Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άντε βρε καλορίζικο και εύχομαι να μην το σχολάσεις πάλι νωρίς! θα δεις οτι δεν θα μετανιώσεις καθόλου αρκεί λίγο να ασχοληθείς μαζί του!;)

 

Η αλήθεια είναι ότι ο χρόνος είναι ελάχιστος αλλά θα το παλέψω... ευχαριστώ πάντως... :D

 

Έψαξα στα γνωστά «μαγαζιά» για πρόγραμμα παραμετροποίησης των επαφών, να προσθέτεις δλδ 2ο-3ο κινητό κλπ και βρήκα μερικά πολύ καλά αλλά βάζουν μια παύλα ανάμεσα στους αριθμούς και τους ομαδοποιούν σε 3άδες πχ 697-123-4567 και όταν καλείς αρχίζει τα μπλιμ-μπλομ και μετά σταματά η κλήση... :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κάποιος αν μετά το 50% η μπαταρία κατεβάζει δραματικά γρήγορα το ποσοστό της?

 

Με αποτέλεσμα να τελειώνει πολύ γρήγορα?

 

Επίσης παρατήρησα ότι το βράδυ ενώ είναι κλειστό καταναλώνει τη μπαταρία και αρκετές φορές το πρωϊ έχει σβήσει και δεν ξανανάβει αν δεν το φορτίσω...

 

Περίπου τι χρόνους αναμονής έχετε στο δικο σας TyTN II?

 

Υ.Γ. Το έχω από την Τρίτη το απόγευμα 9/10/07

 

Απο 12 το βραδυ εως 10 το πρωι κλειστο με ανοιχτο μονο το bt και σε gsm απο 100% σε 94%

Link to comment
Share on other sites

πολύ λίγο δεν λες ρε roker?

 

με bluetooth ανοιχτό όλη νύχτα και πήγε στο 94% μόνο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πολύ λίγο δεν λες ρε roker?

 

με bluetooth ανοιχτό όλη νύχτα και πήγε στο 94% μόνο?

 

Xairomai pou telika den imoun mono egw pou mou ekane entypwsi!!! Ontws einai poly ligo giati apo diafores dokimes pou exw kanei sto Kaiser... to bluetooth anoixto (me apenergopoiimeno to anixnefsimo) trwei poly perissoteri mpataria apo oti me eixe synithisei i HTC mexri twra!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εξής ιδέα. Μήπως να συγκεντρώναμε όλα τα συμβατά προγράμματα για το Kaiser και να τα ανεβάζαμε κάπου; Σαν τα link της υπογραφής μου. Τι λέτε;

 

δυστυχως δεν ειναι επιτρεπτο να δινονται δημοσια λινκς για μη free προγραμματα και εφαρμογες.υπαρουν και τα δικαιωματα των εταρειων;)

 

μολις βρω λιγο χρονο θα σας ανεβασω οτι εχω δοκιμασει στο καιζερ και δουλευουν καλα ,σας ειδοποιω και μετα τα λεμε μεσω πμς :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Xairomai pou telika den imoun mono egw pou mou ekane entypwsi!!! Ontws einai poly ligo giati apo diafores dokimes pou exw kanei sto Kaiser... to bluetooth anoixto (me apenergopoiimeno to anixnefsimo) trwei poly perissoteri mpataria apo oti me eixe synithisei i HTC mexri twra!!!

 

δυστυχως ειναι ενα σοβαρο προβλημα η αυτονομια στο καιζερ..

 

με τον τιτανα ειχα καλομαθει αλλα με το καιζερ πρεπει να εισαι :worry:

 

κοντα σε μπριζα :lol::lol: κατι σαν εξαρτηση :rolleyes:

 

ελπιζω οτι καποια στιγμη οι γνωστοι μας developersθα βρουν καποια λυση..

το μονο που εχω αλλαξει ειναι οι τιμες σε registry ""disable power managmend"' απο 1 σε 0

 

στα

HEY-LOCAL_MACHINE/Comm/AsyncMac1/Parms

HEY-LOCAL_MACHINE/comm/L2TP1/Parms

HEY-LOCAL_MACHINE/comm/PPTP1/Parms

 

ειναι καποια βελτιωση αλλα οχι και η λυση :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να πετάξετε ότι πρόγραμμα έχει σχέση με ενδείξεις μπαταρίας, μετρητές κλήσεων και ειδικά το battery status και να το ξαναδείτε. :D
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδια και εμενα μου εκανε εντυπωση αλλα ετσι ειναι , επειδη ημουν αρρωστος και δεν βγηκα το φορτισα ολο το απογευμα και πρωτου παω για υπνο το εβγαλα απο το ρευμα,και το πρωι εδειχνε αυτο που εγραψα ,δεν εχω λογους να πω παραπανω και δεν υπαρχει τροπος να σας το αποδειξω .

Το προγραμμα που χρησιμοποιησα ειναι το batt 2.1

Link to comment
Share on other sites

εμ πες το έτσι ρε συ. με 40 πυρετό και εγώ θα έβλεπα το Kaiser με 97% την άλλη μέρα απο τη ζαλάδα μου.

 

όσο αναφορά το σχόλιο με την μπρίζα είναι το ναρκωτικό του Kaiser :D βλέπει η μπρίζα το Kaiser και του λέει: "Έλα το ξέρεις ότι με έχεις ανάγκη.. Στο τέλος όλοι σε μένα έρχονται" :)

Link to comment
Share on other sites

υπαρουν και τα δικαιωματα των εταρειων;)

 

αυτό πρώτη φορά το ακούω :lol: ακούς εκεί τρώμε το χρόνο μας το πολύτιμο για να σπάσουμε τα προγράμματα τους και αυτοί θέλουν και δικαιώματα! απλά... αίσχος!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ λέω να πετάξετε ότι πρόγραμμα έχει σχέση με ενδείξεις μπαταρίας, μετρητές κλήσεων και ειδικά το battery status και να το ξαναδείτε. :D

 

Gia to BatteryStatus tha symfwnisw giati dimiourgei kai alla problimata opws yperthermansis kai tetoia. Pantws egw epimenw oti to simantikotero problima gia tin mpataria tou Kaiser einai to Bluetooth. Otan einai anoixto... pragmatika katabroxthizei energeia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι το bluetooth ειδικά είναι .... σε συνδιασμό με το GPS.

 

το ωραιότερο προγραμματάκι μπαταρίας για μένα είναι το batti.

 

με έχει βολέψει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

το battery status ειναι απλα φρου φρου και αρωματα :mad:

 

το refresh reate που εχει κανει και την περισσοτερη ζημια.καλο εμφανισιμο αλλα μεχρι εκει ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Pantws egw epimenw oti to simantikotero problima gia tin mpataria tou Kaiser einai to Bluetooth. Otan einai anoixto... pragmatika katabroxthizei energeia.

 

+1000 :!:

 

με το bluetooth hands free σε λειτουργια για 8 ωρες στην δουλεια η μπαταρια πεφτει μεχρι και 48% :blink:

ενω στον ιδιο χωρο χωρις το bluetoth ενεργοποιημενο δεν πεφτει κατω απο 85%:O

 

και εδω να τονισω οτι ο χωρος δουλειας μου δεν καλυπτεται επαρκως απο σημα στην vodafone που ειμαι..οποτε και το τηλ δουλευει υπερωριες στην αναζητηση δικυου,με μονο GSM λειτουργια;) δεν χρησιμοποιω 3G καθολου.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

άρα όποιος απο μας εντοπίσει καμία 3000 μπαταρία για το Kaiser το αναφέρει αμέσως και πάμε για group buy :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Καπου ειχε αναφερθει ενα tweak αν δεν κανω λαθος,ωστε να φαινεται ο iemobile ως ie,για να μπορουμε να εγκαταστησουμε πιστοποιητικα και να κανουμε κανονικα συναλλαγες μεσω e-banking.Αν καποιος θυμαται,μια μικρη βοηθεια..:O
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
άρα όποιος απο μας εντοπίσει καμία 3000 μπαταρία για το Kaiser το αναφέρει αμέσως και πάμε για group buy :)

 

Tote tha eixame alla problimata giati to Kaiser tha itan se ogko les kai eixe 3 seiromena pliktrologia to ena katw apo to allo!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με το bluetooth hands free σε λειτουργια για 8 ωρες στην δουλεια η μπαταρια πεφτει μεχρι και 48% :blink:

ενω στον ιδιο χωρο χωρις το bluetoth ενεργοποιημενο δεν πεφτει κατω απο 85%:O

 

To basiko thema pou prokyptei einai to eksi: Einai thema hardware i ekdosis logismikou? Ypothetw to deftero kai efxomai gia magikes cooked ROMs sto mellon pou tha mas allaksoun teleiws to idi poly kalo Kaiser, opws exoume dei kai se alles syskeves tis HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω δει μπαταρία 3000 σε νορμάλ μέγεθος για το TyTN I
Link to comment
Share on other sites

To basiko thema pou prokyptei einai to eksi: Einai thema hardware i ekdosis logismikou? Ypothetw to deftero kai efxomai gia magikes cooked ROMs sto mellon pou tha mas allaksoun teleiws to idi poly kalo Kaiser, opws exoume dei kai se alles syskeves tis HTC.

 

ayto akrivws perimenoyme :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

βγήκε μια πολύ ωραία cooked rom with bigStorage αλλά δεν μπορώ να την δοκιμάσω ακόμα γιατί η DHL δεν θέλει να μου στείλει τα πράγματα που έχω παραγγείλει σήμερα....

 

όλοι εναντίον μου...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξανα ρωταω αλλα ψαχνω παρα πολυ ωρα και δεν τοβρισκω στις τοσες σελιδες του θεματος. γραφω με το πληκρολογιο στα ελληνικα και μου δινει μονο 70 χαρακτηρες.πως το κανω να εχει κανονικα 160 με ελληνικα?
fiesta rst
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να σε βοηθήσω μακο γιατί δεν γράφω ελληνικά εγώ στο pda.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ξανα ρωταω αλλα ψαχνω παρα πολυ ωρα και δεν τοβρισκω στις τοσες σελιδες του θεματος. γραφω με το πληκρολογιο στα ελληνικα και μου δινει μονο 70 χαρακτηρες.πως το κανω να εχει κανονικα 160 με ελληνικα?

 

Katebase afto, egkatestise to kai diabase tis odigies pou exei mesa. Den tha exeis kanena problima kai tha swtheis mia kai kali.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...