Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

De tha diafwnisw mazi sou alla mi to genikopoieis... O Panos tin kserei ti thesi mou... :respect:

 

 

Γιάννη μου δεν το είπα για σένα προσωπικά.:)

Απλά θα είμασταν όλοι μαζί ενωμένοι σ' ένα forum και η ένωση ως γνωστόν φέρνει δύναμη.

Μπορεί να μαλώναμε και να διαφωνούσαμε αλλά στο φινάλε αυτό είναι το βαθύτερο νόημα της δημοκρατίας.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Γιάννη μου δεν το είπα για σένα προσωπικά.:)

Απλά θα είμασταν όλοι μαζί ενωμένοι σ' ένα forum και η ένωση ως γνωστόν φέρνει δύναμη.

Μπορεί να μαλώναμε και να διαφωνούσαμε αλλά στο φινάλε αυτό είναι το βαθύτερο νόημα της δημοκρατίας.;)

 

Ma den to pira proswpika file Odyssea kai i alitheia einai oti i syntriptiki pleiopsifia boitha kai boithietai apo afta ta forum kai afto fainetai ek tou apotelesmatos.

 

Opws einai fysiko... yparxoun kai merikoi oi opoioi bgazoun ta apothimena tous i apla exoun enan diaforetiko tropo na ekfrastoun, logiko episis kai sto xeri mas einai osoi theloume na min asxoloumaste me afta.

 

Edw mesa (opws kai sta ypoloipa gnwsta forum) den exoume na xwrisoume tipota para mono na paroume pragmata... egw mono etsi thelw na to blepw!

 

(sorry gia to :offtopic:)

 

(Kai na min to ksexasw... zitaw tin arsi tis apagorefsis ston panosha)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατι λιγο ασχετο.

Θελω να αγορασω μια θηκη για το καισερ σαν αυτες που εχουν ενα κρικο της εταιρειας golla.

Μηπως χερει κανει καποιο site που εχει τετοιες θηκες για παραγγελια απο νετ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατι λιγο ασχετο.

Θελω να αγορασω μια θηκη για το καισερ σαν αυτες που εχουν ενα κρικο της εταιρειας golla.

Μηπως χερει κανει καποιο site που εχει τετοιες θηκες για παραγγελια απο νετ?

 

Koitakse sto ebay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αριστερό shift και μετά space

 

το λέει και στο manual

 

Και να σκεφτείς ότι είναι από τα λίγα manuals που διάβασα...!

Αλλά βιαστικά-βιαστικά για να προλάβω να χωθώ στα άδυτα του κινητού...

 

Πάντως, τώρα έχω άλλο πρόβλημα... η μπαταρία εξέπνευσε χθες κατά τις 00:30 και από τότε χωρίς να το χρησιμοποιώ, το έβαλα ανοιχτό για φόρτιση μέχρι σήμερα το πρωί... κατά τις 12:30 τέλος η μπαταρία... χρήση 3-4 στο wi-fi, διαρκώς στο BT, καμιά δεκαριά σύντομες κλήσεις και καμιά ωρίτσα πάνω-κάτω εξερεύνηση... πήρα ΠΛΑΙΣΙΟ, μου πρότειναν να το αναφέρω και τεχνική υποστήριξη HTC, μίλησα μαζί τους και μου είπαν να το πάω στο ΠΛΑΙΣΙΟ για επιστροφή να μου δώσουν καινούργιο... μου έκανε και μερικά κολλήματα και αναγκάστηκα να προβώ σε soft reset... τι γνώμη έχετε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και να σκεφτείς ότι είναι από τα λίγα manuals που διάβασα...!

Αλλά βιαστικά-βιαστικά για να προλάβω να χωθώ στα άδυτα του κινητού...

 

Πάντως, τώρα έχω άλλο πρόβλημα... η μπαταρία εξέπνευσε χθες κατά τις 00:30 και από τότε χωρίς να το χρησιμοποιώ, το έβαλα ανοιχτό για φόρτιση μέχρι σήμερα το πρωί... κατά τις 12:30 τέλος η μπαταρία... χρήση 3-4 στο wi-fi, διαρκώς στο BT, καμιά δεκαριά σύντομες κλήσεις και καμιά ωρίτσα πάνω-κάτω εξερεύνηση... πήρα ΠΛΑΙΣΙΟ, μου πρότειναν να το αναφέρω και τεχνική υποστήριξη HTC, μίλησα μαζί τους και μου είπαν να το πάω στο ΠΛΑΙΣΙΟ για επιστροφή να μου δώσουν καινούργιο... μου έκανε και μερικά κολλήματα και αναγκάστηκα να προβώ σε soft reset... τι γνώμη έχετε;

 

An sto allazoun... na to pas amesa.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το καλύτερο πρόγραμμα για μεταφορά δεδομένων λέτεται Jeyo Mobile Companion.

 

Όσο για τα ελληνικά στο πληκτρολόγιο δεν θυμάμαι μιας και δεν έχω ελληνική έκδοση, αλλα μου φαίνεται θα ξεκινήσω καινούργιο Θέμα για το Kaiser που θα προσπαθήσω να συγκεντρώσω σε ένα post τις περισσότερες πληροφορίες.

 

τα spam που γίνονται επειδή μερικοί δεν διαβάζουν τα προηγούμενα posts, είναι υπερβολικά μεγάλα.

 

Για τα spam δεν έχεις άδικο διότι μετά την 40ή σελίδα σταμάτησα κι εγώ να διαβάζω μια και δεν βρήκα τίποτα σχεδόν χρήσιμο... το ίδιο μάλλον κάνουν και όσοι θέλουν να το πάρουν ή το πήραν τώρα και προκειμένουν να διαβάζουν ατελείωτο υλικό με ελάχιστες πληροφορίες, προτιμούν να κάνουν την ερώτησή τους κι ας έχει απαντηθεί...

 

Πάντως, καλό θα είναι να κρατηθεί όσο γίνεται πιο «καθαρό» το θέμα για να έχουμε όσο το δυνατόν πιο αξιόλογες πληροφορίες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

An sto allazoun... na to pas amesa.

 

Θα κάνω την προσπάθειά μου, άλλωστε μέσα σε 7 μέρες (αν και στον ιστότοπό τους νομίζω ότι αναφέρουν 20) έχουν την υποχρέωση, γεγονός που μου το ανέφεραν κατά την αγορά του και μου επιβεβαίωσαν σήμερα, φτάνει να το ελέγξει ο τεχνικός τους... υποψιάζομαι ότι θα είναι δύσκολοι στις διαπραγματεύσεις τους λόγω υψηλού κόστους...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως, καλό θα είναι να κρατηθεί όσο γίνεται πιο «καθαρό» το θέμα για να έχουμε όσο το δυνατόν πιο αξιόλογες πληροφορίες...

 

Symfwnw mazi sou kai se parakalw enimerwse mas gia tis ekselikseis me to Kaizer sou giati me endiaferei sobara kai apo oti fainetai oson afora to thema tis mpatarias, isws antimetwpizoume to idio problima.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερώτηση... πόση ώρα περίπου χρειάζεται το Kaiser για πλήρη φόρτιση από τη θήρα USB του υπολογιστή και πόση από την πρίζα; Η' τουλάχιστον... πόση ώρα κάνει σε σας;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε υπάρχουσα επαφή πως βάζουμε να εμφανίζεται φωτογραφία κατά την κλήση?

 

http://pocketland.de/29678/Inesoft_Address_Book.html Ενα ενδιαφερον προγραματακι σχετικα με την ερωτηση σου φιλε μου ...

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε την πρωτη Cooked ROM....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=336203

NEW Ported AKU.0.7.0 Kernel & OS

CE OS 5.2.1908 (Build 18508.0.7.0)

ArcSoft_MMS_4_2_8_1 Separated SMS/MMS

AudioManager=1_2_725711_q

BT_FTP=1_2_30490_1

BT_SAP=2_02_b0925_r3

BT_BPP=1_5_0_0R2

CAMERA=4_08_28288_00

Cyberon Voice SpeedDial=1_2_b070717_0

NetworkPlugin=1.0.29714.1

JbedJava_MIDP=0_0_20070726_1_1

HTCHome=2_0_814716_0

SymbolPad=1_0_28284_0

StreamingMedia=2_20_807715_00

TaskManager=1_51_30722_1

World Card Mobile=1_0_070724b_x

VoiceRecorder=1_10_611711_0

Windows Live Mobile 10.6.31.2600

.NET CF2 SP2 2.0.7045.0

HTC PhonePAD (English)

PIM Backup 2.5

WM6 Sound Scheme

HTC BT Quicklink

Remote Desktop Mobile

Modem Link

Mobile Office 2007 With OneNote Mobile Included

http://www.flashnet.gr/images/Kaiser.jpghttp://www.flashnet.gr/images/Kais_about.jpg

Link to comment
Share on other sites

O proxy που ρυθμίζουμε στις ρυθμίσεις συνδέσεων δεν λειτουργεί; Τον ρυθμίζω και είναι σαν να μην υπάρχει...

 

πχ Σε δίκτυο που παίζει μόνο με proxy να ανοίξεις συνδέσεις, δεν ανοίγουν οι σελίδες...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

An sto allazoun... na to pas amesa.

Το 3-4 που γράφεις στο wifi είναι σε ώρες; Αν ναι, τότε είναι λογικό, εφόσον βέβαια το κινητό δεν κλείνει καθόλου (άρα το wifi κλείνει επίσης, οπότε η κατανάλωση πέφτει).

 

Και το δικό μου με παρόμοια χρήση, μέσα στην ημέρα σίγουρα θα με αφήσει και θα το βάλω στη usb για να φορτίσει. Το παλιό μου KJam κρατούσε περισσότερο, αλλά δεν είναι 3G οπότε επίσης λογικό.

 

Μειωμένη αυτονομία στην αρχή υπάρχει και λόγω καινούριας μπαταρίας. Πρέπει να κάνει 5-6 φορτίσεις για να μπορέσει να αποδώσει τα μέγιστα.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

O proxy που ρυθμίζουμε στις ρυθμίσεις συνδέσεων δεν λειτουργεί; Τον ρυθμίζω και είναι σαν να μην υπάρχει...

 

πχ Σε δίκτυο που παίζει μόνο με proxy να ανοίξεις συνδέσεις, δεν ανοίγουν οι σελίδες...:wacko:

έχεις πάει στο connections-tab advance-sellect networks να επιλέξεις το όνομα της σύνδεσης που έχεις ρυθμίσει τον proxy?

Link to comment
Share on other sites

Το 3-4 που γράφεις στο wifi είναι σε ώρες; Αν ναι, τότε είναι λογικό, εφόσον βέβαια το κινητό δεν κλείνει καθόλου (άρα το wifi κλείνει επίσης, οπότε η κατανάλωση πέφτει).

 

Και το δικό μου με παρόμοια χρήση, μέσα στην ημέρα σίγουρα θα με αφήσει και θα το βάλω στη usb για να φορτίσει. Το παλιό μου KJam κρατούσε περισσότερο, αλλά δεν είναι 3G οπότε επίσης λογικό.

 

Μειωμένη αυτονομία στην αρχή υπάρχει και λόγω καινούριας μπαταρίας. Πρέπει να κάνει 5-6 φορτίσεις για να μπορέσει να αποδώσει τα μέγιστα.

 

Ναι, εννοούσα 3-4 ώρες, μπορεί και παραπάνω, ενώ το κινητό δεν το κλείνω ποτέ, ούτε τη νύχτα... στηρίχθηκα στο Ν80 που με τις ίδιες ώρες χρήσης wi-fi μου έβγαζε το 24ωρο... βέβαια συγκρίνω ανόμοια πράγματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχεις πάει στο connections-tab advance-sellect networks να επιλέξεις το όνομα της σύνδεσης που έχεις ρυθμίσει τον proxy?

Όχι... Δεν μου παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Δεν μου παίζει...

ο μαναδικός proxy που χρησημοποιώ είναι αυτός της wind για το plus non stop και παίζει μια χαρά. αν δεν πεις τι έχεις κάνει αναλυτικά δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο. το αποκλείω πάντως να μην παίζει, απλά κάπου κάνεις λάθος...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ερώτηση...

 

απο που κατευάζω την τελευταία official rom του Kaiser? εχω την 18125,0,4,2

και που μπορώ να δω τη φτιάχτηκε στην τελευταία.

 

η cooked rom που βγήκε είναι για κλάματα αν με ρωτήσετε. σημασία δεν έχει να στουμπώνεις το PDA αλλά να το ελαφρύνεις βγάζοντας πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

παπαράνω πράγματα είχε; βλάκεία

 

σε WM5/6 σύστημα δεν σε νοιάζει να χώνεις στη ROM όσο γίνεται παραπάνω, γιατί έτσι κι αλλιώς η program memory ΕΙΝΑΙ στην EPROM... με PPC2002/3/3SE οκ το καταλαβαίνω

 

επίσης το καταλαβαίνω αν απλά αντικατέστησαν πράγματα ΗΔΗ στη ROM με νεώτερα

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

η cooked rom που βγήκε είναι για κλάματα αν με ρωτήσετε. σημασία δεν έχει να στουμπώνεις το PDA αλλά να το ελαφρύνεις βγάζοντας πράγματα.

Τίποτα τρομερό δεν είναι, μια αρχή μόνο, αλλά μάλλον κάνεις κάποιο λάθος, για ξαναδές το. ;)

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόλις με ενημέρωσαν να πάω αύριο να παραλάβω μια καινούργια συσκευή καθόσον το εξέτασαν και όντως έχει πρόβλημα.

 

Για ψυχολογικούς και μόνο λόγους σκέφτομαι να το αντικαταστήσω από το ίδιο κατάστημα με το Nokia E90, αν καταφέρω να το παραγγείλω, με τη συναίνεσή τους...

 

Οποία άποψις επί του θέματος σεβαστή και καλοδεχούμενη, αν και σήμερα που δεν το είχα μπορώ να πω ότι μου έλλειψε...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...