα σχετικό, ούτε με αυτό, ούτε με τίποτα άλλο.

 

Thanks και πάλι :)

 

 

μμμμμ... εμενα η voda δε μου χει στειλει κανενα mms i sms.. Anyway, να σβησω ΟΛΑ τα μηνυματα??

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μετά από πολύ σκέψη κατέληξα στο TyTN II και μάλιστα με την αγγλική έκδοση. Εχω όμως ορισμένες ερωτήσεις. Αν περάσω το Resco keyboard θα γράφω κανονικά ελληνικά; Μπορώ να του περάσω προγράμματα όπως Spb weather, spb diary, ή spb pocket plus;

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά απο 70 μέρες αναμονής ήρθε το Καϊζεράκι μου. Από εχθές το βράδυ που το έχω στα χέρια μου προσπαθώ να συνηθήσω τις πιο κοινές λειτουργίες του αφού από το 98 είχα μόνο ΝΟΚΙΑ.

 

Το κινητό είναι φανταστικό όπως ακριβώς το περίμενα. Μέσα στο μήνα δεν βλέπω να γλιτώνει το flasharισμα :) όμως.

 

Έχω μια απορία και επειδή έχω ψάξει και δεν έχω βρει τίποτα σχετικό. Το ΤΟΜ ΤΟΜ που έχει στην συσκευασία έχει ελληνικούς χάρτες; Γιατί στο site του ΤΟΜ ΤΟΜ δεν βρήκα τίποτα και ήθελα να το δοκιμάσω.

 

Έχω ήδη το Destinator 7 (original) όπως επίσης και το iGO με το οποίο τελικά ήρθε μαζί με μια καρτούλα 2GB, αλλά η μανία της δοκιμής με έχει φάει.

 

Μέχρι στιγμής αυτά και καλώς σας βρήκα :D

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Επιτέλους μετά απο 70 μέρες αναμονής ήρθε το Καϊζεράκι μου. Από εχθές το βράδυ που το έχω στα χέρια μου προσπαθώ να συνηθήσω τις πιο κοινές λειτουργίες του αφού από το 98 είχα μόνο ΝΟΚΙΑ.

 

Το κινητό είναι φανταστικό όπως ακριβώς το περίμενα. Μέσα στο μήνα δεν βλέπω να γλιτώνει το flasharισμα :) όμως.

 

Έχω μια απορία και επειδή έχω ψάξει και δεν έχω βρει τίποτα σχετικό. Το ΤΟΜ ΤΟΜ που έχει στην συσκευασία έχει ελληνικούς χάρτες; Γιατί στο site του ΤΟΜ ΤΟΜ δεν βρήκα τίποτα και ήθελα να το δοκιμάσω.

 

Έχω ήδη το Destinator 7 (original) όπως επίσης και το iGO με το οποίο τελικά ήρθε μαζί με μια καρτούλα 2GB, αλλά η μανία της δοκιμής με έχει φάει.

 

Μέχρι στιγμής αυτά και καλώς σας βρήκα :D

σου δινει την επιλογη για μια πολη μονο,απο ελλαδα εχει μονο την αθηνα:Oκαλοριζικο και απο μενα φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μετά από πολύ σκέψη κατέληξα στο TyTN II και μάλιστα με την αγγλική έκδοση. Εχω όμως ορισμένες ερωτήσεις. Αν περάσω το Resco keyboard θα γράφω κανονικά ελληνικά; Μπορώ να του περάσω προγράμματα όπως Spb weather, spb diary, ή spb pocket plus;

Καλωσόρισες στην παρέα! Με το Resco Keyboard θα μπορείς να γράφεις κανονικότατα Ελληνικά (κεφαλαία/μικρά/τονισμένα κ.τ.λ.) και με κατάλληλη ρύθμιση θα μπορείς να έχεις Ελληνικά στα SMS με 160 χαρακτήρες. Δες το παρακάτω thread για περισσότερες πληροφορίες και άλλες λύσεις για Ελληνικά. Εγώ χρησιμοποιώ το DynaType 1.2.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=163832

 

Όσο για το s/w της Spb (και όχι μόνο), φυσικά και μπορείς να του περάσεις! Το πλήθος των εφαρμογών είναι άπειρο, όρεξη και χρόνο να 'χεις να ψάχνεις...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

μμμμμ... εμενα η voda δε μου χει στειλει κανενα mms i sms.. Anyway, να σβησω ΟΛΑ τα μηνυματα??

 

δεν πειράζουν μόνο αυτά, και εγώ δεν ειχα τέτοιου είδους μηνύματα. Είχα αναφορές παράδοσης mms. Εσβησα τις αναφορές παράδοσης και ήταν ΟΚ. Θα δοκιμάσω την επόμενη φορά ποια ακριβώς μυνήματα πειράζουν.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...