Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Ελπιζω να μην γίνομαι κουραστικός αυτή την φορά αλλά δεν μπορώ να ολοκληρώσω την διαδικασία στο Ν73 και υπάρχουν πουθενά οι οδηγίες για το παραπάνω μοντέλο ώστε τουλάιχστον να συνδεθώ με το φορητό μου, που σημειωτέον διαθέτει Βίστα ή χρειάζεται κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελπιζω να μην γίνομαι κουραστικός αυτή την φορά αλλά δεν μπορώ να ολοκληρώσω την διαδικασία στο Ν73 και υπάρχουν πουθενά οι οδηγίες για το παραπάνω μοντέλο ώστε τουλάιχστον να συνδεθώ με το φορητό μου, που σημειωτέον διαθέτει Βίστα ή χρειάζεται κάτι άλλο?

Στο πρώτο ποστ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1587212#post1587212) υπάρχουν οδηγίες για το 6680. Δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό που πρέπει να κάνεις για το Ν73. Τουλάχιστον σε μένα είχε δουλέψει κανονικά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Οκ, πήρα τις πρόσθετες πληροφορίες που χρειάζομαι και θα τις δοκιμάσω μαζί με το pc suite...
Link to comment
Share on other sites

hello,

για να κανω browsing στο ιντερνετ από το pc μου,

να βάλω τον Opera 9.27 for Windows;

 

Πιθανόν να απαντάται το ερώτημα πιο πριν

αλλά είμαστε ήδη στην 120η σελίδα!!!

 

Δοκίμασα με IE και τα πήγε μέτρια

(πχ δεν μπορούσα να πάρω email από την hotmail).

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις που πιθανολογώ πως θα πάρω,

(και sorry αν δεν έχω την υπομονή να διαβάσω 2382 posts!!),

 

Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ο ΙΕ είναι σχεδόν άχρηστος για την συγκεκριμένη υπηρεσία. Το καλύτερο είναι να κατεβάσεις τον opera. Επίσης θα κατεβάσεις το parsingerror.user το οποίο μετατρέπει αυτόματα τις σελίδες..

Email από hotmail δεν γίνετε να δεις απο οποιονδήποτε brοwser στον υπολογιστή. (αν και ένας γνωστός μου, μου είχε πει οτι με vista έβλεπε mails με ΙΕ) Πάντως απο το κινητό μπαίνει κανονικά!

Για email στον υπολογιστή έγω χρησιμοποιώ yahoo το οποίο μου ανοίγει μόνο με firefox!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση,

αν έχεις την καλοσύνη γράψε μου 2 κουβέντες για αυτό:

parsingerror.user

 

πάντως το yahoo email μου

αν και yahoo.com

το ανοιγα ξεκινωντας απο mail.yahoo.gr

με IE και ανοιγε κανονικα (με wind plus εννοώ).

Link to comment
Share on other sites

File antonis_p mporeis na deis to e-mail sou sto hotmail me ton Mozilla Firefox. Exe ypopsin sou oti o opera den anoigei selides https. Gia na deis to e-mail sou apla akolouthisetis tis poly xrhsimes odhgies tou LiKBeAsT pou paratheto. Sorry gia ta greeklish alla stelno wireless meso tou ypologisth

 

Otan o firefox den anoigei orismenes selides :

 

1. Katebazete & fortoste to Plugin : https://addons.mozilla.org/firefox/3207/

2. Sto firefox phgainete "Tools" --> "Force Content-Type...".

3. Xetsekarete to "Disable Force Content-Type" & epilexte "new".

4. Sthn epilogh "URL (*)" plhktrologoume th dieythynsh pou den anoige..px. "Http://www.myphone.gr".

5. Sthn epilogh "Old Content-Type (*)" epilegoume "application/xhtml+xml".

6. Sto "New Content-Type" epilegoume "text/html".

7. Pathste "Save".

Qtek 9100 (Wizard) / HTC HD2 (Leo) / Xiaomi Hongmi (RedRice)
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα έναν τρόπο να γίνεται αυτόματα reparse στον Opera χρησιμοποιώντας ένα user javascript.

 

1.φτιάχνουμε έναν φάκελο στο "C:\Program Files\Opera\" στον οποίο θα αποθηκεύουμε

τα δικά μας javascripts (πχ C:\Program Files\Opera\myjavascripts).

2.φτιάχνουμε ένα δικό μας javascript, το οποίο θα κάνει κλικ αυτόματα στο reparse as html

ή κατεβάζουμε αυτό και το αποθηκεύουμε στον φάκελο που φτιάξαμε.

3. πάμε Tools > Preferences > Advanced > Content και

τσεκάρουμε Enable JavaScript.

4. πάμε στο JavaScript options και δηλώνουμε στο User JavaScript

files τον φάκελο που φτιάξαμε, και μετά OK και πάλι OK.

5. κάνουμε ένα restart τον Opera αν τον είχαμε αφήσει ανοιχτό και τελειώσαμε:)

 

Σημειώστε οτι:

:!:Το javascript δεν δουλέυει σε https, αλλά έτσι κι αλλιώς ο Οπερα δεν εμφανίζει https(σε μενα τουλάχιστον).

:!:Για να δουλέψει, περιμένει να κατέβει πρώτα όλο το κείμενο της σελίδας και μετά γίνεται το reparsing.Έτσι για λίγα δευτ. θα εμφανίζεται η προτροπή reparse as html.(κυρίως οσοι μπαίνουν με gprs θα το παρατηρήσουν αυτό, με 3g μάλλον θα κατεβαίνει και θα μετατρέπεται στιγμιαία η σελίδα.)

:!:Αν απενεργοποιήσουμε εντελώς τα javascripts τότε δεν θα εκτελείται ούτε το δικό μας.

 

Αυτό το ποστ γράφει αναλυτικά τί είναι και τί πρέπει να κάνεις!

Link to comment
Share on other sites

samxein μήπως έχεις vista και σου ανοίγει hotmail? Το Plugin που έγραψες δε νομίζω πως παίζει ρόλο για το hotmail. Απλά κάνει μετατροπή στις σελίδες που δεν ανοίγουν. Η αρχική σελίδα του hotmail ανοίγει κανονικά αλλά δεν συνδέεται με τίποτα! Και αυτό το πρόβλημα έχει αναφερθεί πολλές φορές αλλά δεν έχει αναφερθεί κάποια λύση. Αν είχε αναφερθεί σίγουρα θα το είχα κοιτάξει :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει κανονικότατα. Αυτό έχω και χρησιμοποιώ εγώ. Μπορείς να στέλνεις και να δέχεσαι και μηνύματα, αλλά αν σε πάρει ο άλλος τηλέφωνο θα του δείχνει πως χτυπάει, ενώ σε εσένα δεν θα κάνει τίποτα...
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

navi55 exo XP. Gia modem xrhsimopoio ena Qtek 9100. Exeis dikio sta grafomena sou alla exo kanei login sto hotmail se allous 2 H/Y pou xrhsimopoiousan gia modem khnita tis Nokia (den thymamai poia). Opote pistevo oti tha douleuei & se allous. Sou grafo akribos ti ekana:

 

Parollo pou h selida https://login.live.com/ mou emfanizotan kanonika, den ekane login. Mou ebgaze mynhma oti exo lathos to username h to password. Otan thn prosthesa sto plugin tou firefox ''Force Content-Type'' mou ekane login alla sthn amesos epomenh selida pou se emena einai http://by114w.bay114.mail.live.com/ (ypotheto oti mporei na allazei se kapoion allo xrhsth) mou evgaze mhnyma lathous ''XML parsing error''. Prosthesa & auth sto plugin & ola ok. To mono provlhma einai oti kamia fora den dexetai me thn proth to password. mporei na xreiastoun 2-3 prospatheies. Elpizo na vohthisa.-

Qtek 9100 (Wizard) / HTC HD2 (Leo) / Xiaomi Hongmi (RedRice)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο αρκετές προσπάθειες κατάφερα να συνδεθώ στο hotmail! Όντως έφταιγε που δεν δεχόταν τον κωδικό και ήθελε κι άλλες προσπάθειες!

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το hotmail.com με Wind Plus non-stop Internet και IE/Opera είναι no-go. Gmail (με Opera) (και Google talk app) δουλεύουν κανονικά.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. θελω να ποσταρω το παρακατω.. το ξαναποσταρα αλλου αν κ μου προτεινανε εδω... (που να το ποσταρω και ψαχνομαιιιιιιι;;;)

 

" Γεια σας! Εχω το Wind Plus στο nokia 6234 μου. Φαινεται δουλευει μια χαρα στο surfing (μονο απτον web browser του κινητου) αλλα στις εφαρμογες μου λεει "Εγγραφειτε σε πακετα δεδομενων πρωτα". Να σημειωσω οτι το κινητο ηταν του πατερα μου και ειχε Vodafone. Εκανα τις ρυθμισεις σωστα ομως απο την ιστιοσελιδα της Wind.

(Μου λεει Προτιμομενο Σημειο Προσβασης web vodafone, δεν εχει επιλογη να το αλλαξω. το κλειδωσανε;;;!) "

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry. αλλά οι 120 σελίδες είναι πολλές. με Se δεν γίνεται να κάνω αυτή τη διαδικασία ? και αν γίνετε πως? αν μπορεί κάποιος να μου πει μόνο σε ποια σελίδα τα γράφει και θα το κοιτάξω, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το hotmail.com με Wind Plus non-stop Internet και IE/Opera είναι no-go. Gmail (με Opera) (και Google talk app) δουλεύουν κανονικά.

 

Είπαμε.. hotmail μόνο με firefox.

 

Καλησπερα.. θελω να ποσταρω το παρακατω.. το ξαναποσταρα αλλου αν κ μου προτεινανε εδω... (που να το ποσταρω και ψαχνομαιιιιιιι;;;)

 

" Γεια σας! Εχω το Wind Plus στο nokia 6234 μου. Φαινεται δουλευει μια χαρα στο surfing (μονο απτον web browser του κινητου) αλλα στις εφαρμογες μου λεει "Εγγραφειτε σε πακετα δεδομενων πρωτα". Να σημειωσω οτι το κινητο ηταν του πατερα μου και ειχε Vodafone. Εκανα τις ρυθμισεις σωστα ομως απο την ιστιοσελιδα της Wind.

(Μου λεει Προτιμομενο Σημειο Προσβασης web vodafone, δεν εχει επιλογη να το αλλαξω. το κλειδωσανε;;;!) "

 

:cry:

 

Στην πρώτη σελίδα γράφει ΚΑΙ ρυθμίσεις για τις εφαρμογές για s40 κινητά. Καλό θα είναι να σβήσεις τα υπόλοιπα προφιλ απο τις ρυθμίσεις και να κρατήσεις μόνο το προφιλ wind plus! Απο τις ρυθμίσεις για τις εφαρμογές θα επιλέξεις και το προφίλ wind plus! Δε νομίζω πως παίζει ρόλο που το κινητό είναι vodafone live.

 

Παιδιά sorry. αλλά οι 120 σελίδες είναι πολλές. με Se δεν γίνεται να κάνω αυτή τη διαδικασία ? και αν γίνετε πως? αν μπορεί κάποιος να μου πει μόνο σε ποια σελίδα τα γράφει και θα το κοιτάξω, ευχαριστώ

 

Στην πρώτη σελίδα του thread τα γράφει αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτηση..

 

Η προσφορά 100 MB Mobile Internet περιλαµβάνει απεριόριστη χρήση του

Vodafone live!(χωρίς εισιτήριο εισόδου) της Vodafone Μπορει να χρησιμευσει σε κατι σαν αυτο της Wind ??

-Τopmail-
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα μάλλον μεχρι 100MB.

 

Δηλ μπορει να έχω Internet και στο PC μου όπως κανουμε με το κολπακι της Wind-plus φιλε μου ???

-Τopmail-
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται! Τώρα πόσο κοστίζουν δεν ξέρω.. Πάντως πρέπει να είναι ακριβές.

Τιμή λιανικής (για να την αγοράσει κανείς χωρίς σύνδεση δηλαδή), 241 ευρώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...