Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιο λόγο προσπαθεί το κινητό σου να συνδεθεί στο ίντερνετ. Αν μπορείς προσπάθησε να κόψεις οποιαδήποτε απόπειρα (κλείσιμο διακόπτη data, προεπιλεγμένα data από δεύτερη κάρτα SIM αν υπάρχουν). Πάντως απλά είναι μία ειδοποίηση δεν χρεώνεσαι κάτι εφόσον είναι ενεργοποιημένο το my internet.

Τσέκαρε τις ημερομηνίες τις οποίες γράφει στο τέλος του μηνύματος μην τυχόν είναι προσπάθειες σύνδεσης από το παρελθόν, συμβαίνει συχνά τελευταία να έρχονται πολύ καθυστερημένα τα μηνύματα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα την κάρτα αλλά γράφει cosmote κι όχι frog.

Θα λειτουργήσει άραγε κι έτσι ή θα πρέπει να κάνω κι άλλα;

Από την ιστοσελίδα της frog είχα κάνει την αίτηση φορητότητας.

Περίεργο που μου έστειλαν άλλη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πλεον ολες οι σιμ είναι ίδιες ανεξάρτητα από το πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Με τι κάρτες κάνουμε ανανέωση; Κοσμοκαρτα θα ζητήσω στο περίπτερο; Γιατί στην πρώτη κλήση στο 1314 νομίζω ότι είπε κάρτα κοσμοτε γενικά

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όλες ίδιες είναι. Κάρτα Cosmote θα ζητήσεις. Έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει άλλη



Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την μεταφορά και την ενεργοποίηση της sim.

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Ανανέωσα πριν μου έρθει το μήνυμα για το welcome offer, τώρα φαντάζομαι ότι η προσφορά θα παραμείνει διαθέσιμη μέχρι να κάνω την επόμενη ανανέωση των δώδεκα ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, n1451 said:

Όλα καλά με την μεταφορά και την ενεργοποίηση της sim.

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Ανανέωσα πριν μου έρθει το μήνυμα για το welcome offer, τώρα φαντάζομαι ότι η προσφορά θα παραμείνει διαθέσιμη μέχρι να κάνω την επόμενη ανανέωση των δώδεκα ευρώ;

Ανανέωση μπορείς να κάνεις και με 10€ μέσα από το app της frog.

Link to comment
Share on other sites

9/6 ειναι η ληξη του υπολοιπου μου.

Αυτο σημαινει οτι μπορω να κανω ανανεωση στις 9 και να μη χασω το υπολοιπο ή πρεπει να γινει στις 8/6;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, sxizwdogwlo said:

9/6 ειναι η ληξη του υπολοιπου μου.

Αυτο σημαινει οτι μπορω να κανω ανανεωση στις 9 και να μη χασω το υπολοιπο ή πρεπει να γινει στις 8/6;

Εγω κανω 1 μέρα πριν για σιγουριά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2023 at 5:12 ΠΜ, tifozif1 said:

Mε 8€  απο το app.

Σωστά. Όμως με τα 8€ δεν παίρνεις ούτε τα 1100ΜΒ, ούτε τα 1200 λεπτά προς frog, που παίρνεις bonus  αν ανανεώσεις με 10€. Απλά παρατείνεται ο χρόνος λήξης του υπολοίπου και βάζεις εσύ όποιο πακέτο θέλεις.

 

23 ώρες πριν, Mobileras said:

Εγω κανω 1 μέρα πριν για σιγουριά. 

Εγώ πάντως εδώ και 6 μήνες που είμαι στην frog κάνω ανανέωση την ημέρα που λήγει, χωρίς κανένα πρόβλημα (εννοείται όχι 11:59)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Σωστά. Όμως με τα 8€ δεν παίρνεις ούτε τα 1100ΜΒ, ούτε τα 1200 λεπτά προς frog, που παίρνεις bonus  αν ανανεώσεις με 10€. Απλά παρατείνεται ο χρόνος λήξης του υπολοίπου και βάζεις εσύ όποιο πακέτο θέλεις.

 

Εγώ πάντως εδώ και 6 μήνες που είμαι στην frog κάνω ανανέωση την ημέρα που λήγει, χωρίς κανένα πρόβλημα (εννοείται όχι 11:59)

Τα ΜΒ δεν τα παίρνεις αλλά τα λεπτά προς frog , τα παίρνεις. Επίσης δεν παίρνεις τo 2€ κουπόνι για το box.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, runner70 said:

Τα ΜΒ δεν τα παίρνεις αλλά τα λεπτά προς frog , τα παίρνεις. Επίσης δεν παίρνεις τo 2€ κουπόνι για το box.

Δεν έχω κάνει ανανέωση με 8€ και δεν ήξερα ότι τα λεπτά προς frog τα παίρνεις, και υπέθεσα ότι αφού δεν παίρνεις τα ΜΒ και τα 2€ κουπόνι για box, δεν θα παίρνεις και τα λεπτά προς frog, γι' αυτό το έγραψα. Για να το λες εσύ όμως θα ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιω το 5G ??

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..το εκανα αλλα ακομα 4g λεει..θελει πολυ ωρα?
Με samsung A52s 5g ειμαι

EDIT: Ακυρο..στο ενα δωματιο που ειμαι ειναι 4G και στο αλλο 5G.....Ok

OptoStyle





Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

https://conferience.com/app/Frogsurvey

Έρευνα ΧΩΡΙΣ δώρο,

αλλά (όσο δεν την διαγράφουν), "τρουπώστε" την να τους δείξετε το "πόσο ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ" είναι οι "δημοσκοπήσεις" (και καλάααα): Όποιος ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΟΝΟ για τα "αποτελέσματα" των likes vs dislikes στην ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ μας (ΜΠΑΣ και το καταλάβουν και οι ίδιοι).

Link to comment
Share on other sites

Η οποία έρευνα ενώ την έχω κάνει μου ξαναεμφανίζει το μήνυμα κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή και μου σπάει τα νεύρα.Πως διάλο θα απαλλαγώ από δαύτο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ μέσα απ την εφαρμογή Frog να ανανεώσω υπόλοιπο σε άλλο κινητό που αυτή τη στιγμή βρίσκεται εκτός Ελλάδας;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andre74 said:

Μπορώ μέσα απ την εφαρμογή Frog να ανανεώσω υπόλοιπο σε άλλο κινητό που αυτή τη στιγμή βρίσκεται εκτός Ελλάδας;

Φυσικά.. αρκεί να σου πει τον κωδικό που θα πάρει μέσω sms..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, andre74 said:

Μπορώ μέσα απ την εφαρμογή Frog να ανανεώσω υπόλοιπο σε άλλο κινητό που αυτή τη στιγμή βρίσκεται εκτός Ελλάδας;

Μπορείς να κάνεις ανανέωση σε οποιοδήποτε καρτοκινητό Cosmote από εδώ:

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ από χθες, για μέλος της οικογένειας που είναι σε ταξίδι εκτός Ελλάδας, και μέσω εφαρμογής φρογκ και της εφαρμογής κοσμοτε, με χρήση της κάρτας payzy.

Στο payzy εμφανίζεται ολοκληρωμένη η συναλλαγή, χωρίς να μεταφερθούν χρήματα. Υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, andre74 said:

Προσπαθώ από χθες, για μέλος της οικογένειας που είναι σε ταξίδι εκτός Ελλάδας, και μέσω εφαρμογής φρογκ και της εφαρμογής κοσμοτε, με χρήση της κάρτας payzy.

Στο payzy εμφανίζεται ολοκληρωμένη η συναλλαγή, χωρίς να μεταφερθούν χρήματα. Υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα; 

Ναι μετά την έγκριση στο payzy μην πατήσεις ok στην καρτέλα που εμφανίζεται. Βάλε την εφαρμογή στο παρασκήνιο και επέστρεψε στην εφαρμογή της cosmote για να ολοκληρωθεί η συναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...