Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Αφού το απεριόριστο wap συνεχίζει να ισχύει, έστω και ανεπίσημα, το θέμα είναι πάλι ανοιχτό για συζητήσεις. Παρ' όλα αυτά, προτείνω να υπάρχει προσοχή σε όσους το χρησιμοποιούν για να μην αρχίσει ξαφνικά η χρέωση και βρεθούν με τεράστιους λογαριασμούς ή απίστευτα αρνητικό υπόλοιπο στα καρτοκινητά.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ θα πρότεινα να κάνετε χρήση μόνο με καρτοκινητό. Όταν ενεργοποιήσετε το Wind PLUS NON-STOP και χρεωθείτε 3.49ευρώ σημαίνει πως ισχυει ακόμα το απεριόριστο. Αν όμως χρεωθείτε 3.99ευρώ υπάρχει όριο 40ΜΒ στην πλοήγηση σας...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουν εκεί τί τους γίνεται; Είναι δυνατόν να επικρατεί ακόμα τέτοια ομιχλώδης κατάσταση; Ειδικά με τις πέραν του ορίου χρεώσεις;

 

Coppertone... (κατά το "ήμαρτον")

Link to comment
Share on other sites

Αν το είχαμε αυτό γραπτώς και επισήμως θα ήταν πολύ καλύτερα....

 

Στην εξυπηρέτηση πελατών λένε ότι δεν είναι μόνιμο το απεριόριστο και δεν έχουν ενημέρωση για περισσότερες πληροφορίες. Θα το καταργήσουν αλλά όλοι ξέρουμε γιατί το καθυστερούν.....

Link to comment
Share on other sites

Αν το είχαμε αυτό γραπτώς και επισήμως θα ήταν πολύ καλύτερα....

 

Αυτή η ασόβαρη εταιρεία θέλει να φοβόμαστε τα συμβολαιά της και να προτιμάμε αποκλειστικά τις κάρτες. Ας τους κάνουμε την χάρη. :p

Link to comment
Share on other sites

Eμένα η συνδρομή έληξε σήμερα και δεν την ανανέωσα έτσι για το γ@μώτο...:mad:

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Eμένα η συνδρομή έληξε σήμερα και δεν την ανανέωσα έτσι για το γ@μώτο...:mad:

 

Για ποιο λόγο? Αφου ισχυει ακομα το απεριοριστο..

 

Παντως ενα ενδεχομενο που παιζει, ειναι οτι κρατανε το απεριοριστο λογω της υπαρξης του i-mode. Δηλαδη οταν σταματησει το i-mode απο την cosmote λογω myview τοτε θα βαλει οριο και η wind ωστε να εχουν ολοι οι παροχοι τα ιδια πακετα και να μη φυγει κοσμος για αλλου..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο? Αφου ισχυει ακομα το απεριοριστο..

 

Παντως ενα ενδεχομενο που παιζει, ειναι οτι κρατανε το απεριοριστο λογω της υπαρξης του i-mode. Δηλαδη οταν σταματησει το i-mode απο την cosmote λογω myview τοτε θα βαλει οριο και η wind ωστε να εχουν ολοι οι παροχοι τα ιδια πακετα και να μη φυγει κοσμος για αλλου..

 

Τουλαχιστον ας το ειχαμε και επισημα αυτο. Ειναι δυνατον να παιρνεις στην εξυπηρετηση και να σου λεει "Δεν ξερω"?

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Θα προσπαθησω αυριο (γιατι σημερα εχω ρεπο) να εχω μια πιο "επισημη" απαντηση για το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο? Αφου ισχυει ακομα το απεριοριστο..

 

 

Γιατί δε θέλω να "επιβραβεύω" μια εταιρεία που παίζει με τη νοημοσύνη μου και τη μία λέει ότι βάζει όριο και την άλλη ανεπίσημα το αφήνει όπως έχει.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο? Αφου ισχυει ακομα το απεριοριστο..

 

Παντως ενα ενδεχομενο που παιζει, ειναι οτι κρατανε το απεριοριστο λογω της υπαρξης του i-mode. Δηλαδη οταν σταματησει το i-mode απο την cosmote λογω myview τοτε θα βαλει οριο και η wind ωστε να εχουν ολοι οι παροχοι τα ιδια πακετα και να μη φυγει κοσμος για αλλου..

 

Αυτο δεν το ειχαν σκεφτει, οταν αποφασισαν να βαλουν το οριο?

Το imode, έτσι ηταν και ετσι ειναι, απεριοριστο.

Ειχα κι εγω wind plus, και χρηση σε pc, και απο τον αυγουστο το γυρισα σε imode.

Η wind τελειωσε για μενα.

Εκτος κι αν βγαλει επισημη ανακοινωση οτι το απεριοριστο συνεχιζεται.

 

Σε αυτο το κρυφτουλι της wind, δινω δεν δινω απεριοριστο, το κοβω δεν το κοβω, δεν συμμετεχω. Απαραδεκτο.

Ασε που στο τελος μπορει να την εχει στημενη στους πελατες της, που νομιζουν εξακολουθει το απεριοριστο και στο τελος να στειλει τη λυπητερη.

Αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα.

Και η wind μας δειχνει οτι μονο σοβαρη εταιρια δεν ειναι.

Ας μεινουν μονοι τους λειπουν με τα ωραια τους πακετακια.

Η κοτα επαψε να τους κανει χρυσα αυγα...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ το παρόν θέμα να κλειδωθεί (:lock:) καθώς η Wind έβγαλε επίσημη ανακοίνωση στον λογαριασμό του μηνός Οκτωβρίου για τις τροποποιήσεις του Wind Plus Non-Stop.Σήμερα (Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2008) έλαβα τον λογαριασμό μου της Wind για τον μήνα Οκτώβριο.Όσοι έχουν συμβόλαιο στη Wind και τους έχει έρθει λογαριασμός για τον μήνα Οκτώβριο θα δουν ότι στην 1η σελίδα κάτω απο το ''Συγκέντρωτική Ανάλυση Λογαριασμού'' υπάρχει ένα σημείωμα που γράφει το εξής:

''Τροποποιήσεις στην υπηρεσία GPRS WAP από 20 Οκτωβρίου 2008.''

Η χρέωση της Υπηρεσίας Wind Plus Non-Stop διαμορφώνεται σε 3,99€/μήνα από 3,49€/μήνα.Η υπηρεσία παρέχει απεριόριστη πλοήγηση στο Wind Plus και 40MBytes για ελεύθερη πλοήγηση στο Internet με GPRS WAP.Η χρέωση πέραν του μηνιαίου ορίου των 40MBytes για χρήση εκτός του Wind Plus διαμορφώνεται σε 0,0119€/kbyte.

 

Οι τροποποιήσεις ισχύουν για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου και καρτοκινητής Wind.Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α.Αναλυτικές χρεώσεις στο www.wind.com.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ το παρόν θέμα να κλειδωθεί (:lock:) καθώς η Wind έβγαλε επίσημη ανακοίνωση στον λογαριασμό του μηνός Οκτωβρίου για τις τροποποιήσεις του Wind Plus Non-Stop.Σήμερα (Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2008) έλαβα τον λογαριασμό μου της Wind για τον μήνα Οκτώβριο.Όσοι έχουν συμβόλαιο στη Wind και τους έχει έρθει λογαριασμός για τον μήνα Οκτώβριο θα δουν ότι στην 1η σελίδα κάτω απο το ''Συγκέντρωτική Ανάλυση Λογαριασμού'' υπάρχει ένα σημείωμα που γράφει το εξής:

''Τροποποιήσεις στην υπηρεσία GPRS WAP από 20 Οκτωβρίου 2008.''

Η χρέωση της Υπηρεσίας Wind Plus Non-Stop διαμορφώνεται σε 3,99€/μήνα από 3,49€/μήνα.Η υπηρεσία παρέχει απεριόριστη πλοήγηση στο Wind Plus και 40MBytes για ελεύθερη πλοήγηση στο Internet με GPRS WAP.Η χρέωση πέραν του μηνιαίου ορίου των 40MBytes για χρήση εκτός του Wind Plus διαμορφώνεται σε 0,0119€/kbyte.

 

Οι τροποποιήσεις ισχύουν για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου και καρτοκινητής Wind.Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α.Αναλυτικές χρεώσεις στο www.wind.com.gr

Φιλαράκο, δεν ισχύει τίποτα απ'όσα λες μέχρι στγμής.

Όλα αυτά τα ξέρουμε απο τέλη σεπτεμβρίου αλλα δεν εχει γίνει τίποτα ακόμα...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο, δεν ισχύει τίποτα απ'όσα λες μέχρι στγμής.

Όλα αυτά τα ξέρουμε απο τέλη σεπτεμβρίου αλλα δεν εχει γίνει τίποτα ακόμα...

 

Η διαφορά είναι ότι με αυτή την ανακοίνωση στους λογαριασμούς των πελατών της η εταιρεία νομιμοποιείται να κάνει μέχρι και αναδρομικές χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι με αυτή την ανακοίνωση στους λογαριασμούς των πελατών της η εταιρεία νομιμοποιείται να κάνει μέχρι και αναδρομικές χρεώσεις.

 

Μην λες τετοια γιατι ζαλιστηκα.

75000x0,0119=892,5 μια χαρα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

New Opera Mini Beta (4.2). Πληροφορίες- http://www.operamini.com. Επιτέλους σε αυτή την έκδοση δεν υπάρχει το πρόβλημα με τα UPLOADS.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρατηρείτε τις τελευταίες ημέρες κάποιο πρόβλημα με το GPRS;

Σε εμένα εκτός από το ότι παρά πολύ συχνά μου βγάζει σφάλματα στις σελίδες που ανοίγω με τον Opera (couldn't read from socket λέει), όταν προσπαθώ να κατεβάσω κάτι από τον browser του κινητού (μίκρα αρχεία περίπου 100ΚΒ) μου βγάζει σφάλμα σύνδεσης και ότι η λήψη απέτυχε στα πρώτα ΚΒ.

Λέτε να το κράτησαν απεριόριστο και να έχουν βάλει TOYΣ κοφτες στο gwap; Συμβαίνει και σε άλλους το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρατηρείτε τις τελευταίες ημέρες κάποιο πρόβλημα με το GPRS;

Σε εμένα εκτός από το ότι παρά πολύ συχνά μου βγάζει σφάλματα στις σελίδες που ανοίγω με τον Opera (couldn't read from socket λέει), όταν προσπαθώ να κατεβάσω κάτι από τον browser του κινητού (μίκρα αρχεία περίπου 100ΚΒ) μου βγάζει σφάλμα σύνδεσης και ότι η λήψη απέτυχε στα πρώτα ΚΒ.

Λέτε να το κράτησαν απεριόριστο και να έχουν βάλει TOYΣ κοφτες στο gwap; Συμβαίνει και σε άλλους το ίδιο;

 

Συμβαίνει και σε μένα. Τις περισσότερες φορές δεν ανοίγει ολόκληρες τις σελίδες με τον browser του κινητού. Με όπερα μίνι γράφει αυτό που γράφει κ σε σένα.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν αυτα.Πολλές φορές μου εχει τύχει.Εγω κανονικα μπορω να μπω τωρα.Πριν απο 3 ωρες που πετούσε κατι κουλά κι εμένα.Παιζει ρολο κατα πόσο ειναι φορτωμένο το δίκτυο την δεδομένη στιγμή.Γενικα παντως η Wind δεν τα παει και πού καλά στο θέμα data.Δίνει αβέρτα καρτες adsm χωρις βεβαια να κανει καμιά ουσιαστική αναβάθμιση στο δίκτυο
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν αυτα.Πολλές φορές μου εχει τύχει.Εγω κανονικα μπορω να μπω τωρα.Πριν απο 3 ωρες που πετούσε κατι κουλά κι εμένα.Παιζει ρολο κατα πόσο ειναι φορτωμένο το δίκτυο την δεδομένη στιγμή.Γενικα παντως η Wind δεν τα παει και πού καλά στο θέμα data.Δίνει αβέρτα καρτες adsm χωρις βεβαια να κανει καμιά ουσιαστική αναβάθμιση στο δίκτυο

 

Ας ελπίσουμε ότι είναι θέμα υπερφόρτωσης, αν και δεν το νομίζω γιατί το ίδιο μου το κάνει και όταν συνδέομαι με VODAFONE, και με 3G.. Αλλά και όταν καταφέρνει να ανοίξει τη σελίδα οι ταχύτητες δεν είναι χαμηλές, αντίθετα πολύ καλές..

Μακάρι να είναι κάτι παροδικό και ας μην είναι το αντάλλαγμα για την παράταση του απεριόριστου, που όμως και αυτή δεν την έχουμε επίσημα!

Τι να πει κάνεις για αυτή την εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

sorry gia ta greeklish alla den exei ellinika to pc. Mia erotisi... Sxetika me to messenger (yahoo) ti rithmiseis exete? Ego xrisimopoiousa proxy (192.168.200.10 - 9401). Milao panta gia to pc meso wind plus. Ostoso tora den mporo na mpo... Kamia idea...?

 

Thanks!

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό λοιπόν δεν είχα λάβει μήνυμα επιβεβαίωσης στην τελευταία ανανέωση του Non Stop Plus...

Προσωπικά, κοιμόμουν τον ύπνο του δικαίου και δεν είχα πάρει χαμπάρι για τις εν λόγω αλλαγές.

Μου έστειλε όμως μήνυμα ένας φίλος, (ένας από τους πολλούς που βάλαμε wind με γνώμονα τη συγκεκριμένη υπηρεσία)

και πραγματικά ΞΕΝΕΡΩΣΑ!!! Έτσι απλά...

Δε με πείραξε τόσο η αύξηση της μηνιαίας συνδρομής, όσο το όριο των 40MB :mad:

 

Πιστεύω ότι η wind θα ζημιωθεί μετά από αυτό. Πολύ κακή η επιλογή της.

Συμφωνώ με όσα έχετε πει κι εσείς στις προηγούμενες σελίδες...

Σε πρώτη φάση, βάζω το Spb GPRS Monitor, για να δω τι παίζει.

Αν με καλύπτει ή όχι πλέων... αν ισχύουν οι χρεώσεις... (με τη wind όλα είναι δυνατά, γι' αυτό και έχω καρτοκινητό), κλπ.

Όπως και να 'χει πάντως, η εταιρία έχει χάσει πολλούς πόντους απ' αυτή της την κίνηση...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...