Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, panosss567 said:

Ναι μετά την έγκριση στο payzy μην πατήσεις ok στην καρτέλα που εμφανίζεται. Βάλε την εφαρμογή στο παρασκήνιο και επέστρεψε στην εφαρμογή της cosmote για να ολοκληρωθεί η συναλλαγή.

Ευχαριστώ! Έτσι δούλεψε και το έκανα πληκτρολογώντας το άλλο νούμερο στη δική μου εφαρμογή Frog, δεν πήγα καν στο Cosmote app

 

Link to comment
Share on other sites

Η εξαργύρωση πόντων του box που δίνουν 1 ή 2 γιγα ισχύει και για αριθμούς φρογκ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεχάσει το εφεδρικό κινητό μου εκτός Αθηνών. Μου έγραφε ότι φραγή θα γίνει στις 13/5/23. Εγω θα πάω εκεί στις 13 του μηνός. Θα προλάβω να κάνω ανανέωση ή θα έπρεπε να γίνει στις 12/5/23; Και κάτι άλλο: έχει μέσα λεπτά ομιλίας που λήγουν στις 14/5/23, αυτά διαγράφονται με την φραγή (αν γίνει) ή συνεχίζουν μόλις ανανεώσω το υπόλοιπο; Παρακαλώ ας απαντήσουν όσοι έχουν εμπειρία ή αν γνωρίζουν από κάποιον γνωστό.

Link to comment
Share on other sites

Προλαβαίνεις στις 13 ως το τέλος της ημέρας. Και τα λεπτά δεν διαγράφονται εφ'οσον μιλαμε για λήξη υπολοίπου. Η φραγή έρχεται 1 μήνα μετα τη λήξη του υπολοίπου. Για να έχεις λεπτά διαθέσιμα υποθέτω οτι ενεργοποιήσες πακετο 1 μήνα πριν και έχεις καποιο υπόλοιπο σε €. Αν μιλάμε για φραγή ομως θα χάσεις και τα λεπτα μόλις μπει η 14η.

Κάποιο screenshot από την εφαρμογή αν μπορείς θα βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kmpatra said:

Προλαβαίνεις στις 13 ως το τέλος της ημέρας. Και τα λεπτά δεν διαγράφονται εφ'οσον μιλαμε για λήξη υπολοίπου. Η φραγή έρχεται 1 μήνα μετα τη λήξη του υπολοίπου. Για να έχεις λεπτά διαθέσιμα υποθέτω οτι ενεργοποιήσες πακετο 1 μήνα πριν και έχεις καποιο υπόλοιπο σε €. Αν μιλάμε για φραγή ομως θα χάσεις και τα λεπτα μόλις μπει η 14η.

Κάποιο screenshot από την εφαρμογή αν μπορείς θα βοηθούσε.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Μάλλον θα προλάβω γιατί απ' όσο θυμάμαι χτες που το ξέχασα έγραφε φραγή λογαριασμού στις 13/05/2023. Εγώ θα είμαι εκεί στις 13 το πρωί. Το υπόλοιπο είναι μηδενικό γιατί όπως έγραψα είναι δευτερεύον κινητό και βάζω 10€ για τρείς μήνες. Έχει υπόλοιπο όμως γιατί στις 13 Απριλίου που έληγε το υπόλοιπο έβαλα με 3€ τα 60' και ισχύουν μέχρι 14/5. Εν τω μεταξύ έχουν μπει και τα 60'+60' που έχω σαν καινούργιος, γι' αυτό ρώτησα αν αυτά διαγράφονται. Screenshot δεν μπορώ να κάνω αφού δεν έχω το κινητό εδώ. 

Γι΄αυτό γράψτε όλοι στην αξιολόγηση της frog το πόσο απαραίτητο είναι να υπάρχει μια εφαρμογή και για υπολογιστή.

5 ώρες πριν, Mobileras said:

Ανανεωση χρημάτων μπορεις να κάνεις απο το app χωρις να εχεις τον αριθμό μαζι σου.

Το app είναι στο κινητό που είναι εκτός Αθηνών και δεν έχω κάποιον γνωστό να το κάνω μέσω αυτού. Η άλλη λύση είναι να πάω σε ένα κατάστημα cosmote για να κάνω ανανέωση, αλλά εκεί χάνω τα 3gb που παίρνω στην online πληρωμή επειδή πληρώνω με payzy. Πιστεύω θα προλάβω. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2023 at 10:15 ΠΜ, tarantules999 said:

Η οποία έρευνα ενώ την έχω κάνει μου ξαναεμφανίζει το μήνυμα κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή και μου σπάει τα νεύρα.Πως διάλο θα απαλλαγώ από δαύτο;

και εγω μια απ τα ιδια βρηκες ακρη? 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, johnnykap1 said:

Το app είναι στο κινητό που είναι εκτός Αθηνών και δεν έχω κάποιον γνωστό να το κάνω μέσω αυτού. Η άλλη λύση είναι να πάω σε ένα κατάστημα cosmote για να κάνω ανανέωση, αλλά εκεί χάνω τα 3gb που παίρνω στην online πληρωμή επειδή πληρώνω με payzy. Πιστεύω θα προλάβω. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δοκίμασε απο το site της κοσμοτε (αν εχεις κωδικούς) ή από το site του whatsup.

https://www.cosmote.gr/online-ananeosh-whatsup

Στο κατω μέρος. Εξυπηρετεί οποιονδήποτε αριθμό καρτοκινητού ανεξαρτήτως πακέτου.

Edit

Τώρα είδα τι γράφεις δεν ξέρω αν θα δώσει έτσι τα 3 γιγα.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, johnnykap1 said:

Εν τω μεταξύ έχουν μπει και τα 60'+60' που έχω σαν καινούργιος, γι' αυτό ρώτησα αν αυτά διαγράφονται.

https://myphone.gr/forum/topic/26782/?do=findComment&comment=7164503

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση η "εξέλιξη" μιας παραμέτρου σε σχέση με μια άλλη στην καρτοκινητή της Cosmote, σε αντίθεση με τον λαγό:

Δλδ εάν πακέτο λήγει τάδε του μηνός: Τόσο όσο λέει θα λήξει.

Εάν φραγή μπαίνει δείνα του μηνός: Τόσο όσο λέει θα μπει, και μπορεί και κατά το βράδυ εκείνης της μέρας πρακτικά.

Εάν μπει φραγή, μπορεί να μπει κάρτα οποιαδήποτε στιγμή και με οποιοδήποτε τρόπο (πχ μέσω app frog) οποιαδήποτε χρονική στιγμή πριν το 13μηνο από την τελευταία κάρτα δλδ πριν την απώλεια κατοχής του αριθμού, μπορεί και παραπάνω να προλαβαίνεις με διάφορους τρόπους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά......

Μετά από καιρό επιστρέφω με μια ερώτηση . 

Καταργήθηκε ο διπλασιασμός της κάρτας για τα παλιά νούμερα ?? 

Εβαλε σήμερα η κόρη μου και δεν διπλασιαστηκε . 

Αν έχει μείνει κάποιος με παλιό αριθμό και ξέρει . 

Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Καλό βράδυ και καλό Σαββατοκύριακο !! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Gus33 said:

Καλησπέρα από Δευτέρα ο διπλασιασμός.

Καλημέρα

Δεν εννοώ το 60+60 αλλά τον διπλασιασμό της κάρτας στα παλιά νούμερα ( η κάρτα των 10 ευρώ γινόταν 20 ευρώ )

Ευχαριστώ.......

Καλό Σαββατοκύριακο !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα
Δεν εννοώ το 60+60 αλλά τον διπλασιασμό της κάρτας στα παλιά νούμερα ( η κάρτα των 10 ευρώ γινόταν 20 ευρώ )
Ευχαριστώ.......
Καλό Σαββατοκύριακο !!!
Καλημέρα και Καλό Σαββατοκύριακο! Μήπως απλά ήταν κάποια προσφορά για περιορισμένο χρονικό διάστημα σε κάποια νούμερα που έδιναν (πχ ένα έτος) και πιθανόν να μη θυμάστε καλά;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polson said:

Καλημέρα

Δεν εννοώ το 60+60 αλλά τον διπλασιασμό της κάρτας στα παλιά νούμερα ( η κάρτα των 10 ευρώ γινόταν 20 ευρώ )

Ευχαριστώ.......

Καλό Σαββατοκύριακο !!!

Έχω κάρτα με διπλασιασμό και ισχύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Polson said:

Καλημέρα

Δεν εννοώ το 60+60 αλλά τον διπλασιασμό της κάρτας στα παλιά νούμερα ( η κάρτα των 10 ευρώ γινόταν 20 ευρώ )

Ευχαριστώ.......

Καλό Σαββατοκύριακο !!!

Μήπως δεν ήταν η πρώτη του μήνα;

ΔΙΠΛΑΣΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ FROG ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.

Τώρα το FROG σου προσφέρει ακόμα περισσότερα Στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μήνα, το FROG διπλασιάζει την αξία της κάρτας σου, για να μιλας με όλους, σε κινητά & σταθερά, Ελλάδα & Εξωτερικό!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Polson said:

Καλησπέρα παιδιά......

Μετά από καιρό επιστρέφω με μια ερώτηση . 

Καταργήθηκε ο διπλασιασμός της κάρτας για τα παλιά νούμερα ?? 

Εβαλε σήμερα η κόρη μου και δεν διπλασιαστηκε . 

Αν έχει μείνει κάποιος με παλιό αριθμό και ξέρει . 

Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Καλό βράδυ και καλό Σαββατοκύριακο !! 

Μήπως κάνατε και άλλη ανανέωση αυτό το μήνα και δεν είναι η πρώτη αυτή;

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Polson said:

Καλησπέρα παιδιά......

Μετά από καιρό επιστρέφω με μια ερώτηση . 

Καταργήθηκε ο διπλασιασμός της κάρτας για τα παλιά νούμερα ?? 

Εβαλε σήμερα η κόρη μου και δεν διπλασιαστηκε . 

Αν έχει μείνει κάποιος με παλιό αριθμό και ξέρει . 

Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Καλό βράδυ και καλό Σαββατοκύριακο !! 

Εκανες γνωστος μου σημερα ανανεωση και του τα διπλασιασε κανονικα.

ΥΓ. Εγινες μελος πριν 20 ώρες, απο που επιστρεφεις ; :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2023 at 1:58 ΜΜ, panosss567 said:

Μήπως δεν ήταν η πρώτη του μήνα;

ΔΙΠΛΑΣΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ FROG ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.

Τώρα το FROG σου προσφέρει ακόμα περισσότερα Στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μήνα, το FROG διπλασιάζει την αξία της κάρτας σου, για να μιλας με όλους, σε κινητά & σταθερά, Ελλάδα & Εξωτερικό!

 

On 13/5/2023 at 5:57 ΜΜ, kosvou said:

Μήπως κάνατε και άλλη ανανέωση αυτό το μήνα και δεν είναι η πρώτη αυτή;

Καλημέρα σας 

πιθανόν είχε γίνει και άλλη ανανέωση , εν ξέρω

Σας ευχαριστώ και πάλι 

καλή εβομάδα !!!

Καλημέρα !!!

Είχα λογαριασμό από το 2008 περίπου , εδώ και τρία χρόνια ανενεργός .

Έκανα λοιπόν καινούργιο με άλλο όνομα .

Χρήστης του Frog από το 2006-7 περίπου .

Καλή εβδομάδα !!!

On 13/5/2023 at 7:09 ΜΜ, runner70 said:

Εκανες γνωστος μου σημερα ανανεωση και του τα διπλασιασε κανονικα.

ΥΓ. Εγινες μελος πριν 20 ώρες, απο που επιστρεφεις ; :classic_tongue:

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω να πάρω μια κάρτα sim frog από Γερμανό μάλλον, τι ισχύει με τιμή κτλ?

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimi_1982 said:

Θέλω να πάω να πάρω μια κάρτα sim frog από Γερμανό μάλλον, τι ισχύει με τιμή κτλ?

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εαν αναφερεσαι σε καινουριο νουμερο, ειναι δωρεαν. Το μόνο κόστος θα είναι η κάρτα ανανέωσης. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εαν αναφερεσαι σε καινουριο νουμερο, ειναι δωρεαν. Το μόνο κόστος θα είναι η κάρτα ανανέωσης. 
Ναι σε καινούργιο νούμερο αναφέρομαι, ευχαριστώ!
Πιο πολύ για να μη μου λένε ιστορίες...

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2023 at 2:19 ΜΜ, dimi_1982 said:

Ναι σε καινούργιο νούμερο αναφέρομαι, ευχαριστώ!
Πιο πολύ για να μη μου λένε ιστορίες...

Να τους τονίσεις να ΜΗΝ σου βάλουν πακέτο με τα χρήματα που θα δώσεις και να στα βάλουν όλα στην κάρτα. Αλλιώς συνηθίζουν να σου φορτώνουν ένα πακέτο και να σου αφήνουν την κάρτα άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...