Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ κατι ακομα

Μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να σβησω (αν πρεπει) απο τα προγραμματα που εχω βαλει γιατι νομιζω οτι μερικα κανου τα ιδια πραγματα΄?

spb backup

sktools

resco regestry add-in

resco ftp add-in

resco explorer

eten backup

eten phone

eten phone service

ευχαριστω.

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Έχω φτιάξει δικούς μου ήχους (wav, mp3, wma) με το πρόγραμμα TEXTALOUD και τα έχω κοπιάρει στο φάκελο \WINDOWS\RINGS\ του Χ500.

Πηγαίνω ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΗΧΟΙ & ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ>ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ αλλά δεν βρίσκω κανένα από αυτά, παρά μόνο τα default της συσκευής.

-Χρειάζεται κάποιο ειδικό πρόγραμμα για να το κάνω ή τα αρχεία πρέπει να έχουν συγκεκριμένες ιδιότητες (sampe rate κλπ);

-Μπορούν να μπούν και στην κάρτα SIM για να μην επιβαρύνω τη μνήμη;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα.

Έχω φτιάξει δικούς μου ήχους (wav, mp3, wma) με το πρόγραμμα TEXTALOUD και τα έχω κοπιάρει στο φάκελο \WINDOWS\RINGS\ του Χ500.

Πηγαίνω ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΗΧΟΙ & ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ>ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ αλλά δεν βρίσκω κανένα από αυτά, παρά μόνο τα default της συσκευής.

-Χρειάζεται κάποιο ειδικό πρόγραμμα για να το κάνω ή τα αρχεία πρέπει να έχουν συγκεκριμένες ιδιότητες (sampe rate κλπ);

-Μπορούν να μπούν και στην κάρτα SIM για να μην επιβαρύνω τη μνήμη;

Ευχαριστώ.

 

Ftiakse ena fakelo stin Storage Card/My Documents kai petakse ta ekei xyma. Bale ekei osa theleis kai tha ta blepeis kanonika kai etsi den fortwneis ti mnimi tis syskevis.

 

(Ola afta stin microSD oxi stin SIM etsi? :wacko:)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ftiakse ena fakelo stin Storage Card/My Documents kai petakse ta ekei xyma. Bale ekei osa theleis kai tha ta blepeis kanonika kai etsi den fortwneis ti mnimi tis syskevis.

 

(Ola afta stin microSD oxi stin SIM etsi? :wacko:)

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την διόρθωση. Εννούσα τη μνήμη SD βεβαίως. Όμως, σε όποιο φάκελο και να βάζω τους ήχους, όταν κάνω την αντιστοίχιση, προτείνει όσα βρίσκει μέσα στο WINDOWS\RINGS και μόνον αυτά. Εδώ ακριβώς έχω το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προσπαθώ να συνδέσω το κινητό στο σταθερο πισι για να το χρησιμοποιήσω ως wifi modem (υπάρχει wifi στην περιοχή, και θέλω μεσω του κινητού να δώσω ίντερνετ στον σταθερό υπολογιστή).

Δεν το καταφέρνω όμως, ξέρει κανένας πως (ή αν) γίνεται αυτό;

Η "κοινή χρήση internet" του κινητού δουλεύει μόνο για το gprs, και όταν είναι συνδεδεμένο το activesync, το wifi του κινητού χάνει τη συνδεση (ειναι σα να χανεται ολοκληρο το wifi κομματι του κινητου)

 

 

Καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

:( ασχημα νεα. ξαφνικα το gps σταματησε να λειτουργει. Νεκρο σημα με οποιοδηποτε προγραμμα και αν δοκιμασα. hard reset τιποτα. μολις με ενημερωσαν απο το πλαισιο οτι ειναι γερμανια! ειδη λειπει 1 εβδομαδα απο κοντα μου. συνεβει σε κανενα αλλο?

 

Και εγω επαθα το ιδιο. 1 μηνα Γερμανια και αλλαγη board (νεο IMEI)

ξαφνικα δεν εβλεπε δορυφορους. Ωστοσο το gps σαν συσκευη την έβρισκε το destinator

Ν. Κριμπάλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

 

Ψάχνω και δεν το βρίσκω, αλλά είχε αναφερθεί ότι υπάρχει μία μεγαλύτερη μπαταρία για Χ500/Χ500+. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς? Τι χωρητικότητας είναι και πόσο κοστίζει???

 

link, link, link...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω επαθα το ιδιο. 1 μηνα Γερμανια και αλλαγη board (νεο IMEI)

ξαφνικα δεν εβλεπε δορυφορους. Ωστοσο το gps σαν συσκευη την έβρισκε το destinator

 

Δεν το πιστεύω !

Κι εγω το ίδιο έπαθα...

 

Τί έγινε ρε ? Τα ΕΤΕΝ αυτοκτονούν στον 1 χρόνο?

Και το χειρότερο είναι ότι η εγγύηση έληξε πριν από 2 εβδομάδες. Και το πήρα από έξω ...

 

Ξέρει κανένας κόστος επισκευής ?

Και πώς στο διάολο σταμάτησε να λειτουργεί έτσι απλά ? Και σε τόσες συσκευές ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, επειδή το X500 μου πάει για hard reset λόγω κάποιων κολλημάτων που μου κάνει, Θέλω να μου πείτε τι πατάω για να του κάνω hard reset.

 

Eπισης έχω την έκδοση 354 την ελληνική, ποια είναι η τελευταία ελληνική version και από που την κάνω download.

 

Tέλος αν δεν υπάρχει άλλη έκδοση, μπορείτε να μου δώσετε τα ακριβή link για τα patch της 354?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, επειδή το X500 μου πάει για hard reset λόγω κάποιων κολλημάτων που μου κάνει, Θέλω να μου πείτε τι πατάω για να του κάνω hard reset.

 

Eπισης έχω την έκδοση 354 την ελληνική, ποια είναι η τελευταία ελληνική version και από που την κάνω download.

 

Tέλος αν δεν υπάρχει άλλη έκδοση, μπορείτε να μου δώσετε τα ακριβή link για τα patch της 354?

 

Ευχαριστώ :)

 

Για hard reset τα βήματα έχουν ως εξής :

 

  • Πατάς ταυτόχρονα το power και το reset κουμπί
  • Τα αφήνεις ταυτόχρονα και τα 2
  • Πατας και κρατάς το κόκκινο κουμπί απόρριψης κλήσης
  • Σου εμφανίζει μήνυμα για διαγραφή των αρχείων και τότε κρατάς πατημένο το αριστερό soft key.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Έχω το εξής πρόβλημα με το X500+. Το είχα αγοράσει από Αγγλία πρίν κανά 2μηνο και χρησιμοποιούσα μία αγγλική SIM card στο δίκτυο της 02 και όλα δούλευαν ρολόι. Τώρα που ήρθα στην Ελλάδα και βάζοντας την SIM της WIND έχω το εξής πρόβλημα. Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά αλλά μετά από 1-2 λεπτά μπαίνει μόνο του σε flight mode και απενεργοποιείται η λειτουργία τηλεφώνου. Πατάω την επιλογή "turn off flight mode" αλλά δεν γίνεται τίποτα. Κάνω soft reset, το τηλέφωνο λειτουργεί και μετά από κανά 2λεπτο πάλι μπαίνει σε flight mode. Έχει ή είχε ποτέ κάποιος φίλος το ίδιο πρόβλημα? Τι λέτε να κάνω?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σας

 

Έχω το εξής πρόβλημα με το X500+. Το είχα αγοράσει από Αγγλία πρίν κανά 2μηνο και χρησιμοποιούσα μία αγγλική SIM card στο δίκτυο της 02 και όλα δούλευαν ρολόι. Τώρα που ήρθα στην Ελλάδα και βάζοντας την SIM της WIND έχω το εξής πρόβλημα. Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά αλλά μετά από 1-2 λεπτά μπαίνει μόνο του σε flight mode και απενεργοποιείται η λειτουργία τηλεφώνου. Πατάω την επιλογή "turn off flight mode" αλλά δεν γίνεται τίποτα. Κάνω soft reset, το τηλέφωνο λειτουργεί και μετά από κανά 2λεπτο πάλι μπαίνει σε flight mode. Έχει ή είχε ποτέ κάποιος φίλος το ίδιο πρόβλημα? Τι λέτε να κάνω?

 

Ευχαριστώ :)

 

Sto kanei kai meta apo Hard reset ?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Sto kanei kai meta apo Hard reset ?

 

Να πω την αμαρτια μου hard reset δεν εχω κάνει ακόμα γιατι κάποιες φάσεις το πιάνει κάτι και δουλεύει κανονικά.Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Χτες έκανα μια αλλαγή στα gsm settings και απο auto το γύρισα σε 900/1800 δούλεψε κανονικά χωρίς να μπαίνει σε flight mode και σήμερα μου κάνει πάλι τα ίδια. Θα δοκιμάσω και hard reset

Link to comment
Share on other sites

Mono etsi tha bgaloume akri... :worry:

 

 

Δυστυχώς και με hard reset συνεχίζει και κάνει τα δικά του. Μήπως να φταίει η SIM?Να έκανα καμια βόλτα από την WIND αλλά θα ξέρουν να μου πουν τίποτα? :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς και με hard reset συνεχίζει και κάνει τα δικά του. Μήπως να φταίει η SIM?Να έκανα καμια βόλτα από την WIND αλλά θα ξέρουν να μου πουν τίποτα? :(

 

Parakseno pou sou to kanei akoma! Prin pas stin WIND dokimase na baleis mia alli sim kai na deis symperifora. Opoiasdipote etairias. Etsi tha doume ean ftaiei i SIM h' i syskevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Parakseno pou sou to kanei akoma! Prin pas stin WIND dokimase na baleis mia alli sim kai na deis symperifora. Opoiasdipote etairias. Etsi tha doume ean ftaiei i SIM h' i syskevi.

 

Αν είδες στο αρχικό μου post έγραψα πως την συσκευή την αγόρασα από Αγγλία και με την Αγγλική SIM λειτουργούσε μια χαρά και μόλις έβαλα την ελληνική στην αρχή λειτουργούσε και μετά μπαίνει συνέχεια σε κατάσταση πτήσης :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν είδες στο αρχικό μου post έγραψα πως την συσκευή την αγόρασα από Αγγλία και με την Αγγλική SIM λειτουργούσε μια χαρά και μόλις έβαλα την ελληνική στην αρχή λειτουργούσε και μετά μπαίνει συνέχεια σε κατάσταση πτήσης :cry:

 

Egw omws milaw gia elliniki SIM apo allon provider (Vodafone, Cosmote, ktl). :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Egw omws milaw gia elliniki SIM apo allon provider (Vodafone, Cosmote, ktl). :worry:

 

Σωστά.Αυτό δεν το σκέφτηκα.Για να δοκιμάσω και αυτό και βλέπουμε.Σε ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί, Έχω Χ500 με wm5 όπως βγήκε από τη μαμά του.

 

Δεν έχω δει ποτέ συσκευή με αγγλική rom, μπορείς να έχεις πληκτρολόγιο ελληνικό ή να αλλάζεις μεταξύ αγγλικών και ελληνικών?

Επαφές, sms γράφεις και ψάχνεις μόνο σε αγγλικά? παρακαλώ δώστε τα φώτα σας γιατί έχω αρχίσει να ξεθαρεύω και ψήνομαι για WM6. (Σιγά τα λάχανα, σε λίγο θα βγούνε και 7)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί, Έχω Χ500 με wm5 όπως βγήκε από τη μαμά του.

 

Δεν έχω δει ποτέ συσκευή με αγγλική rom, μπορείς να έχεις πληκτρολόγιο ελληνικό ή να αλλάζεις μεταξύ αγγλικών και ελληνικών?

Επαφές, sms γράφεις και ψάχνεις μόνο σε αγγλικά? παρακαλώ δώστε τα φώτα σας γιατί έχω αρχίσει να ξεθαρεύω και ψήνομαι για WM6. (Σιγά τα λάχανα, σε λίγο θα βγούνε και 7)

 

Έχουν όντως εξαντληθεί αυτά τα θέματα αλλά ας τα πούμε άλλη μια φορά.

 

Οι συσκευές με αγγλικό μενού υποστηρίζουν κανονικά την ελληνική γλώσσα αλλά δεν την γράφουν. Εντούτοις το πρόβλημα του ελληνικού smartdialing, των ελληνικών επαφών και των SMS με 160 ελληνικούς χαρακτήρες έχει λυθεί πλήρως με τη χρήση των κατάλληλων εφαρμογών. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι οταν παραδειγμα ειμαι συνδεμενος στο internet μεσω wi-fi και για καποιο λογο κοβεται η συνδεση, αυτοματα συνδεεται μεσω GPRS. Πως γινετε να απενεργοποιησω το GPRS για να μην κανει συνδεση εκει???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...