Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera kai apo emena meta apo 8 mhnes kalis leitourgias

mou xalase kai emena to X500.

den pateite to koumpi pou anoigi kai klini to piga sto plaisio kai mou eipan se kana mina 8a to 3anado ???

 

Eseis ti empiries eixate me to plaisio ?

 

Lete na mporo na to alla3o me to X500+ .

 

Σε 20-25 μέρες θα το έχεις πίσω σαν καινούριο. Και να μπορείς μην το αλλάξεις με το x500+ ,καλύτερο είναι αυτό που έχεις... :cool:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ευτυχής κάτοχος X500+ και απόλυτα ευχαριστημένος μετά από μία βδομάδα σκληρής συμβίωσης!

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω αφορά το bluetooth όμως. Συγκεκριμένα, ενώ δουλεύει κανονικά όταν βάζω mp3 ή χρησιμοποιώ voice commander, και ενώ παίρνω κανονικά τηλέφωνο, όταν με παίρνουν, κρεμάει όλη η συσκευή και μόνο με soft-reset έρχεται στα ίσια της. Διάβασα το topic και είδα ότι το έχει συναντήσει και κάποιος άλλος, αλλά απάντηση δεν βρήκα. ROM έχω την 486 και το bluetooth που χρησιμοποιώ είναι το Logitech HS02, το οποίο σε ένα MPX220 δουλεύει κανονικότατα. Αληθεύει ότι με τα Motorola bluetooth τα πάει καλά το συγκεκριμένο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κολλάει όταν κάνει πολλές δουλειές μαζί... Όταν κρεμάει ακους μουσική ή το κάνει και όταν είναι απλά σε αναμονή και δεν κάνει άλλη δουλεια? Τα motorolla συνεργάζονται πολύ καλά με το x500, με το x500+ δεν ξέρω. Δοκίμασε πάντως και ακουστικά φίλων σου για να δεις αν έχει την ίδια συμπεριφορά. Αν έχεις πρόβλημα με όλα τα bluetooth, ίσως είναι πρόβλημα της συσκευής και χρειαστεί service...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί καμία άλλη εφαρμογή. Μου το κάνει ακόμη και μετά από soft-reset που έχει την περισσότερη δυνατή μνήμη.

 

Γενικά, τι bluetooth χρησιμοποιεί ο καθένας και του δουλεύουν ΟΚ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

αποφασισα να παρω και εγω το ΕΤΕΝ Χ500.

Το θεμα ειναι οτι εχω αρκετα μεγαλη επιδοτηση απο τον οτε αλλα δυστηχως δεν το φερνει.

Απο που αλλου μπορω να το αγορασω και να εκμεταλευτω την επιδοτηση μου?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από που μου προτεινετε να αγοράσω το X500+; το Πλαίσιο το έχει 799ευρώ, όταν το expansys το έχει 500! κανένα άλλο μαγαζί της προκοπής ξέρετε;

 

Αφού περίμενες μέχρι τώρα, περίμενε λίγο ακόμα να πάρεις το x800 (στο expansys υποστηρίζουν πως θα το έχουν στα τέλη Οκτώβρη στα 500κάτι ευρώ)... :ninja:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

αποφασισα να παρω και εγω το ΕΤΕΝ Χ500.

Το θεμα ειναι οτι εχω αρκετα μεγαλη επιδοτηση απο τον οτε αλλα δυστηχως δεν το φερνει.

Απο που αλλου μπορω να το αγορασω και να εκμεταλευτω την επιδοτηση μου?

 

ΕΤΕΝ x500 είναι δύσκολο ως απίθανο πλέον να το βρεις στο Πλαίσιο που είναι ο μοναδικός αντιπρόσωπος στην Ελλάδα. Έχει εξαντληθεί αλλά κάνε μια προσπάθεια αν θέλεις... Μόνο από το expansys τώρα... Την επιδότηση δε την εκμεταλλεύεσαι σίγουρα στο expansys, όσο για το Πλαίσιο, μπορείς να τους πάρεις ένα τηλέφωνο και να τους ρωτήσεις... ;)

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από το μέτωπο: πέρασα την ελληνική ROM 543 επειδή διάβασα και ότι αλλάζει το firmware του bluetooth. Κανένα αποτέλεσμα και ακόμη χειροτερα. Πολύ καλύτερο συνολικά το κινητό και πιο γρήγορο και πιο σταθερό και πιο γρήγορο GPS, αλλά no headset. Δουλεύει κανονικά σε άλλες λειτουργίες (file transfer π.χ.) αλλά με το συγκεκριμένο headset δεν λέει να συνεργαστεί.

 

Μήπως έχει χρησιμοποιήσει κανένας το iTech που υποστηρίζει δύο συσκευές????

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί καμία άλλη εφαρμογή. Μου το κάνει ακόμη και μετά από soft-reset που έχει την περισσότερη δυνατή μνήμη.

 

Γενικά, τι bluetooth χρησιμοποιεί ο καθένας και του δουλεύουν ΟΚ???

 

Εγώ έχω το Motorola H700. Πολύ καλή και γρήγορη σύνδεση ακόμα και όταν το ενεργοποιώ την ώρα που χτυπάει το τηλέφωνο. Ο ήχος του είναι σχετικά χαμηλός και επίσης δεν έχω καταφέρει ακόμα να ακούσω τα mp3 μου (αν και υποπτεύομαι ότι αυτό μάλλον οφείλεται σε κάτι που δεν κάνω σωστά). Γενικά όμως είμαι πολύ ικανοποιημένος γιατί δεν είχα κανένα πρόβλημα σύνδεσης. (Χ500, Ελληνικά Windows5)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις μια φορά το κουμπί του ακουστικού όταν η οθόνη είναι σε αναμονή. Λογικά όλοι οι ήχοι θα μεταφερθούν στο ακουστικό... Βάλε να παίξεις μουσική μετά... ;)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά...

 

Πήρα σήμερα ένα καινούργιο headset. Συγκεκριμένα το iTech Clip II mini επίτηδες επειδή μου είπε και η πωλήτρια στο Πλαίσιο ότι δουλεύει και επειδή είναι δύο γραμμών και έτσι θα με βολέψει με τις δύο συσκευές. Αγγούρια. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Μετά, δοκίμασα με ένα Nokia HB200 ενός φίλου. Αγγούρια νο.2.

 

Υπάρχει περίπτωση να βάλω Motorola και να δουλέψει??? Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή. Μήπως να την πάω πίσω για αλλαγή???

 

Επαναλαμβάνω ότι η συσκευή είναι Χ500+ με 543 ROM.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά...

 

Πήρα σήμερα ένα καινούργιο headset. Συγκεκριμένα το iTech Clip II mini επίτηδες επειδή μου είπε και η πωλήτρια στο Πλαίσιο ότι δουλεύει και επειδή είναι δύο γραμμών και έτσι θα με βολέψει με τις δύο συσκευές. Αγγούρια. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Μετά, δοκίμασα με ένα Nokia HB200 ενός φίλου. Αγγούρια νο.2.

 

Υπάρχει περίπτωση να βάλω Motorola και να δουλέψει??? Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή. Μήπως να την πάω πίσω για αλλαγή???

 

Επαναλαμβάνω ότι η συσκευή είναι Χ500+ με 543 ROM.

 

Εγώ πάντως δεν έχω κάνει αναβάθμιση στην ROM και έχω το turbo-x PLB01 και λειτουργεί μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πάντως και ακουστικά φίλων σου για να δεις αν έχει την ίδια συμπεριφορά. Αν έχεις πρόβλημα με όλα τα bluetooth, ίσως είναι πρόβλημα της συσκευής και χρειαστεί service...

 

Πήγαινε στο Πλαίσιο και πες τους "Βρείτε μου ένα bluetooth να λειτουργεί σωστά αλλιώς φτιάξτε το"...

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά...

 

Πήρα σήμερα ένα καινούργιο headset. Συγκεκριμένα το iTech Clip II mini επίτηδες επειδή μου είπε και η πωλήτρια στο Πλαίσιο ότι δουλεύει και επειδή είναι δύο γραμμών και έτσι θα με βολέψει με τις δύο συσκευές. Αγγούρια. Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Μετά, δοκίμασα με ένα Nokia HB200 ενός φίλου. Αγγούρια νο.2.

 

Υπάρχει περίπτωση να βάλω Motorola και να δουλέψει??? Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή. Μήπως να την πάω πίσω για αλλαγή???

 

Επαναλαμβάνω ότι η συσκευή είναι Χ500+ με 543 ROM.

 

Γιά σου συνάδελφε ...

 

Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα έχω και εγώ με την εξής σειρά :

 

Αγορά απο Πλαίσιο 20/7 .

Στήσιμο... και

1) Bluetooth jabra B 500 (προτεινόμενο απο Πλαίσιο) -Reset

2) Bluetooth SE HBH 608 -Reset

3) Bluetooth SE HBH 30 - Reset

4) Bluetooth Plantronics 640 -Reset

5) Bluetooth itech -Reset

 

Όπως ακριβώς τα λές ... Με πέρνανε τηλ. και κάποιες φορές στον τερματισμό της κλήσης κόλαγε και ήθελε Reset .

 

Γυρίζω απο διακοπές , καρφί στο πλαίσιο (Δεν γινόταν επιστροφή λέει γιατι είχε περάσει ένας μήνας απο την αγορά του - Σιγά μην άφηνα τις διακοπές μου για να γυρίσω στο Πλαίσιο ...) , και Αποστολή στη Γερμανία .

 

Ένα μήνα μετά έρχεται το κινητό με ΑΚΡΙΒΩΣ το ΙΔΙΟ πρόβλημα .

 

Ξανά στο πλαίσιο και μου το αντικαθιστούν με ένα μεταχειρισμένο με περασμένη τη νέα ROM 543 .

 

Τώρα είμαι εκτός Αθηνών και Δοκιμάζω Τα ακουστικά .

 

Με το 1) jabra 500 το Ξανάκανε ...

Το File transfer ΔΕΝ δουλεύει ...(Στέλνει μόνο Αρχεία , ΔΕΝ μπορεί να δεχτεί.)

 

Τώρα Δοκιμάζω το ΜΟΤΟΡΟΛΑ Η-550 .

 

Μόλις γυρίσω θα το επιστρέψω στο Πλαίσιο ...

Link to comment
Share on other sites

Nα σας πώ ρε πάιδες..τα win mobile 6 πότε λέτε να τα περάσεται στα glofiish σας??

προσωπικά όλα τα bluetooth πάνε ρολόι σε εμένα (Mοτορολα και Nokia)

den eperna egw ena Datsun na kanw th doulia mou
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει Χ500+ (το τονίζω γιατί και το δικό μου το Logitech HS02 δουλεύει κα-νο-νι-κα σε απλό Χ500 με wm6) και μπλε δόντι που δουλεύει, μπορεί να μας πει πως το έκανε???
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα 1 μπαταρία με 2400 mah. την πρώτη μέρα όλα καλά αφού όμως τέλειωσε και προσπάθησα να την ξανα φορτίσω δεν τα κατάφερα . Ούτε το κινητό ανοίγει ούτε καν φορτίζει έχει κανένας παρόμοιο πρόβλημα . Δοκίμασα και το batteryfix αλλά πάλι τίποτα

Υ.γ Έχω wm6 αγγλικά στην συσκευή με την κανονική μπαταρία όλα καλά

http://cgi.ebay.com/EXTENDED-2400MAH-Battery-Cover-ETen-Glofiish-x500-500_W0QQitemZ220152309123QQihZ012QQcategoryZ15034QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem αυτή είναι η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις μια φορά το κουμπί του ακουστικού όταν η οθόνη είναι σε αναμονή. Λογικά όλοι οι ήχοι θα μεταφερθούν στο ακουστικό... Βάλε να παίξεις μουσική μετά... ;)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Εγώ πάταγα το κουμπί ΑΦΟΥ είχα ξεκινήσει την μουσική και δεν γινότανε τίποτα. Δεν μου πήγε το μυαλό στο ΠΡΙΝ. Τώρα όλα καλά. Μπορεί και να επενδύσω σε στερεοφωνικό ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το Nokia HS-12W που είναι και ραδιόφωνο και δουλεύει τέλια και δείχνει και τα νούμερα που παίρνουν, το κακό είναι ότι είναι ακριβό.

Το ETEN X500 είναι με WM6.

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι έχω καταλάβει το πρόβλημα το έχουν τα x500+ και όχι τα x500...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι έχω καταλάβει το πρόβλημα το έχουν τα x500+ και όχι τα x500...

 

Σαφώς...

 

Μετά απο δύο Hard reset (Απανωτά και χωρίς να φορτώσω Destinator ), το File transfer δούλεψε , αλλά το ακουστικό άρχισε πάλι τα δικά του ...

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς...

 

Μετά απο δύο Hard reset (Απανωτά και χωρίς να φορτώσω Destinator ), το File transfer δούλεψε , αλλά το ακουστικό άρχισε πάλι τα δικά του ...

 

Μάλλον μόνο Χ500+ αφορά... Δεν πρέπει να οφείλεται στα WM6 γιατί σε Χ500 με αυτά, τέτοιο πρόβλημα δεν υφίσταται.

 

Μα δεν υποτίθεται ότι οι συσκευές είναι ίδιες και διαφέρουν μόνο στην οθόνη??? Ο μπλε κυνόδοντας είναι άλλος??? Πως μπρούμε να το δούμε αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται δε διαφέρουν μόνο στην οθόνη, επενέβησαν και στο hardware...

 

Απλά να γνωρίζουν οι υποψήφιοι αγοραστές του x500+ πως δε θα το λειτουργήσουν με bluetooth...

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...