Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Είναι εβδομάδα διπλασιασμού για το frog;

Αλλαγή από frog σε WU ή Cosmokarta γίνεται;Αν ναι, με το γνωστό ΑΛΠΑΚ;

Ναι για το αλπακ (και τη γνωστή χρέωση)

Link to comment
Share on other sites

Προς frog εδωσε 600 οπως λεει ή 300 οπως ειναι το PAK1;

Ναι, έδωσε 600 (τόσα βλέπω με λήξη 24/6, δεν νομίζω να είναι από κάτι άλλο)

 

Μήπως γνωρίζει κανείς τι είναι τα καρτοπακέτα, που αναφέρονται στον τελευταίο πίνακα?

Πρέπει να είναι πακέτο με κάρτα μαζί (νέο νούμερο) που παίρνεις από μαγαζί. Τώρα πού τα βρίσκεις, δεν ξέρω. Με κάθε επιφύλαξη.

 

Είναι εβδομάδα διπλασιασμού για το frog;

Όχι δεν είναι, ήταν μέχρι χτες.

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν πάρει 4-5 φορές για αυτό το νέο προωθητικό πακέτο καρτοπρογραμμα με 900’(COSMOTE) 200’(προς όλους) και κάποια mb

Σήμερα πάλι με πήραν και με έδωσαν παραπάνω δηλαδή

1500’ COSMOTE

1500 μηνύματα

200’ προς όλους

200mb

Και κάθε μήνα δώρο 200’ ή 1gb internet

18,6€ κόστος

 

Τι λέτε συμφέρει;

 

 

Τον έκανα μια κουβεντούλα ότι έχω frog και βολεύομαι με 12€ έχοντας αρκετά gb και ικανοποιητικά λεπτά ανα δευτερόλεπτο και μου είπε ότι είναι στα σκαριά νέο προγραμμα με 20gb internet και λοιπά και λοιπά που θα κουμπώνει στο από πάνω προγραμμα που μου πρόσφεραν

 

Είπε θα με ειδοποιήσει όταν ξεκινήσει η προώθηση του.

Για να δούμε όμως τι έχουν να προτείνουν γιατί θέλουν οποιαδήποτε βλέπω να μας γυρίσουν σε συμβόλαια και καρτοσυμβολαια να τα παίρνουν σίγουρα κάθε μήνα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι ρωτάς; Υποθέτω ότι με 12 ευρώ έχεις παραπάνω και μάλιστα αυτά που χρειάζεσαι, στο καρτοπρόγραμμα θα πληρώνεις παραπάνω για παροχές που μπορεί και να μην χρειάζεσαι, όσο για τα 20 γιγα, όταν βγουν το σκέφτεσαι.... Γιατί μπορεί και να μην βγουν ή να μην συμφέρουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι ρωτάς; Υποθέτω ότι με 12 ευρώ έχεις παραπάνω και μάλιστα αυτά που χρειάζεσαι, στο καρτοπρόγραμμα θα πληρώνεις παραπάνω για παροχές που μπορεί και να μην χρειάζεσαι, όσο για τα 20 γιγα, όταν βγουν το σκέφτεσαι.... Γιατί μπορεί και να μην βγουν ή να μην συμφέρουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει τα μειονεκτήματα όμως το frog ότι το Ίντερνετ είναι για 25 μέρες και τα λεπτά πρέπει να είσαι συνέχεια στο ψάξιμο ποτέ είναι ο διπλασιασμός

Μ εκείνο υποτίθεται έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και έχεις και λεπτά αρκετά δεν έχεις να σκέφτεσαι

Βέβαια και τα 18,6 δεν τα λες και λίγα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τις ανάγκες σου τις ξέρεις εσύ.

Για μένα δεν αξίζει να δίνω πάνω από 12 ευρώ για να έχω και που δεν χρειάζομαι. Ειδικά όταν με τα 12 ευρώ είναι καλυμμένος

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις ανάγκες σου τις ξέρεις εσύ.

Για μένα δεν αξίζει να δίνω πάνω από 12 ευρώ για να έχω και που δεν χρειάζομαι. Ειδικά όταν με τα 12 ευρώ είναι καλυμμένος

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι δεν έχεις άδικο κι εγώ το ίδιο του είπα στο τηλέφωνο

Του λέω φίλε με 12€ έχω 5gb και 120’ ανα δευτερόλεπτο

 

Δεν θα με χαλούσε όπως να έχω ένα πακέτο με 1500’ προς COSMOTE

200’ προς όλους και πχ 3gb internet. Ας πλήρωνα 16-17€

Θα είχα όμως κάθε μήνα το πακέτο μου στάνταρ και το κεφάλι μου ήσυχο

Τώρα όμως και Ίντερνετ δεν δίνουν και ζητάνε και 6-7€ παραπάνω

 

Άσχετα που πολλές φορές βάζουμε κάρτα από αγγελίες που μερικοί πουλάνε σε τιμές 30-40% χαμηλότερα από την COSMOTE

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άσχετα που πολλές φορές βάζουμε κάρτα από αγγελίες που μερικοί πουλάνε σε τιμές 30-40% χαμηλότερα από την COSMOTE

 

ΠΟΥ είναι αυτές οι αγγελίες ?

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα που πολλές φορές βάζουμε κάρτα από αγγελίες που μερικοί πουλάνε σε τιμές 30-40% χαμηλότερα από την COSMOTE

 

ΠΟΥ είναι αυτές οι αγγελίες ?

 

Υπάρχουν.

Σου έστειλα pm

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις άδικο κι εγώ το ίδιο του είπα στο τηλέφωνο

Του λέω φίλε με 12€ έχω 5gb και 120’ ανα δευτερόλεπτο

 

Δεν θα με χαλούσε όπως να έχω ένα πακέτο με 1500’ προς COSMOTE

200’ προς όλους και πχ 3gb internet. Ας πλήρωνα 16-17€

Θα είχα όμως κάθε μήνα το πακέτο μου στάνταρ και το κεφάλι μου ήσυχο

Τώρα όμως και Ίντερνετ δεν δίνουν και ζητάνε και 6-7€ παραπάνω

 

Άσχετα που πολλές φορές βάζουμε κάρτα από αγγελίες που μερικοί πουλάνε σε τιμές 30-40% χαμηλότερα από την COSMOTE

Σχετικό ειναι αυτό. Ανάλογα τι χρησιμοποιείς. Προσωπικά έχω ήσυχο το κεφάλι μου απο τότε που "δεν δίνω λογαριασμό,δεν παίρνω λογαριασμό" κατά το παλιό σλόγκαν εταιρείας.. Με παίρνουν και εμένα πολλές φορές για τέτοιες προσφορές αλλά όταν τους λέω "βρείτε μου κάτι καλύτερο απο το playnow unlimited για streaming, 3.5gb ιντερνετ γενικής χρήσης συν δώστε μου και όλα τα mb του παρε-μοιρασε που κάνω με φίλους και έχω ήδη καβάντζα, στα 20€ και το συζητάμε.. Εκει λοιπόν μου λένε "ευχαριστώ για τον χρόνο σας, γεια σας" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν.

Σου έστειλα pm

 

Στειλε μου και σε εμενα σε παρακαλω μηπως και δεν εχω δει καποια γιατι δεν δεχεσαι pm

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα έρχομαι Ελλάδα για διακοπές.

Έχω την κάρτα frog ακόμα. Τελευταία ανανέωση ήταν Αύγουστος 2018.

 

Ελπίζω να μην έχει χαθεί το νούμερο. Οπότε αναρωτιέμαι για 3 πράγματα

1. Το μεγαλύτερο πακέτο ίντερνετ είναι 5gb με 8.5€?;;;

2. Έχει δεν έχει διπλασιασμό από βδομάδα, υπάρχει ακόμα το πακέτο 3€ 60 λεπτά προς όλους;

3. Αν ναι στα 2 από πάνω, πόσα λεφτά βάζω στην κάρτα για να πάρω και τα 2 πακέτα;

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα έρχομαι Ελλάδα για διακοπές.

 

Έχω την κάρτα frog ακόμα. Τελευταία ανανέωση ήταν Αύγουστος 2018.

 

 

 

Ελπίζω να μην έχει χαθεί το νούμερο. Οπότε αναρωτιέμαι για 3 πράγματα

 

1. Το μεγαλύτερο πακέτο ίντερνετ είναι 5gb με 8.5€?;;;

 

2. Έχει δεν έχει διπλασιασμό από βδομάδα, υπάρχει ακόμα το πακέτο 3€ 60 λεπτά προς όλους;

 

3. Αν ναι στα 2 από πάνω, πόσα λεφτά βάζω στην κάρτα για να πάρω και τα 2 πακέτα;

 

1. Για 25 μέρες είναι το μεγαλύτερο. Υπάρχει όμως και με 4 ευρώ 3 γίγα για 7 μέρες (8 ευρώ 6 γίγα αναλογικά). Εξαρτάται πόσες μέρες θα κάτσεις.

2. Το έχει ακόμα το πακέτο

3. Χοντρικά θα πρέπει να κάνεις ανανέωση 13 ευρώ. Επειδή όμως δε γίνεται μπορείς 15 ευρώ είτε online είτε σε κατάστημα.

Καλές διακοπές

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα έρχομαι Ελλάδα για διακοπές.

Έχω την κάρτα frog ακόμα. Τελευταία ανανέωση ήταν Αύγουστος 2018.

 

Ελπίζω να μην έχει χαθεί το νούμερο. Οπότε αναρωτιέμαι για 3 πράγματα

1. Το μεγαλύτερο πακέτο ίντερνετ είναι 5gb με 8.5€?;;;

2. Έχει δεν έχει διπλασιασμό από βδομάδα, υπάρχει ακόμα το πακέτο 3€ 60 λεπτά προς όλους;

3. Αν ναι στα 2 από πάνω, πόσα λεφτά βάζω στην κάρτα για να πάρω και τα 2 πακέτα;

 

1) Ναι για 25 μερες

2) ναι υπαρχει

3) 15€ καρτα,μενουν 13,39 και θελεις 11,5€ για να ενεργοποιησεις τα πακετα.

Το νουμερο δεν χανεται αν κανεις μια ανανεωση μεσα στον Ιουλιο,εχει φραγη εισερχομενων/εξερχομενων μετα το 4μηνο απο την τελευταια ανανεωση,πλεον στο 3μηνο μπαινει

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1. Για 25 μέρες είναι το μεγαλύτερο. Υπάρχει όμως και με 4 ευρώ 3 γίγα για 7 μέρες (8 ευρώ 6 γίγα αναλογικά). Εξαρτάται πόσες μέρες θα κάτσεις.

2. Το έχει ακόμα το πακέτο

3. Χοντρικά θα πρέπει να κάνεις ανανέωση 13 ευρώ. Επειδή όμως δε γίνεται μπορείς 15 ευρώ είτε online είτε σε κατάστημα.

Καλές διακοπές

1) Ναι για 25 μερες

2) ναι υπαρχει

3) 15€ καρτα,μενουν 13,39 και θελεις 11,5€ για να ενεργοποιησεις τα πακετα.

Το νουμερο δεν χανεται αν κανεις μια ανανεωση μεσα στον Ιουλιο,εχει φραγη εισερχομενων/εξερχομενων μετα το 4μηνο απο την τελευταια ανανεωση,πλεον στο 3μηνο μπαινει

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

1. Για τα 5gb ίντερνετ με 8,5€ στέλνω 14200 στο 1330, σωστά;

2. Για το πακέτο ομιλίας; δεν θυμάμαι.

3. Αφού θέλω Μαξ 12€, αν βάλω 14 θα είμαι καλά; ή μόνο στρογγυλά πόσα μπορώ να ανανεώσω 10€ 15€ κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

1. Για τα 5gb ίντερνετ με 8,5€ στέλνω 14200 στο 1330, σωστά;

2. Για το πακέτο ομιλίας; δεν θυμάμαι.

3. Αφού θέλω Μαξ 12€, αν βάλω 14 θα είμαι καλά; ή μόνο στρογγυλά πόσα μπορώ να ανανεώσω 10€ 15€ κλπ;

 

3)12€ αν βαλεις θα εχεις 10,71 μεσα...αρα παιρνεις μονο ιντερνετ και σου μενουν 1,21€ στη καρτα.

Αρα βαζεις 15€ Online ειτε 14€ σε καταστημα.

12€ θα ηθελες αν δεν υπηρχε ο φορος κινητης τηλεφωνιας 12% στις καρτες ανανεωσης. Αρα το ποσο που σου μενει ειναι 12/1.12(ο φορος)

1) Ναι,σωστα θυμασαι μονο με SMS ενεργοποιειται

2) Ενεργοποιειται με τους εξης τροπους: sms 60M στο 1330,κληση στο 1330 ειτε μεσω My Cosmote App.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3)12€ αν βαλεις θα εχεις 10,71 μεσα...αρα παιρνεις μονο ιντερνετ και σου μενουν 1,21€ στη καρτα.

Αρα βαζεις 15€ Online ειτε 14€ σε καταστημα.

12€ θα ηθελες αν δεν υπηρχε ο φορος κινητης τηλεφωνιας 12% στις καρτες ανανεωσης. Αρα το ποσο που σου μενει ειναι 12/1.12(ο φορος)

1) Ναι,σωστα θυμασαι μονο με SMS ενεργοποιειται

2) Ενεργοποιειται με τους εξης τροπους: sms 60M στο 1330,κληση στο 1330 ειτε μεσω My Cosmote App.

Σε Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια.

Καλό σκ!

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή απο cosmokarta σε frog πόσο κοστίζει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μαθαίνεις, νομίζω είναι στα 3€, χωρίς να είμαι σίγουρος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μαθαίνεις, νομίζω είναι στα 3€, χωρίς να είμαι σίγουρος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Νομιζω το εχουν ακριβυνει

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πει , για whats up μηδέν και για Φρόγκ 10 , γίνε πρώτα whatsup και αμέσως πας στο φρόγκ με 3 ευρώ.

Αν σου πει Φρογκ με 3 , κα΄ντο κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πει , για whats up μηδέν και για Φρόγκ 10 , γίνε πρώτα whatsup και αμέσως πας στο φρόγκ με 3 ευρώ.

Αν σου πει Φρογκ με 3 , κα΄ντο κατευθείαν.

Ευχαριστώ πολύ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πει , για whats up μηδέν και για Φρόγκ 10 , γίνε πρώτα whatsup και αμέσως πας στο φρόγκ με 3 ευρώ.

Αν σου πει Φρογκ με 3 , κα΄ντο κατευθείαν.

 

Να υποθέσω ότι το χρηματικό υπόλοιπο που υπάρχει αυτή την στιγμή δεν χάνεται είτε χρειασθεί να κάνει μια αλλαγή πακέτου είτε χρειασθεί και δεύτερη?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...