Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στο forum

 

WiFi Profiles v0.0.3 (Freeware)

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=136642&page=33

 

Μπορείς να έχεις πολλαπλά προφιλ για το wifi. Π.χ. δουλειά με συγκεκριμένη IP και σπίτι ή έξω με DHCP. :)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια μια ερωτηση .η ace hellas καλυπτει τηλ αγορασμενο απο εξωτερικο στο hardware θεμα η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αισίως κυκλοφόρησα σήμερα την επόμενη ROM μου της σειράς See No Evil... τώρα όμως για τον HTC Kaiser!!!

 

Λεπτομέρειες / Download θα βρείτε εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=357274

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση .η ace hellas καλυπτει τηλ αγορασμενο απο εξωτερικο στο hardware θεμα η οχι?

 

Σε Hardware σε καλύπτει αλλά όχι σε Software.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Re paidia , mia psiloxazi erotisi, backup sta sms pos mporoume na kanoume ? kai kati allo , iparxei tropos na metaferoume palia sms apo allo kinito , sigekrimena nokia n73 , sto kaiser? (profanos oxi meso ths sim...)

 

Για το πρώτο... με το PIM Backup. Για το δεύτερο... μετέφερε τις επαφές στο PC σου με το NOKIA PC Suite και μετά με το ActiveSync συγχρόνισε το PDA σου με το PC σου για να περάσεις τις επαφές στη συσκευή σου. Χρειάζεσαι Microsoft Outlook.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο... με το PIM Backup.

 

Τα αρχεια .csc που δημιουργουνται με πιο προγραμμα τα ανοιγουμε στον υπολογιστη?Γιατι με το Outlook ΔΕΝ μου τα ανοιγει..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αισίως κυκλοφόρησα σήμερα την επόμενη ROM μου της σειράς See No Evil... τώρα όμως για τον HTC Kaiser!!!

 

Λεπτομέρειες / Download θα βρείτε εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=357274

 

Μπράβο WiseMan!

Συγχαρητήρια για την ωραία δουλειά σου...

:)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεια .csc που δημιουργουνται με πιο προγραμμα τα ανοιγουμε στον υπολογιστη?Γιατι με το Outlook ΔΕΝ μου τα ανοιγει..

 

Πάλι με το πρόγραμμα PIM backup στο ppc, επιλέγεις την επιλογή restore...;)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

NEW HTC Camera 5.0.4.2915.00 for KAISER

 

Δειτε εδω http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=6365&sid=f78139e39760f0ce060846467d0bf882

 

Το δοκιμασα και ειναι τελειο

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

NEW HTC Camera 5.0.4.2915.00 for KAISER

 

Δειτε εδω http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=6365&sid=f78139e39760f0ce060846467d0bf882

 

Το δοκιμασα και ειναι τελειο

Το δοκίμασα κι εγώ προχτές, πολύ ομορφότερο σε εμφάνιση, αλλά είχα πρόβλημα στο χειρισμό της κάμερας... Με το καινούριο s/w όταν πατάω ελαφρά το κουμπί της κάμερας (για auto-focus) εστιάζει κανονικά, αλλά όταν μετά το πατάω πιο πολύ για να τραβήξει τη φωτογραφία η κάμερα ξαναεστιάζει (ενώ έχει ήδη εστιάσει από πριν) και μετά τραβάει, με αποτέλεσμα να υπάρχει καθυστέρηση... Με το original software δουλεύει όπως πρέπει.

 

Θα το ξαναδοκιμάσω να δω μήπως δεν έκανα κάτι καλά... Αν μπορείς τσέκαρέ το προσεκτικά και πες μας αν στο κάνει κι εσένα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα ,

εχω τον Τιτανα μωλις μια εβδομαδα κ λεω να βαλω την Kaiser AKU.0.7.0 Cooked ROM . Εχω μερικες αποριες ...

1.Υπαρχει καποιος οδηγος στα Ελληνικα με λεπτομερειες?γιατι απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=334679 δεν βγαζω ακριβες νοημα κ δεν θελω να κανω καμια μακακια ?

2.Τα Ελληνικα τα ξεχναω???Οχι μονο στα μενου αλλα και σαν γλωσσα γραφης και SMS 160 χαρακτηρων κτλ ....πανε ολα αυτα με την ROM ?

3.Με ποιο προγραμμα να κανω backup σε περιπτωση που ξαναβαλω την παλια της ACE ??

4.Το σημαντικοτερο...κατα την γνωμη σας αξιζει?Υπαρχει ραγδαια διαφορα στην ταχυτητα η οχι ??

 

Σας ευχαριστω κ συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα χαθηκα μεσα στο forum με οσα διαβασα....

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι εγώ προχτές, πολύ ομορφότερο σε εμφάνιση, αλλά είχα πρόβλημα στο χειρισμό της κάμερας... Με το καινούριο s/w όταν πατάω ελαφρά το κουμπί της κάμερας (για auto-focus) εστιάζει κανονικά, αλλά όταν μετά το πατάω πιο πολύ για να τραβήξει τη φωτογραφία η κάμερα ξαναεστιάζει (ενώ έχει ήδη εστιάσει από πριν) και μετά τραβάει, με αποτέλεσμα να υπάρχει καθυστέρηση... Με το original software δουλεύει όπως πρέπει.

 

Θα το ξαναδοκιμάσω να δω μήπως δεν έκανα κάτι καλά... Αν μπορείς τσέκαρέ το προσεκτικά και πες μας αν στο κάνει κι εσένα.

 

ναι το κανει και σε μενα , η λυση ειναι half press

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο... με το PIM Backup. Για το δεύτερο... μετέφερε τις επαφές στο PC σου με το NOKIA PC Suite και μετά με το ActiveSync συγχρόνισε το PDA σου με το PC σου για να περάσεις τις επαφές στη συσκευή σου. Χρειάζεσαι Microsoft Outlook.

Thanx ,alla apo to n73 den ennoousa tis epafes , alla to sms mipos xereis kanenan tropo metaforas tous sto kaiser. kai an ginetai ta sms tou kaiser na ta perasoume se morfi text sto pc mas

Link to comment
Share on other sites

αν το κουτι του ειχε σφραγιδα της ace hellas,

τοτε μπορεις να παρεις την ελληνικη γλωσσα (ειναι patch οχι ολοκληρη ρομ)

κανοντας εγγραφη στο qtek forum με το ΙΜΕΙ της συσκευης σου :)

 

Δεν δικαιολογούμαι μετά από τόσο καιρό να μην ξέρω αλλά νόμιζα ότι αν του βάλλεις άλλη ROM τα ελληνικά δεν τα ξαναπαίρνεις ποτέ πίσω... :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Vibrate and Ring

 

ΑΚΥΡΟ ... ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ POST Ο ZAHARAKIS ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ MENU ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ

 

 

Εψαχνα καιρό τώρα τον τρόπο να έχω δόνηση και ήχο ταυτόχρονα στον ήχο κλήσης.

 

Δεν θέλω να βάλω προγράμματα που έχουν χιλιάδες επιλογές, χιλιάδες άλλες λειτουργίες, πολλά today plugins κλπ κλπ. όπως π.χ. το PhoneAlarm.

 

Βρήκα την λύση στο xda και την παραθέτω:

 

Στην registry στο κλειδί [HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sounds\RingTone0] είναι η μεταβλητή Script που πρέπει να έχει από default τιμή = apw3r

 

Η μεταβλητή script αυτό ελέγχει τι θα κάνει η συσκευή όταν έχουμε ενεργοποιημένο τον ήχο.

 

Εγώ πρόσθεσα μπροστά v3 που σημαίνει vibrate 3 seconds. Οπότε κάνει 3 δευτερόλεπτα δόνηση και μετά ξεκινάει η μελωδία.

Θέλει μετά softreset.

 

Ορίστε τι σημαίνουν οι κωδικοί στο script

a = activate device (εννοεί το display)

cN = set volume to N in percentage max volume

fN = flash notification LED for N seconds

p = play ringtone. Note that this will play the ringtone all the way through before continuing with the next code.

r = repeat. Note that this should be the last code in your Script string, if used at all.

vN = vibrate for N seconds

wN = wait for N seconds. Note that the device will wait this long before continuing with the next code.

 

 

 

Σε μένα δούλεψε μια χαρά. Πριν είχε τύχει να χάσω κλήσεις αφού δεν άκουσα το τηλ. να χτυπάει.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Vibrate and Ring

 

Εψαχνα καιρό τώρα τον τρόπο να έχω δόνηση και ήχο ταυτόχρονα στον ήχο κλήσης.

 

Δεν θέλω να βάλω προγράμματα που έχουν χιλιάδες επιλογές, χιλιάδες άλλες λειτουργίες, πολλά today plugins κλπ κλπ. όπως π.χ. το PhoneAlarm.

 

Βρήκα την λύση στο xda και την παραθέτω:

 

Στην registry στο κλειδί [HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sounds\RingTone0] είναι η μεταβλητή Script που πρέπει να έχει από default τιμή = apw3r

 

Η μεταβλητή script αυτό ελέγχει τι θα κάνει η συσκευή όταν έχουμε ενεργοποιημένο τον ήχο.

 

Εγώ πρόσθεσα μπροστά v3 που σημαίνει vibrate 3 seconds. Οπότε κάνει 3 δευτερόλεπτα δόνηση και μετά ξεκινάει η μελωδία.

Θέλει μετά softreset.

 

Ορίστε τι σημαίνουν οι κωδικοί στο script

a = activate device (εννοεί το display)

cN = set volume to N in percentage max volume

fN = flash notification LED for N seconds

p = play ringtone. Note that this will play the ringtone all the way through before continuing with the next code.

r = repeat. Note that this should be the last code in your Script string, if used at all.

vN = vibrate for N seconds

wN = wait for N seconds. Note that the device will wait this long before continuing with the next code.

 

 

 

Σε μένα δούλεψε μια χαρά. Πριν είχε τύχει να χάσω κλήσεις αφού δεν άκουσα το τηλ. να χτυπάει.

 

:blink::blink::blink::blink:

 

με τρελανες μιλαμε :blink:

 

εναρξη/ρυθμισεις/ρυθμισεις τηλεφωνου/εκει που εχει ηχο.....αν πατησεις το tab θα σου βγαλει.....ηχο/δονηση/ηχο+δονηση:lol:

 

το εχουν τα wm .....χροοοονια τωρα :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μαργαρίτα προσπάθησε να το τρέξεις κατευθείαν από την κάρτα, μπορεί να μην έχει γίνει σωστά η συντόμευση. Πήγαινε δηλαδή στο storage card/destinatorapps/destinator και κάνε κλικ στο destinator αρχείο να δούμε τι θα γίνει..

Το 7 χρησιμοποιώ εγώ μου δουλεύει τέλεια..

 

οταν κανω αυτο που λες, παιζουν 2 σεναρια.

Το πρωτο ειναι οταν ακομα δεν εχω περασει το φακελο με τους ελληνικους χαρτες. Τοτε το προγραμμα ανοιγει αλλα οπως ειναι λογικο, λεει "οι χαρτες δε βρεθηκαν"

 

Το δευτερο ειναι οταν εχω περασει και τους χαρτες. Τοτε ανοιγει, βλεπω οτι βγαζει κατι επιλογες, αλλα σε δευτερολεπτα η μιση οθονη ξαναδειχνει την επιφανεια της καρτας μνημης, και πανω πανω μαυριζει...:(

 

Οταν κανω soft reset επανερχεται αλλα μετα παλι τα ιδια...:wacko:

 

Θα δοκιμασω με το 7 και με ενα λινκ που μου στειλε ο odytsak και βλεπουμε...

:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμια βαση γραφειου για το καισερακι μας ???

αν ναι που ??

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο ειναι οταν εχω περασει και τους χαρτες. Τοτε ανοιγει, βλεπω οτι βγαζει κατι επιλογες, αλλα σε δευτερολεπτα η μιση οθονη ξαναδειχνει την επιφανεια της καρτας μνημης, και πανω πανω μαυριζει...:(

 

Οταν κανω soft reset επανερχεται αλλα μετα παλι τα ιδια...:wacko:

 

Καταρχήν χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

 

Εγώ έχω βάλει την final έκδοση του 7 και ενώ στην αρχή δούλευε μια χαρά κάποια στιγμή άρχισε να κάνει αυτό που περιγράφεις. Το έβγαλα, το ξαναέβαλα αλλα και πάλι τα ίδια. Δυστυχώς δεν έχω βρει τι φταίει οπότε κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη μιας και φαίνεται ότι είμαστε αρκετοί με το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

με τρελανες μιλαμε :blink:

 

εναρξη/ρυθμισεις/ρυθμισεις τηλεφωνου/εκει που εχει ηχο.....αν πατησεις το tab θα σου βγαλει.....ηχο/δονηση/ηχο+δονηση:lol:

 

το εχουν τα wm .....χροοοονια τωρα :D

 

χμμμμμμμμμμμμμμμ ..... ναι .... όντως έχει τέτοια επιλογή :O:O:O

 

βρε πως δεν την είχα δει :lol::lol::lol:

 

 

 

Για πες και ένα ακόμη. Μόνιμη αναφορά στα MMS πως ενεργοποιείς? Μόνο για τα SMS έχω. Στο MMS πρέπει να το βάζω κάθε φορά.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμια βαση γραφειου για το καισερακι μας ???

αν ναι που ??

 

Gps for less - HTC TyTN II usb desktop cradle + extended battery - HTC TyTN II accessories - Pda accessories - HTC TyTN II exten

 

 

αυτη εχω εγω μαριε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμμμμμμμμμμ ..... ναι .... όντως έχει τέτοια επιλογή :O:O:O

 

βρε πως δεν την είχα δει :lol::lol::lol:

 

 

 

Για πες και ένα ακόμη. Μόνιμη αναφορά στα MMS πως ενεργοποιείς? Μόνο για τα SMS έχω. Στο MMS πρέπει να το βάζω κάθε φορά.

 

 

πηγαινε ρυθμισεις μηνυματων (επιλογες καπως ετσι αν θυμαμαι καλα το γραφει στα ελληνικα) και πατα τον λογ/σμο MMS εκει θα σου ανοιξει καποιες αλλες επιλογες .εκει μεσα ειναι :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω μπορειτε να με βοηθησετε σε κατι ?

 

ενω συνδεεται με ιντερνετ δε μπορει να μου κανει αναβαθμιση στο προγραμμα καιρου εδω και μερες

παταω update απο το μενου αλλα τιποτα

μπορει καποιος να μου πει γιατι συμβαινει αυτο και τι πρεπει να κανω?

 

εχω το sbsh weather console

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...