Jump to content

Παρακολουθήσεις: Καταρρέει ο μύθος των κινητών;


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 264
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάλι καλά που υπάρχει και το S60 v3 που για να εγκατασταθεί κάτι πλέον στα αρχεία συστήματος πρέπει να είναι signed και αν δεν είναι πετάει 4 μηνύματα για να προσωρήσει αν είσαι βέβαιος ότι θες να εγκαταστήσεις την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

paidia h dynatothta ayth yparxei edo kai polla xronia.ayto einai gnosto apo to 2002.

yparxei omos mia shmantikh diafora :

ayta symfona panta me aksiopistes piges moy (ipsilobathmo stelexos tis TIM).

ginontai alla:

1)prepei na exeis tin boithia tis etaireias thlefonias

2)na gnorizeis oposdipote to imei ths syskeyhs

3)na einai kinhto thlefono me logismiko symbian 6 h neotero h windows mobile

4)na exeis to katalilo logimiko gia ayta.

ayta poy ekane oeyaggelatos den ginontai me 3 eyro

ayta omos poy synebhsan sthn vodafone ginontai

kai ayto giati oi etaireies poy ftiaxnoyn to hardware gia tis etaireies kinitis tilefonias basi eyropaikoy kanonismoy prepei na exoyn software gia parakoloythisi kiniton se periptosi tromokratias alla mono eisaggeleas mporei na zitisi tin arsi toy aporitoy ton epikoinvnivn

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω παλι οτι σε αυτη την χωρα ολα ειναι θεμα Παιδειας οποτε η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια. Το αρθρο μας τον περασμενο Φεβρουαριο για την προφυλαξη των χρηστων ηταν οπως εχω αναφερει προφητικο αφου λιγο καιρο αργοτερα εσκασε η βομβα με τις παρακολουθησεις κυβερνητικων στελεχων.

μου αρεσε πολυ οταν κατα την διαρκεια των Ολυμπιακων αγωνων τρομαζαμε με την ιδεα του Ζεπελιν πανω απο τον αττικο ουρανο...

Link to comment
Share on other sites

Για σε όλους

Μάλλον ο Ευαγγελατος θέλει να ανεβάσει τις πωλήσεις των εταιριών και τρομοκράτη των κόσμο .

Σου λέει ο τύπος ταβανώσανε οι πωλήσεις στην κινητή τηλεφωνία όλοι από δυο συνδέσεις έχουν οι επιδοτήσεις είναι ψίχουλα τα χρήματα που δίνουν για να πάρεις καλό κινητό , σου λέει δεν βάζω σε πρίζα τους τηλεθεατές και σήμερα το πρωί να αλλάζουν όλοι κινητά για να οικονομήσουν NOKIA και SONY ERICSSON αυτά

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακούστηκε στη συγκεκριμένη εκπομπή, και το διάβασα και κάπου εδώ, καλό θα είναι να το ξεκαθαρίσουμε: ΚΑΝΕΝΑ κινητό δε μπορεί να "μολυνθεί" μόνο με τη λήψη και το άνοιγμα ενός SMS μηνύματος. ΚΑΝΕΝΑ, ανεξάρτητα από μάρκα, μοντέλο και έκδοση λογισμικού που φοράει.

Από εκεί και πέρα, και από ό,τι μαθαίνω, μάλλον η συγκεκριμένη εκπομπή θα έχει και... συνέχεια την ερχόμενη Τετάρτη, λόγω υψηλής τηλεθέασης. Δεν αποκλείεται δε να κάνουν το... λάθος να με καλέσουν (ως έναν εκ των βασικών συνομιλητών, όχι ως "γλάστρα" στην "εξέδρα"). Στην περίπτωση αυτή θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι :lol: , και όσοι με γνωρίζουν καταλαβαίνουν πολύ καλά τι εννοώ. Αν και πιστεύω ότι τελικά δε θα την... πατήσουν, διότι σε επικοινωνία που είχα χθες τους ξεκαθάρισα ότι δεν έχω καμία αντίρρηση να έρθω, αλλά δεν αποκλείεται αυτά που θα πω (και θα δείξω και στην πράξη επιτόπου) ίσως τους χαλάσουν τη "μανέστρα"... :whistle: Ίδωμεν προσεχώς...

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα το πιο σημαντικο σε τετοιες περιπτωσεις ειναι κατα ποσο καποιος θελει να σε παρακολουθησει...

99.9% των ανθρωπων που παρακολουθουν τον Ευαγγελατο δεν ανοικουν σε αυτη την κατηγορια...

 

Παραδειγμα...με παιρνει η μητερα μου τηλεφωνο στην Αμερικη (...που βρισκομαι τα τελευταια 5 χρονια) και μου λεει ασε παιδι μου εδω παρακολουθουν τα τηλεφωνα να προσεχουμε τι λεμε :wacko:

 

Για την ιστορια η μητερα μου εχει ενα Ericsson T29...και σας λεω τωρα, πιος εχει ορεξη να παρακολουθει μας παρακολουθει?

Ασε που με τα παλια τηλεφωνα δεν γινεται...

 

Απλα οπως παντα οι δημοσιογραφοι προσπαθουν να τρομαξουν τον κοσμο...

Link to comment
Share on other sites

oti thelei leei o kathenas....otan ta kaname ta tips me tis kypseles to 95' me ta terastia tote motorolla kai argotera me ta nokia me ti rodela sti mesh kaneis den mas pisteye...na nai kala o eyaggelatos pou mas ksypnaei ores ores ! tromara toy...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακούστηκε στη συγκεκριμένη εκπομπή, και το διάβασα και κάπου εδώ, καλό θα είναι να το ξεκαθαρίσουμε: ΚΑΝΕΝΑ κινητό δε μπορεί να "μολυνθεί" μόνο με τη λήψη και το άνοιγμα ενός SMS μηνύματος. ΚΑΝΕΝΑ, ανεξάρτητα από μάρκα, μοντέλο και έκδοση λογισμικού που φοράει.

Από εκεί και πέρα, και από ό,τι μαθαίνω, μάλλον η συγκεκριμένη εκπομπή θα έχει και... συνέχεια την ερχόμενη Τετάρτη, λόγω υψηλής τηλεθέασης. Δεν αποκλείεται δε να κάνουν το... λάθος να με καλέσουν (ως έναν εκ των βασικών συνομιλητών, όχι ως "γλάστρα" στην "εξέδρα"). Στην περίπτωση αυτή θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι :lol: , και όσοι με γνωρίζουν καταλαβαίνουν πολύ καλά τι εννοώ. Αν και πιστεύω ότι τελικά δε θα την... πατήσουν, διότι σε επικοινωνία που είχα χθες τους ξεκαθάρισα ότι δεν έχω καμία αντίρρηση να έρθω, αλλά δεν αποκλείεται αυτά που θα πω (και θα δείξω και στην πράξη επιτόπου) ίσως τους χαλάσουν τη "μανέστρα"... :whistle: Ίδωμεν προσεχώς...

 

se iketevw kane ton kalo mexri na pas kai otan pas MHDENISE ton giati ayta ta pragmata einai karagkiozilikia. O ka8e anideos leei m@l@kies kai EPIVRAVEVETAI kiolas giayto me ypshlh thle8eash. MONO sthn Ellada ayta..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να σου δώσω το πρόγραμμα; Ή απλά και μόνο τον τίτλο; Δεν θα το κάνω για προσωπικούς λόγους.

Αν θέλεις με πιστεύεις εαν θέλεις όχι, δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα να σου πω την αλήθεια.

 

Φιλε Chris αν θες να πουλησεις μουρη με ή χωρις στοιχεια ψαχνουν ατομα να συμμετασχουν την αλλη Τεταρτη στο δευτερο μερος της εκπομπης του Ευαγγελατου...Θα σε περιμενουμε ολοι με αγωνια...για προσωπικους λογους. Εδω ομως ειναι forum και η συμπεριφορα σου θα πρεπει να ειναι αναλογη, δηλαδη φιλικη και ομαδικη.

Οσον αφορα το θεμα τωρα, αυτο που μπορουμε και πρεπει να κανουμε οσοι εχουμε symbian ειναι να εχουμε το νου μας στις εφαρμογες μας και στις αξιοπιστες συσκευες μας...

ΛΕΦΤΑ ΝΑ'ΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ !!!

 

http://www.danasoft.com/sig/__GT__.jpg

Link to comment
Share on other sites

se iketevw kane ton kalo mexri na pas kai otan pas MHDENISE ton giati ayta ta pragmata einai karagkiozilikia. O ka8e anideos leei m@l@kies kai EPIVRAVEVETAI kiolas giayto me ypshlh thle8eash. MONO sthn Ellada ayta..

 

Φίλε μου το θέμα είναι ότι με ξέρουν πολύ καλά, και ξέρουν ότι δε θα τους χαριστώ αν ακούσω πάλι αρλούμπες :shifty: . Από εκεί και πέρα, όταν οι έχοντες αυτές τις εκπομπές βλέπουν ότι πάνε να στριμωχθούν και να γίνουν ρόμπα, προσπαθούν να το αποφύγουν με "κόλπα" του στυλ "να κάνουμε ένα διάλειμμα για διαφημίσεις" ή "ωραία θα ολοκληρώσετε αργότερα (ποτέ δηλαδή), να δώσουμε το λόγο στην κυρία Νίτσα που έχει μιλήσει λίγο" και διάφορα άλλα τέτοια όμορφα...;) Κάτσε να με φωνάξουν πρώτα και μετά σίγουρα θα γελάσουμε...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το θέμα είναι ότι με ξέρουν πολύ καλά, και ξέρουν ότι δε θα τους χαριστώ αν ακούσω πάλι αρλούμπες :shifty: . Από εκεί και πέρα, όταν οι έχοντες αυτές τις εκπομπές βλέπουν ότι πάνε να στριμωχθούν και να γίνουν ρόμπα, προσπαθούν να το αποφύγουν με "κόλπα" του στυλ "να κάνουμε ένα διάλειμμα για διαφημίσεις" ή "ωραία θα ολοκληρώσετε αργότερα (ποτέ δηλαδή), να δώσουμε το λόγο στην κυρία Νίτσα που έχει μιλήσει λίγο" και διάφορα άλλα τέτοια όμορφα...;) Κάτσε να με φωνάξουν πρώτα και μετά σίγουρα θα γελάσουμε...:lol:

 

Θα μας ενημερώσεις αν σε καλέσουν ;δεν εχω όρεξη να δω ξάνα παρόμοια εκπομπή μη μας πεις ποιοα ε΄σαι μόνο αν θα πας αν κανεις αυτα που λες σίγουρα θα καταλάβουμε ποιος είσαι

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το θέμα είναι ότι με ξέρουν πολύ καλά, και ξέρουν ότι δε θα τους χαριστώ αν ακούσω πάλι αρλούμπες :shifty: . Από εκεί και πέρα, όταν οι έχοντες αυτές τις εκπομπές βλέπουν ότι πάνε να στριμωχθούν και να γίνουν ρόμπα, προσπαθούν να το αποφύγουν με "κόλπα" του στυλ "να κάνουμε ένα διάλειμμα για διαφημίσεις" ή "ωραία θα ολοκληρώσετε αργότερα (ποτέ δηλαδή), να δώσουμε το λόγο στην κυρία Νίτσα που έχει μιλήσει λίγο" και διάφορα άλλα τέτοια όμορφα...;) Κάτσε να με φωνάξουν πρώτα και μετά σίγουρα θα γελάσουμε...:lol:

 

Μακάρι να πάς να πείς όλη την αλήθεια και ό,τι πρέπει... Δν μπορεί ο μπαρμπα Νίκος να μας κοροΐδεύει...! Αλήθεια... Who r u??:p

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω κατι ολιγον άσχετο?

Πήγε κανείς στην έκθεση dte στην Παλλήνη?

Σε ολη την έκθεση μου ερχόταν απο bluetooth ένα αρχείο κατι.jar.

Εχω ενα ericsson 750.

 

Ξέρει κανείς τι ήταν? Πήγα να του κάνω αφηρημένος εγκατάσταση και τελικά το ακύρωσα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω κατι ολιγον άσχετο?

Πήγε κανείς στην έκθεση dte στην Παλλήνη?

Σε ολη την έκθεση μου ερχόταν απο bluetooth ένα αρχείο κατι.jar.

Εχω ενα ericsson 750.

 

Ξέρει κανείς τι ήταν? Πήγα να του κάνω αφηρημένος εγκατάσταση και τελικά το ακύρωσα.

Διαφημιστική παρουσίαση του Gnet :)

Link to comment
Share on other sites

το παλιο 3410 που ειχε δεν ηταν παγιδευμενο, απλα ειχε χαλασμενη οθονη και φαινοταν κλειστο. Ειχε ενεργοποιησει και την αυτοματη απαντηση και ετσι οποιος επαιρνε ανοιγε η γραμμη και τα ακουγε ολα. με μια λεξη "απατη"
Link to comment
Share on other sites

φροντισε να φορας μπλουζακι μακο με το logo του myphone :p

 

Και μετά να γίνουμε όλοι δακτυλοδεικτούμενοι ως ¨οι γνωστοί-άγνωστοι υποκλοπείς με κοινό τόπο συνάντησης γνωστή ιστοσελίδα στο internet¨:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

To sigoyro ine oti fagame poli paramithi!!

 

Δεν φαγαμε πολυ αλλα τρελο παραμυθι! τα βλεπει δηλαδη αυτα ο καθενας και ανησυχει μα ειναι δυνατον να παρακολουθησει καποιος ενα κινητο δεκαετιας κ μαλιστα πανευκολα? πρεπει να σοβαρευτει ο Ευαγγελατος κ να μην πετα φωτοβολιδες για να κανει νουμερα:mad: Εξαλου δεν ειδα κανενα ειδικο επι του θεματος των κινητων εκει αν θυμαμαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θυμάμαι πως πριν από σχεδόν 3 χρόνια είχε έρθει μήνυμα στο τότε Sonyericsson T68i που μου έλεγε για αναβάθμιση της SIM και είχα πατήσει ΟΚ και υποτίθεται ότι κάτι έκανε (νομίζω συμβατή την SIM με ΜΜS ή κάτι τέτοιο γιατί τότε τα πρωτοενεργοποίησα). Να πω ότι SIM δεν έχω αλλάξει χρόνια (την ξεκίνησα σε ένα Ericsson T18, τόσο παλιά)...

Επίσης σε windows smartphone μπορούν να σου έρθουν ρυθμίσεις με SMS και πατώντας οκ περνιούνται αυτόματα στη συσκευή (το έχω κάνει από το site της motorola με ένα MPX200 για τις ρυθμίσεις των MMS).

Σε όλες τις περιπτώσεις όμως με ρώταγε πρώτα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θυμάμαι πως πριν από σχεδόν 3 χρόνια είχε έρθει μήνυμα στο τότε Sonyericsson T68i που μου έλεγε για αναβάθμιση της SIM και είχα πατήσει ΟΚ και υποτίθεται ότι κάτι έκανε (νομίζω συμβατή την SIM με ΜΜS ή κάτι τέτοιο γιατί τότε τα πρωτοενεργοποίησα). Να πω ότι SIM δεν έχω αλλάξει χρόνια (την ξεκίνησα σε ένα Ericsson T18, τόσο παλιά)...

Επίσης σε windows smartphone μπορούν να σου έρθουν ρυθμίσεις με SMS και πατώντας οκ περνιούνται αυτόματα στη συσκευή (το έχω κάνει από το site της motorola με ένα MPX200 για τις ρυθμίσεις των MMS).

Σε όλες τις περιπτώσεις όμως με ρώταγε πρώτα...

 

Οι ρυθμίσεις αυτές που αφορούν υπηρεσίες και δίκτυα μπορούν να εγκατασταθούν σε όλα τα κινητά μέσω sms. Και όχι μόνο στα smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...