Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, yyyy said:

Δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα και 2 πακέτα που έδιναν για 30 μέρες ομιλία προς Βουλγαρία και Ρουμανία αντίστοιχα, μαζί με 2 GB δεδομένων. Για όσους αρκούνται με 2GB, είναι η πιο οικονομική λύση. Έχω πολύ καιρό να τα ενεργοποιήσω πάντως, και δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα:

SMS το "1717" (Βουλγαρία) ή "1818" (Ρουμανία) στο 1330

Ισχύουν, επειδή ακόμα κάνω rollover και μόνο μ αυτά έμεινε να συνεχίσω τα πάνω από 100gb.Και είναι  για 30 μέρες 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cfotis13 said:

Ισχύουν, επειδή ακόμα κάνω rollover και μόνο μ αυτά έμεινε να συνεχίσω τα πάνω από 100gb.Και είναι  για 30 μέρες 

Πως τα βρίσκεις αυτά μέσα στην εφαρμογή; Εγώ βλέπω μόνο τα πακέτα ομιλίας προς Βουλγαρία, Ρουμανία κλπ. ΜΒ δεν βλέπω πουθενά, και φυσικά τώρα έχουν 5,30€

Και κάτι άλλο: τα λεπτά προς τρίτες χώρες που αγοράζεις, μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και στην Ελλάδα;

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα πριν μία εβδομάδα το extra welcome bonus που δίνει 60 λεπτά προς όλους δώρο κάθε μήνα για ένα χρόνο. Σήμερα ξανά εμφανίστηκε αυτή η προσφορά και την ενεργοποίησα και τώρα μου γράφει ότι έχω 180 λεπτά διαθέσιμα. Ξέρει κανείς γιατί μου ξανά εμφανίστηκε η προσφορά και θα πρέπει κάθε μήνα να ενεργοποιώ τα δωρεάν 60 λεπτά ή θα γίνεται αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2023 at 11:07 ΜΜ, Pppe said:

 καλύτερα να πηγαίνετε σε ethnik shops στην περιοχή σας, όπως το παρακάτω που μου έστειλαν sms:

 

εχουμε καμια λιστα ?? για Θεσσαλονικη ξερει κανεις????

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς αν στο cosmote app μπαινει Αριθμός frog;

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω αρκετη ωρα και δεν δεχεται τον αριθμό. Μηπως κανω κατι λάθος;

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Πως τα βρίσκεις αυτά μέσα στην εφαρμογή; Εγώ βλέπω μόνο τα πακέτα ομιλίας προς Βουλγαρία, Ρουμανία κλπ. ΜΒ δεν βλέπω πουθενά, και φυσικά τώρα έχουν 5,30€

Και κάτι άλλο: τα λεπτά προς τρίτες χώρες που αγοράζεις, μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και στην Ελλάδα;

Δεν υπάρχουν στο app και όχι τα λεπτά ομιλίας είναι για την εκάστοτε χώρα, απλά συνεχίζει να κάνει rollover με τα παλιά πακέτα data κ επειδή έχω αρκετό συνεχίζω έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω αρκετη ωρα και δεν δεχεται τον αριθμό. Μηπως κανω κατι λάθος;

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν είσαι νέος στην Frog θέλει λίγο χρόνο μέχρι να ενημερωθούν όλα τα συστήματα 1 μέρα τουλάχιστον

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι εξηγείται. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποιήθηκαν 2 αριθμοί. Το πρώτο αρνητικό που είδα σε σχέση με την Q είναι η εφαρμογή. Όντως δεν μπορώ να βάλω και τους δύο αριθμούς στην εφαρμογή ή υπάρχει κάποιος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή φρογκ δεν μπορείς. Στη mycosmote μπορείς,με ταυτοποίηση,αλλά κάποια πραγματάκια θα λειπουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για την ενεργοποίηση χοντρικά πόσες ώρες απαιτούνται από τη στιγμή που λαμβάνεις την σιμ? Ανέφερε ένας φίλος παραπάνω σίγουρα 1 24ωρο, το οποίο έχει παρέλθει και ακόμα τπτ.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Με τον άνθρωπο που μίλησα τηλεφωνικά, μου είπε μέχρι και τρεις μέρες από την παραλαβή της sim.

Μόλις η παλιά κάρτα δεν έχει πια σήμα δηλαδή.

Εγώ βέβαια ακόμα περιμένω την ταχυμεταφορική με την οποία δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

εχουμε καμια λιστα ?? για Θεσσαλονικη ξερει κανεις????

Δυστυχώς δεν υπάρχει κανένα

Επιβεβαιωμένο από  την εξυπηρέτηση πελατών της frog

 

Btw, χθες μου ήρθε ενημερωτικό μήνυμα, ότι αν ενεργοποιηθεί η voucher των 12€ έως  01.05, δίνει απεριόριστα data

Είναι ίδια τιμή με την προσφορά της frog (10,90*1,1=12€)

Απλά στην voucher κερδίζεις και τις εξτρά παροχές στην ομιλία (200' προς όλους + 400' προς frog)

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Το αντίστοιχο αναφερόμενο πακέτο με 12Ε από wifigreece (όπως και στα frog ethnic shops) δεν είναι το unlimited data 30 ημερών που "τρέχει" έως και μεθαύριο 1/5, αλλά αυτό: 

 

Screenshot_20230429-205532.png

Και υπάρχει "διαρκώς" στα vouchers , όσο υπάρχει και στο frog app , απλά μπορεί για κάποιες χρονικές περιόδους να δίνει "κάτι τις παραπάνω" σε σχέση με ότι δίνει στο app (με το αζημείωτο για τα frog ethnic shops όπως έχουμε ξαναγράψει).

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εχω την προσφορα της cosmote, έφερα το Σταθερο και μου δίνει 10 ευρώ και 1000 λεπτά προς όλους.

ειμαι what’s up αν ερθω frog θα τα λαμβάνω κανονικά; Το έχει τεστάρει κάποιος;;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, akis8607 said:

Καλησπέρα!

Εχω την προσφορα της cosmote, έφερα το Σταθερο και μου δίνει 10 ευρώ και 1000 λεπτά προς όλους.

ειμαι what’s up αν ερθω frog θα τα λαμβάνω κανονικά; Το έχει τεστάρει κάποιος;;

Εγώ άκουσα αντικρουόμενες πληροφορίες, και ενώ ήμουν σε Frog πριν μου ενεργοποιήσουν την προσφορά είπα να μην το ρισκάρω και πήγα σε What's up.

Τα 1000 λεπτά ομιλίας προς όλους μου φτάνουν για τον μήνα, από τα €10 που μου βάζουν κάθε μήνα τρώω τα €8,50 για το πακέτο Giga Month με αυτόματη ενεργοποίηση που μου δίνει 5GB/μήνα. Επίσης, με το Cosmote One έχω 2GB/μήνα και πληρώνοντας το λογαριασμό του σταθερού μέσω της εφαρμογής της COSMOTE στο κινητό έχω και 1GB/μήνα. Προσωπικά μου φτάνουν.

Στη θέση σου, εάν θέλεις οπωσδήποτε να πας στο Frog με την προσφορά που έχεις να τρέχει, θα έστελνα ένα μήνυμα μέσω της φόρμας επικοινωνίας να τους ρωτήσω τι ιχύει να μην γίνει καμιά στραβή!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άκουσα αντικρουόμενες πληροφορίες, και ενώ ήμουν σε Frog πριν μου ενεργοποιήσουν την προσφορά είπα να μην το ρισκάρω και πήγα σε What's up.
Τα 1000 λεπτά ομιλίας προς όλους μου φτάνουν για τον μήνα, από τα €10 που μου βάζουν κάθε μήνα τρώω τα €8,50 για το πακέτο Giga Month με αυτόματη ενεργοποίηση που μου δίνει 5GB/μήνα. Επίσης, με το Cosmote One έχω 2GB/μήνα και πληρώνοντας το λογαριασμό του σταθερού μέσω της εφαρμογής της COSMOTE στο κινητό έχω και 1GB/μήνα. Προσωπικά μου φτάνουν.
Στη θέση σου, εάν θέλεις οπωσδήποτε να πας στο Frog με την προσφορά που έχεις να τρέχει, θα έστελνα ένα μήνυμα μέσω της φόρμας επικοινωνίας να τους ρωτήσω τι ιχύει να μην γίνει καμιά στραβή!
Εγώ σέ frog τα έπαιρνα κανονικά. Απλά μετά το γύρισα σε wu για νά δίνω τά 10€ σε άλλα δύο νούμερα των παιδιών

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tolisfar said:

Εγώ σέ frog τα έπαιρνα κανονικά. Απλά μετά το γύρισα σε wu για νά δίνω τά 10€ σε άλλα δύο νούμερα των παιδιών

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μεταφέρονται (Easy Transfer) χωρίς να βάζεις ποτέ κανονικά χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Τριτη περιμενω τη νεα Frog sim φορητοτητα απο Q

OptoStyle



Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καθε 7 βαζω πακετο 6gb/5.35€/25μερες και ενεργοποιω τα δωρεαν 500mb.

Καθε δευτερη 9 βαζω καρτα 12€ (60λεπτα+500mb) ή ενεργοποιω τα πρηγουμενα 60λεπτα.

Καθε 30 ενεργοποιω 2gb/7μερες απο το προγραμμα με το σταθερο ONE.

 

Μια ωρα μου πηρε να βγαλω τη εξισωση!

60λεπτα + 9gb (+3gb payzy) με 6€/μηνα

Με υπερκαλυπτει. Εχω καπου λαθος;

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2023 at 10:55 ΜΜ, opmgls said:

Δεν είναι και τόσο άσχημα. Αυτό το πακέτο απευθύνεται σε όσους θέλουν κυρίως δεδομένα και βολεύονται με λιγα ή καθόλου λεπτά ομιλίας  Με αναγωγή βγαίνει 7.2 Gb με 6.42€ για 30 μέρες. Καλούτσικη τιμή αν κάποιος χρησιμοποιεί αρκετά δεδομένα. Λιγότερο από ευρώ το γκίγκα. Για συνδυασμό ομιλίας και data αγοράζεις τα Basic ή Νational combo.

Σε σύγκριση με τα 4GB για 8,5€ του what's up είναι εξαιρετική τιμή και με το 120 (60+60) για 3€ προς όλους, με λιγότερο από 10€ το μήνα με τα συνεχή rollover αν κάποιος σαν εμένα δεν μιλάει πολύ είναι ιδανικό. Πρακτικά δεν σκέφτομαι πλέον με 3 χιλιάδες λεπτά προς όλους + 120GB που έχουν μαζευτεί τι μου μένει αφού δεν πρόκειται να τελειώσουν ποτέ, σε δίκτυο Cosmote με εξαιρετικό σήμα συν ότι η όλη διαδικασία δεν είναι τίποτα περίπλοκο, 2 υπενθυμίσεις στο ημερολόγιο να ανανεώσω αυτά τα 2 πριν λήξουν

Edited by Hackerpcs

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση τι συμφέρει καλύτερα το national combo με 8,90, η το πακέτο δεδομενων με 5,35 + το πακέτο ομιλίας με 3,02 μαζί? βέβαια το 5,35 είναι για 25 ημέρες.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...