Jump to content

Καταστήματα Wind


elias_ps
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από οτι γνωρίζω το ίδιο πράμα είναι.

Δεν έχει διαφορά για κανέναν από τους 2 σας.

Απλώς ίσως για να γλιτώνουν χρόνο, φύλλα ( οικολογική συνείδηση;! )

Ίσως να το κάνουν για να έχουν στο σύστημα όλους τους συνδρομητές.

 

Πάντως φαίνεται να αλλάζουν στη WIND κάποια πράγματα προς το καλό.

Ακόμα και αυτό δεν υπήρχει πιο παλιά.

Κάθε αλλαγή για καλό είναι!

 

Η αλήθεια είναι ότι, αν και αυτό έγινε με διαφορά λίγων δευτερολέπτων (μπήκαμε στο κατάστημα μαζί), μας εξυπηρέτησαν διαφορετικοί υπάλληλοι στο ίδιο όμως τερματικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 716
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατάστημα Δελφών 46 (Θεσσαλονίκη).

Τα ατομάκια δεν παίζονται!

Φορητότητα -> Τι είναι αυτό;

Ονομαστικοποίηση -> Την άλλη εβδομάδα που θα είμαστε πιο χαλαρά.

Διαθεσιμότητα συσκευών -> ΠΟΤΕ!!!!

Εξυπηρέτηση -> Καλύτερα να πάρω πρώτα ποιο νοσοκομείο εφημερεύει, γιατί τη βλέπω να τον πλακώνω τον προϊστάμενο - ιδιοκτήτη.

Τηλεφωνική εξυπηρέτηση -> Με σένα θα ασχολούμαι τώρα;

 

Αυτά και άλλα πολλά, χωρίς υπερβολές, συμβαίνουν στο συγκεκριμένο κατάστημα.

Δεν πάει λίγος καιρός που άλλαξε χέρια και έπεσε σε ιδιοκτήτη..."μάλαμα"...

Αν και έχω πει να μην ξαναπατήσω εκεί το πόδι μου, έτσι και με φέρει η ανάγκη και ξαναπάω, το λιγότερο που θα έχουμε θα είναι θύματα!!!

Ο τύπος είναι κυριολεκτικά για μπουνιές!

Δυστυχώς δεν είμαι ο μόνος που τα λέει και απ΄ότι βλέπω, θα ξαναμπεί πωλητήριο πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μία απώλεια για το δίκτυο καταστημάτων wind; Περνώντας από την οδό Καλλιρόης παρατήρησα ότι είχε κατεβασμένη πινακίδα και ρολλά το ένα κατάστημα (το μικρότερο), το πρώτο κατεβαίνοντας προς Συγγρού. Ήταν από τα καλά (ενημερωμένα και φιλικά στον πελάτη) καταστήματα. Δεν ξέρω αν έκλεισε η μεταφέρθηκε όμως, αν είδα καλά (επειδη οδηγούσα) πρέπει να είχε και ενοικιαστήριο απ' έξω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μία απώλεια για το δίκτυο καταστημάτων wind; Περνώντας από την οδό Καλλιρόης παρατήρησα ότι είχε κατεβασμένη πινακίδα και ρολλά το ένα κατάστημα (το μικρότερο), το πρώτο κατεβαίνοντας προς Συγγρού. Ήταν από τα καλά (ενημερωμένα και φιλικά στον πελάτη) καταστήματα. Δεν ξέρω αν έκλεισε η μεταφέρθηκε όμως, αν είδα καλά (επειδη οδηγούσα) πρέπει να είχε και ενοικιαστήριο απ' έξω.

 

Το είχα αναφέρει και παλαιότερα!

Έχουν αλλάξει αρκετά πράματα στα μαγαζιά και πολλά είναι αυτά που θα κλείσουν.

Λογικό για μια εταιρία που χρωστάει να πέφτει μεγαλύτερο βάρος στα μαγαζιά.

 

Θα αντέξουν μόνο οι πιο δυνατοί!

 

(μικρά συνοικιακά καταστήματα σκοτώνονται, με τον ιδιοκτήτη να είναι μέσα 9.00-21.00, και άλλα τα "κεντρικά" με τόσους υπαλλήλους να ξύνονται γιατί την έχουν δει κάπως)

 

Γι΄αυτό εγώ προσωπικά εξυπηρετούμε από ένα μαγαζί κοντά στη γειτονιά μου που είναι αρκετά καλό.

Δινουμε που δίνουμε τα λεφτά στην WIND να πηγαίνουν και σε σωστά άτομα.

 

Κάθε μαγαζί παίρνει προμήθεια από την όποια κίνηση γίνεται σε αυτό.

(άλλο θέμα αν έχουν μειωθεί αυτές οι προμήθειες από την WIND)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πράγματι τα καταστηματα τησ wind κλείνουν το ένα μετά το άλλο,σταδίου,καλλιρόησ,athens heart που το ξανανοιξε η εταιρεία και άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλα να παθουν τα ζωα,εχω καταντησει γραφικος να κανω παραπονα για καταστηματα,αν ειναι τοσο αδιαφοροι και δεν τους νοιαζει τι εξυπηρετηση προσφερουν τα καταστηματα τους,πως περιμενουν να κανουν τζιρους?σταματωντας να στελνουν αναλυτικους λογαριασμους για να γλυτωσουν το χαρτι?

Το ποσο ευχαριστιεμαι την καταντια τους δεν περιγραφεται...οπως και αυτα που εχω τραβηξει απο δαυτους.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι τα καταστηματα τησ wind κλείνουν το ένα μετά το άλλο,σταδίου,καλλιρόησ,athens heart που το ξανανοιξε η εταιρεία και άλλα.

Της Καλλιρρόης είναι δίπλα στο κατάστημα Γερμανός

Link to comment
Share on other sites

Της Καλλιρρόης είναι δίπλα στο κατάστημα Γερμανός

 

Το ένα ναι, είχε άλλο ένα πιο ψηλά που έκλεισε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα τρίμηνο πρέπει να έκλεισε αυτό πιο ψηλά..

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω για την αντιμετώπιση.

Τέτοια ξινίλα ούτε σε δημόσια υπηρεσία.

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Στην Πυλο μεσσηνιας εκλεισε πριν λιγο καιρο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω για την αντιμετώπιση.

Τέτοια ξινίλα ούτε σε δημόσια υπηρεσία.

 

Καλό είναι να αναφέρουμε στο topic τα καταστήματα με την άσχημη συμπεριφορά.

 

PS: καλοπροαίρετα πάντα

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ FRANCHISE ΧΩΡΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΗΣ ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ,ΚΑΛΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟ AVENUE ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ, ΓΛΥΦΑΔΑΣ,ΘΕΩΡΩ ΚΑΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΕΠΙ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι τα καταστηματα τησ wind κλείνουν το ένα μετά το άλλο,σταδίου,καλλιρόησ,athens heart που το ξανανοιξε η εταιρεία και άλλα.

 

πανε οι εποχες που διαφημιζαν με περηφανεια τα 400 καταστηματα σε ολη την ελλαδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι απαγορεύονται τα κεφαλαία.

παντα με τον καλο τον λογο! πλακα κανω καλα κανεις! :p

 

πανε οι εποχες που διαφημιζαν με περηφανεια τα 400 καταστηματα σε ολη την ελλαδα

ε τωρα αν ανοιξουν καινουργια θα το ξαναγιορτασουν αν ειναι! :lol:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

πανε οι εποχες που διαφημιζαν με περηφανεια τα 400 καταστηματα σε ολη την ελλαδα

 

Ας μείνουν και 200!

Απλώς να δουλεύουν σωστά!

 

Αν έρθουμε και στη θέση του εκάστοτε ιδιοκτήτη που τα βγάζει δύσκολα, λογικά είναι να θέτει κάποιες προτεραιότητες.

 

Γι΄αυτό δεν δίνουν τόση σημασία σε συνδρομητές με καρτοκινητά ή σε άλλα θέματα που πληρώνονται πολύ λίγο.

Βέβαια δεν είναι σωστή συμπεριφορά, αλλά νομίζω η εταιρία τους "αναγκάζει" να μην κοιτούν μακροπρόθεσμα!

 

Σκέψου να έχεις κατάστημα να βλέπεις τόσα άλλα να κλείνουν... Θα τσιμπήσεις και εσύ οτι κομμάτι προλάβεις.

 

Από την άλλη υπάρχουν και οι καρεκλοκένταυροι που δεν τους κουνάει τίποτα και δεν δείχνουν καν ενδιαφέρον.

 

PS: Κρίμα! Πολλοί έχασαν τις δουλειές τους!

Link to comment
Share on other sites

πανε οι εποχες που διαφημιζαν με περηφανεια τα 400 καταστηματα σε ολη την ελλαδα

 

Πόσα να έχουν φτάσει τώρα άραγε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πόσα να έχουν φτάσει τώρα άραγε;

κατω απο 400 :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ας μείνουν και 200!

Απλώς να δουλεύουν σωστά!

 

Αν έρθουμε και στη θέση του εκάστοτε ιδιοκτήτη που τα βγάζει δύσκολα, λογικά είναι να θέτει κάποιες προτεραιότητες.

 

Γι΄αυτό δεν δίνουν τόση σημασία σε συνδρομητές με καρτοκινητά ή σε άλλα θέματα που πληρώνονται πολύ λίγο.

Βέβαια δεν είναι σωστή συμπεριφορά, αλλά νομίζω η εταιρία τους "αναγκάζει" να μην κοιτούν μακροπρόθεσμα!

 

Σκέψου να έχεις κατάστημα να βλέπεις τόσα άλλα να κλείνουν... Θα τσιμπήσεις και εσύ οτι κομμάτι προλάβεις.

 

Από την άλλη υπάρχουν και οι καρεκλοκένταυροι που δεν τους κουνάει τίποτα και δεν δείχνουν καν ενδιαφέρον.

 

PS: Κρίμα! Πολλοί έχασαν τις δουλειές τους!

 

εχει λογικη αυτο που λες, αλλα σκεψου οτι αν φερθεις καλα στον καρτοκινητο αυτος θα φερει και καινουριους πελατες γιατι θα μεινει ευχαριστημενος. και καινουριοι πελατες σημαινει και καινουρια συμβολαια κ.ο.κ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει λογικη αυτο που λες, αλλα σκεψου οτι αν φερθεις καλα στον καρτοκινητο αυτος θα φερει και καινουριους πελατες γιατι θα μεινει ευχαριστημενος. και καινουριοι πελατες σημαινει και καινουρια συμβολαια κ.ο.κ

 

Αν αυτή είναι η λογική των καταστηματαρχών, τότε προτιμώ να μη σώσω να εξυπηρετηθώ ποτέ και από κανέναν. Δεν ανέχομαι να με βλέπουν ούτε σαν πορτοφόλι, ούτε σαν μέσο που θα φέρει άλλο πορτοφόλι. Πάνω απ'όλα είμαστε άνθρωποι, όποιο και αν είναι το επάγγελμά μας. Αν είναι δυνατόν, να μπαίνεις σε ένα κατάστημα να βάλεις κάρτα στο καρτοκινητό και να σε χλευάζουν, να θέλεις να κάνεις ταυτοποίηση σύνδεσης και να σε κάνουν μπαλάκι του πινγκ-πονγκ. Και όλο αυτό να το θεωρούμε και λογικό...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή είναι η λογική των καταστηματαρχών, τότε προτιμώ να μη σώσω να εξυπηρετηθώ ποτέ και από κανέναν. Δεν ανέχομαι να με βλέπουν ούτε σαν πορτοφόλι, ούτε σαν μέσο που θα φέρει άλλο πορτοφόλι. Πάνω απ'όλα είμαστε άνθρωποι, όποιο και αν είναι το επάγγελμά μας. Αν είναι δυνατόν, να μπαίνεις σε ένα κατάστημα να βάλεις κάρτα στο καρτοκινητό και να σε χλευάζουν, να θέλεις να κάνεις ταυτοποίηση σύνδεσης και να σε κάνουν μπαλάκι του πινγκ-πονγκ. Και όλο αυτό να το θεωρούμε και λογικό...

 

το να σε κοροιδευουν και να σε κανουν μπαλακι ειναι πραγματικα ντροπη. δεν μπορω να καταλαβω γιατι διαφωνεις στο οτι αν ενας πελατης εξυπηρετηθει καλα θα διαφημισει το καταστημα και σε αλλους και ετσι θα μεγαλωσει η πελατεια του καταστηματος. που ειναι το κακο σε ολο αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το να σε κοροιδευουν και να σε κανουν μπαλακι ειναι πραγματικα ντροπη. δεν μπορω να καταλαβω γιατι διαφωνεις στο οτι αν ενας πελατης εξυπηρετηθει καλα θα διαφημισει το καταστημα και σε αλλους και ετσι θα μεγαλωσει η πελατεια του καταστηματος. που ειναι το κακο σε ολο αυτο?

 

Θέλω να πιστεύω ότι ο πωλητής θα με εξυπηρετήσει γιατί αυτή είναι η δουλειά του, και όχι ότι μου κάνει το χατήρι να μου ταυτοποιήσει το κινητό, προσδοκώντας ότι θα του φέρω άλλους πελάτες/ κέρδη. Το να βλέπουν τον πελάτη σαν χρηματικό ποσό είναι μία αρρωστημένη αντίληψη που μας αλλοτριώνει όλους. Και τους ίδιους που επιδίδονται σε αυτό το σαφάρι και εμάς που παίζουμε το παιχνίδι τους. Δεν είμαι αφελής να πιστεύω ότι δεν συμβαίνει, αντίθετα θα έλεγα μάλλον ότι είναι ο κανόνας. Το άσχημο είναι ότι τα αποδεχόμαστε αντί να αντισταθούμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να σας θυμισω οτι τα καταστηματα wind ειναι εμπορικα καταστηματα και ενα εμπορικο καταστημα εαν δεν ''πουλαει'' δεν βγαζει χρηματα και στην συνεχεια δεν μπορει να ειναι βιωσιμο. απο τα καρτοκινητα και την ταυτοποιση δεν βγαζουν χρηματα, και καταστημα ρουχων να ηταν εαν δεν πουλουσε θα εκλεινε.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...