Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, panosss567 said:

Πρέπει να δώσεις φωτοτυπία ταυτότητας στον διανομέα.

ναι, το γνωρίζω αυτό.

2 ώρες πριν, green dragon said:

Θυμάσαι μήπως ποια ημερομηνία έκανες την online αίτηση και πόσες μέρες πέρασαν μέχρι να πάρεις την κάρτα? Ευχαριστώ.

δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά υπήρχε μια μικρή καθυστέρηση και έπρεπε να τους πάρω τηλέφωνο. Μόλις μιλήσαμε όλα καλά!!!

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Αιτηση Φορητότητας σε frog σε κατάστημα Cosmote σήμερα το πρωι , μου ειπαν να περάσω αυριο το πρωι να μου περάσουν την sim , ρώτησα αν υπάρχει χρέωση και μου ειπαν η μόνη χρέωση ειναι τα χρήματα που θέλω να βάλω , απο 12 ευρω .
Δηλαδή λογικά αυριο το απογευμα θα εχει περάσει στον νεο πάροχο η θα χρειαστεί αλλη μια μέρα ;
με το που πάρεις την κάρτα την βάζεις στο κινητό και σε μισή ώρα θα έχει συνέλθει θα δουλεύει για να σε πάρουν .....απλά μέχρι να έρθουν τα 12 που θα βάλεις στο ταμείο και να συνχρωνιστει το app frog θέλει λίγη ωρα
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, tempo said:

ναι, το γνωρίζω αυτό.

δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά υπήρχε μια μικρή καθυστέρηση και έπρεπε να τους πάρω τηλέφωνο. Μόλις μιλήσαμε όλα καλά!!!

Μήπως θυμάσαι ποιο τηλέφωνο κάλεσες;

 

Κι εγώ online την έκανα πριν 2 μέρες αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, iganiats said:

Μήπως θυμάσαι ποιο τηλέφωνο κάλεσες;

 

Κι εγώ online την έκανα πριν 2 μέρες αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση. 

2108006300

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την Κυριακή online αίτηση φορητότητας και σήμερα με πήραν τηλέφωνο για την επιβεβαίωση των στοιχείων. Μου είπαν ότι θα παραλάβω την κάρτα sim την Τρίτη 14/3 και την Πέμπτη 16/3 θα γίνει η ενεργοποίηση. Θα επανέλθω μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα σήμερα , απο Cosmote , εχω μεινει στην φορητότητα , πέρασα απο το κατάστημα και μου ειπαν οτι περιμένουμε να εγκριθεί η αιτηση απο τον πάροχο που ήμουν .
Αναμονή λοιπόν .

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, alexpef said:

Τίποτα και σήμερα μάλλον κάνει νάζια ο παλιός πάροχος .

Να πάρω κανενα τηλ στο 13888 να ρωτήσω η οχι ;

Καλύτερα στο 2108006300.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

Πήρα τηλ , δεν γνωρίζουν γιατι ειναι τμήμα πωλήσεων online , ενω εγω εχω κάνει φορητότητα απο κατάστημα cosmote , μου ειπε να απευθυνθω εκει .

Ευχαριστώ πάντως .

Link to comment
Share on other sites

Θα ερώτηση, αυτό το μπόνους (από την εφαρμογή για νέους πελάτες) έχει ημερομηνία που πρέπει να το χρησιμοποιήσεις;;; Δεν βλέπω κάτι

da28fb4770399f488dba3d46e60230ae.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, HEO said:

Θα ερώτηση, αυτό το μπόνους (από την εφαρμογή για νέους πελάτες) έχει ημερομηνία που πρέπει να το χρησιμοποιήσεις;;; Δεν βλέπω κάτι

da28fb4770399f488dba3d46e60230ae.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Νομίζω ότι μέσα στον τρέχοντα μήνα θα πρεπει να το ενεργοποιήσεις.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα , περασα απο κατάστημα της cosmote , και μου εδωσαν την κάρτα sim , δεν πλήρωσα τιποτα , την πέρασα στο τηλ και μετά απο λίγο ηρθαν μνμτα οτι εχει ενεργοποιηθεί σε Cosmocarta .

Η ερώτηση μου τωρα γίνεται τώρα frog η οχι , επειδή στο 1314 μου λέει οτι μπορει να το κάνω Whats up και χωρίς χρέωση .

Δεν μου αναφέρει κάτι για frog ,επισης θέλω να το περάσω σε Cosmote one οπως εχω κάνει και σε αλλα νούμερα που εχω .

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alexpef said:

Νεότερα , περασα απο κατάστημα της cosmote , και μου εδωσαν την κάρτα sim , δεν πλήρωσα τιποτα , την πέρασα στο τηλ και μετά απο λίγο ηρθαν μνμτα οτι εχει ενεργοποιηθεί σε Cosmocarta .

Η ερώτηση μου τωρα γίνεται τώρα frog η οχι , επειδή στο 1314 μου λέει οτι μπορει να το κάνω Whats up και χωρίς χρέωση .

Δεν μου αναφέρει κάτι για frog ,επισης θέλω να το περάσω σε Cosmote one οπως εχω κάνει και σε αλλα νούμερα που εχω .

Δεν πλήρωσες €12 για να πάρεις την κάρτα sim?

Για να κάνεις αλλαγή πακέτου από COSMOΚΑΡΤΑ σε FROG θα στείλεις δωρεάν μήνυμα με το λεκτικό ΑΛΠΑΚ ή ALPAK ΣΤΟ 1314. Στη συνέχεια θα χρειαστεί να στείλεις ένα 2ο μήνυμα με το γράμμα F πάλι στο 1314. Η αλλαγή πακέτου από COSMOΚΑΡΤΑ σε FROG χρεώνεται με κόστος 3€.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alexpef said:

Νεότερα , περασα απο κατάστημα της cosmote , και μου εδωσαν την κάρτα sim , δεν πλήρωσα τιποτα , την πέρασα στο τηλ και μετά απο λίγο ηρθαν μνμτα οτι εχει ενεργοποιηθεί σε Cosmocarta .

Η ερώτηση μου τωρα γίνεται τώρα frog η οχι , επειδή στο 1314 μου λέει οτι μπορει να το κάνω Whats up και χωρίς χρέωση .

Δεν μου αναφέρει κάτι για frog ,επισης θέλω να το περάσω σε Cosmote one οπως εχω κάνει και σε αλλα νούμερα που εχω .

Έστειλες σμσ ΑΛΠΑΚ στο 1314 και δεν σου δίνει την δυνατότητα να το κάνεις βάτραχο;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πλήρωσα τιποτα , ουτε 12 ευρω , ρωτησα χρωστάω κατι μου ειπε οχι και εφυγα .

Τωρα για μνμτα δεν εχω στειλει ακομη , γι αυτο ρωτάω αν ειναι να στείλω τώρα , θα σας ενημερώσω ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alexpef said:

Οχι δεν πλήρωσα τιποτα , ουτε 12 ευρω , ρωτησα χρωστάω κατι μου ειπε οχι και εφυγα .

Τωρα για μνμτα δεν εχω στειλει ακομη , γι αυτο ρωτάω αν ειναι να στείλω τώρα , θα σας ενημερώσω ευχαριστώ .

Εάν δεν έχεις λεφτά μέσα δεν μπορείς να στείλεις το δεύτερο μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι δεν μπορεις να στειλεις αν δεν εχεις χρηματικό υπόλοιπο , αλλα ουτε και το δωρεαν δεν στελνει , μου γράφει η αποστολή απέτυχε . Εστειλα στο 1314 ALPAK .

update , ξαναεστειλα στο 1314 την λέξη ALPAK και μου ηρθε απαντητικό μνμ :

Για να μεταφερθεις στο FROG στειλε F στο 1314 με χρέωση 3€ .
Για να μεταφερθείς στο WHATS UP στειλε W στο 1314 με χρεωση 0.

Για να δούμε .

Link to comment
Share on other sites

Εγω στη θεση σου θα πήγαινα what's up (δωρεαν) και θα ξανάστελνα ΑΛΠΑΚ να δω εαν μου δινει δωρεαν το φρογκ. Στη χειροτερη παλι 3ε θα ζηταει (που και τωρα ζηταει).

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο ειναι οτι εβαλα 15 ευρω , και μου ενεργοποίησε αυτοματα πακέτο unlimited με 13 .50 cosmocarta , και τωρα τι κάνω αρχιζω τα τηλέφωνα να επιστραφουν τα χρήματα ;
**********update************
Λοιπόν εχουμε και λέμε , 1ο απενεργοποιησα το πακετο για να μην ξαναμπει χωρις να το γνωρίζω .
2ο θα κάνουν 4 εργασιμες μέρες να επιστρεψουν τα λεφτα του πακέτου στο υπόλοιπο .
3ο να στείλω τα μνμτα στο 1314 για πάω στο frog ,
και 4ο μου ειπε η ευγενική κυρία οτι η μετατροπή απο Cosmocarta σε frog η χρεωση ειναι 10 ευρω .
Της λεω οτι εχω λάβει 2 μνμτα απο το 1314 το ενα να μου λεει 0ευρω για το whats up και 3 ευρω για το frog , να επειμένει οτι ειναι 10 ευρω , δεν ξέρω τι να πώ , θα περιμένω να πιστωθούν πίσω τα χρήματα και θα στείλω πάλι στο 1314 ,
ολα σε μένα συμβαίνουν :(





Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μέσα στον τρέχοντα μήνα θα πρεπει να το ενεργοποιήσεις.
Λογικό ακούγεται

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alexpef said:


Της λεω οτι εχω λάβει 2 μνμτα απο το 1314 το ενα να μου λεει 0ευρω για το whats up και 3 ευρω για το frog , να επειμένει οτι ειναι 10 ευρω , δεν ξέρω τι να πώ , θα περιμένω να πιστωθούν πίσω τα χρήματα και θα στείλω πάλι στο 1314 ,
ολα σε μένα συμβαίνουν :(




 

Μην αγχώνεσαι 3 είναι όχι 10.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HEO said:

Θα ερώτηση, αυτό το μπόνους (από την εφαρμογή για νέους πελάτες) έχει ημερομηνία που πρέπει να το χρησιμοποιήσεις;;; Δεν βλέπω κάτι

da28fb4770399f488dba3d46e60230ae.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

 

Screenshot_2023-03-10-19-19-48-494_com.opera.browser-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, tolisfar said:

Το ανάποδο νομίζω είναι 10

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ούτε καν.. έστειλα για πλάκα και μου ήρθε αυτό...

IMG_20230310_195952.jpg

Link to comment
Share on other sites

@akar2015

σωστός :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...