Jump to content

Καταστήματα Wind


elias_ps
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υποθετω δηλαδη οτι οταν μπεις σε ενα οteshop η σε καταστημα της vodafone αισθαναισαι καλυτερα; το συγκεκριμενο καταστημα που ανεφερα επανω ειναι 300τμ ο κυριος χωρος υποδοχης πελατων ειναι 80τμ εχει 2 πλατες επειδειξης live demo και αλλες 2 με dummies και σου φαινεται κακογουστο..... τι να πω πια....:D

 

Σε οteshop όχι. Σε Vodafone ανακαινισμένο ναι. Επίσης δεν τα τετραγωνικά δεν είναι παράμετρος για να θεωρήσω κάτι καλόγουστο ή όχι. Η αισθητική δεν έχει σχέση με τη ποσότητα. Επίσης όλα τα καταστήματα έχουν πλάτες με live demo συσκευές, σιγά το κατόρθωμα... Ας φτιάξουν κάπως τα χρώματα και το φωτισμό τους και ας μιλήσουν μετά. Ειδικά αυτή η απαράδεκτη αντίθεση του πιο ανοικτού μπλε της ταμπέλας με το εσωτερικό σκούρο μπλε είναι απαράδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 716
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαλλον εχουμε διαφορετικες αντιληψεις για την ενοια ''κακογουστο'' το καταστημα το παραπανω το χαρακτιριζω ''αισχος'' οχι κακογουστο...
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχουμε διαφορετικες αντιληψεις για την ενοια ''κακογουστο'' το καταστημα το παραπανω το χαρακτιριζω ''αισχος'' οχι κακογουστο...

Ε, όντως... Αλλά περί ορέξεως...

Είναι τουλάχιστον απαράδεκτο όμως να στήνουν νέο κατάστημα και να το στήνουν έτσι με τα ίδια χρώματα, τα ίδια κακόγουστα κόκκινα τετράγωνα στην βιτρίνα κλπ κλπ... Αυτά υπάρχουν από εποχής TELESTET. Γιατί; Στο νέο κατάστημα δεν μπορούν να αντικατασταθούν με κάποιο τρόπο; Δεν σου λέω νέα φιλοσοφία όπως στην Vodafone αλλά ένα ρετουσάρισμα τα πάνω πάνω μέχρι και την δική τους αλλαγή (που κάτι άκουσα για Σεπτέμβρη)...

 

Το κατάστημα wind που φαίνεται πιο πάνω δεν είναι με τη νέα μορφή που θα έχουν τα καταστήματα. Όποιος βρίσκεται Αθήνα μπορεί να πάει στο κατάστημα στην Αλεξάνδρας για να ρίξει μια ματιά και να δει πως θα γίνουν όλα τα καταστήματα πολύ σύντομα ;)

Πάλι καλά γιατί θα απορούσα... Αν βγάλει σε κανέναν ο δρόμος ας βγάλει καμιά φωτό να το δούμε κι εμείς που μένουμε στου π... που δεν λέμε ποιανού την μάνα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε chris_2005:

Όπως πιθανώς γνωρίζεις, οι έννοιες "καλόγουστο" και "κακόγουστο" είναι εντελώς υποκειμενικές.

Σε άλλους αρέσει η αισθητική των καταστημάτων και σε άλλους όχι.

Εμένα προσωπικά μ' αρέσει η αισθητική των καταστημάτων WIND, τα θεωρώ πολύ ζεστά και όμορφα, δεν προσπαθώ όμως να πείσω όσους έχουν αντίθετη άποψη. ;)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε p_k:

Όπως είπα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...

Δεν με ενδιαφέρει να πείσω κανέναν γιατί πολύ απλά και η ίδια η εταιρία κατάλαβε ότι πάσχει και όπως βλέπεις ξεκινά από μόνη της την αλλαγή των καταστημάτων της. Τα γεγονότα λοιπόν μιλούν από μόνα τους. ;)

Link to comment
Share on other sites

OLA TA MAGAZIA EINAI IDIA....den mporei na einai to enan mple me kokino kai to allo mple me laxani epidi einai tis modas....afto einai eunoito...kai kati akomh pou den katalavate oi perisoteroi.....akomh tim einai to diktio...meta tin anakenish...tote tha dite tin PRAGMATIKH wind.....:P

tote tha paroun fotia ta kentra foritotitas......

 

Ε, όντως... Αλλά περί ορέξεως...

Είναι τουλάχιστον απαράδεκτο όμως να στήνουν νέο κατάστημα και να το στήνουν έτσι με τα ίδια χρώματα, τα ίδια κακόγουστα κόκκινα τετράγωνα στην βιτρίνα κλπ κλπ... Αυτά υπάρχουν από εποχής TELESTET. Γιατί; Στο νέο κατάστημα δεν μπορούν να αντικατασταθούν με κάποιο τρόπο; Δεν σου λέω νέα φιλοσοφία όπως στην Vodafone αλλά ένα ρετουσάρισμα τα πάνω πάνω μέχρι και την δική τους αλλαγή (που κάτι άκουσα για Σεπτέμβρη)...

 

 

Πάλι καλά γιατί θα απορούσα... Αν βγάλει σε κανέναν ο δρόμος ας βγάλει καμιά φωτό να το δούμε κι εμείς που μένουμε στου π... που δεν λέμε ποιανού την μάνα...

http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

Να λείπουν άλλες φωτιές... Είμαστε πλήρεις. Και άντε να δούμε αυτό τον πανικό που ΘΑ γίνει όπως και ΘΑ γινόταν εκεί κατά τις αρχές Ιουνίου και ύστερα που ΘΑ γινόταν εκεί στις αρχές Ιουλίου...
Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα wind που φαίνεται πιο πάνω δεν είναι με τη νέα μορφή που θα έχουν τα καταστήματα. Όποιος βρίσκεται Αθήνα μπορεί να πάει στο κατάστημα στην Αλεξάνδρας για να ρίξει μια ματιά και να δει πως θα γίνουν όλα τα καταστήματα πολύ σύντομα ;)

 

βαλε και μαμια φωτο να τη δουμε και μεις που μένουμε μακριά

Link to comment
Share on other sites

βαλε και μαμια φωτο να τη δουμε και μεις που μένουμε μακριά

Και γω μακριά μένω, δεν το έχω δει. Είδα μόνο φωτογραφίες. Όποιος μένει Αθήνα μπορεί να το φωτογραφήσει και να μας ανεβάσει μερικές φωτογραφίες.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Και γω μακριά μένω, δεν το έχω δει. Είδα μόνο φωτογραφίες. Όποιος μένει Αθήνα μπορεί να το φωτογραφήσει και να μας ανεβάσει μερικές φωτογραφίες.

Ε, αυτές τις φωτογραφίες εμείς δεν μπορούμε να τις δούμε; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα νέο κατάστημα (4ο) Wind στο Βόλο, στη περιοχή της Νέας Ιωνίας.

100 μέτρα από κατάστημα Vodafone & 150 μέτρα από κατάστημα Γερμανός.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι ανακαινίσεις ξεκινάνε ;) Για όσους είναι στη Θεσσαλονίκη, την ερχόμενη Τρίτη 28 του μήνα, το κατάστημα Βενιζέλου 11 στο κέντρο της Θεσσαλονίκης θα έχει νέο look :) Όποιος περάσει ας βγάλει και καμιά φωτογραφία να μας δείξει γιατί εγώ δεν θα είμαι Θεσσαλονίκη.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα νέο κατάστημα (4ο) Wind στο Βόλο, στη περιοχή της Νέας Ιωνίας.

100 μέτρα από κατάστημα Vodafone & 150 μέτρα από κατάστημα Γερμανός.

 

Ποιος μου έκλεψε την ιδέα;Λέγαμε να ανοίξουμε ένα με τον mixtri προς τα εκεί,αλλά μας έφαγε το γνωστό μάλλον κατεστημένο(όλα τα καταστήματα Wind ένας νομίζω τα έχει στο Βόλο).

Χαλάστηκα τώρα!

Οι ανακαινίσεις ξεκινάνε ;) Για όσους είναι στη Θεσσαλονίκη, την ερχόμενη Τρίτη 28 του μήνα, το κατάστημα Βενιζέλου 11 στο κέντρο της Θεσσαλονίκης θα έχει νέο look :) Όποιος περάσει ας βγάλει και καμιά φωτογραφία να μας δείξει γιατί εγώ δεν θα είμαι Θεσσαλονίκη.

 

Μιλάμε για το γνωστό κατάστημα της Βενιζέλου;:p

Δεν μπορούσαν να το ανακαινίσουν νωρίτερα;Τις προάλλες πέρασα από εκεί.

Γκαντεμιά.

 

αυτες τις μερες,πολλα καταστηματα στην Αθηνα ανακαινιζονται. Συντομα και αλλα.

 

Πρέπει επιτέλους να ανακαινιστούν τα καταστήματα Wind,κάτι το οποίο πιστεύω έπρεπε να γίνει μαζί με τη μετονομασία.

Πολύ το άργησαν...Αλλά με τόσα έξοδα που είχε η εταιρεία λόγω της μετονομασίας,πού(; ) λεφτά για επιπλέον έξοδα.:p

Link to comment
Share on other sites

Οι ανακαινίσεις ξεκινάνε ;) Για όσους είναι στη Θεσσαλονίκη, την ερχόμενη Τρίτη 28 του μήνα, το κατάστημα Βενιζέλου 11 στο κέντρο της Θεσσαλονίκης θα έχει νέο look :) Όποιος περάσει ας βγάλει και καμιά φωτογραφία να μας δείξει γιατί εγώ δεν θα είμαι Θεσσαλονίκη.

Αν έχεις πάει, μπορείς να μας δώσεις μια περιγραφή, σε τι στυλ θα κινηθούν περίπου; Χρώματα, βιτρίνα, πρόσοψη γενικά και αν αλλάζει ο τρόπος εξυπηρέτησης όπως στη Vodafone (με τους πάγκους που έχουν βάλει).

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πάει, μπορείς να μας δώσεις μια περιγραφή, σε τι στυλ θα κινηθούν περίπου; Χρώματα, βιτρίνα, πρόσοψη γενικά και αν αλλάζει ο τρόπος εξυπηρέτησης όπως στη Vodafone (με τους πάγκους που έχουν βάλει).

Το Σάββατο ξεκινάνε οι εργασίες. Το κατάστημα μέχρι τότε παραμένει και λειτουργεί με την παλιά μορφή. Δεν έχω δει ακόμη κατάστημα ανακαινισμένο real, απλώς κάτι φωτογραφίες που δυστυχώς δεν έχω στην κατοχή μου.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα είδα κάτι λίγο από το ανακαινισμένο κατάστημα Wind επί της Κηφισίας (στη συμβολή με την Αλέξάνδρας). Δυστυχώς ήταν βράδυ και εγώ οδηγούσα (παραλίγο να πατήσω και ένα μηχανάκι...:happy:).

 

Οι αλλαγές ήταν στο εσωτερικό. Δυστυχώς η μαρκίζα είναι η ίδια απαίσια και ελπίζω να έχουν σκοπό να την αλλάξουν.:mad: Μέσα από όσο είδα μου φάνηκε καλαίσθητο και προπαντώς ευχάριστο! Πάλι σε πιο minimal γραμμές όπως της Vodafone, με το μπλε να κυριαρχεί αλλά σε πιο ανοικτούς τόνους. Για πάγκους, stands και άλλα τέτοια δεν πρόσεξα. Γενικά νομίζω πως θα είναι πολύ καλά! Μπορεί να μην "τραβάει τόσο το μάτι" όπως της Vodafone (κυρίως λόγω ταμπέλας και χρωμάτων) αλλά νομίζω πως έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά και ...θα πιάσει. Μπράβο στη Wind.:)

 

Mπορεί βέβαια να λέω και βλακείες, όπως είπα δεν μπορούσα να δω καλά, ας με διορθώσει κάποιος, αλλά δεν νομίζω να είμαι εντελώς εκτός πραγματικότητας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο φυλλάδιο Σεπτεμβρίου (σελίδα 5) έχει μια φωτογραφία από ένα ανακαινισμένο κατάστημα WIND.

Copy-paste (άσχημο κιόλας) από την ανακαίνιση της Vodafone έκαναν. Αν προσέξετε στο τέλος των κινητών που δείχνει, έχει μία εικόνα με ολόκληρο πρόσωπο... :rolleyes:

Όπως επίσης και το κόκκινο stand στο κέντρο των καταστημάτων της Vodafone -αυτό με τις νέες κυκλοφορίες- στα καταστήματα WIND γίνεται αυτό που θα δείτε στο δεξί μέρος της εικόνας....................

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Link to comment
Share on other sites

epidi exw dei perisotero iliko apo anakenismena....einai allh filosofia ta magazia...einai toso ikia pou o pelatis xalaronei pragmatika mesa sto katastima.....kikloforei aneta.tha to katalavenete en oligis. :rolleyes:
http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα είδα λίγο καλύτερα, έχω να πω ότι δεν προσφέρουν τίποτε το παραπάνω. Σχεδόν ίδια με της Vodafone, με πιο μονότονα χρώματα και επαναλαμβανόμενο μοτίβο... Της Vodafone έχουν τη ζωντάνια του χρώματος και την ποικιλία σχεδιασμού.

Προσωπική μου άποψη πάντα. Πρόσοψη δεν είδα για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα. Αλλά το εσωτερικό δεν με ενθουσίασε...

Link to comment
Share on other sites

epidi exw dei perisotero iliko apo anakenismena....einai allh filosofia ta magazia...einai toso ikia pou o pelatis xalaronei pragmatika mesa sto katastima.....kikloforei aneta.tha to katalavenete en oligis. :rolleyes:

 

Πιο πιθανό είναι να χαλαρώνουν οι υπάλληλοι της Wind. Ελπίζω να μη χαλαρώνουν πολύ και έχουμε άλλα μετα;:grin:

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα νέα καταστήματα αλλά.....

Στη βιτρίνα στηρίχτηκε η voda τόσα χρόνια ( marketing και μόνο) και τωρα είναι τρίτη και καταιδρωμένη...

 

Αν δεν πουλας ουσία δεν γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό είναι να χαλαρώνουν οι υπάλληλοι της Wind. Ελπίζω να μη χαλαρώνουν πολύ και έχουμε άλλα μετα;:grin:

 

Που να χαλαρώσεις?Δεν έχει πουθενά να κάτσεις!Κάνεις τετρακέφαλους!:protest:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...