Jump to content

Σ' έβαλαν κι εσένα εφορευτική στις εκλογές. Και τώρα;


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 789
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπενθυμίζω επίσης ότι αποφεύγουμε τα κεφαλαία γράμματα στα μηνύματα μας. Μπορούμε να πούμε αυτό που θέλουμε και δίχως αυτά. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

απολύτως τίποτα δε θα κάνουν..επι 2.5 ώρες,ψάχναμε ποιοί ήταν αυτοί οι 2 ψήφοι...φυσικά δε τους βρήκαμε,αλλά παρόλα αυτά,ούτε γάτα ούτε ζημιά..δε ξέρω για σας,αλλά εμένα με απογοητευεί η "δημοκρατία" που έχουμε

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

απολύτως τίποτα δε θα κάνουν..επι 2.5 ώρες,ψάχναμε ποιοί ήταν αυτοί οι 2 ψήφοι...φυσικά δε τους βρήκαμε,αλλά παρόλα αυτά,ούτε γάτα ούτε ζημιά..δε ξέρω για σας,αλλά εμένα με απογοητευεί η "δημοκρατία" που έχουμε

 

αυτο το δηθεν ψαξιμο ηταν απλα σταχτη στα ματια. οτι προσπαθησατε για το αδιαβλητο της διαδικασιας αλλα δεν σας εκατσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοιτα,για τα μάτια των "κομμάτων" ήταν..αφού εξαρχής μας λέει ο δικαστικός off the record οτι ή θα τραβήξουμε 2 γραμμές και θα γράψουμε 2 ονόματα ή θα σκίσουμε 2 φακέλους..απλά πιο πρίν,είχε γίνει θέμα γιατί τους φακέλους τους σφραγισμένους τους ειχαμε αφήσει πάνω στις στίβες με τα ψηφοδέλτια και δε τους έδινε εκείνη τη στιγμή ο γραμματέας

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,για τα μάτια των "κομμάτων" ήταν..αφού εξαρχής μας λέει ο δικαστικός off the record οτι ή θα τραβήξουμε 2 γραμμές και θα γράψουμε 2 ονόματα ή θα σκίσουμε 2 φακέλους..απλά πιο πρίν,είχε γίνει θέμα γιατί τους φακέλους τους σφραγισμένους τους ειχαμε αφήσει πάνω στις στίβες με τα ψηφοδέλτια και δε τους έδινε εκείνη τη στιγμή ο γραμματέας

 

οι εκπροσωποι των κομματων δεν ηταν παροντες στην διαδικασια? δεν ειχαν να πουνε κατι για ολο αυτο το μπαχαλο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφού ειδαμε και αποείδαμε 2 ώρες να ψαχνουμε ποιός λείπει,πετάγεται ένας του Χ κόμματος και λέει αααα νομίζω ήταν αυτός ο τάδε που δεν ειχε ταυτότητα κλπ λέει ο δικαστικός ναι (αμφιβάλω αν κατάλαβε ποιός ήταν) και ΚΑΛΑ,βρήκαμε την διαφορά και συνεχίσαμε....να γελάς ειναι τα πράγματα...να μην πω,οτι όλη μέρα μας ειχαν με νερό και τόστ έτσι; :P

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Για να μαθαίνετε και εσείς μερικά πράγματα για το πως λειτουργουν οι εκλογές:

Στην περίπτωση που παρατηρηθεί αναντιστοιχία στον αριθμό ψηφισάντων με τους φακέλους στην κάλπη γίνονται τα εξής - και αφού έχει γίνει φυσικά και 2η καταμέτρηση.

Ας πάρουμε το σενάριο όπου ψήφισαν λ.χ 100 άτομα.

α)αν οι φάκελοι είναι 101, ο δικαστικός αντιπρόσωπος θα πετάξει/σκίσει έναν στην τύχη , αν είναι 102 θα πετάξει 2.

β)αν είναι κάτω από 100, πχ 98, ο δικαστικός αντιπρόσωπος θα προσθέσει 2, είτε 2 άκυρα είτε ένα λευκό και ένα άκυρο, είτε 2 λευκά.Αυτό όσο παράξενο και να σας φαίνεται είναι "νόμιμο" ώστε να συνεχιστεί η διαδικασία.Μου έχει τύχει μια φορά στις 4 εκλογές που έχω κάνει, να έχω έναν παραπάνω φάκελο.Οι κομματικοί αντιπρόσωποι το δέχονται, δεν έχουν πρόβλημα, γιατί δεν υπάρχει δόλος από τη μεριά του δικαστικού αντιπροσώπου.Πάντως να ξέρετε ότι είναι το πρωταρχικό άγχος όλων των δικαστικών αντιπροσώπων.

Με τα ψηφοδέλτια που έλειπαν, είναι θέμα των κομμάτων που δεν εφοδιάζουν με τον απαραίτητο αριθμό ψηφοδελτίων.Αναφέρω χαρακτηριστικά 2 παραδείγματα των ευρωεκλογών.

Ένα κόμμα στον νομό Λάρισας δεν είχε στείλει καθόλου (αναφερόταν αυτό στην εγκύκλιο της Νομαρχίας) και το άλλο είχε στείλει ελάχιστα ψηφοδέλτια, γύρω στα 50.Πράττοντας νόμιμα, πήρα λευκά, έβαλα την ονομασία του κόμματος και μονοέγραψα.Αυτό όμως δε μπορεί να γίνει φυσικά στην περίπτωση που απουσιάζουν παντελώς ψηφόδελτια.

Συνεπως στην περίπτωση που αναφέρεται πιο πάνω, είτε υπήρχε σημείωση στην εγκύκλιο της νομαρχίας που έχει ο δικαστικός αντιπρόσωπος , ότι το τάδε κόμμα δεν εφοδίασε την υπηρεσία με ψηφοδέλτια , είτε τα ψηφοδέλτια που έστειλε ήταν πολύ λίγα ώστε να ανταποκριθούν στις ανάγκες όλων των εκλογικών κέντρων του νομού.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Για να μαθαίνετε και εσείς μερικά πράγματα για το πως λειτουργουν οι εκλογές:

Στην περίπτωση που παρατηρηθεί αναντιστοιχία στον αριθμό ψηφισάντων με τους φακέλους στην κάλπη γίνονται τα εξής - και αφού έχει γίνει φυσικά και 2η καταμέτρηση.

Ας πάρουμε το σενάριο όπου ψήφισαν λ.χ 100 άτομα.

α)αν οι φάκελοι είναι 101, ο δικαστικός αντιπρόσωπος θα πετάξει/σκίσει έναν στην τύχη , αν είναι 102 θα πετάξει 2.

β)αν είναι κάτω από 100, πχ 98, ο δικαστικός αντιπρόσωπος θα προσθέσει 2, είτε 2 άκυρα είτε ένα λευκό και ένα άκυρο, είτε 2 λευκά.Αυτό όσο παράξενο και να σας φαίνεται είναι "νόμιμο" ώστε να συνεχιστεί η διαδικασία.Μου έχει τύχει μια φορά στις 4 εκλογές που έχω κάνει, να έχω έναν παραπάνω φάκελο.Οι κομματικοί αντιπρόσωποι το δέχονται, δεν έχουν πρόβλημα, γιατί δεν υπάρχει δόλος από τη μεριά του δικαστικού αντιπροσώπου.Πάντως να ξέρετε ότι είναι το πρωταρχικό άγχος όλων των δικαστικών αντιπροσώπων.

Με τα ψηφοδέλτια που έλειπαν, είναι θέμα των κομμάτων που δεν εφοδιάζουν με τον απαραίτητο αριθμό ψηφοδελτίων.Αναφέρω χαρακτηριστικά 2 παραδείγματα των ευρωεκλογών.

Ένα κόμμα στον νομό Λάρισας δεν είχε στείλει καθόλου (αναφερόταν αυτό στην εγκύκλιο της Νομαρχίας) και το άλλο είχε στείλει ελάχιστα ψηφοδέλτια, γύρω στα 50.Πράττοντας νόμιμα, πήρα λευκά, έβαλα την ονομασία του κόμματος και μονοέγραψα.Αυτό όμως δε μπορεί να γίνει φυσικά στην περίπτωση που απουσιάζουν παντελώς ψηφόδελτια.

Συνεπως στην περίπτωση που αναφέρεται πιο πάνω, είτε υπήρχε σημείωση στην εγκύκλιο της νομαρχίας που έχει ο δικαστικός αντιπρόσωπος , ότι το τάδε κόμμα δεν εφοδίασε την υπηρεσία με ψηφοδέλτια , είτε τα ψηφοδέλτια που έστειλε ήταν πολύ λίγα ώστε να ανταποκριθούν στις ανάγκες όλων των εκλογικών κέντρων του νομού.

ομολογω οτι οσα εγραψες ειναι ακρως ενδιαφεροντα και δεν τα γνωριζα. ειμαι πολυ περιεργος να μαθω αν τα γνωριζε ο δικαστικος αντιπροσωπος στο εκλογικο κεντρο που αναφερει η φιλη πιο πανω? δεν ειναι υποχρεωμενος να τα γνωριζει? δεν εκανε εχω την εντυπωση καμια απο τις παραπανω διαδικασιες που περιγραφεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα συγγνώμη,δε λέω οτι φταίει κάποιος,αλλά είναι λογική αυτή;σκίζουμε στην τύχη ή προσθέτουμε; να προσέχουν δηλαδή τι σβήνουν και τι γράφουν δεν παίζει σαν σενάριο;Ή αντίστοιχα πόσο αξιόπιστο είναι το να υπάρχει πχ στην μία νομαρχία ψηφοδέλτιο και όχι στην άλλη; γιατί σε εμάς δεν ειχαν ούτε τα άλλα τμήματα το συγκεκριμένο κόμμα..έστω οτι εγώ θέλω να στο ψηφίσω,θα μου το "απαγορεύσει' κάποιος με δική του ευθύνη αυτό; τι δημοκρατία ειναι αυτή; με την ίδια έννοια,ας έχουμε 2-3-4 ψηφοδέλτια μόνο,τα άλλα περιττά

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

μα συγγνώμη,δε λέω οτι φταίει κάποιος,αλλά είναι λογική αυτή;σκίζουμε στην τύχη ή προσθέτουμε; να προσέχουν δηλαδή τι σβήνουν και τι γράφουν δεν παίζει σαν σενάριο;Ή αντίστοιχα πόσο αξιόπιστο είναι το να υπάρχει πχ στην μία νομαρχία ψηφοδέλτιο και όχι στην άλλη; γιατί σε εμάς δεν ειχαν ούτε τα άλλα τμήματα το συγκεκριμένο κόμμα..έστω οτι εγώ θέλω να στο ψηφίσω,θα μου το "απαγορεύσει' κάποιος με δική του ευθύνη αυτό; τι δημοκρατία ειναι αυτή; με την ίδια έννοια,ας έχουμε 2-3-4 ψηφοδέλτια μόνο,τα άλλα περιττά

 

οι οδηγιες που εχουν οι δικαστικοι αντιπροσωποι σε τετοια περιπτωση ειναι αφου ψαξουν να βρουν το λαθος,αν δεν μπορεσουν να καταστρεψουν τυχαια τοσα φακελακια οσα και τα υπεραριθμα.

 

θα ξαναγραψω- γιατι καποιος θεωρησε περιττο το ποστ πριν 2 μερες- πως μπαχαλο ειναι τα εκλογικα τμηματα παντου.

σε τμημα που ηταν φιλη μου, μια κοπελα απο την εφορευτικη επιτροπη εφτιαχνε τα νυχια της(!)

σε αυτο που ψηφισα εγω ο δικηγορος με το ενα χερι κρατουσε το πιτογυρο που ετρωγε και με το αλλο μας εδινε τα σφραγισμενα φακελακια..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ή αντίστοιχα πόσο αξιόπιστο είναι το να υπάρχει πχ στην μία νομαρχία ψηφοδέλτιο και όχι στην άλλη; γιατί σε εμάς δεν ειχαν ούτε τα άλλα τμήματα το συγκεκριμένο κόμμα..έστω οτι εγώ θέλω να στο ψηφίσω,θα μου το "απαγορεύσει' κάποιος με δική του ευθύνη αυτό;

Δεν ξέρω σε ποιο κόμμα αναφέρεσαι, πάντως γενικότερα δεν είναι όλα τα (μικρά) κόμματα υποψήφια σε όλες τις νομαρχίες. Υπάρχουν κόμματα που κατεβαίνουν πχ μόνο σε μία περιφέρεια, και προφανώς σε όλες τις υπόλοιπες δεν έχουν ψηφοδέλτια.

Link to comment
Share on other sites

απολύτως τίποτα δε θα κάνουν..επι 2.5 ώρες,ψάχναμε ποιοί ήταν αυτοί οι 2 ψήφοι...φυσικά δε τους βρήκαμε,αλλά παρόλα αυτά,ούτε γάτα ούτε ζημιά..δε ξέρω για σας,αλλά εμένα με απογοητευεί η "δημοκρατία" που έχουμε

 

αυτο το δηθεν ψαξιμο ηταν απλα σταχτη στα ματια. οτι προσπαθησατε για το αδιαβλητο της διαδικασιας αλλα δεν σας εκατσε.

 

Ε, τα παραλέτε βρε παιδιά.

Το αποτέλεσμα δεν αλλάζει με 2 ψήφους.

Πάντως είναι να μην σου τύχει αυτό (να βρεθούν περισσότερα ψηφοδέλτια από όσους ψήφησαν) γιατί λύση δεν υπάρχει.

Σε κάθε περίπτωση, φαντάζομαι ότι ο δικαστικός προσμέτρησε και τη δική του την ψήφο (που δεν είναι γραμμένος στους καταλόγους, ενώ ο γραμματέας ψηφίζει μόνο εκεί που είναι γραμμένος και όχι εκεί που ασκεί τα καθήκοντά του).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια μικροπράγματα δεν σημαίνουν ότι σαν χώρα είαμστε μπάχαλο. Είναι τόσο περίπλοκη η διαδικασία με τα γραψίματα και τα τοιαύτα που θα συμβαίνουν και τέτοια. Και φυσικά δεν μπορεί κανείς να είναι στην τσίτα και τέλειος από τις 7 το πρωί και για 12 συνεχόμενες ωρες και μετά να κάνει και όλο το μέτρημα και υπογραφιλίκι. Γι' αυτό προβλέπονται 5 μέλη, για να βοηθάνε. Αν σε αυτά τα τμήματα ήταν όλοι παρόντες δεν θα ήταν πρόβλημα το να πεταχτεί κάποιος έξω για τσιγάρο ή για φαγητό.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

οι οδηγιες που εχουν οι δικαστικοι αντιπροσωποι σε τετοια περιπτωση ειναι αφου ψαξουν να βρουν το λαθος,αν δεν μπορεσουν να καταστρεψουν τυχαια τοσα φακελακια οσα και τα υπεραριθμα.

 

θα ξαναγραψω- γιατι καποιος θεωρησε περιττο το ποστ πριν 2 μερες- πως μπαχαλο ειναι τα εκλογικα τμηματα παντου.

σε τμημα που ηταν φιλη μου, μια κοπελα απο την εφορευτικη επιτροπη εφτιαχνε τα νυχια της(!)

σε αυτο που ψηφισα εγω ο δικηγορος με το ενα χερι κρατουσε το πιτογυρο που ετρωγε και με το αλλο μας εδινε τα σφραγισμενα φακελακια..

Αν περιμένεις εσύ οι άνθρωποι αυτοί που κλείνουν 20αωρο εκεί μέσα να μην κάνουν κάτι για να χαλαρώσουν, τότε τι να πω... Τουλάχιστον η συγκεκριμένη κοπέλα πήγε, άλλοι;

Όσο για το ποστ πριν από 2 μέρες, καλό θα ήταν να σιγουρεύεσαι πρώτα. Το ποστ είναι στη θέση του και σίγουρα ήταν πριν κάνεις το δεύτερο σου ποστ. (και αυτό το ξέρω επειδή το έκανα εγώ) Απλά βιάζεσαι και εμείς τελικά καταλήγουμε να τα διαβάζουμε διπλά. Θα γίνω βαρετός λοιπόν ξαναλέγοντας να κοιτάζουμε στα ποστς μας την ποιότητα και όχι την ποσότητα.

 

Όσο για τις διαδικασίες της εφορευτικής επιτροπής, με κάλυψε ο Spidey. Και στο δικό μας τμήμα είχε έρθει ανακοίνωση από το Δήμο ότι κάποια κόμματα με δικη τους ευθύνη δεν είχαν στείλει ψηφοδέλτια, ή είχαν στείλει πολύ λίγα (δηλαδή σε σύνολο 550 εκλογέων, είχαν στείλει 300, οπότε λογικό ήταν προς το τέλος της ημέρας τα σετ να μην περιείχαν τα δικά τους ψηφοδέλτια)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

υπερβολικος για αλλη μια φορα..

το να παει κανεις ως μελος της εφορευτικης ειναι σιγουρα κουραστικο.

εχω κανει 3 φορες εκλογες και το εχω ζησει σε ολο του το μεγαλειο.

ειναι ωστοσο και θεμα υπευθυνοτητας.

δεν μπορεις πανω στο θρανιο με τα φακελακια να εχεις αραδιασει μανω και ασετον γιατι με την παραμικρη απροσεξια καταλαβαινεις τι μπορει να συμβει.

δεν λεω να μην χαλαρωσουν.

οσες φορες πηγα εγω, και διαλειμματακια καναμε και οι καπνιστες εβγαιναν εξω για τσιγαρο κτλ κτλ.αλλα το να φτιαχνεις τα νυχια σου,ειναι υπερβολη οπως και να το κανεις.

 

οσο για το ποστ ειμαι απολυτος βεβαια πως αμεσως μετα την δημοσιευση του διεγραφη.

μπορει να επανηλθε μετα απο λιγη ωρα,δε ξερω, και σιγουρα ειναι κατι το οποιο δε θα σχολιασω περαιτερω.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Για εξήγησε μου Freak of Nature τι το τρομερο θα συμβεί αν πέσει μανώ, ή λάδια πάνω στα φακελάκια. Τα φακελάκια είναι ασφράγιστα μέχρι τη στιγμή πριν την παράδοση στον εκλογέα, οπότε, απλά θα πεταχτεί το φακελάκι και συνεχίζουμε. Γιατί πρέπει να δραματοποιούμε τα πάντα;

Εδώ λέμε αμαν να έρθει κανένα τακτικό μέλος εφορευτικής επιτροπής, δεν είναι ανάγκη να τους φοβίζουμε ότι θα κάθονται αγαλματάκια ακούνητα όσο θα είναι μέσα στο εκλογικό τμήμα!

 

-------------------------------------------

 

Το ποστ σου πήγε μια βόλτα σε μια περιοχή που δε φαίνεται στα μέλη, μέχρι οι διαχειριστές να αποφασίσουν την τύχη του και εγώ το έφερα πίσω. Διαδικασία δηλαδή που περιγράφεται στους ΟΠΧ. Έχεις κάποια ερώτηση σχετικά με τη διαδικασία; ΡΜ me. Έχεις πρόβλημα με τους ΟΠΧ; Δε μπορώ να βοηθήσω.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

υπερβολικος για αλλη μια φορα..

το να παει κανεις ως μελος της εφορευτικης ειναι σιγουρα κουραστικο.

εχω κανει 3 φορες εκλογες και το εχω ζησει σε ολο του το μεγαλειο.

ειναι ωστοσο και θεμα υπευθυνοτητας.

δεν μπορεις πανω στο θρανιο με τα φακελακια να εχεις αραδιασει μανω και ασετον γιατι με την παραμικρη απροσεξια καταλαβαινεις τι μπορει να συμβει.

δεν λεω να μην χαλαρωσουν.

οσες φορες πηγα εγω, και διαλειμματακια καναμε και οι καπνιστες εβγαιναν εξω για τσιγαρο κτλ κτλ.αλλα το να φτιαχνεις τα νυχια σου,ειναι υπερβολη οπως και να το κανεις.

 

οσο για το ποστ ειμαι απολυτος βεβαια πως αμεσως μετα την δημοσιευση του διεγραφη.

μπορει να επανηλθε μετα απο λιγη ωρα,δε ξερω, και σιγουρα ειναι κατι το οποιο δε θα σχολιασω περαιτερω.

 

Συμφωνώ ότι σαν εικόνα δεν είναι ότι καλύτερο. Αλλά πρακτικά δεν έγινε και τίποτα. Προσωπικά δεν θα το έκανα (όχι το μανώ, το άλλο με τα σουβλάκια:p) , το θεωρώ κάπως....ανάρμοστο, αλλά στην πράξη, ξαναλέω, δεν έγινε και τίποτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ο Έλληνας την ημέρα των εκλογών δείχνει αυτό που δείχνει κάθε μέρα στη ζωή του. Το ατελείωτο καριολίκι που τον χαρακτηρίζει.

Το πιο αστείο που μου έτυχε σε αυτές τις εκλογές ήταν όταν μπήκε να ψηφίσει ένας γύφτος καμιά 70αριά χρονών. Αφού έριξε τον φάκελο στην κάλπη, πήγε στην δικαστική αντιπρόσωπο, μια κοπελίτσα και της λέει "από που θα πάρω τα λεφτά τώρα;;;;":lol:

Η κοπέλα άρχισε να φωνάζει "μα τι λέτε κύριε; πληρώνεστε για να ψηφίσετε;" και τα σχετικά μέχρι να παρέμβουν οι ντόπιοι και να του πούνε να πάει έξω και να ζητήσει τα λεφτά από αυτόν που του έδωσε το σταυρωμένο ψηφοδέλτιο.:lol:

Για την ιστορία και σε μας υπήρχε αναντιστοιχία στον αριθμό των φακέλων και των ψηφισάντων, βάλαμε ένα άκυρο και τέλος. Τελειώσαμε κατά τις 10 η ώρα.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία και σε μας υπήρχε αναντιστοιχία στον αριθμό των φακέλων και των ψηφισάντων, βάλαμε ένα άκυρο και τέλος. Τελειώσαμε κατά τις 10 η ώρα.:happy:

 

Είναι το κλασικό.

Ο δικαστικός που ψηφίζει και αυτός στο εκλογικό τμήμα που είναι διορισμένος, δεν είναι στον εκλογικό κατάλογο.

Αυτό πρέπει να λαμβάνεται υπόψη μετά στην καταμέτρηση, γιατί θα βγεί μια ψήφος παραπάνω.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το θέμα κλειδώνεται και θα ανοιχτεί στις επόμενες εκλογές.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Σε λίγες εβδομάδες θα έχουμε τις δημοτικές και αυτοδιοικητικές εκλογές και εν όψει των εκλογών αυτών τα διοικητικά πρωτοδικεία 1-2 εβδομάδες πριν την ημερομηνία των εκλογών αρχίζουν να στέλνουν στους πολίτες τα ειδοποιητήρια για τους διορισμούς στις εφορευτικές επιτροπές.

 

Επειδή σε κάθε forum ανοίγεται ένα τέτοιο θέμα λίγο πρίν από εκλογές,άνοιξα και εγώ ένα εδώ για όσους τους έρθει τέτοιο χαρτί και θέλουν να ρωτήσουν κάποια απορία.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ναι, πρακτικά όχι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες εβδομάδες θα έχουμε τις δημοτικές και αυτοδιοικητικές εκλογές και εν όψει των εκλογών αυτών τα διοικητικά πρωτοδικεία 1-2 εβδομάδες πριν την ημερομηνία των εκλογών αρχίζουν να στέλνουν στους πολίτες τα ειδοποιητήρια για τους διορισμούς στις εφορευτικές επιτροπές.

 

Επειδή σε κάθε forum ανοίγεται ένα τέτοιο θέμα λίγο πρίν από εκλογές,άνοιξα και εγώ ένα εδώ για όσους τους έρθει τέτοιο χαρτί και θέλουν να ρωτήσουν κάποια απορία.

 

Θέμα ήδη προϋπήρχε και αν είχε χρησιμοποιηθεί όπως είπαμε ότι πρέπει να γίνεται πάντα προτού ανοίξουμε ένα θέμα, θα είχε εντοπιστεί.

 

Συνεχίζουμε.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...