Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Εννοείται οτι δεν πιάνει στο εξωτερικό..

 

Παιδιά ποιοι χρησιμοποιείτε οπερα μινι 4,1 beta? Εγώ έχω παρατηρήσει διάφορα προβληματάκια, τα οποία μερικά απο αυτά μπορεί να φαίνονται απλά.. αλλά είναι εκνευριστηκά!

Καταρχήν όταν φορτώνει μια σελίδα και δεν έχει ολοκληρωθεί η φόρτωση, αν πατήσεις σε κάποιο λινκ αρχίζει και φορτώνει και την δεύτερη σελίδα χωρίς να έχει κάνει διακοπή στην πρώτη.

Όταν θέλω να κατεβάσω πχ ένα αρχείο "jar" μου βγάζει τις επιλογές save as.. και open αλλά το save as είναι απενεργοποιημένο.

Κανα 2 φορές που πατούσα το πλήκτρο 8 για να κατεβώ στην σελίδα.. ενεργοποιούνταν η δόνηση του κινητού.. και επίσης 2-3 φορές είχε κλείσει το κινητό.

Τέλος.. μου φαίνεται πως οι σελίδες πλέον είναι μεγαλύτερες σε μέγεθος και πολλές φορές όταν έχω ανοίξει πολλές σελίδες και πατάω "πίσω-πίσω".. αρχίζει και τις φορτώνει πάλι.. ενώ με την προηγούμενη έκδοση κρατούσε περισσότερες σελίδες! :O

Nαι και επίσης αν κάνεις διακοπή στη φόρτωση μιας σελίδας και πας να φορτώσεις νέα σελίδα δε θα στην ανοίξει γιατί ουσιαστικά θα σε έχει πετάξει έξω από το νετ... Οπότε θες ξανά έναρξη του όπερα ή ελαχιστοποίηση και συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά γίνεται να βλέπουμε βίντεο από το youtube?τωρα που το δοκίμασα μου βγάζει κάτι για πέρασε ο χρονος που χρειάζεται. Κατά τα αλλά δουλεύει ικανοποιητικά.
Link to comment
Share on other sites

Nαι και επίσης αν κάνεις διακοπή στη φόρτωση μιας σελίδας και πας να φορτώσεις νέα σελίδα δε θα στην ανοίξει γιατί ουσιαστικά θα σε έχει πετάξει έξω από το νετ... Οπότε θες ξανά έναρξη του όπερα ή ελαχιστοποίηση και συνέχεια...

 

Αυτό δεν το κάνει σε μένα. Ειδικά αυτές τις μέρες που είμαι Ξάνθη και σέρνετε..... μόλις ανοίξω μια σελίδα και φορτώσει το κείμενο πατάω διακοπή και μετά στο λινκ που θέλω.. ή ακόμη και αν ανοίξω καινούρια σελίδα είναι οκ!

Πάντως ένα ακόμη πράγμα που δεν μου άρεσε είναι αυτό με την διακοπή φόρτωσης. Για να κάνεις διακοπή θα πρέπει πρώτα να κάνεις zoom out.

Α... και επίσης στο πεδίο που πληκτρολογώ τις διευθύνσεις υποτίθετε έχει κρατημένες τις προηγούμενες και εμφανίζονται απο κάτω... αλλά αν κάνω ένα restart το κινητό χάνονται!! Τουλάχιστον με την προηγούμενη έκδοση πάταγες "προηγούμενες διευθύνσεις" και σου τις εμφάνιζε...

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις δοκιμασει να παιρνει τα mail του με το non stop???

 

εγω που το δοκιμασα μου βγαζει αδυναμια συνδεσης με dns ενω αν μπω με το wind internet τα κατεβαζει κανονικα..

 

Φανταζομαι δεν υποστηριζει mail το non stop ε????????

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όλους

 

έχω 2 nokia 6300 ένα ασημί ( και ένα μαύρο αγορασμένο απο ebay με firmware v 06..... έτσι το στείλανε)

Το wind plus να λειτουργεί κανονικά και οι εφαρμογές opera ebbudy λειτουργούν και αυτές άψογα

το πρόβλημα είναι οτι ενώ στο πρώτο το ασημί έχω εγκαταστήσει και το vyke και λειτουργεί κανονικά,

στο δεύτερο το μαύρο ξεκινάει να το κατεβάζει και μου βγάζει σφάλμα (το πιστοποιητικό δεν υπάρχει σε τηλέφωνο η sim )

έχει κανείς ιδέα πως λυνετε αυτό το πρόβλημα χωρίς να βάλουμε προηγούμενο firmware ?

Link to comment
Share on other sites

οχι να μπαίνω σε site και να τα βλέπω αλλα να κατεβαινουν στο κινητο (Μηνυματα - Email )

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να πάρεις pop3 mail μέσω του wind plus non stop. Αν γινόταν αυτό, θα είχαν κόψει όλοι τα προγράμματα δεδομένων και θα είχαν f2g, το οποίο μάλλον δεν τους συμφέρει!!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειστε σιγουροι οτι δουλευει το gprs (wind plus) . εδω και 5 μερες προσπαθω μεσω του pc αλλα τιποτα, ενω στο κινητο ολα καλα. και οπερα και ebuddy. Εννοειτε οτι εχω διαβασει το 1 ποστ οπως και τα περισσοτερα γιατι περσυ που υπηρετουσα τα ειχα ολα κσανακανει με διαφορα pc και κινητα. Αλλα αυτη τη φορα ενω συνδεεται και εχω δηλωσει proxy server kai ports σε internet explorer kai firefox δε γινεται τιποτα? κατοικω στο βολο και δοκιμασα και μεσω gprs αλλα και μεσω 3G.

????????????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση .

Εχω μια καρτα 3G Yπηρεσιες 100ευρω , αλλα η συσκευη μου δεν ειναι 3G , μπορω να την ενεργοποιησω? ποιο πολυ για τα MMS και το plus non-stop με ενδιαφερει (εστο με GPRS)

Μπορείς κανονικά, δεν υπάρχει πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

και εγω με οπερα μπαινω αλλα σε μερικα site χρειαζεται flash player για να τα ανοιξει.. τι μπορω να κανω? μπορω να το κατεβασω απο καπου?

thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με ΙΕ και βλέπει ορισμένες σελίδες αλλά περιέργως σε σελίδες με κατάληξη .blogspot.com τις εμφανίζει σαν αρχείο παρότι τις βλέπω κανονικά στο κινητό μου. Οπότε να κατεβάω στο φορητό τον Οπερα και να πλοηγουμαι απο εκεί?
Link to comment
Share on other sites

yanniliki για flash player με μια αναζήτηση στο google θα το βρεις! Αλλά είναι πάνω απο 1mb. Οπότε θα πρέπει να το κατεβάσεις από κάπου αλλού.

 

serfistas1 ναι.. με opera θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί καποιος να μου πει πως και αν γινεται να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω του ppc?Συγκεκριμενα εχω το htc p3300 και εχω ενεργοποιημενο το wind non stop.Στο ppc εχει μια επιλογη που λεει ΚΟΙΝΗ ΧΡΗΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.Το συνδεω με τον υπολογιστη,παταω σε αυτή την επιλογη,συνδεεται με gPRS και στον υπολογιστη εμφανιζεται μια νεα συνδεση αλλα σε explorer και firefox δεν εμφανιζεται καμια σελίδα.Μπορεί καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά για ppc δεν ξέρω.. αλλά εφόσον λες οτι έχει δημιουργηθεί νέα σύνδεση στον υπολογιστή σου, τότε το μόνο που μένει να κάνεις είναι να περάσεις στις ρυθμίσεις του ΙΕ και firefox, τον proxy και την port!
Link to comment
Share on other sites

yanniliki για flash player με μια αναζήτηση στο google θα το βρεις! Αλλά είναι πάνω απο 1mb. Οπότε θα πρέπει να το κατεβάσεις από κάπου αλλού.

 

serfistas1 ναι.. με opera θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου!

 

υπαρχει ειδικη εκδοση για κινητα η κατεβαζω οποιο ναναι??

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς? Για κινητό αν θες τότε θα κατεβάσεις τον Opera mini. Για τον υπολογιστή ένας είναι ο opera!

 

sorry για το flash player ελεγα εγω.. :D

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.. τα μπέρδεψα. Βασικά για κινητά δεν γίνεται αυτό που λες. Νομίζω πως μόνο καποια nokia υποστηρίζουν flash player αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος. Πάντως για υπολογιστή όποιο βρεις και το κάνεις εγκατάσταση θα είναι οκ.. αλλά μόνο για υπολογιστή! πχ αυτό http://www.adobe.com/products/flashplayer/
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει δοκιμασει κανενας το flurry με τιμ για yahoo mail εγω το εβαλα αλλα δε βλεπω φωσ στο ενα μαιλ μου λεει οτι δεν εχει προσβαση και στο αλλο

συνδεετε αλλα δεν στελνει κανενα σμσ πισω αυτο δεν υποτιθετε οτι πρεπει να

κανει? κατι λει οτι δεν το υπστιριζει η wind tim τη ονομαζει το φλουρι αμα του δουλευει σε κανενα ασ το πει μπας και κανω κανα λαθος:(

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.. τα μπέρδεψα. Βασικά για κινητά δεν γίνεται αυτό που λες. Νομίζω πως μόνο καποια nokia υποστηρίζουν flash player αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος. Πάντως για υπολογιστή όποιο βρεις και το κάνεις εγκατάσταση θα είναι οκ.. αλλά μόνο για υπολογιστή! πχ αυτό http://www.adobe.com/products/flashplayer/

 

δηλαδη καποια site που θελουν flash player για να ανοιξουν δεν μπορω να τα ανοιξω μεσω του κινητου μου :(κριμα:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε ιδέα, αν μπορώ να βάλω την wind κάρτα στο παλιό μου κινητό(Nokia N73) και να συνδέομαι από το SonyEricsson P1 που έχω?

Δηλαδή να χρησιμοποιώ το παλιό κινητό σαν modem!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να διαχωριστεί το θέμα και να είναι το ένα για όσους θέλουν να μπαίνουν από τον υπολογιστή τους και το άλλο για όσους θέλουν να μπαίνουν αποκλειστικα από το κινητο.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...