Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιαδιά γεια σας.

 

Είμαι ένας καινούργιος κάτοχος του MPx220,και χάρη σε εσάς το φόρτωσα με

 

πολλά καλούδια. Έχω βάλει και την τελευταία ROM (1.49) και παρατήρησα το

 

εξής. Οι φωτογραφίες που τραβάει το κινητό για λήψεις βραδυνές ή εντός

 

σπιτιού είναι απαράδεκτες με πολύ θόρυβο (κόκκους και θολούρα). Λίγο

 

βελτιωμένη είναι η κατάσταση σε λήψη εξωτερικών χώρων με φως ημέρας

 

πάντοτε. Είναι τόσο χάλια η κάμερα ή έχω πρόβλημα; Οι ρυθμίσεις που έχω

 

πειράξει δεν έφεραν κανένα αποτέλεσμα. Η Vga camera του P900 που είχα

 

έβγαζε πεντακάθαρες φωτογραφίες. Δυστυχώς δεν μπορώ λόγω περιορισμού

 

στο upload να σας δείξω δείγματα φωτογραφιών.

 

Η συμβουλή σας θα μου ήταν πολύτιμη.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sumfwnw!

 

Idiws h video camera einai h xeiroterh pou exw dei! den exei ka8olou zoom kai o hxos eggrafhs einai xalia!

 

Den uparxei kapoio programma gia na trabame fotografies kai video? Auto pou einai hdh panw einai aparadexto.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω και εγώ πρόβλημα με τους ήχους , δηλαδή βάζω ήχους μέσω υπολογιστή και τους σώζω στον κατάλογο windows και όταν κάνω επανεκκίνηση αυτή η ήχοι χάνονται .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω και εγώ πρόβλημα με τους ήχους , δηλαδή βάζω ήχους μέσω υπολογιστή και τους σώζω στον κατάλογο windows και όταν κάνω επανεκκίνηση αυτή η ήχοι χάνονται .

τους ηχους φιλε μου δεν τους βαζεις εκει που λες αλλα στο καταλογο storage/application data/sounds

εαν εχεις καρτα mini sd βαλτους εκει χυμα οχι σε φακελο

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Sumfwnw!

 

Idiws h video camera einai h xeiroterh pou exw dei! den exei ka8olou zoom kai o hxos eggrafhs einai xalia!

 

Den uparxei kapoio programma gia na trabame fotografies kai video? Auto pou einai hdh panw einai aparadexto.

δυστυχως η καμερα και η ενταση στον ηχο κλησης ειναι τα αδυνατα σημεια του Mpx220, για την καμερα εχω να πω οτι δεν ειναι της Motorola το λογισμικο που την δουλευει και δυστυχως δεν υπαρχει αλλο προγραμμα να κανει αυτη τη δουλεια, οσο για το video γραφει μονο σε format 176 x 144 pixels και ετσι μην περιμενουμε καλυτερα αποτελεσματα

εαν θελετε ομως να δειτε τη φωτογραφιες μπορει να τραβηξει δειτε σε αυτο το review http://www.gsmarena.com/review.php3?idReview=26&idPage=7

στο κατω κατω δεν αγορασαμε φωτογραφικη μηχανη αλλα windows mobile ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ των saita για της σωστές του υποδείξης .

Βάζω χύμα τους ήχους αλλά μόνο τους wav. ξαναβρίσκη μετά από επανεκκίνηση

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

ego den exo to 220 alla to brisKo tromera asteio auto me thn camera.Kai o logos giati sto mpx200 h camera pou travaei fotos tha lega einai ikanopoitikh kai ta video einai oraia me 4aplo zoom.To mono meion einai pos h camera einai apospomenh. DUH.dhladh phgane kai balane mapa camera sto antikatastath kai oraia camera sto prokatoxo alla oxi ensomatomenh.TI NA PEIS.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε saitas S.O.S!!!

Εβαλα το batterypack και δεν μου το σβηνει απο την καταργηση προγραμματων.

Οταν μπαινω στην μενου αρχικη οθονη μου το δινει να το ξαναβαλω ξανα σαν θεμα και μπαινει και δουλευει κανονικα ενω απο το storage το εχω σβησει,αλλα δεν σβηνει απο την καταργηση προγραμματων.

Μαλλον παω για hard reset?

Αν μπορεις σε παρακαλω βοηθησε με.

Ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε saitas S.O.S!!!

Εβαλα το batterypack και δεν μου το σβηνει απο την καταργηση προγραμματων.

Οταν μπαινω στην μενου αρχικη οθονη μου το δινει να το ξαναβαλω ξανα σαν θεμα και μπαινει και δουλευει κανονικα ενω απο το storage το εχω σβησει,αλλα δεν σβηνει απο την καταργηση προγραμματων.

Μαλλον παω για hard reset?

Αν μπορεις σε παρακαλω βοηθησε με.

Ευχαριστω. :)

καταρχην γιατι δεν στο σβηνει απο εκει δεν μπορω να καταλαβω τι εκανες εαν το εχεις επιλεξει για homescreen επελεξε καποιο αλλο homescreen και μετα καντο απεγκατασταση

εαν και παλι δεν γινετε τιποτα δοκιμασ να το απεγκαταστησεις μεσω activsych

εαν και παλι οχι ξανακαντο εγκατασταση και απεγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

καταρχην γιατι δεν στο σβηνει απο εκει δεν μπορω να καταλαβω τι εκανες εαν το εχεις επιλεξει για homescreen επελεξε καποιο αλλο homescreen και μετα καντο απεγκατασταση

εαν και παλι δεν γινετε τιποτα δοκιμασ να το απεγκαταστησεις μεσω activsych

εαν και παλι οχι ξανακαντο εγκατασταση και απεγκατασταση

 

Δεν εκανα και τιποτα ο κακομοιρης!!! :(

Επιλεγω αλλο home screen αλλα τιποτα δεν το σβηνει.

Για activsych δεν νομιζω οτι το βρισκει και παλι αλλα ουτε κι εγω βρισκω ακρη.

Εγκατασταση ξανα και μετα απεγκατασταση δεν το εχω κανει.

Το δοκιμαζω ομως και βλεπουμε.

Αλλιως δεν το γλυτωνω το hard reset ετσι?

Ευχαριστω φιλε saitas!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να το κανω ξανα εγκατασταση αλλα δεν την κανει &

Τελικα ουτε με το active syn μεσω P.C μπορεσα να κανω κατι.

Δυστυχως δεν το απεγκαθιστα το battery pack pro με τιποτα.

Ενω το βρισκει οπως και τα αλλα προγραμματα που εχω περασει,αυτο δεν το διαγραφει με τιποτα.

Δεν ξερω τι να κανω. :(

Καμια αλλη ιδεα υπαρχει?

Η να κανω τελικα hard reset? :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να το κανω ξανα εγκατασταση αλλα δεν την κανει &

Τελικα ουτε με το active syn μεσω P.C μπορεσα να κανω κατι.

Δυστυχως δεν το απεγκαθιστα το battery pack pro με τιποτα.

Ενω το βρισκει οπως και τα αλλα προγραμματα που εχω περασει,αυτο δεν το διαγραφει με τιποτα.

Δεν ξερω τι να κανω. :(

Καμια αλλη ιδεα υπαρχει?

Η να κανω τελικα hard reset? :cry:

 

σβήστω χειροκίνητα!βρες τα αρχεία του και σβήστω!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Uninstalling

To uninstall:

Go to Start | Settings | Home Screen.

Change "Home Screen Layout" to anything other than "Battery Pack Pro".

Return to the Home Screen and make sure the changes have been applied.

Turn off the phone, then turn it back on again.

Go to Start | Settings | Remove Programs.

Select Battery Pack Pro.

Battery Pack Pro will have been uninstalled.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατον τελικα με αυτο το προγραμμα!!!

Τα εχω σβησει ολα τα αρχεια του.

Εψαξα παντου τα βρηκα και τα εσβησα.

Εκανα κι αυτο που λεει πιο κατω κι ο αλλος φιλος αλλα δυστυχως και παλι τιποτα.

Εν τω μεταξυ προσεξα οτι οταν παω ρυθμισεις/αρχικη οθονη/εμφανιση κεντρικης οθονης , μου το δινει σαν επιλογη , αλλα ειναι σαν να το δινει 3 φορες γιατι παταω τρεις φορες δεξια η αριστερα για να παει στα αλλα θεματα.

Κι οταν το επιλεγω επιλεγεται αλλα μετα στην κεντρικη οθονη μου λεει οτι η περιοδος της demo version τελειωσε και κατι τετοια.

Αλλα για απεγκατασταση ουτε συζητηση δυστυχως. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρες.

Έχω ένα MPX200 και ένα QTEK 8080. Το ΜΡΧ200 είναι σε ένα συρτάρι, ενώ το 8080 είναι αυτό που χρησιμοποιώ καθημερινά. Έχω αρχίσει όμως να βαριέμαι το μεγάλο του μέγεθος, βασικά είναι σαν τούβλο. Θα ήθελα να πάρω το καινούργιο QTEK 8310 αλλά είναι ακόμα πανάκριβο. Έτσι άρχισα να το ψάχνω για το ΜΡΧ220. Οι ερωτήσεις μου συγκεκριμένες

- Τα μενού είναι στα ελληνικά? (δεν με πολυαπασχολεί)

- sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες στέλνει? (πολύ σημαντικό). Αν όχι τα utilities που χρησιμοποιούσαμε στο ΜΡΧ200 για να στέλνουμε μηνύματα με 160 ελληνικούς χαρακτήρες παίζουν στα win2003 του ΜΡΧ220? Υπάρχει κάτι αντίστοιχο?

- Με adaptor από 2.5 σε 3.5 στην έξοδο των ακουστικών αν συνδέσουμε κανονικό ζευγάρι ακουστικών και όχι handsfree ακούμε κανονικά stereo? Στο ΜΡΧ200 δεν γινόταν αυτό, ενώ στο 8080 είναι εφικτό και προφανώς η ποιότητα ενός καλού ζευγαριού ακουστικών είναι πολύ καλύτερη από οποιοδήποτε handsfree

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρες.

Έχω ένα MPX200 και ένα QTEK 8080. Το ΜΡΧ200 είναι σε ένα συρτάρι, ενώ το 8080 είναι αυτό που χρησιμοποιώ καθημερινά. Έχω αρχίσει όμως να βαριέμαι το μεγάλο του μέγεθος, βασικά είναι σαν τούβλο. Θα ήθελα να πάρω το καινούργιο QTEK 8310 αλλά είναι ακόμα πανάκριβο. Έτσι άρχισα να το ψάχνω για το ΜΡΧ220. Οι ερωτήσεις μου συγκεκριμένες

- Τα μενού είναι στα ελληνικά? (δεν με πολυαπασχολεί)

- sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες στέλνει? (πολύ σημαντικό). Αν όχι τα utilities που χρησιμοποιούσαμε στο ΜΡΧ200 για να στέλνουμε μηνύματα με 160 ελληνικούς χαρακτήρες παίζουν στα win2003 του ΜΡΧ220? Υπάρχει κάτι αντίστοιχο?

- Με adaptor από 2.5 σε 3.5 στην έξοδο των ακουστικών αν συνδέσουμε κανονικό ζευγάρι ακουστικών και όχι handsfree ακούμε κανονικά stereo? Στο ΜΡΧ200 δεν γινόταν αυτό, ενώ στο 8080 είναι εφικτό και προφανώς η ποιότητα ενός καλού ζευγαριού ακουστικών είναι πολύ καλύτερη από οποιοδήποτε handsfree

Ευχαριστώ

 

 

Αυτό με τον adaptorα από 2.5 σε 3.5 το έχω κι εγώ απορία που έχω το τηλέφωνο, γιατί απλά δε με ικανοποιούν τα ακουστικά του handsfree από άποψη ποιότητας ήχου... Που θα βρω ρε φίλε έναν τέτοιον adaptorα;;; :rolleyes: Πάντως κάτι με υποψιάζει ότι δε θα δουλεύει γιατί απλά το βίσμα του κινητού είναι 4 επαφών (γείωση + δεξί ακουστικό + αριστερό ακουστικό + μικρόφωνο) ενώ τα κλασικά βίσματα jack 3 επαφών (τα ίδια χωρίς μικρόφωνο). Στην πράξη όμως δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kai pali stin omorfi parea... Exo perasei tis rythmiseis gia MMS kai gia to Internet sto mpx220 opos mou tis esteile i cosmote, exo steilei kai ta antistoixa minimata energopoiisis gia autes tis ypiresies, ostoso, MMS mporo mono na lavo alla oxi na steilo, kai sto internet den mporo me TIPOTA na syndetho! Epikoinonisa ksana me tin cosmote, alla to mono pou vrikan na mou poun, itan na mou ksanasteiloun tis rythmiseis... Mporei kaneis na me voithisei, giati den mporo na vgalo akri?? :( Euxaristo ek ton proteron...

P.S. Pote apo tin proti mera pou pira to kinito, diladi edo kai ena mina den katafera na kano kanena apo ta dio...

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kai pali stin omorfi parea... Exo perasei tis rythmiseis gia MMS kai gia to Internet sto mpx220 opos mou tis esteile i cosmote, exo steilei kai ta antistoixa minimata energopoiisis gia autes tis ypiresies, ostoso, MMS mporo mono na lavo alla oxi na steilo, kai sto internet den mporo me TIPOTA na syndetho! Epikoinonisa ksana me tin cosmote, alla to mono pou vrikan na mou poun, itan na mou ksanasteiloun tis rythmiseis... Mporei kaneis na me voithisei, giati den mporo na vgalo akri?? :( Euxaristo ek ton proteron...

P.S. Pote apo tin proti mera pou pira to kinito, diladi edo kai ena mina den katafera na kano kanena apo ta dio...

λοιπον πηγενε στις ρυθμισεις >συνδεσεις δεδομενων και εκει να ειναι

internet συνδεση :COSMOTE internet

συνδεση εργασιας:αυτοματο

wap συνδεση:COSMOTE gprs

ασφαλης wap συνδεση:αυτοματο

wap proxy:COSMOTE wap data

δικτυο Mms:COSMOTE mms

secure wap proxy:αυτοματο

μετα πατα μενου>επεξεργασια συνδεσεων>συνδεσεις gprs >COSMOTE mms και εκει πρεπει να ειναι

συνδεεται με: δικτυο mms

access point:MMS

ονομα χρηστη:

κωδικος:

τα αλλα να ειναι μηδενικα

μετα πατα ολοκληρωση οσπου να βγεις στην οθονη αναμονης και μετα πατα μενου και ρυθμισεις mms εκει τσεκαρε το αμεση ανακτηση ,αριθμος 1,συνδεση μεσω: δικτυο mms ,αναλυση :πρωτοτυπη αναλυση μετα πατα μενου>ρυθμισεις mmsc επλεξε το COSMOTE και εκει θα ειναι

ονομα:COSMOTE

mmsc url:http://HTTP://195.167.65.220:8002

πυλη wap:10.10.10.20

θυρα:9201

max.μεγεθος:μεγιστο

πατα μετα ολοκληρωση και να ειναι το COSMOTE τσεκαρισμενο εαν δεν ειναι το τσεκαρεις πατωντας μενου και ορισμος ως προεπιλογη

 

ελπιζω να τα καταφερεις :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρες.

Έχω ένα MPX200 και ένα QTEK 8080. Το ΜΡΧ200 είναι σε ένα συρτάρι, ενώ το 8080 είναι αυτό που χρησιμοποιώ καθημερινά. Έχω αρχίσει όμως να βαριέμαι το μεγάλο του μέγεθος, βασικά είναι σαν τούβλο. Θα ήθελα να πάρω το καινούργιο QTEK 8310 αλλά είναι ακόμα πανάκριβο. Έτσι άρχισα να το ψάχνω για το ΜΡΧ220. Οι ερωτήσεις μου συγκεκριμένες

- Τα μενού είναι στα ελληνικά? (δεν με πολυαπασχολεί)

- sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες στέλνει? (πολύ σημαντικό). Αν όχι τα utilities που χρησιμοποιούσαμε στο ΜΡΧ200 για να στέλνουμε μηνύματα με 160 ελληνικούς χαρακτήρες παίζουν στα win2003 του ΜΡΧ220? Υπάρχει κάτι αντίστοιχο?

- Με adaptor από 2.5 σε 3.5 στην έξοδο των ακουστικών αν συνδέσουμε κανονικό ζευγάρι ακουστικών και όχι handsfree ακούμε κανονικά stereo? Στο ΜΡΧ200 δεν γινόταν αυτό, ενώ στο 8080 είναι εφικτό και προφανώς η ποιότητα ενός καλού ζευγαριού ακουστικών είναι πολύ καλύτερη από οποιοδήποτε handsfree

Ευχαριστώ

 

το μενου ειναι ελληνικο εαν το αγορασεις απο εδω ελλαδα

με τους 160 χαρακτηρες δεν στελνει δειχνει να γραφει 2 μυνηματα απο 70 χαρακτηρες αλλα το στελνει σαν ενα αρα κανενα προβλημα ασε που υπαρχουν και αλλα προγραμματα που γραφουν σε 160 χαρακτηρες

τα ακουστηκα ειναι stereo εγω προσοπικα δεν εχω προβλημα στη ποιοτητα ηχου τα ακουω αψογα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον adaptorα από 2.5 σε 3.5 το έχω κι εγώ απορία που έχω το τηλέφωνο, γιατί απλά δε με ικανοποιούν τα ακουστικά του handsfree από άποψη ποιότητας ήχου... Που θα βρω ρε φίλε έναν τέτοιον adaptorα;;; :rolleyes: Πάντως κάτι με υποψιάζει ότι δε θα δουλεύει γιατί απλά το βίσμα του κινητού είναι 4 επαφών (γείωση + δεξί ακουστικό + αριστερό ακουστικό + μικρόφωνο) ενώ τα κλασικά βίσματα jack 3 επαφών (τα ίδια χωρίς μικρόφωνο). Στην πράξη όμως δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει... :worry:

 

Κόστος κάτω από 2-3 ευρώ σε όλα τα καταστήματα ηλεκτρονικών. Τώρα, το θέμα είναι ότι το handsfree και του ΜΡΧ200 και του 8080 (αυθεντικά και τα 2) έχουν τις ίδιες ακριβώς επαφές. Όμως μου έκανε εντύπωση γιατί στο 8080 όταν άκουγα μουσική δεν ακουγόταν πολύ καλά με το μαμά handsfree και έτσι δοκίμασα ένα adaptor που είχα σπίτι με κανονικά ακουστικά και λειτούργησε τέλεια. Επειδή δεν μιλάω πολύ με το κινητό, ενώ ακούω πολύ περισσότερο μουσική προφανώς και με βολεύει να λειτουργούν ακουστικά τέλεια σε βάρος του handsfree.

Link to comment
Share on other sites

Μου έφυγε ρε παιδιά ένα από τα πατήματα τα πλαστικά που βρίσκοτναι στα τέσσερα άκρα της οθόνης. Μήπως έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο? Είναι αυτά τα μαύρα τα μαξιλαράκια για να κοπανιέται η οθόνη όταν την κλείνουμε.

Ακόμη, το τζαμάκκι της οθόνης μου είναι γρατζουνισμένο. Μπορεί να αλλαχθεί? ή μήπως μπορούμε να βρούμε προσόψεις με τα τζαμακια και όλα και να την βάψω κιόλας όπως θέλω?

Link to comment
Share on other sites

Μου έφυγε ρε παιδιά ένα από τα πατήματα τα πλαστικά που βρίσκοτναι στα τέσσερα άκρα της οθόνης. Μήπως έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο? Είναι αυτά τα μαύρα τα μαξιλαράκια για να κοπανιέται η οθόνη όταν την κλείνουμε.

Ακόμη, το τζαμάκκι της οθόνης μου είναι γρατζουνισμένο. Μπορεί να αλλαχθεί? ή μήπως μπορούμε να βρούμε προσόψεις με τα τζαμακια και όλα και να την βάψω κιόλας όπως θέλω?

φιλε μου καλημερα

και εμενα μου λειπει το ενα λαστιχενιο καλυμα βιδας απο την οθονη

δυστηχως εδω ελλαδα δεν υπαρχει να αγορασεις προσοψη

μονο απο εξω μπορεις ,εγω που αγορασα ομως δεν περιλαμβανονταν τα λαστιχακια

για την οθονη που ειναι γρατζουνησμενη υπαρχει αυτη η λυση (λογικα θα πρεπει να εχει το 9volto κατι τετοιο) http://www.mobilefun.co.uk/product/3298.htm

 

και για προσοψη δες εδω http://cnn.cn/shop/motorola-mpx220-c-22_86.html

 

ελπιζω να βοηθησα :) :)

Link to comment
Share on other sites

kalimera!!!

Paidia eimai kainourgios sta windows smartphones k zitw an mporei kapoios

na m pei sites me software (free)

Euxaristw!!!!!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas

 

Yparxei kapou pou mporw na dw ton arithmo twn sms exw stilei ?

 

Eyxaristw

καλημερα δεν ξερω εαν με καποιο αλλο προγραμμα sms γινετε αλλα θα μπορουσες να κρατας αντιγραφο στα εξερχομενα sms

πας στα μηνυματα sms >μενου>επιλογες>αποστολη και εκει τσεκαρεις το ''αποθηκευση αντιγραφων στα απεσταλμενα''

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...