Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ!τωρα φορτωνω το destinator 7 ....by karagiozis!αυτο με τις φουσκαλες ειναι γεγονος,τρεις φορες δοκιμασα να βαλω αυτο που εχει στην συσκευασια κ στο τελος δυο φουσκαλες μεινανε.:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα προβλημα δεν ξερω αν εχει ξανααναφερθει στο comm manager (εχω ελληνικη rom) εβλεπα κανονικα το αεροπλανο.... wifi ...τωρα ομως βγαζει κατι κυβακια και ...τι μπορει να φταιει?

 

το επαθα εχθες το βραδυ και εγω

εχεις βαλει κανενα προγραμμα??

εμενα λυθηκε με format αλλα δεν το εκανα για αυτο

το λογο.δηλ.δεν σου λεω να κανεις format.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα,μπορω να απενεργοποιησω το gprs ωστε να μην εχω τιποτα εκπληξεις οταν ερθει ο λογαριασμος;:worry:

 

φτιαξε μια δικια σου συνδεση(ψευτικη)

ετσι ωστε αμα μπει τυχον δεν θα βρισκει

τιποτα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εβγαλα την επιλογη συνδεσης στο διαδικτυο μεσω του παροχου,ενταξει δεν ειναι τωρα με το gprs;:!:

 

δοκιμασε το λιγο.

ανοιξε το explorer για λιγο να δεις

τι θα κανει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φτιαξε μια δικια σου συνδεση(ψευτικη)

ετσι ωστε αμα μπει τυχον δεν θα βρισκει

τιποτα.:)

Το έχει κάνει και το Touch και το 9100 .. ΆΛλαξε το μενου στα αγγλικά (απο τις ρυθμίσεις) , κάνε επανεκκίνηση και μετά ξαναβάλε ελληνικά

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

το επαθα εχθες το βραδυ και εγω

εχεις βαλει κανενα προγραμμα??

εμενα λυθηκε με format αλλα δεν το εκανα για αυτο

το λογο.δηλ.δεν σου λεω να κανεις format.

 

Το έχει κάνει και το Touch , 9100 . Για να το διορθώσεις επέλεξε γλώσσα μενου αγγλικά (Ρυθμίσεις->Σύστημα->Γλώσσα ) κάνε επανεκκίνηση και ξαναπήγαινε μετά στο Settings->System->γλώσσα και βάλε ελληνικά

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει και το Touch , 9100 . Για να το διορθώσεις επέλεξε γλώσσα μενου αγγλικά (Ρυθμίσεις->Σύστημα->Γλώσσα ) κάνε επανεκκίνηση και ξαναπήγαινε μετά στο Settings->System->γλώσσα και βάλε ελληνικά

 

ωραια αμα ξαναγινει τυχον θα το εχω υποψην.

ευχαριστω!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβος μου τα δειχνει.

Εβαλα αρκετα προγραμματα τςρα δεν θυμαμαι μπορω να κανω κατι για τα το φτιαξω?

Μπορω να κανω φορματ χωρις να χασω τις επαφες μου και τους τα email moy?

 

Κατι αλλο δεν ξερω αν το εχετε παθει αλλα οταν εχω συνδεδεμενο το κινητο με το pc se activesyn και με παρουν τηλ και μιλησω κανονικα μετα οταν κλεινει η γραμμη η μπαρα πανω που ειναι η εναρξη δεν λειτουργει σαν να εχει κολισει...ολα τα αλλα λειτουργουν...

Τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβος μου τα δειχνει.

Εβαλα αρκετα προγραμματα τςρα δεν θυμαμαι μπορω να κανω κατι για τα το φτιαξω?

Μπορω να κανω φορματ χωρις να χασω τις επαφες μου και τους τα email moy?

 

Κατι αλλο δεν ξερω αν το εχετε παθει αλλα οταν εχω συνδεδεμενο το κινητο με το pc se activesyn και με παρουν τηλ και μιλησω κανονικα μετα οταν κλεινει η γραμμη η μπαρα πανω που ειναι η εναρξη δεν λειτουργει σαν να εχει κολισει...ολα τα αλλα λειτουργουν...

Τι συμβαινει?

 

δοκιμασε αυτο που ειπε ο @Tna

Για να το διορθώσεις επέλεξε γλώσσα μενου αγγλικά (Ρυθμίσεις->Σύστημα->Γλώσσα )

κάνε επανεκκίνηση και ξαναπήγαινε μετά στο Settings->System->γλώσσα και βάλε ελληνικά.

για να μην τα χασεις με το format αυτα μου λες.

κανε συνχρονισμο με το activesync.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Format οταν κανω θα σβηστουν ολα τα προγραμματα που εχω βαλει και θα επανελθει η συσκευη οπως την ειχα πρωτοπαρει ετσι?

Που παμε για φορματ?

Link to comment
Share on other sites

Format οταν κανω θα σβηστουν ολα τα προγραμματα που εχω βαλει και θα επανελθει η συσκευη οπως την ειχα πρωτοπαρει ετσι?

Που παμε για φορματ?

 

δοκιμασες το παραπανω που σου ειπα??

ναι θα σβηστουνε ολα.

η πηγαινε διαγραφη μνημης

η δες το manual σελ.238:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο που ειπε ο @Tna

Για να το διορθώσεις επέλεξε γλώσσα μενου αγγλικά (Ρυθμίσεις->Σύστημα->Γλώσσα )

κάνε επανεκκίνηση και ξαναπήγαινε μετά στο Settings->System->γλώσσα και βάλε ελληνικά.

για να μην τα χασεις με το format αυτα μου λες.

κανε συνχρονισμο με το activesync.

 

Το εκανα αλλα τπτ παλι τα ιδια.

Αυτο το προβλημα πρεπει να δημιουργηθηκε οταν εβαλα ενα προγραμμα για το bluetooth. DRYAR BLUETOOTH.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεισ hard reset δοκίμασε να απεγκαταστήσεις άν το έχεις ήδη εγκατεστημένο το λεξικό slovoed. Άν τα ελληνικά δεν επανέλθουν τουλάχιστον μετά το hard reset απέφυγε να ξαναεγκαταστήσεις.

Εναλακτικά υπάρχει το λεξικό της lingvosoft.

Ελπίζω αυτή η εκδοχή για την αντιμετώπηση του προβλήματος να σου φανεί χρήσημη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παω και κανω διαγραφη μνημης για το hard reset?Poy prepei na paw?

Θα επανελθει πως οταν το αγορασα οτι προγραμμα δλδ ειχε πριν αρχισω να βαζω εγω θα το εχει?

Link to comment
Share on other sites

Παω και κανω διαγραφη μνημης για το hard reset?Poy prepei na paw?

Θα επανελθει πως οταν το αγορασα οτι προγραμμα δλδ ειχε πριν αρχισω να βαζω εγω θα το εχει?

 

πηγαινε....

ρυθμισεις/συστημα/διαγραφη μνημης.

θα ειναι οπως το πηρες πρωτη φορα.

 

k ομως το δοκιμασα κ συνδεετε!:blink:

 

αρα κανε μια δικια σου συνδεση

και θα λεει δεν βρηκε μοντεμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καταρχην καλοριζικο :)

 

1 πηγαινε start/settings/system/regional settings/time και αλλαξε την μορφη της ωρας σε ΗΗ.mm.ss και οκ για να γινει 24ωρη μορφη.αυτο ισχυει σε ολα τα pda;)

 

2.οντως η καμερα ειναι αργη αλλα αν βαλεις την προεσκοπιση της φωτο στα 3" και την ποιοτητα στο κανονικο,θα αλλαξει αρκετα προς το καλυτερο.

 

3.για το αν δεν μπορεις να στερεωσεις την ζελατινα,δεν φταιει το ""τηλ των 800ε "";) μια πιστωτικη καρτα θα σε βοηθησει να την στρωσεις αρκετα καλυτερα και να βγαλεις τον αερα απο μεσα.

 

4. εχει δοθει και σε αυτο λυση απενεργοποιωντας το default skin του τηλ .

 

θα βρεις τον τροπο καποια μηνυματα πιο πισω:)

 

διαβασε λιγο τα μηνυματα των παιδιων εδω μεσα και θα βρεις λυση στις πρωτες αποριες σου.

για οτι αλλο εδω ειμαστε :)

 

fk1978, για το 3 να προσθέσω απλά πως αν κάλυπτε καλά όλη την επιφάνεια της οθόνης όταν θα ήθελες να την βγάλεις θα είχες μεγάλη δυσκολία και θα είχες παράπονα τότε :p

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε zaharakis, καταρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση βοηθειά σου.

 

Όσον αφορά την ζελατίνα δεν είπα οτι φταίει το τηλέφωνο των 800 ευρώ αλλά η πολιτική της εταιρείας που χρεώνει ενα κοματάκι αναλώσιμου πλαστικού 7 και 8 ευρώ οταν το κόστος του ειναι μηδαμινό. Και το GPS ΜΙΟ που έχω έχει ζελατίνα για οθόνη 4,3 ίντσες αλλα στην συσκευασία σου δίνει 10 και όχι 1 με τα ίδια χρήματα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καταρχην καλοριζικο :)

 

 

 

3.για το αν δεν μπορεις να στερεωσεις την ζελατινα,δεν φταιει το ""τηλ των 800ε "";) μια πιστωτικη καρτα θα σε βοηθησει να την στρωσεις αρκετα καλυτερα και να βγαλεις τον αερα απο μεσα.

 

να προσθέσω στο μηνυμα του Δημητρη οτι καλύτερη δουλειά κάνεις μόνο με mastercard καταχρεωμένη :p:lol:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβος μου τα δειχνει.

Εβαλα αρκετα προγραμματα τςρα δεν θυμαμαι μπορω να κανω κατι για τα το φτιαξω?

Μπορω να κανω φορματ χωρις να χασω τις επαφες μου και τους τα email moy?

 

Κατι αλλο δεν ξερω αν το εχετε παθει αλλα οταν εχω συνδεδεμενο το κινητο με το pc se activesyn και με παρουν τηλ και μιλησω κανονικα μετα οταν κλεινει η γραμμη η μπαρα πανω που ειναι η εναρξη δεν λειτουργει σαν να εχει κολισει...ολα τα αλλα λειτουργουν...

Τι συμβαινει?

Έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα που έχει εγκαταστήσει νέα fonts. Συνήθως το weather panel το κάνει. Ψάξε να βρεις τα fonts αυτά και σβήστα. Μετά απο restart θα είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που σίγουρα έχει γραφτεί το πως γίνεται αλλά δεν μπορώ να το βρώ απο την αναζήτηση:

Πως μπορώ να αλλάξω και να βάλω δικό μου νούμερο να καλεί το speed deal 1 του kaiser αντί για την κλήση έκτακτης ανάγκης;

Σας ευχαριστώ πολύ

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά μου συμβαίνει το εξής. το πρόγραμμα που έχει το tytn απο την μαμά του για τον καιρό πάει χωρίς να το πατήσω εγώ και ανοίγει το gprs τις wind που εχω και κατεβάζει τα δεδομένα! εχτές το είδα και ήταν 4 ώρες σε σύνδεση! πως μπορώ να το κάνω εγώ αυτό επιλεκτικά? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που σίγουρα έχει γραφτεί το πως γίνεται αλλά δεν μπορώ να το βρώ απο την αναζήτηση:

Πως μπορώ να αλλάξω και να βάλω δικό μου νούμερο να καλεί το speed deal 1 του kaiser αντί για την κλήση έκτακτης ανάγκης;

Σας ευχαριστώ πολύ

Φιλικά

Γιάννης

πήγαινε start-settings- tab personal, phone- tab services. εκεί θα βρεις την επιλογή voice mail and text messages και θα βαλεις τον αριθμό που θέλεις στο πεδίο voice mail. δεν μπορείς βέβαια να αλλάξεις το όνομα, εκτός κι αν γίνεται από τη registry αλλά δεν το γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...