Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

... όταν φορτίζεται, η μπαταρία ανεβοκατεβαίνει απο το 10 ως το 100 % συνέχεια... Και με το AC adaptor και με το USB. Όταν δε φορτίζει πάει στο 100%, σταθερά, και δουλεύει κανονικότατα... θα φτιάξει αυτό όταν "στρώσει" η μπαταρία?

 

Αυτό γίνεται με όλα τα προγράμματα που εμφανίζουν την κατάσταση της μπαταρίας κατά τη διάρκεια της φόρτισης. Δεν είναι κάποιο πρόβλημα ούτε "στρώνει" ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει δυνατοτητα να ενημερωσω στο pocket χ500 το καιρο , εφημεριδα δορυφορων κ.λ.π χωρις να γινει συνδεση του κινητου με το ιντερνετ αλλα μεσω θυρας USB ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ActiveSync,.. φυσικα ο υπολογιστης θα ειναι συνδεδεμενος στο ιντερνετ ........

ευχαρ.......

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει δυνατοτητα να ενημερωσω στο pocket χ500 το καιρο , εφημεριδα δορυφορων κ.λ.π χωρις να γινει συνδεση του κινητου με το ιντερνετ αλλα μεσω θυρας USB ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ActiveSync,.. φυσικα ο υπολογιστης θα ειναι συνδεδεμενος στο ιντερνετ ........

ευχαρ.......

 

Φυσικά και μπορείς σε όλα τα ppc γίνεται...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλες ερωτήσεις... Ενώ μπορώ να στείλω κανονικά οτιδήποτε με bluetooth, δε μπορώ να πάρω. Ανοιχτό, ανιχνεύσιμο, file transfer enabled, ξεκινάει η αποστολή στην άλλη συσκευή και μένει στο 0%. Υποψιάζομαι ότι πρέπει να προστεθούν κάποιες bluetooth com ports, αλλά δε ξέρω ακριβώς τι.

 

Επίσης, στο Photo Contacts Pro, ορίζω ένα default ringtone, δουλεύει κανονικά, αλλά μετά από κάποιες ώρες ξαναγυρνάει στο windows default... Το ίδιο είχα παρατηρήσει και στο Μ500 ενός φίλου. Που οφείλεται άραγε??

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλες ερωτήσεις... Ενώ μπορώ να στείλω κανονικά οτιδήποτε με bluetooth, δε μπορώ να πάρω. Ανοιχτό, ανιχνεύσιμο, file transfer enabled, ξεκινάει η αποστολή στην άλλη συσκευή και μένει στο 0%. Υποψιάζομαι ότι πρέπει να προστεθούν κάποιες bluetooth com ports, αλλά δε ξέρω ακριβώς τι.

 

Επίσης, στο Photo Contacts Pro, ορίζω ένα default ringtone, δουλεύει κανονικά, αλλά μετά από κάποιες ώρες ξαναγυρνάει στο windows default... Το ίδιο είχα παρατηρήσει και στο Μ500 ενός φίλου. Που οφείλεται άραγε??

Εγώ έλαβα κανονικά μέσω bluetooth από Sony Ericsson κινητό ...

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το bluetooth και έχω δεχθεί αρχεία από πολλές μάρκες κινητών.

 

Όσο για το photo contacts pro, μαλακίζεται λίγο με το Χ500. Εγώ το έβγαλα την ίδια μέρα. Μετά από κάποιες ώρες κολλάει η εφαρμογή και θέλει να τη ξανατρέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πραγματικα εχω εντυπωσιαστει με αυτο το κινητο (pc) και θα ηθελα οποιος το εχει να μου πει αν ειναι οντως μια καλη επιλογη, αν κολλαει/κανει επανεκινηση κτλ και ακομη αν το GPS δουλευει χωρις προβληματα και ποσο κατατοπιστικο ειναι. Και κατι τελευταιο, απο ηχο πως τα παει, γιατι σε καποια ξενα φορουμ λενε οτι το ηχειο του ειναι χαμηλο.
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πραγματικα εχω εντυπωσιαστει με αυτο το κινητο (pc) και θα ηθελα οποιος το εχει να μου πει αν ειναι οντως μια καλη επιλογη, αν κολλαει/κανει επανεκινηση κτλ και ακομη αν το GPS δουλευει χωρις προβληματα και ποσο κατατοπιστικο ειναι. Και κατι τελευταιο, απο ηχο πως τα παει, γιατι σε καποια ξενα φορουμ λενε οτι το ηχειο του ειναι χαμηλο.

 

Καλημέρα, είναι το πιό ολοκληρωμένο και δοκιμασμένο που κυκλοφορεί.Δεν κολάει και δουλεύει σε όλα μιά χαρά. Το gps είναι πολύ καλό και αναλόγως το πρόγραμμα πλοήγησης που θα χρησιμοποιήσεις θα έχεις και τα ανάλογα αποτελέσματα. Είναι μιά πολύ καλή επιλογή ανεπιφύλακτα.Ελπίζω λίγο να σε βοήθησα.:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω. Για αυτό, πώς μπορώ να γράφω με 160 χαρακτήρες sms;

Ευχαριστώ.:)

Μια λύση είναι να βάλεις το HiKeyboard

Σου έστειλα λεπτομέρειες σε πμ... ;)

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Παιδεύτικα λίγο να σας βρω ανάμεσα σε τόσα θέματα αλλά τελικά τα κατάφερα. Πέστε μου ρε παιδιά τι λέει το Χ500 από ποιότητα κατασκευής γιατί κάποιος άλλος εδώ κάτι μου είπε γιά κινέζικα. Θέλω βασικά πλοήγηση και μετά τηλέφωνο και όλα τα άλλα σε δεύτερη μοίρα. Είδα στο Πλαίσιο και το 3600 που απ΄ότι μου είπαν έχει κι αυτό GPS και μου φάνηκε λίγο πιό του γούστου μου, αλλά αυτό είναι δευτερεύον, θέλω μιά καλή και αξιόπιστη συσκευή. Επίσης υπάρχει μήπως κάτι άλλο καλύτερο που ξέρετε να έρχεται τους επόμενους 2-3 μήνες, δεν βιάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ένας ευτυχής, πρόσφατος κάτοχος του Χ500 και θα ήθελα να κάνω τις κάτωθι απαντήσεις.

 

1) Εάν μπορώ από το Bluetooth (εκτός από τηλεφωνία) να ακούσω ραδιόφωνο. Αν η απάντηση είναι ΝΑΙ τότε γίνεται με όλες τις συσκευές ή μόνο με ορισμένες.

 

2) Μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο άλλο προγραμμα (καλύτερο) για ακρόαση ραδιοφώνου, και ποιό μου προτείνετε?

 

3) Αν γίνεται να γραφτεί μία μικρή λίστα με τα καλύτερα site όπου μπορούμε να κατεβάσουμε προγραμματάκια για το ΕΤΕΜάκι μας?.

 

4) Σήμερα που είχε αγώνα formula1 προσπάθησα να συνδεθώ στο formula1.com στο οποίο μπορείς να παρακολούθεις live χρόνους κλπ. Όμως χρειάζεται JAVA 2 platform και μπορώ μόνο από το PC. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί στο X500?

 

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρόσφατος κάτοχος Χ500 και έχω κολλήσει δύο μέρες με το spb weather, αφού δεν μου κάνει update με τπτ τον καιρο. Πήγα και στο άλλο post για το πρόγραμμα αλλά κανένας δε μπορεί να με βοηθήσει.

Το χρησιμοποιεί κάποιος από σας με Χ500 και λειτουργεί κανοανικά;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρόσφατος κάτοχος Χ500 και έχω κολλήσει δύο μέρες με το spb weather, αφού δεν μου κάνει update με τπτ τον καιρο. Πήγα και στο άλλο post για το πρόγραμμα αλλά κανένας δε μπορεί να με βοηθήσει.

Το χρησιμοποιεί κάποιος από σας με Χ500 και λειτουργεί κανοανικά;

 

Ναι φίλε μου λειτουργεί κανονικότατα,ρώτα τον φίλο hab που έχει ειδικότητα σε αυτό να σε βοηθήσει...;) :D

Link to comment
Share on other sites

Η βασικη του διαφορα με το Μio A701 ειναι το wifi? Kαι το ραδιο? Σωστα? Το Μio A701 το βρισκω 399 ευρω. Το ΕΤΕΝ το βρισκω 599 ευρω. Εχει κατι παραπανω το Χ500 για να το προτιμησω? Αξιζει για το το wifi και το ραδιο να δωσω 200 ευρω παραπανω? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Glofiish X500+

 

http://www.solopalmari.com/images/stories/007/04/x500+.jpg

 

We have no official confirmation yet. However this information is coming from a reliable source. Very soon, maybe within next month, there will be a new Glofiish device, named X500+. The PLUS is due to some advanced features compared to its predecessor, the X500: VGA display, Windows Mobile 6. The case will be in black.

 

 

Specs of the X500+

 

  • Windows Mobile 6
  • Samsung SC3 2442 400 MHz
  • 128 MB Flash ROM, 64 MB SDRAM
  • Display 2.8", 640 x 480, 65,536 colori, TFT-LCD
  • Microfono e altoparlante interni; jack per auricolari esterni stereo; supporto VoIP e modalità viva-voce
  • CMOS da 2.0 mega pixel, risoluzione fino a 1600 x 1200
  • microSD
  • Bluetooth v2.0 classe 2 + EDR, WiFi IEEE802.11b/g Certificato
  • GSM/EDGE Quad-band: 850/900/1800/1900 MHz GPRS/EGPRS Classe B, Multi-slot Class 10
  • Ricevitore interno con chipset SiRF Star III, supporto funzione TMC, SiRF Instant Fix (Ephemeris Extension)
  • 1.530 mAh
  • 113 x 59.5 x 15.5 mm - 146 g (con batteria)
  • Radio FM - Ricco bagaglio applicativi preinstallati

 

The X500+ is the third of the 5 new devices announced by the E-TEN president Wayne Ma in his interview to Solopalmari.com, during CeBIT. The first two devices are the X800 (all-in-one with support of 3.5 G mobile phone networks) and M900 (combining a UMTS/HSPDA radio module with a sliding QWERTY keyboard).

Needless to say, this news of the X500+ has been not confirmed officially. The official final details might be released in a few weeks.

 

Ένα απλό λίφτινγκ της παλιά συσκευής...

http://www.solopalmari.com

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες χαιρετω.ειμαι ενας καινουργιος ιδιοκτητης του χ500 καιθα θελα να μου δωσετε τα φωτα σας.εβαλα το resco keyboard αλλα για μηνυματα παλι εχω 70 χαρακτηρες,τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες χαιρετω.ειμαι ενας καινουργιος ιδιοκτητης του χ500 καιθα θελα να μου δωσετε τα φωτα σας.εβαλα το resco keyboard αλλα για μηνυματα παλι εχω 70 χαρακτηρες,τι φταιει?

Λύσεις για SMS 160 Χαρακτήρων με Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα αναγνώρισης του Bluetooth hands free MOTOROLA HS830, ενώ το βλέπει σαν device δεν το αναγνωρίζει σαν hands free. Μήπως κάποιος έχει ιδέα για το πρόβλημα.

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το bluetooth και έχω δεχθεί αρχεία από πολλές μάρκες κινητών.

 

Όσο για το photo contacts pro, μαλακίζεται λίγο με το Χ500. Εγώ το έβγαλα την ίδια μέρα. Μετά από κάποιες ώρες κολλάει η εφαρμογή και θέλει να τη ξανατρέξεις.

 

 

Το photo contacts pro αν εγκατασταθεί στην μνήμη του Χ500 και όχι στην κάρτα δουλεύει απροβλημάτιστα.

Κι επειδή έχω την εντύπωση ότι χρησιμοποιείται την έκδοση 4.03, δοκιμάστε και την 5 που κυκλοφορεί εδώ και λίγες μέρες (με πολλά επιπλέον χαρακτηριστικά) και τα ξαναλέμε.

Την v.5 Θα τη βρείτε στο forum της υπογραφής μου.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το photo contacts pro αν εγκατασταθεί στην μνήμη του Χ500 και όχι στην κάρτα δουλεύει απροβλημάτιστα.

Κι επειδή έχω την εντύπωση ότι χρησιμοποιείται την έκδοση 4.03, δοκιμάστε και την 5 που κυκλοφορεί εδώ και λίγες μέρες (με πολλά επιπλέον χαρακτηριστικά) και τα ξαναλέμε.

Την v.5 Θα τη βρείτε στο forum της υπογραφής μου.

Το bluetooth το έφτιαξα, όπως υποψιαζόμουν έπρεπε να προσθέσω και να ενεργοποιήσω ένα com port.

 

Το photo contacts 5 έχω, εγκατεστημένο στην μνήμη, καλά δουλεύει και δ κλείνει, αλλά το πρόβλημα που χάνει το default ringtone παραμένει... (Και τα ringtones στη μνήμη τα έχω)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...