Jump to content

Παρακολουθήσεις: Καταρρέει ο μύθος των κινητών;


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 264
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακάρι να είσαι πράγματι ο Ευαγγελάτος ή κάποιος συνεργάτης του.

Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

Δεν θέλω να πιστέψω ότι έχει τόσο φανατικούς θαυμαστές ο συγκεκριμένος "δημοσιογράφος".

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι φανατικος θαυμαστης του!και στο λεω πολυ ειλικρινα!ομως ειμαι ρεαλιστης. και αυτο που βλεπω και ακουω οσο και να μονταριστει και αλειωθει, αν το παρακολουθησεις νηφαλια και χωρις μουσικη σπικαζ εφε κλπ η ουσια δεν αλλαζει το γεγονος παραμενει!

Αυτο φιλε μου δεν μπορεις να μου το αμφισβητισεις!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι πολλοί παρακολουθούν μια τηλεοπτική εκπομπή από περιέργεια ή έκπληξη δεν σημαίνει ότι αποδέχονται και το περιεχόμενό της. Δεν βλέπω πολλή TV αλλά όταν παίζει κάνα τέτοιο θέμα καμιά φορά βλέπω μόνο και μόνο για να καταγράφω τις *beep* που πετάνε για να κοροϊδέψουν τον κόσμο.

 

Και σε τέτοια θέματα αυτοί που τα πιστεύουν δεν είναι χαζοί, μπορεί να είναι έξυπνοι, μορφωμένοι απλά δεν έχουν σχέση με την τεχνολογία.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

...........ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ! ΕΧΕΙ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΣ! ............ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΟΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ!

Οταν αυτο το κοινο κλεισει την TV και κοιταξει γυρω του,την κοινωνια που ζει,τον κοσμο,τοτε θα καταλαβει αυτο που συμβαινει εδω και 15 χρονια.Ενα μεγαλο προγραμμα αποχαυνωσης και υπνηλιας στο οποιο τον εχουν ριξει για να ζουν αυτοι καλα και`μεις χειροτερα.

Οσο για τις στατιστικες......διαβασες το πορισμα της επιτροπης(ΕΣΡ :lol:) και τα συμπερασματα της ? Αυτος που πληρωνει(λαδωνει) πιο πολυ θα εχει και καλυτερα νουμερα την αλλη μερα (δικο μου συμπερασμα μετα την αναγνωση του πορισματος).

Ειμαστε 2η στους 25 της ΕΟΚ (πρωτη η Πωλωνια) και 64η αναμεσα σε 153 κρατη στην διαφθορα.

Αν αυτο το κοινο ηταν ξυπνιο ,θα φθαναμε σ`αυτη την καταντια ???

Ειναι θετικο οτι μεσα σ`αυτες τις σελιδες καταθετουμε τις αποψεις μας.Και πολλοι αλλοι αν ειχαν την δυνατοτητα (pc-συνδεσης) θα το εκαναν.Δεν ειναι και λιγο να προβληματιζεσε και να ρωτας-παιρνεις απαντησεις.Δειχνει οτι ακομη δεν μας εχουν κοιμοισει και ξερεις κατι? Αυτο τους ενοχλει.Τους χαλαει την σουπα.Και συνεχιζουν τις προσπαθειες με ακομη πιο χειροτερα προγραμματα.Την τσοντα ακομη δεν μπορεσαν να προωθησουν στον σκληρο βαθμο που θελουν.

Θελεις το προγραμμα μιας οικογενειας στο τι παρακολουθει μια μερα(καθε μερα)?

Μαμα : Πρωιναδικα με λιγη τσοντομοδα(δασκαλος ο Μικρουτσικος αν τον προλαβες) και το μεσημερι ξεκατινιασματα και πως η Α απατησε τον Β η τα εμπλεξαν με τον Γ.

Μπαμπας :Ο,τι προλαβει απο ξεκατινιασματα γιατι το πρωι δουλευει ισως χωρις ασφαλιση και μεσα ατομικης προστασιας(κοστιζουν στ`αφεντικα) και το βραδυ κανενα μπουτι απο τους εγκλειστους.

Παιδι :Ξεκατινιασματα(οποτε τα της Αμαρυνθου δεν τους ειναι και ξενα) και σκεψη πως θα μπουν μεσα σε ενα κλουβι για να τους δουν ,να αποκτησουν φημη στην παρεα και ισως αν ειναι τυχεροι να τα οικονομησουν.

Φαγητο ? : Το delivery ναν`καλα μια και η μαμα εχει να δει και το τι της προτεινει η καθε Βεφα,αλλα ο μπαμπας εργατης τρωει αβγα τηγανιτα.

Κατα την αποψη μου,το 60% κοιμηθηκε πλεον.

Ο,τι χειροτερο για μια χωρα που θα`πρεπε να ηταν παραδειγμα σε ολο τον κοσμο.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Ισως για οσους ενδιαφερονται για το πως ο

Ευαγγελατος χακαρε ενα 3230 ριξτε μια ματια

εδω

1ον) ο εισαγγελάτος δεν χάκαρε 3230 και

2ον) δεν χρησιμοποίησε αυτό το πρόγραμμα.

 

Αυτό απλά απαντάει αυτόματα, δεν κρύβει την κλήση απ'την οθόνη

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

1ον) ο εισαγγελάτος δεν χάκαρε 3230 και

2ον) δεν χρησιμοποίησε αυτό το πρόγραμμα.

 

Αυτό απλά απαντάει αυτόματα, δεν κρύβει την κλήση απ'την οθόνη

 

Mάλλον χρησιμοποίησε το Call Magic pro. Δείτε εδώ http://www.aglaya.com/faqpro.asp

Link to comment
Share on other sites

τον ειδα σημερα στον παπαδακη και ειπε οτι θα εχει το ιδιο θεμα(παρακολουθησεις κινητων) σημερα!(αλλα με καποιες διευκρινισεις)να δουμε!!!

μαλλον τα ακουσε για τα παιδακια που εβγαλε στην προηγουμενη και γυρναει στα σιγουρα..... :ninja:

drifting is not a crime
Link to comment
Share on other sites

τον ειδα σημερα στον παπαδακη και ειπε οτι θα εχει το ιδιο θεμα(παρακολουθησεις κινητων) σημερα!(αλλα με καποιες διευκρινισεις)να δουμε!!!

μαλλον τα ακουσε για τα παιδακια που εβγαλε στην προηγουμενη και γυρναει στα σιγουρα..... :ninja:

 

Ναι. Επιστροφή στην ποιότητα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΠΩΣ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΑΥΤΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ? ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ! ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΗΛΕΧΗΡΙΣΤΗΡΙΟ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΑΥΤΗ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΑΙ, ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ! ΕΧΕΙ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΣ! ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΨΗΦΟ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΟΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ!

 

Ακροαματικότητα = Εμπιστοσύνη από που και ως που? Αν κάποια στην ΤV δείξει τον κ:X λ:X της και έχει ακροαματικότητα όσοι την βλέπουν πάει να πει ασπάζονται αυτά του λέει? ΕΛΕΟΣ με αυτά που ακούμε!

 

Ετοιμάζετε σήμερα ο εισαγγελάτος να πει τις μπαρούφες του και να πιάσει κανένα νουμεράκι... Σκέφτομαι να κάτσω να δω τι μαλ....:X θα πει πάλι....

Link to comment
Share on other sites

Geia sou re Eisagelate phreaker!!! Pali %@£%$ deixneis sto kosmaki.Emathes to site tis safetyphone kai agorases olo to software me to budjet mias mono diafimisis.Sto telos tha tous peis na kykloforoune me dyo plastika potiria kai klosti gia na milane se apostasi.Etsi opos pezame mikroi...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά . γελάσαμε και απόψε .

Δεν κάνει τώρα ένας την παλικαριά να γράψει τα προγραμματακια όλα και το τι κάνει το καθένα να παίξουμε και εμείς λίγο μόνοι μας ?

Link to comment
Share on other sites

Ο καλά είσαι θα έγινε ο καλύτερος καλό πελάτης στο safetyphone

 

Tώρα που ανακάλυψε το internet θα πιάσει τα pc και τους ISP's. :lol:

Μου αρέσει που στο τέλος της χθεσινής εκπομπής έδωσε και συμβουλές! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους,ο Εισαγγελατος χρησιμοποιει και καποια προγραμματα που οντως υπαρχουν..

Και για οσους ενδιαφερονται...το προγραμμα που χρησιμοποιησε για να παρει απο τα κινητα μεσω bluetooth,τα sms και τα contacts,λεγεται BLOOOVER και ειναι σε.jar file.Η τεχνικη ονομαζεται οχι bluejacking αλλα bluesnarfing.

Link δε βαζω αλλα οποιος μπει στο Google,θα το βρει ευκολα..Ειναι και ΤΖΑΜΠΑ!!:lol:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Παντως για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους,ο Εισαγγελατος χρησιμοποιει και καποια προγραμματα που οντως υπαρχουν..

Και για οσους ενδιαφερονται...το προγραμμα που χρησιμοποιησε για να παρει απο τα κινητα μεσω bluetooth,τα sms και τα contacts,λεγεται BLOOOVER και ειναι σε.jar file.Η τεχνικη ονομαζεται οχι bluejacking αλλα bluesnarfing.

Link δε βαζω αλλα οποιος μπει στο Google,θα το βρει ευκολα..Ειναι και ΤΖΑΜΠΑ!!:lol:

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που δεν τα γνωρίζει αυτά. Έτσι και αλλιώς δεν δουλεύουν. Μόνο κάτω από πολύ ειδικές προϋποθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όντως το BlOOVER δε δουλεύει. Μόνο με κάποια συγκεκριμένα παλιά κινητά. Τα καινούρια δεν έχουν τις "τρυπες" που εκμεταλλεύεται το bloover.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια στιγμη εστειλε καποιο μηνυμα και του ηρθε πίσω ένα αλλο με τις κλησεις που δεχθηκε ή τις κλήσεις που πραγματοποιηθηκαν από το παγιδευμένο κινητό. Ξέρει κανένας ποιο προγραμμα χρησιμοποιησε γι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Σε προχθεσινή επικοινωνία που είχε ο ant1 μαζί μου μου ζήτησε να πάω στην εκπομπή, με τον όρο όμως να βρίσκομαι στην "εξέδρα" και όχι στους "βασικούς" ομιλητές, και να έλεγα την άποψή μου μόνο εάν μου έδιναν βέβαια το λόγο (καθόλου δηλαδή). Η απάντηση που πήραν είναι ότι υπάρχουν πολύ πιο όμορφες γλάστρες από εμένα για να βάλουν στην "εξέδρα", και από τι στιγμή που η παρουσία μου στην εκπομπή θα ήταν τελείως διακοσμητική και καθόλου ουσιαστική, δε θα είχε κανένα νόημα να πραγματοποιηθεί...;)

Μάλλον δεν την περίμεναν αυτή την απάντηση, και μου είπαν ότι "θα το ξαναδούν το θέμα σε επόμενη εκπομπή, λόγω του "τεράστιου" ενδιαφέροντος για την... αποκάλυψη της "αλήθειας"" :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Σε προχθεσινή επικοινωνία που είχε ο ant1 μαζί μου μου ζήτησε να πάω στην εκπομπή, με τον όρο όμως να βρίσκομαι στην "εξέδρα" και όχι στους "βασικούς" ομιλητές, και να έλεγα την άποψή μου μόνο εάν μου έδιναν βέβαια το λόγο (καθόλου δηλαδή). Η απάντηση που πήραν είναι ότι υπάρχουν πολύ πιο όμορφες γλάστρες από εμένα για να βάλουν στην "εξέδρα", και από τι στιγμή που η παρουσία μου στην εκπομπή θα ήταν τελείως διακοσμητική και καθόλου ουσιαστική, δε θα είχε κανένα νόημα να πραγματοποιηθεί...;)

Μάλλον δεν την περίμεναν αυτή την απάντηση, και μου είπαν ότι "θα το ξαναδούν το θέμα σε επόμενη εκπομπή, λόγω του "τεράστιου" ενδιαφέροντος για την... αποκάλυψη της "αλήθειας"" :lol:.

 

Που σε βρηκαν φιλε?αυτοι σε πηραν?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που δεν τα γνωρίζει αυτά. Έτσι και αλλιώς δεν δουλεύουν. Μόνο κάτω από πολύ ειδικές προϋποθέσεις.

 

Φιλε μου συμφωνω απολυτα.Πιστευω κι εγω πως δε θα πρεπει να υπαρχουν ανθρωποι που μπαινουν στο φορουμ και δε ξερουν αυτα τα προγραμματα..

Ομως με τις ανοησιες που ακουσα στην εκπομπη του εισαγγελατου..και την ΑΜΑΘΕΙΑ που επεδειξαν ακομα και εκπροσωποι του κυνο-βουλιου (δεν ειναι ορθογραφικο λαθος-για οσους καταλαβαν)..τι να πω??

Παντως χαιρομαι που το 99% των χρηστων κινητων τηλεφωνων,ειναι ασχετοι.Γιατι ετσι,εμεις που ανηκουμε στο 1%,φαινομαστε σε κατι τουλαχιστον πιο εξυπνοι...

Και δε θα στεναχωρηθω αν γινουν κι αλλα..κι αλλα σκανδαλα με υποκλοπες...

Ολα αυτα ειναι αποτελεσματα του "εκλαικισμου" της τεχνολογιας..

Εχει γινει τοσο φτηνη η κατοχη της τεχνολογιας,που ακομα και η κυρατσα,που δε ξερει ουτε το πλυντηριο πως δουλευει,εχει κινητο..

Και ειλικρινα,οταν απεκτησα το πρωτο μου κινητο-το Νοεμβριο του 1993 μια παντοφλα που πληρωσα 470.000 δρχ + 25000 δρχ στη Τελεστετ για τη συνδεση-δε πιστευα οτι θα φτασουμε σε αυτο το σημειο..

Να ειναι οι συνδεσεις κινητων,περισσοτερες σε αριθμο απο οτι ο πληθυσμος της Ελλαδας..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να παρακολουθήσω κάποιον που έχει Sony Ericsson ( δηλ να τον ακούω όταν μιλάει), από ότι κατάλαβα μιλάμε μόνο για Νοκια, εγκατέστησα το SMS FORWARDER LITE και επέλεξα σαν νούμερο παραλαβής του SMS to κινητό μου αλλά δεν μπόρεσα να παραλάβω το SMS από το "σταμπαρισμένο" κινητό (ΝΟΚΙΑ 6600).

Πως όμως κατάφερε ο Ευαγγελάτος να ακούει αυτά που λεγαν οι άλλοι σε συνομιλία με τα κινητα;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συμφωνω απολυτα.Πιστευω κι εγω πως δε θα πρεπει να υπαρχουν ανθρωποι που μπαινουν στο φορουμ και δε ξερουν αυτα τα προγραμματα..

Ομως με τις ανοησιες που ακουσα στην εκπομπη του εισαγγελατου..και την ΑΜΑΘΕΙΑ που επεδειξαν ακομα και εκπροσωποι του κυνο-βουλιου (δεν ειναι ορθογραφικο λαθος-για οσους καταλαβαν)..τι να πω??

Παντως χαιρομαι που το 99% των χρηστων κινητων τηλεφωνων,ειναι ασχετοι.Γιατι ετσι,εμεις που ανηκουμε στο 1%,φαινομαστε σε κατι τουλαχιστον πιο εξυπνοι...

Και δε θα στεναχωρηθω αν γινουν κι αλλα..κι αλλα σκανδαλα με υποκλοπες...

Ολα αυτα ειναι αποτελεσματα του "εκλαικισμου" της τεχνολογιας..

Εχει γινει τοσο φτηνη η κατοχη της τεχνολογιας,που ακομα και η κυρατσα,που δε ξερει ουτε το πλυντηριο πως δουλευει,εχει κινητο..

Και ειλικρινα,οταν απεκτησα το πρωτο μου κινητο-το Νοεμβριο του 1993 μια παντοφλα που πληρωσα 470.000 δρχ + 25000 δρχ στη Τελεστετ για τη συνδεση-δε πιστευα οτι θα φτασουμε σε αυτο το σημειο..

Να ειναι οι συνδεσεις κινητων,περισσοτερες σε αριθμο απο οτι ο πληθυσμος της Ελλαδας..

 

Σωστά όλα αυτά. Μόνο που η "εκλαΐκευση" της τεχνολογίας δεν είναι κατακριτέα φυσικά. Αν η υψηλή τεχνολογία ήταν αυστηρά για μυημένους, μάλλον δεν θα υπήρχε τώρα το φόρουμ αυτό για να φιλοσοφούμε. Ή αν υπήρχε θα είχε 30 μέλη και θα ήταν λίγο βαρετό.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...