Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στείλε start στο 1333

Στειλε ΜΙ στο 1333

Σε ευχαριστώ Βασίλη αλλά δεν χρειάστηκε και τελικά είχα κάνει εγώ πατάτα.

Είχα ορίσει στην άλλη κάρτα που είναι what's up να έχω data.

Τώρα το γύρισα στο frog και όλα okay

Σε ευχαριστώ και πάλι όμως φίλε :)

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έκανε ή σύζυγος δικό της cosmote id, εάν από την εφαρμογή cosmote στο κινητό της επιχειρήσω να ανανεώσω τον χρόνο μέσω PayPal δικού μου λογαριασμού (δεν διαθέτει δική της κάρτα χρεωστική /πιστωτική) υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα με PayPal η τράπεζα μιας και είναι στο όνομά της το νούμερο;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε 1 πάρε 2... από 1330

Τρέχει εβδομάδα διπλασιασμού

 

Μέχρι σήμερα τρέχει ο διπλασιασμός του πακέτου και επόμενη προβλεπόμενη ημερομηνία είναι η εβδομάδα από 5/4

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχουν αλλάξει το pattern και πλεον το πάνε σταθερα ανά 2 εβδομαδες ξεκινώντας τον διπλασιασμό από την πρωτη Δευτερα του ετους (εκεί μπορεί να γίνει κάποια διορθωση και να πεσει ανα 3 εβδομαδες οπως εγινε φέτος). Αρα υπενθυμιση καθε 4 εβδομαδες για αυτον που θελει να ανανεωσει. Με αυτο τον τροπο ειναι σαν να εχει ατυπα διάρκεια το πακετο 28 μέρες και οχι 30 αφου αναγκαζομαστε να το ανανεωνουμε στις max 28 μέρες προκειμενου να παρεις τον διπλασιασμο. Εξυπνο αλλα μικρο το κακο.

 

ΥΓ. Περισυ διπλασιασμο ανα 3 εβομαδες ειχε μονο την πρωτη Δευτερα μετα την πρωτοχρονια και στην πρωτη Δευτερα μετα την Κυριακη του Πασχα. Για να δουμε φετος αν θα εχει στις 26/4 ή στις 3/5.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν αλλάξει το pattern και πλεον το πάνε σταθερα ανά 2 εβδομαδες ξεκινώντας τον διπλασιασμό από την πρωτη Δευτερα του ετους (εκεί μπορεί να γίνει κάποια διορθωση και να πεσει ανα 3 εβδομαδες οπως εγινε φέτος). Αρα υπενθυμιση καθε 4 εβδομαδες για αυτον που θελει να ανανεωσει. Με αυτο τον τροπο ειναι σαν να εχει ατυπα διάρκεια το πακετο 28 μέρες και οχι 30 αφου αναγκαζομαστε να το ανανεωνουμε στις max 28 μέρες προκειμενου να παρεις τον διπλασιασμο. Εξυπνο αλλα μικρο το κακο.

 

ΥΓ. Περισυ διπλασιασμο ανα 3 εβομαδες ειχε μονο την πρωτη Δευτερα μετα την πρωτοχρονια και στην πρωτη Δευτερα μετα την Κυριακη του Πασχα. Για να δουμε φετος αν θα εχει στις 26/4 ή στις 3/5.

 

δεν καταλαβαίνω τους συλλογισμούς σου.

φυσικά και στις 3/5 θα έχει διπλασιασμό... και μάλιστα αναμένεται και η υπογραφή του καλλιτέχνη.

 

όσο για το 2020 πήγε λάθος και έκλεισε με τσατρα πατρα διαδικασία.

είναι αδιανόητο να κάνεις στατιστική ανάλυση και συγκρίσεις με το συγκεκριμένο έτος.

 

https://calendar.google.com/calendar/embed?src=1s0fjjrv6u9nku5tkturkff7uo%40group.calendar.google.com&ctz=Europe%2FAthens

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω τους συλλογισμούς σου.

φυσικά και στις 3/5 θα έχει διπλασιασμό... και μάλιστα αναμένεται και η υπογραφή του καλλιτέχνη.

 

όσο για το 2020 πήγε λάθος και έκλεισε με τσατρα πατρα διαδικασία.

είναι αδιανόητο να κάνεις στατιστική ανάλυση και συγκρίσεις με το συγκεκριμένο έτος.

 

https://calendar.google.com/calendar/embed?src=1s0fjjrv6u9nku5tkturkff7uo%40group.calendar.google.com&ctz=Europe%2FAthens

 

Απο που προκυπτει το "φυσικα θα εχει στις 3/5" και οχι στις 26/4 που ειναι σε 3 εβδομαδες;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, με 10 ευρώ ανανέωση τι θα μπορούσα να πάρω στη frog από ομιλία και data για το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, με 10 ευρώ ανανέωση τι θα μπορούσα να πάρω στη frog από ομιλία και data για το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα;

 

Εγώ βάζω 12€

Ενεργοποιω 60+60'

Μου δίνει δώρο 1,5gb

Πάει ο πρώτος μήνας

 

Τον επόμενο μήνα

Ενεργοποιώ 60+60'

Ενεργοποιώ 2gb Internet

 

Έτσι με 12€ βγάζω 2 μήνες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω 12€

Ενεργοποιω 60+60'

Μου δίνει δώρο 1,5gb

Πάει ο πρώτος μήνας

 

Τον επόμενο μήνα

Ενεργοποιώ 60+60'

Ενεργοποιώ 2gb Internet

 

Έτσι με 12€ βγάζω 2 μήνες

 

Ευχαριστώ. Με βοήθησες αρκετά. Μάλλον το site δεν το γράφει το 1.5 δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Με βοήθησες αρκετά. Μάλλον το site δεν το γράφει το 1.5 δώρο.

 

Εάν προσπαθήσεις να βάλεις κάρτα αναγράφει από κάτω πόσο δίνει δώρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις προσφατα να ενεργοποιησει το πακετο προς Βουλγαρια που δινει 2γβ/31μερες με 5 ευρω?....Ρωταω γιατι το πακετο προς Πακισταν που εδινε 2γβ με 5,3 ευρω,πλεον δινει 500μβ και δεν ενσωματωνονται με τα ηδη υπαρχοντα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις προσφατα να ενεργοποιησει το πακετο προς Βουλγαρια που δινει 2γβ/31μερες με 5 ευρω?....Ρωταω γιατι το πακετο προς Πακισταν που εδινε 2γβ με 5,3 ευρω,πλεον δινει 500μβ και δεν ενσωματωνονται με τα ηδη υπαρχοντα.
Το ενεργοποίησα πριν από δύο εβδομάδες κανονικά
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις προσφατα να ενεργοποιησει το πακετο προς Βουλγαρια που δινει 2γβ/31μερες με 5 ευρω?....Ρωταω γιατι το πακετο προς Πακισταν που εδινε 2γβ με 5,3 ευρω,πλεον δινει 500μβ και δεν ενσωματωνονται με τα ηδη υπαρχοντα.

 

Μολις εκανα αναβαθμιση στο app της frog και βλεπω ενημέρωσαν στο πακετο προς Πακισταν ότι δίνει 500MB και 100' προς όλους αλλά αν δεν ενσωματώνονται στα υπάρχοντα δεν έχει νόημα. Επισης γραφει οτι για να αγορασεις νέο πακέτο πρέπει να έχεις καταναλώσει όλο το χρονο ομιλίας προς Πακιστάν χαχαχα που σημαινει μας καταλαβαν.

 

Edit: Από ότι βλέπω στο πακέτο προς Ινδια λέει ότι μεταφέρονται τα ΜΒ.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση.....

σε αριθμό που το 3μηνο από την τελευταία ανανέωση λήγει σε 3 ημέρες θα μπει φραγή εκτός από τις εξερχόμενες και στις εισερχόμενες κλήσεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση.....

σε αριθμό που το 3μηνο από την τελευταία ανανέωση λήγει σε 3 ημέρες θα μπει φραγή εκτός από τις εξερχόμενες και στις εισερχόμενες κλήσεις ?

 

Ναι θα μπει γενική φραγή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα μπει γενική φραγή.

 

τι κουφό είναι αυτό ?

Στην wind πχ δεν συμβαίνει στις εισερχόμενες, για την vodafone δεν ξέρω .....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

H wind για όποιον θυμάται ήταν η πρώτη που έβγαλε ανακοίνωση για την 3μηνη φραγή, ακολούθησαν και οι άλλοι 2 όπου βάζουν κανονικά φραγή στο 3μηνο και πρακτικά ανεπίσημα μόνο η wind δεν το εφαρμόζει..
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα μπει γενική φραγή.

 

και από τη στιγμή που αγοράζω πακέτα με το υπόλοιπο για να μην χαθούν τα χρήματα, πάλι θα μπει φραγή αν δεν αναεώσω, άσχετα με το ότι αναφέρει ότι τα λεπτά είναι για καταναλώση μέχρι 12-5 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και από τη στιγμή που αγοράζω πακέτα με το υπόλοιπο για να μην χαθούν τα χρήματα, πάλι θα μπει φραγή αν δεν αναεώσω, άσχετα με το ότι αναφέρει ότι τα λεπτά είναι για καταναλώση μέχρι 12-5 ?

 

Νομίζω ότι από την στιγμή που υπάρχει ενεργό πακετο, δεν το χάνεις το πακετο. Το χρηματικό υπόλοιπο όμως στο 2μηνο από την τελευταία ανανέωση θα λήξει.

 

Στην Q μόνο σώζεις το υπόλοιπο χρημάτων εάν ενεργοποιήσεις πακετο πριν λήξουν.

Link to comment
Share on other sites

Είτε αγοράσεις,είτε δεν αγοράσεις πακέτο τα χρήματα θα λήξουν στους 2 μήνες απο την τελευταία σου ανανέωση. Για παράδειγμα αν αγοράσεις πακέτο πχ σήμερα 11/4 ένα μηνιαίο πακέτο και το υπόλοιπο χρημάτων σου λήγει αύριο 12/4, τότε 13/4 θα χαθούν τα χρήματα και μέχρι 11/5 θα μπορεις με 0€ υπόλοιπο χρημάτων, να χρησιμοποιείς τις παροχές του πακέτου σου. Και 12/5 που θα έχει συμπληρωθεί 3μηνο απο την τελευταία ανανέωση σου, θα μπει και φραγή κλήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για 1500' & 1500 sms προς frog κάθε Σαββατοκύριακο, δεν ισχύει πλέον; Μόνο για όσους το έχουν ήδη ενεργοποιήσει; Δεν κατάφερα να το ενεργοποιήσω σε νέα σύνδεση frog, ενώ σε παλιά λειτουργεί κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

επειδη ενδιαφερομαι να εχω 2ο νουμερο (λιγος χρονος ομιλιας για ολους και sms για ολους) και οσο λιγοτερο κοστοβορο, ειναι το frog η λυση μου;

Αν ναι, πουλανε νουμερο σε cosmote; Πρεπει να κανω ανανεωση αναγκαστικα καθε 2μηνο με 10 ευρω;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...