Jump to content

Παρακολουθήσεις: Καταρρέει ο μύθος των κινητών;


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια χαρα παιδια

η μαλ**κια παει συνεφο και ο ευαγγελατος εκανε την προικα του .

ας μου πει ενας χριστιανος ΠΩΣ σε ενα τηλεφωνο με ΣΜΣ μπορεις να κολλισεις ιο κοριο η κατι αλλο σε 160 χαρακτηρες τι μπορει να χωρεσει και πως μπορει αυτο να αυτοεκτελεστει!!!!!!!!!!!!??????????????

 

Αν γινεται αυτο εγω θα παω στο θιβετ να γινω μοναχος γιατι απλα δεν θα καταλαβαινα τιποτα απο αυτα που εχω μαθει απο τους υπολογιστες την τεχνολογια χρονια τωρα

 

με ΜΜΣ μπορει ?????????λογω του σημαντικοτερου μεγεθους θα ειχα μια αμφισβητηση σε αυτο το σημειο αλλα αισθανομαι οτι και παλι το κολοτηλεφωνο θα ρωτουσε κατι σε στυλ yes no επιλογη για να τρεξεις κατι .

τελος παντων απο bluetooth αν το εχεις ανοικτο και ανιχευσιμο σιγουρα υπαρχουν περρισοτερες πιθανοτητες οι οποιες περιοριζονται οταν ειναι κρυφο για να δουλευει μονο με τις paired συκευες

 

να το παρει ο αλλος στα χερια του εχει πολλες πιθανοτητες να συμβει γιατι αν εχεις τα bugs εσυ και του τα περασεις και τα ενεργοποιησεις τι πιο απλο.

 

μονο ομως για τετοια τηλεφωνα

 

να το παρει ενας τεχνικος να καλυψει/ βγαλει τις επαφες και να φαινεται φαινομενικα κλειστο δεν ειναι τιποτα δεν εχει χρησιμοποιησει κανεις απο σας 6110 που χαλουσε η οθονη ????????

δεν φαινονταν κλειστο καλα μεγαλη μαγκια.....

 

τωρα αν το παρει ο καταλληλος ανθρωπος το βαλει διπλα σε ενα pc mporei να του βγαλει και τα ματια και να κανει και οτι γουσταρει.

 

δεν πιστευωνα ειχε gps το τηλεφωνο της ηλιθιας που βγηκε στο δρομο αν ειχε κανενα προβλημα στην περιπτωση που δεν ειχε μηπως?????

ηταν 3ης γενιας λεω τωρα γιατι πολυ απλα αυτα εχουν την δυνατοτητα να δινουν στοιχεια θεσης με ακριβεια .

 

τελος οταν φτιαχτικαν τα smart phones ηταν σαν τα windows olo τριπες και αυτο φαινεται απο το 6600 τι σκατα ηταν αυτο που κρατουσε ο ευαγγελατος

 

παρακαλω να μου απαντησει καποιος για το πως γινεται να παρω κατι με σμς

 

επισης αυτο ο μαλ**κας του οτε και τις ασφαλειας των ΕΔ οτι του ελεγε ο ευαγγελατος σε ολα ναι με σμς γινεται ναι με μμς ναι ολα ευκολα για αυτον

 

το μονο που μπορω να πω και που ερχεται μεσα απο το πολυπλοκο ελληνικο μυαλο μου το κυνηγητο που εχουμε φαει σαν λαος και τις κακουχιες που εχουμε περασει ειναι αν σε καποιο σημειο καποιοι που θελουν να μας ελεγξουν ολους η καποιους απο εμας εχουν βαλει σκοπιμα καποιο backdoor καθε συσκευη (στις τελευταιες γενιες ) και που αυτο μπορει να αξιοποιηθει απο καποιους φυσικα αυτο ειναι sci-fi αλλα εμεις οι ελληνες εχουμε πολλη φαντασια .

 

ευχαριστω για τον χρονο σας

φιλικα

γιωργος

ναι...... υποκλοπη γινεται με απλα μεσα και χωρις πολλα πολλα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 264
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα τρία λάθη που είπαν στην εκπομπή είναι οτι μπορεί να γίνει με όλα τα κινητά. Oτι μπορεί να γίνει εγκατάσταση με ένα απλό sms, και οτι μπορούν να υποκλέψουν φωτογραφίες και τηλεφωνικό κατάλογο με bluetooth. Δεν ρωτήσανε τα σαίνια του myphone στην ερευνα τους

 

Πες τα φίλε μου γιατί θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε. Και μετά θέλουμε να βγούμε από την ψηφιακή αμάθεια που μας δέρνει ως κράτος και να διεισδύσει η τεχνολογία στη μας!!! Τέτοιες εκπομπές είναι τροχοπέδη.

 

Κι όσον αφορά το πως δουλεύει η δημοσιογραφία το έζησα από πρώτο χέρι όταν δούλευα στο doping την περίοδο των Ολυμπιακών οπότε γιατί να τους πιστέψω και τώρα;

 

EDIT: Γιατί κάτι μου λεει ότι η χθεσινή εκπομπή ήταν ο πρόδρομος κάποιας επόμενης όπου θα θάψει τον ανταγωνιστή που ανέφερε μερικές φορές;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον 1ον συμφωνω παραπανω σχετικα με τα sms οτι για να κολλησεις πρεπει να ισχυει αυτο 'Πάντως όσον αφορά αυτό που είπε για την εγκατάσταση μέσω sms ίσως να εννοεί το εξής, πως στέλνεις σε κάποιον το link και Ο ΑΛΛΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΑΙ! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΤΣΙ? Ειδικά αν η εφαρμογή είναι java δεν θα φαίνεται καθόλου πως τρέχει.'

2ον Υπηρχαν καποιες υπερβολες αλλα το καλυτερο απο ολα ειναι οτι οσοι γνωριζουν καλα τα πραγματα οτι πρεπει να συντρεχουν ορισμενες προυποθεσεις και φυσικα να ειμαστε νοιασμενοι.

3ον Απο την υποθεση φιασκο με τις υποκλοπες κυβερνητικων στελεχων το ξαναλεω ποιο ηταν το αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Ελεος τι ειδικα προγραμματα και ********.

 

Απο την πρωτη μερα που εμφανιστηκαν τα κινητα το 1994 νομιζω στην Ελλαδα μπορεις να εντοπισεις τον αλλο απο το κινητο του με αποκλιση λιγων μετρων.

 

Με τις πρωτες παντοφλες της Ερικσον τοτε.

 

Ακομα και αν χαθειτε και καλεσετε το emergency number ακομα και χωρις sim μεσα θα μπορεσουν να σας εντοπισουν και να στειλουν συνεργειο διασωσης.Πολυ απλα γιατι αν το κινητο εχει σημα ειναι δεμενο με καποια κυψελη και καποιο σταθμο βασης αρα ο σταθμος βασης και κατα συνεπεια η εταιρεια ξερει ανα πασα στιγμη το στιγμα σου.

 

Γινοταν αρχες δεκαετιας του 90 γινεται και τωρα.Απλα ακουγεται πιο φαντεζι ενω δεν ειναι.

 

Τα υπολοιπα που εδειξε ειναι για γελια.

Link to comment
Share on other sites

ο ευαγγελάτος είναι ένα ηλιθιος !!!!!!!!!!!! (το κόλπο πιάνει για όλες τις μάρκες κινητού

η γυναίκα του είναι μια αμόρφωτη που το παίζει μορφωμένη είπε το εξής (αν έχεις ενα φίλο τεχνικό μπορείς να κάνεις τα πάντα)

 

δεν θεωρώ πως πρέπει να είσαι τεχνικός για να το κάνεις αυτός...

 

Στο 3410 έκανε μια παραπλάνηση !!!!!

δηλαδή με αυτόν τον τρόπο φτιάχνω και άλλη μια εκπομπή αποσείξεις ένα μπιστόλι 3310

1) παίρνω την πρόσοψη και ενσωματώνω την πατέντα όπλο μέσα στην πρόσοψη....... Μετά θα πώ ότι το κινητό σκοτώνει και ότι κάθε κινητό έχει μπιστόλι μέσα του . Οι καλεσμένοι που θα κάθονται στον λαχανί καναπε που θα είναι μοντέλα, ηθοποιοί, ατάλαντες παρουσιάστριες, δημοσιογράφοι από το channel 9 (λάθος αυτό ήταν πέρσι) και υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι θα συμφωνούν μαζί μου και θα λένε σχόλια του τύπου (θα πετάξω το κινητό μου από το παράθυρο) και (τι δίνουμε τόσα λεφτά στις τηλεφωνικές εταιρείες) Οι τεχνικοί και οι επιστήμονες θα κάθονται στην εξέδρα και θα μιλάνε μόνο ένα λεπτό μετά το πέρας αυτού ο Ευαγγελάτος θα τους διακόπτει με το στυλ (τα ξέρουμε αυτά κύριε τεχνικε ασ περάσουμε στην ουσία τα κινητά είναι φονικά όπλα που με απλές τροποιήσεις μπορούν να σκοτώνουν)

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Πιο παλια ηταν το Internet στο στοχο, και εχουμε καταντησει να εχουμε μικροτερο ποσοστο χρησης διαδυκτιου ακομη και απο χωρες του τριτου κοσμου, εγω εργαζομαι μεσω διαδυκτιου και δεν τολμαω να πω (σε απλους ανθρωπους) τι δουλεια κανω, νομιζουν οτι διακινω παιδο-πορνο και με κοιτανε σα να το'σκασα απο το κορυδαλλο. Τωρα, βαλανε αλλο στο ματι, τα κινητα, αλλα αυτη τη φορα δεν θα ειναι το ιδιο, το κουτακι αυτο περιεχει μεγαλα φιδια οπως vodafone, cosmote, tim, nokia, se, motorolla etc etc etc... μολις πεσουν καποια τηλεφωνα στα διαφημηστικα γραφεια των καναλιων να δειτε για ποτε θα φανε την γλωσσα τους οι διαφοροι βαγγελατοι :X
Link to comment
Share on other sites

Ξεχάσατε κάτι... Ότι χθες φάνηκε το πόσο άσχετοι είναι κάποιοι γύρω από την χρήση των κινητών τηλεφώνων. Πάντως χθες "αποδείχτηκε" ότι η έρευνες του Ευαγγελάτου είναι μόνο για εντυπωσιασμό των ασχέτων και δεν θα τον πάρω σοβαρά ποτέ ξανά αυτόν και κανένα θέμα του....

 

 

 

αργησες φιλε μου....

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

Πιο παλια ηταν το Internet στο στοχο, και εχουμε καταντησει να εχουμε μικροτερο ποσοστο χρησης διαδυκτιου ακομη και απο χωρες του τριτου κοσμου, εγω εργαζομαι μεσω διαδυκτιου και δεν τολμαω να πω (σε απλους ανθρωπους) τι δουλεια κανω, νομιζουν οτι διακινω παιδο-πορνο και με κοιτανε σα να το'σκασα απο το κορυδαλλο. Τωρα, βαλανε αλλο στο ματι, τα κινητα, αλλα αυτη τη φορα δεν θα ειναι το ιδιο, το κουτακι αυτο περιεχει μεγαλα φιδια οπως vodafone, cosmote, tim, nokia, se, motorolla etc etc etc... μολις πεσουν καποια τηλεφωνα στα διαφημηστικα γραφεια των καναλιων να δειτε για ποτε θα φανε την γλωσσα τους οι διαφοροι βαγγελατοι :X

ότι ακριβώς και ο "Μάκης"... 500.000 σε ευρώ και bye bye στον σταθμό.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Siga to neo...Ayta ta programmata ta xeirizomoun me to 3650 kai epaiza me tis kairees....Hrthe o Evaggelatos na kanei thema apo to pouthena...

 

To periergo kai to "dyskolo" kata thn gnwmh mou htan ayto pou egine me tis ypoklopes twn kyvernitikwn proswpwn prin merikous mhnes...Opou oi ypoklopeis xwris na exoun kamia epafh me tis syskeves mesw tou diktyou na akoun tis synomilies.....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όσο για όσους θέλουν να τα αποκαλύπτουμε και να μην λέμε μισά λόγια έχω να πω ότι ένα forum δεν είναι το καταλληλότερο σημείο. Κάποια πράγματα όπως και να 'χει δεν αποκαλύπτονται δημόσια.[/QUOTΕ

 

Έλεος ρε φίλε ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗ!!! Άν εχεις κάτι να μας πεις πεστο δημόσια αλλιώς μην ψάχνεις τρόπο να γράψεις μηνύματα απλά για να γράψεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαστικό σε μία υποκλοπή είναι να μην σε πιάσουν.

Ότι λογισμικό και να χρησιμοποιήσεις έαν επιχειρήσεις να περάσεις τα δεδομένα από τον παροχέα του θύματος, την πάτησες. Θα σε πιάσουνε με την μία.

Αυτό από μόνο του ακυρώνει την χρήση λογισμικού για την υποκλοπή συνομιλιών.

 

Και φυσικά όπως έχετε πει είναι για λίγα τηλέφωνα που τρέχουν συγκεκριμένο λογισμικό και σε αυτά πάλι θα πρέπει ο χρήστης δώσει την συγκατάθεσή του.

 

Εάν όντως θέλεις να κάνεις υποκλοπές παίρνεις και βάζεις έναν κοριό και όχι ένα "τούβλο" με καμμένη οθόνη και αυτόματη απάντηση.

'Η εναλλακτικά πας και παγιδεύεις τον παροχέα και ακούς όποιον θέλεις.

 

Ευαγγελάτο, έπαιξες κι έχασες. Είναι θέμα χρόνου να σε κάνουν ρόμπα!

:D
Link to comment
Share on other sites

http://www.world-tracker.com/

 

είναι αυτο που χρησιμοποιούσε ο τεχνικός για να ανιχνεύσει που βρισκόταν η τύπισσα και όντως το κόστος είναι λιγότερο απο 3Ε.:ninja:

 

τώρα εγω δεν εχω καταλαβεί κάτι ωραία τα λέμε εδω μέσα αλλα ας μου απαντήσει ενας ειδικός σε συσκευές που δεν έχουν java,bluethooth κτλ θα πρέπει να εισαχθεί καινουργιο hardware?τι κανανε δλδ στο 3230 και το κάνανε μικρώφονο ????

Link to comment
Share on other sites

http://www.world-tracker.com/

 

είναι αυτο που χρησιμοποιούσε ο τεχνικός για να ανιχνεύσει που βρισκόταν η τύπισσα και όντως το κόστος είναι λιγότερο απο 3Ε.:ninja:

 

ποιον τεχνικο λες? εννοεις τον πρωην σχολιαστη φορμουλα 1? και εκει τα ιδια ελεγε, πολλαπλασιαζε τα g χ 10, εβγαζε δικες του νεες τεχνολογιες, νεα υλικα, ουτε οι ιδιοι οι μηχανικοι δεν τα ξερανε αυτα.

 

καλα ειπε καποιος, ποση ωρα εκανε να "πειραξει" το κινητο? μια εφαρμογη εκανε εγκατασταση, και ηταν κρυμενος 20 λεπτα! ουτε λαδια να του αλλαζε δεν θα εκανε τοση ωρα...

 

απαραδεκτοι ολοι τους.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να κολησεις κατι απο σμς πρεπει να σου τσειλουν ενα λινκ και νατο επισκεφθεις και να εγκαταστησεις ή αυτοεγκατασταθει το bug.με δυο λογια στο στελνω ενα σμς που γραφει πανε στην κουζινα παρε το μαχαιρι και αυτοκτονησε

αυτο ειναι το ιδιο με το κολλας απο σμς.

 

ακριβη εντοπισμο θεσης με δευτερη γενια δεν ξερω παρακαλω εμφαση στο ακριβη οχι περιπου αλλα ακριβως οχι σε δυο τετραγωνα

ας μας πει καποιος πως??? αν ξερει

 

γιατι αν θυμαστε στην περιπτωση της απαγωγης στην θεσσαλονικη δεν μπορουσαν οι διωκτικες αρχες να βρουν με ακριβεια αλλα περιπου το μερος που κρυβονταν οι απαγωγεις δηλαδη μεσα σε καποια τετραγωνα.

 

με τριγωνισμους φτασαν στα πιθανοτερο σημειο οπως παλια με τους πειρατικους σταθμους

 

γιωργος

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

http://www.world-tracker.com/

 

είναι αυτο που χρησιμοποιούσε ο τεχνικός για να ανιχνεύσει που βρισκόταν η τύπισσα και όντως το κόστος είναι λιγότερο απο 3Ε.:ninja:

 

τώρα εγω δεν εχω καταλαβεί κάτι ωραία τα λέμε εδω μέσα αλλα ας μου απαντήσει ενας ειδικός σε συσκευές που δεν έχουν java,bluethooth κτλ θα πρέπει να εισαχθεί καινουργιο hardware?τι κανανε δλδ στο 3230 και το κάνανε μικρώφονο ????

 

 

AYTO TO SITE DEN EXEI ELLADA KAPIO POU NA EXEI ELLADA?

Link to comment
Share on other sites

http://www.world-tracker.com/

 

είναι αυτο που χρησιμοποιούσε ο τεχνικός για να ανιχνεύσει που βρισκόταν η τύπισσα και όντως το κόστος είναι λιγότερο απο 3Ε.:ninja:

 

τώρα εγω δεν εχω καταλαβεί κάτι ωραία τα λέμε εδω μέσα αλλα ας μου απαντήσει ενας ειδικός σε συσκευές που δεν έχουν java,bluethooth κτλ θα πρέπει να εισαχθεί καινουργιο hardware?τι κανανε δλδ στο 3230 και το κάνανε μικρώφονο ????

Εγραψα ενα μηνυμα χθες με τη σειρα μου, ειναι στη σελιδα 4 αν θες να το διαβασεις ολο, αλλα η δουλεια με το 3410 εγινε ως εξης: το δυθεν κλειστο 3410 ηταν ενα ενεργοποιημενο 3410 το οποιο ειχε σβηστει απλα την οθονη και το φως των πληκτρων και απενεργοποιημενη την δονηση και ολους τους ηχους, οποτε οποιος το βλεπει το θεωρει κλειστο. Αφου ο "τεχνικος" των αποδειξεων εβαλε το κινητο σε αθορυβη λειτουργια, ενεργοποιησε την λειτουργια "αυτοματης απαντησης" που ολα σχεδον τα κινητα εχουν (το κινητο μετα απο 1-2 χτυπους απαντα αυτοματα), αποσυνδεσαι την οθονη και το φως των πληκτρων. Ετσι καθε φορα που καποιος καλουσε την συσκευη αυτη αυτοματα απαντουσε μονη της και μετεδιδε κανονικα οσα επιανε το μικροφωνο της.

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε δημοσιογράφος πρέπει να λογοδοτεί όχι μόνο όταν παρουσιάζει ψεύτικα στοιχεία αλλά και όταν παρουσιάζει την μισή αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Να δείτε που την άλλη εβδομάδα, θα πάρει ένα κινητό με Win2005, θα βάλουν το Pocket Streets, θα συνδέσουν μέσω bluetooth ένα GPS (και δε θα μας το πουν) και θα παρακολουθούν κάποιον που δήθεν δε θα το ξέρει...:p
Link to comment
Share on other sites

AX...AX....Προσπάθησα αρκετες φορές να βγω στον αερα να τους πω , πως όχι μονο μπορουν να τους ακούν στην κρεβατοκάμαρα οι...hackers.., αλλά με το κατάληλο πρόγραμμα μπορουν και να τους δουν!!! Φανταζεστε τον πανικό τους??? :tease:
Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

http://www.world-tracker.com/

 

είναι αυτο που χρησιμοποιούσε ο τεχνικός για να ανιχνεύσει που βρισκόταν η τύπισσα και όντως το κόστος είναι λιγότερο απο 3Ε.:ninja:

 

τώρα εγω δεν εχω καταλαβεί κάτι ωραία τα λέμε εδω μέσα αλλα ας μου απαντήσει ενας ειδικός σε συσκευές που δεν έχουν java,bluethooth κτλ θα πρέπει να εισαχθεί καινουργιο hardware?τι κανανε δλδ στο 3230 και το κάνανε μικρώφονο ????

μα εκει ειναι το θεμα το να κανεις υποκλοπη σε κινητο 3 γενιας ειναι ευκολο το να κανεις υποκλοπη σε κινητο πριν το 2000 ειναι δυσκολο αλλα γινεται

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι τρομερο και κλειστο το κινητο δεν προσφερει 100% ασφαλεια....αρε Τομπρα και Μαυρικη σας κατηγορουσαν για υποκλοπες!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έλεος με αυτόν τον ευαγγελάτο. θα βγώ για λίγο από το θέμα αλλά είναι απαραίτητο για να δείτε πόσο επηρεάζεται ο κόσμος από αυτά.είμαι γεωπόνος και σε προηγούμενη εκπομπή μιλούσε για τις τομάτες που από πράσινες τις ψεκάζουν και γίνονται γρηγορότερα κόκκινες. αυτό που ψέκασε ήταν αιθυλένιο, κάτι που παράγει από μόνη της η τομάτα και μάλιστα για πείραμα μπορείτε να βάλετε μία πράσινη τομάτα σε μία σακούλα και να την κλείσετε καλά εκτός ψυγείου,να δείτε πόσο γρήγορα κοκκινίζει.και ένας συνάδελφος που ήταν εκεί οταν πήγαινε να μιλήσει δεν τον 'αφηνε. τελοσπάντων επειδή δουλεύω σε μαγαζί με γεωργ.φάρμακα έρχεται ο αστικός πληθυσμός που είναι αυτοί που βλέπουν ευαγγελάτο και μου λένε διάφορα ότι σκοτώνω τον κόσμο, δεν σκέφτομαι κανέναν στο βωμό του κέρδους, είναι όλα δηλητήρια κλπ όταν τηρούμε όλα τα μέτρα ασφάλειας που πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...