Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 19χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έστειλε κανείς 3 στο 1330 από Φρογκ, να μας πει τι γίνεται; Εγώ ήδη το ενεργοποιησα σε whats up, οπότε θα το δω σε 6 μέρες.

 

Ναι, απαντάει ότι δεν είναι διαθέσιμο στο οικονομικό μας πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα 17317 στο 1330 και με χρέωσε 2 φορές. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Εννοείται ότι στο κινητό φαίνεται μόνο ένα sms και μια επιβεβαίωση αποστολής, δεν έχω κάνει εγώ τη πατάτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει να βγεί κάποιος εξωτερικό (Ε.Ε) με frog?

Μπορούσε να χρησιμοποιήσει κατευθείαν τα data του ή θέλει πρώτα επικοινωνία (ή κάποιου είδους ενεργοποίηση τέλος πάντων) από την κοσμοτέ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει να βγεί κάποιος εξωτερικό (Ε.Ε) με frog?

Μπορούσε να χρησιμοποιήσει κατευθείαν τα data του ή θέλει πρώτα επικοινωνία (ή κάποιου είδους ενεργοποίηση τέλος πάντων) από την κοσμοτέ?

 

Δεν χρειάζεται κάτι από την κοσμοτέ.

Μόνο να ενεργοποιησεις στη συσκευή σου την επιλογή roaming στο μενού των δικτύων.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, εις υγείαν μου τα extra GB.

 

Κοιτα αν τους πάρεις τηλέφωνο θα σου επιστρέψουν τα χρήματα απλά θα χρειαστούν μερικές μέρες για να το ελέγξει το "τεχνικό τμήμα"

Link to comment
Share on other sites

Για τα 60' προς ολους, ο επομενος διπλασιαμος, απο οτι υπολογιζω, θα ερθει στις 5/2. Για αυτό οποιος θέλει να βιαστει σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα 17317 στο 1330 και με χρέωσε 2 φορές. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Εννοείται ότι στο κινητό φαίνεται μόνο ένα sms και μια επιβεβαίωση αποστολής, δεν έχω κάνει εγώ τη πατάτα.

μου είχε συμβεί πριν μήνες το ίδιο πράγμα.πηρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση τους ενημέρωσα και αν θυμάμαι καλά εντός 24 ωρών είχαν επιστρέψει το ποσό.
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα 17317 στο 1330 και με χρέωσε 2 φορές. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Εννοείται ότι στο κινητό φαίνεται μόνο ένα sms και μια επιβεβαίωση αποστολής, δεν έχω κάνει εγώ τη πατάτα.

 

Μήπως έστειλες το sms ΜΟΛΙΣ είχες ανοίξει το κινητό σου και δεν περίμενες κανά 5λεπτο να τα "βρουν" sim με κινητό;

Συμβαίνει σε παλιά (ή φορτωμένα με apps) κινητά αυτό που ανέφερες.

Να το αποφεύγεις και να περιμένεις κανα 5-10λεπτο αφού ανοίξεις το κινητό με τη συγκεκριμένη sim πριν στέλνεις το sms, γιατί το στέλνει διπλά (εις διπλούν δλδ).

 

Πάρε το cc τους στο 2106513888 και πες μας τι σου απάντησαν: Θα έχει πολύ πλάκα (η απάντησή τους).....

 

Για τα 60' προς ολους, ο επομενος διπλασιαμος, απο οτι υπολογιζω, θα ερθει στις 5/2. Για αυτό οποιος θέλει να βιαστει σήμερα.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο: Ξανά σε 2 βδομάδες από σήμερα το 60΄ (+60΄).....με 3,02€,

επειδή η μεθεπόμενη βδομάδα (όπου θα'πρεπε κανονικά ανά 2 βδομάδες) έχει >=2 μέρες σε προηγούμενο μήνα (τη Δευτέρα 29/1 έως και Τετάρτη 31/1).

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο: Ξανά σε 2 βδομάδες από σήμερα το 60΄ (+60΄).....με 3,02€,

επειδή η μεθεπόμενη βδομάδα (όπου θα'πρεπε κανονικά ανά 2 βδομάδες) έχει >=2 μέρες σε προηγούμενο μήνα (τη Δευτέρα 29/1 έως και Τετάρτη 31/1).

 

Οπως έχω ξαναγραψει διαφωνω με την αιτιολογία σου για το πότε πέφτει ο διπλασιασμός αλλα θα φανεί αν έχω δίκιο ή οχι τον Απρίλιο μήνα. Συμφωνα με τον σκεπτικό σου, στις 30/4 θα έχει διπλασιασμό, σωστα; (αφου μόλις 1 μερα της εβδομαδας ανήκει στον προηγουμενο μήνα). Εγω διαφωνώ ότι στις 30/4 θα έχει διπλασιασμό και το κάνω bookmark το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μπορεί να έχει 3 διπλασιασμούς σε ένα μήνα.....
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μπορεί να έχει 3 διπλασιασμούς σε ένα μήνα.....

 

Φυσικά και μπορεί. Είχε τον Ιουλιο που μας περασε στις 3,17 και 31.

 

Δίνουμε πρωτο ραντεβου στις 16/4 και αν χρειαστεί δεύτερο στις 30/4.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Οπως έχω ξαναγραψει διαφωνω με την αιτιολογία σου για το πότε πέφτει ο διπλασιασμός αλλα θα φανεί αν έχω δίκιο ή οχι τον Απρίλιο μήνα. Συμφωνα με τον σκεπτικό σου, στις 30/4 θα έχει διπλασιασμό, σωστα; (αφου μόλις 1 μερα της εβδομαδας ανήκει στον προηγουμενο μήνα). Εγω διαφωνώ ότι στις 30/4 θα έχει διπλασιασμό και το κάνω bookmark το μήνυμα.

 

Αναιρείς το συλλογισμό σου:

ΝΑΙ: 30/4 με 6/5 θα έχει βδομάδα διπλασιασμού 60΄(+60΄) με 3,02€

ΑΝ δε το καταργήσουν ΤΕΛΕΙΩΣ το διπλασιασμό ως τότε, εννοείται, έτσι;

 

Ξανασκέψου τι έγραψες για 31 Ιουλίου 2017:

ΜΟΝΟ 1 μέρα προηγούμενου μήνα (του Ιούλη) στον αλγόριθμο διπλασιασμού: ΚΑΙ ΕΙΧΕ 2πλασιασμό.

ΑΝ είχε 2 (#2#) μέρες στον προηγούμενο μήνα ή παραπάνω : ΔΕ θα είχε 2πλασιασμό (ΑΝΑ 2 βδομάδες, όπως κανονικά) , αλλά την επόμενη βδομάδα (άρα μετά από 2 και όχι 1 μεσολαβούσα βδομάδα)...

:)

Φυσικά και μπορεί. Είχε τον Ιουλιο που μας περασε στις 3,17 και 31.

 

Δίνουμε πρωτο ραντεβου στις 16/4 και αν χρειαστεί δεύτερο στις 30/4.

Link to comment
Share on other sites

Αναιρείς το συλλογισμό σου:

ΝΑΙ: 30/4 με 6/5 θα έχει βδομάδα διπλασιασμού 60΄(+60΄) με 3,02€

ΑΝ δε το καταργήσουν ΤΕΛΕΙΩΣ το διπλασιασμό ως τότε, εννοείται, έτσι;

 

Ξανασκέψου τι έγραψες για 31 Ιουλίου 2017:

ΜΟΝΟ 1 μέρα προηγούμενου μήνα (του Ιούλη) στον αλγόριθμο διπλασιασμού: ΚΑΙ ΕΙΧΕ 2πλασιασμό.

ΑΝ είχε 2 (#2#) μέρες στον προηγούμενο μήνα ή παραπάνω : ΔΕ θα είχε 2πλασιασμό (ΑΝΑ 2 βδομάδες, όπως κανονικά) , αλλά την επόμενη βδομάδα (άρα μετά από 2 και όχι 1 μεσολαβούσα βδομάδα)...

:)

 

Δεν εχω αναιρεσει πουθενα τον συλλογισμο μου. Το 31/7 δεν αναιρει το συλλογισμο μου. ;)

 

Περίφημα, αν δεν τον καταργήσουν έως τότε, εσύ λες για διαπλασιασμό 30/4 με 6/5 ενώ εγω λέω για 7/5 με 13/5.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αναιρεσει πουθενα τον συλλογισμο μου. Το 31/7 δεν αναιρει το συλλογισμο μου. ;)

 

Περίφημα, αν δεν τον καταργήσουν έως τότε, εσύ λες για διαπλασιασμό 30/4 με 6/5 ενώ εγω λέω για 7/5 με 13/5.

 

Συγνώμη που δε θυμάμαι,

Αλλά η συλλογιστική σου στο 2πλασιασμό είναι τελείως διαφορετική από ό,τι λέω, αν θυμάμαι καλά.

 

Μου την ξαναλές, σε παρακαλώ; (ΚΑΙ το πως "περιλαμβάνει" πχ την 31/7/2017 κλπ);

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που δε θυμάμαι,

Αλλά η συλλογιστική σου στο 2πλασιασμό είναι τελείως διαφορετική από ό,τι λέω, αν θυμάμαι καλά.

 

Μου την ξαναλές, σε παρακαλώ; (ΚΑΙ το πως "περιλαμβάνει" πχ την 31/7/2017 κλπ);

 

Καλα θυμασαι οτι είναι διαφορετική. Για πολλους μηνες την ακολουθουσε 100%. Μετα τα χαλασε λιγο. :p Καθε 4 ή 5 συνεχομενους διπλασιασμους των 2 εβδομαδων, θα ακολουθησει διπλασιασμος των 3 εβδομαδων και μετα ξανα απο την αρχη. Δηλαδη ισχυει ή 4+1 ή 5+1. Τις περισσοτερες φορες, οπως και αυτή αύριο, ισχύει το 5+1 που ισχυε και στο παρελθον.

 

Για να ειμαι ειλικρινης, την αρχικη ιδεα την ειχε δωσει καποιος αλλος συνφορουμιτης στο παρελθον.

 

Μπορούμε να βάζουμε στοιχήματα εμείς?

 

Εεε νομιζω πρεπει :lol: αλλα καλυτερα οσο θα πλησιαζουμε στις ημερομηνιες κοντα στις 16/4 γιατι μπορει να εχω κερδισει και απο τις 16/4. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλα θυμασαι οτι είναι διαφορετική. Για πολλους μηνες την ακολουθουσε 100%. Μετα τα χαλασε λιγο. :p Καθε 4 ή 5 συνεχομενους διπλασιασμους των 2 εβδομαδων, θα ακολουθησει διπλασιασμος των 3 εβδομαδων και μετα ξανα απο την αρχη. Δηλαδη ισχυει ή 4+1 ή 5+1. Τις περισσοτερες φορες, οπως και αυτή αύριο, ισχύει το 5+1 που ισχυε και στο παρελθον.

 

Για να ειμαι ειλικρινης, την αρχικη ιδεα την ειχε δωσει καποιος αλλος συνφορουμιτης στο παρελθον.

 

 

Πέρα από ασαφής (4 ή 5...:lol:) είναι κ "υποκλαμμένη"....:p Χα χα! Νόμιζα ότι εσύ την είπες 1η φορά....

Άρα (σύμφωνα με τη "λογική" σας):

Μετά την 5/2/2018 ως 11/2/2018 (που θα έχει 2πλασιασμό: Μετά από 2 ενδιάμεσες βδομάδες): ΠΟΥ συμφωνούμε....

Με την 2/4/2018 έως 8/4/2018 (που θα έχει 2πλασιασμό) και (σύμφωνα με εσάς): Είναι η 5η βδομάδα 2πλασιασμού....(και γιατί ΟΧΙ στην προηγούμενη 4η (ή 5η.....:lol: : Ασάφεια: Στην C-Ote "έγγυται" ? ? :lol: ))

 

ΔΕ θα ξανάχει την 16/4 ΑΛΛΑ την 23/4 (Κατ'εσάς).......:lol:

 

Τελείως "ερμηνευτική" η προσεγγισή σας {δλδ εκ'του αποτελέσματος}, σε σχέση με τη δικιά μου {που είναι "αιτιακή"}: ΚΑΙ "λέει": ΑΚΡΙΒΩΣ....:)

Έχω εξηγήσει σε άλλο post ("φιλοσοφικό") τη διαφορά "αιτιακών" vs "ερμηνευτικών" προσεγγίσεων: Θέλει πολύ προσοχή στη 2η.....ΔΕ θα τα ξαναπώ.

16/4.όπως και 30/4: ΘΑ ΕΧΕΙ :)

Παροτρύνω να "πέφτουν" τα στοιχήματα υπέρ μου (ΩΣ την 16 ή 30/4: Έχετε "χρόνο").....:)

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από ασαφής (4 ή 5...:lol:) είναι κ "υποκλαμμένη"....:p Χα χα! Νόμιζα ότι εσύ την είπες 1η φορά....

Άρα (σύμφωνα με τη "λογική" σας):

Μετά την 5/2/2018 ως 11/2/2018 (που θα έχει 2πλασιασμό: Μετά από 2 ενδιάμεσες βδομάδες): ΠΟΥ συμφωνούμε....

Με την 2/4/2018 έως 8/4/2018 (που θα έχει 2πλασιασμό) και (σύμφωνα με εσάς): Είναι η 5η βδομάδα 2πλασιασμού....(και γιατί ΟΧΙ στην προηγούμενη 4η (ή 5η.....:lol: : Ασάφεια: Στην C-Ote "έγγυται" ? ? :lol: ))

 

ΔΕ θα ξανάχει την 16/4 ΑΛΛΑ την 23/4 (Κατ'εσάς).......:lol:

 

Τελείως "ερμηνευτική" η προσεγγισή σας {δλδ εκ'του αποτελέσματος}, σε σχέση με τη δικιά μου {που είναι "αιτιακή"}: ΚΑΙ "λέει": ΑΚΡΙΒΩΣ....:)

Έχω εξηγήσει σε άλλο post ("φιλοσοφικό") τη διαφορά "αιτιακών" vs "ερμηνευτικών" προσεγγίσεων: Θέλει πολύ προσοχή στη 2η.....ΔΕ θα τα ξαναπώ.

16/4.όπως και 30/4: ΘΑ ΕΧΕΙ :)

Παροτρύνω να "πέφτουν" τα στοιχήματα υπέρ μου (ΩΣ την 16 ή 30/4: Έχετε "χρόνο").....:)

 

Ημουν ξεκαθαρος και δεν ειπα κατι τετοιο. Αυτο ειναι αυθαιρετο δικο σου συμπερασμα οτι το ειπα. Ειμαι σαφης και ειπα οτι δεν θα εχει στις 30/4 αλλα θα εχει στις 7/5. Για τις 16/4 δεν ανεφερα αν θα έχει ή οχι. Ειπα οτι μπορει να προκυψει η νικη μου απο τοτε. Αλλα βιαζεσαι... Πριν αρχισεις τα φιλοσοφικα, διαβασε πιο προσεκτικα τον συνομιλητη σου.

 

Ραντεβου τοτε για να μην χαλασουμε αλλο το θεμα.

 

Και για να σε προλαβω το "στοιχημα" το βαλαμε για τις 30/4. Οχι και για τις 16/4. Μην γυρισεις τοτε και μου πεις οτι επεσες μεσα κατα 50%.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

επειδη αναφερθηκε σε προηγουμενα μηνυματα...

μηπως εχει καταργηθει το μπονους των 2 γιγα,

με την ενεργοποιηση των 2 και τον 5 γιγα..

. σε εμενα σημερα που εβαλα στο ταμπλετ 5 γιγα και στο κινητο 2 γιγα ,

ηρθαν κανονικα μετα απο 5 λ περιπου και το μπονους των 2 γιγα και στις 2 συσκευες ...

Link to comment
Share on other sites

επειδη αναφερθηκε σε προηγουμενα μηνυματα...

μηπως εχει καταργηθει το μπονους των 2 γιγα,

με την ενεργοποιηση των 2 και τον 5 γιγα..

. σε εμενα σημερα που εβαλα στο ταμπλετ 5 γιγα και στο κινητο 2 γιγα ,

ηρθαν κανονικα μετα απο 5 λ περιπου και το μπονους των 2 γιγα και στις 2 συσκευες ...

Εμένα πάντως που αγόρασα το πακέτο των 2 Gb προχθές, δεν μου έδωσε κανένα μπόνους (όπως παλιά)...

Link to comment
Share on other sites

Ημουν ξεκαθαρος και δεν ειπα κατι τετοιο. Αυτο ειναι αυθαιρετο δικο σου συμπερασμα οτι το ειπα. Ειμαι σαφης και ειπα οτι δεν θα εχει στις 30/4 αλλα θα εχει στις 7/5. Για τις 16/4 δεν ανεφερα αν θα έχει ή οχι. Ειπα οτι μπορει να προκυψει η νικη μου απο τοτε. Αλλα βιαζεσαι... Πριν αρχισεις τα φιλοσοφικα, διαβασε πιο προσεκτικα τον συνομιλητη σου.

 

Ραντεβου τοτε για να μην χαλασουμε αλλο το θεμα.

 

Και για να σε προλαβω το "στοιχημα" το βαλαμε για τις 30/4. Οχι και για τις 16/4. Μην γυρισεις τοτε και μου πεις οτι επεσες μεσα κατα 50%.

 

Καλά γιατί το πάτε τόσο μακριά. Δε μου λέτε αν θα έχει την επόμενη εβδομάδα που θέλω να βάλω εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...