Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε και 3 έως 5€ plus για τα τέλη που χρεώνει όταν βάζεις λεφτά στην κάρτα!!!

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και πάλι, σε σχέση με τα 700 λεπτά προς όλους με ελάχιστη χρέωση ένα λεπτό.

Και τα 2.6 συνολικά gb που μου πρόσφεραν με 29€ για ανανέωση συμβολαίου στο mobile l,

Είναι καλά.

Και το mobile xl που είχα στα 38€,να μου το έδιναν με 29€,με την φρογκ είναι καλύτερα.

Ξόδευα περίπου 500-600 λεπτά από τα 1500 που είχα προς όλους, και κάποιες φορές τα συνολικά 3,5gb που είχα δεν μου έφταναν.

Απλα στο συμβόλαιο είχα την σιγουριά ότι αυτές τις παροχές θα έχω ότι και να γίνει.

Ενω εδώ έχω το άγχος μήπως σταματήσουν αυτά τα πακέτα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου,απλώς το αναφέρω γιατί μπορεί να έρθει κάποιος άλλος από συμβόλαιο,να βάλει 10€ και να δει 8.86 μέσα και να μην ξέρει από που τα τράβηξαν!!!!! Για data απ' ότι ξέρω είναι 2 φορές!!! Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

ή, μπορουσες να κανεις 2-3 ενεργοποιησεις τωρα και 2-3 την κυριακη που μας ερχεται (τελευταια ημερα διπλασιασμου),

ωστε να παρατεινεις την ληξη του μηνα

Δηλαδή αν έχω υπόλοιπο από το προηγούμενο πακέτο 60' ,

όταν βάλω το νέο πακέτο πχ στις 21 που λέει η προσφορά με το διπλάσιο χρόνο,μεταφέρονται και τα προηγούμενα για τις 21/6 ;

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρονται.Απλά θα σου λέει πχ 100+60 απο το νέο που θα ενεργοποιήσεις σύνολο 160' εκ των οποίων τα 100' λήγουν τότε και τα 60 τότε..
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μεταφερονται. Απλα αν τα ενεργοποιεί οταν τα χρειάζεται και οχι ολα μαζι εξ'αρχής,βγάζει πανω απο μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μεταφερονται. Απλα αν τα ενεργοποιεί οταν τα χρειάζεται και οχι ολα μαζι εξ'αρχής,βγάζει πανω απο μηνα.

το αυτονόητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

υπάρχει δυνατότητα της υπηρεσίας my cosmote στην καρτοκινητή FROG ;;;;

θέλω να ενημερώνομε μέσω ίντερνετ (οχι μέσω app) για το υπόλοιπο σε χρόνο ομιλίας, SMS, MB

προσπάθησα και έκανα εγγραφή άλλα δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία.

Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

Ο αριθμός κινητού που έχεις συμπληρώσει, έχει ήδη λογαριασμό MY COSMOTE

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει οτι ειχες ξαναπροσπαθησει παλια να το γραψεις στην υπηρεσια. Οποτε θα εχεις ηδη username και password. Αν δεν μπορεις να τα βρεις μιλα με την κοσμοτε (επιλογη callback στο site) για να σε βοηθησουν.
Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει οτι ειχες ξαναπροσπαθησει παλια να το γραψεις στην υπηρεσια. Οποτε θα εχεις ηδη username και password. Αν δεν μπορεις να τα βρεις μιλα με την κοσμοτε (επιλογη callback στο site) για να σε βοηθησουν.

 

μα μπαίνω κανονικά με username και password αλλά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία

μίλησα με την κοσμοτε (callback) και μου είπαν ότι δεν υπάρχει δυνατότητα στην frog αλλά μου φάνηκε η εκπρόσωπος δεν γνώριζε και πολύ καλά το αντικείμενο.

υπάρχει κάποιος εδώ να γνωρίζει ;;;

Link to comment
Share on other sites

ηταν απο παντα φρογκ το νουμερο? ή αλλαγή απο wu/cosmokarta? αν καταλαβα καλα εχεις ενεργοποιησει την επιλογη κοσμοτε κινητη,εχεις καταχωρησει το νουμερο και τα στοιχεια σου...σωστα? το θεμα ποιο ακριβως ειναι?δεν στελνει το πιν επιβεβαιωσης,ή ενω το εχει στειλει δεν εμφανιζονται τα υπολοιπα απο πακετα κλπ?
Link to comment
Share on other sites

ηταν απο παντα φρογκ το νουμερο? ή αλλαγή απο wu/cosmokarta? αν καταλαβα καλα εχεις ενεργοποιησει την επιλογη κοσμοτε κινητη,εχεις καταχωρησει το νουμερο και τα στοιχεια σου...σωστα? το θεμα ποιο ακριβως ειναι?δεν στελνει το πιν επιβεβαιωσης,ή ενω το εχει στειλει δεν εμφανιζονται τα υπολοιπα απο πακετα κλπ?

 

το νούμερο ήταν από πάντα φρογκ.

έχω καταχωρίσει το νούμερο και τα στοιχεία μου σωστά.

στην αρχή έλεγε για αποστολή πιν αλλά ποτέ δεν το έλαβα.πάτησα να λάβω νέο κωδικό. αλλά πήρα το παρακάτω μήνυμα

Σφάλμα

Προέκυψε κάποιο σφάλμα σχετικά με τον αριθμό σύνδεσης.

τώρα μου βγάζει το μήνυμα:

Ο αριθμός κινητού που έχεις συμπληρώσει, έχει ήδη λογαριασμό MY COSMOTE

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Πως ξέρω ποια εβδομάδα διπλασιάζεται το 60 λεπτά?Επίσης ενεργοποιείται με κλήση στο 1330?Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Πως ξέρω ποια εβδομάδα διπλασιάζεται το 60 λεπτά?Επίσης ενεργοποιείται με κλήση στο 1330?Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου στέλνει ενημερωτικό sms η frog τη Δευτέρα της κάθε εβδομάδας διπλασιασμού.

Για να πάρεις τα 60+60 είτε κάνεις κλήση στο 1330 και επιλέγεις το πακέτο ομιλίας 60 λεπτών είτε στέλνεις "60Μ" στο 1333.

Αν εννοείς πως ενεργοποιείται ο διπλασιασμός, δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια ενέργεια εσύ. Είναι αυτόματη προσφορά της Frog.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αν όταν εχει διπλασιασμό με 3 ευρώ 120 λεπτά αν στείλω το SMS 2 φορές μαζί θα πάρω 240 λεπτά για 1 μήνα;

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Για να αγοράσεις χρόνο online για το καρτοκινητό σου, μπορείς να το κάνεις με χρεωστική American Express;

Ρωτάω γιατί στο συμβόλαιο Cosmote που είμαι τώρα, δεν μου δίνει τη αυτή τη δυνατότητα η εφαρμογή της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή Cosmote από ότι βλέπω και σε καρτοκινητό δεν έχεις επιλογή για American Express.

 

7de2ad7f80ccda38ad78d293c6d61eb9.jpg

 

Υποθέτω πως μπορείς να το παρακάμψεις με PayPal. Αν δεν έχεις λογαριασμό κάνε έναν, και συνέδεσε την AE. Μετά επέλεξε τρόπο πληρωμής το PayPal, και λογικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Λεβεντες θελω να φερω ενα νουμερο στην frog, που ειναι καλυτερα ν απευθυνθω; γερμανο, οτε η online; ποσο χρονο θα κανει περιπου ;
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή Cosmote από ότι βλέπω και σε καρτοκινητό δεν έχεις επιλογή για American Express.

 

7de2ad7f80ccda38ad78d293c6d61eb9.jpg

 

Υποθέτω πως μπορείς να το παρακάμψεις με PayPal. Αν δεν έχεις λογαριασμό κάνε έναν, και συνέδεσε την AE. Μετά επέλεξε τρόπο πληρωμής το PayPal, και λογικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα.

 

Sent from my XT1068

 

Άρα η PayPal δέχεται American Express, έτσι;

Και, επίσης, αν θα πληρώνω με Paypal για να αγοράσω χρόνο για το καρτοκινητό, θα έχω κάποιες κρατήσεις, είτε από τη διαδικασία American Express - Paypal είτε από Paypal - Χρόνος για καρτοκινητό;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο PayPal έχω συνδεδεμένη πιστωτική AE εδώ και χρόνια. Όχι, δεν σου κρατάει κάτι σε ανανέωση. Λογικά κρατάει από την εταιρεία κάποια προμήθεια.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις πληροφορίες που δίνετε. Θέλω συμβουλές.

Έχω φρογκ παλιό που έδινε 300 λεπτά με κάθε ανανέωση 10€.

Είμαι εκτός Ελλάδας και το χρησιμοποιώ όταν έρχομαι διακοπές. Πέρυσι μου έδινε και το 1GB για 15 μέρες μαζι με τα 300.

 

Μου ήρθε SMS ότι πρέπει να ανανεώσω για να μη μπλοκαριστεί η κάρτα.

Αν μπορεί κάποιος γνώστης να μου πει βήματα:

1) Για να βάλω τα 10€ εκτός Ελλάδας ή να το κάνει κάποιος φίλος μου εντός.

2) Να πάρω τα 4GB ώστε να μη πάνε χαμένα τα ευρώ.

3) Να το ξανακάνω ώστε μέχρι Ιούλιο που θα έρθω να έχω "κάβα" όσο περισσότερα GB μπορώ.

 

Και αν μπορέσει κάποιος να με κατευθύνει, τι να πω, να κεράσω καμιά μπυρίτσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις πληροφορίες που δίνετε. Θέλω συμβουλές.

Έχω φρογκ παλιό που έδινε 300 λεπτά με κάθε ανανέωση 10€.

Είμαι εκτός Ελλάδας και το χρησιμοποιώ όταν έρχομαι διακοπές. Πέρυσι μου έδινε και το 1GB για 15 μέρες μαζι με τα 300.

 

Μου ήρθε SMS ότι πρέπει να ανανεώσω για να μη μπλοκαριστεί η κάρτα.

Αν μπορεί κάποιος γνώστης να μου πει βήματα:

1) Για να βάλω τα 10€ εκτός Ελλάδας ή να το κάνει κάποιος φίλος μου εντός.

2) Να πάρω τα 4GB ώστε να μη πάνε χαμένα τα ευρώ.

3) Να το ξανακάνω ώστε μέχρι Ιούλιο που θα έρθω να έχω "κάβα" όσο περισσότερα GB μπορώ.

 

Και αν μπορέσει κάποιος να με κατευθύνει, τι να πω, να κεράσω καμιά μπυρίτσα

 

1) Ανανέωση χρόνου ομιλίας εδώ. https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T91

2) στελνεις ως sms το "17317" στο 1330 δυο φορές και ενεργοποιείς ετσι δυο πακετα των 4 gb με 4,4€ το καθένα, δηλαδή στο συνολο 8.8€

3) τον Ιούνιο ΚΑΙ ΠΡΟΤΟΥ ΛΗΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΑΚΕΤΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ, ξανακανεις την ίδια διαδικασία (δυο φορές sms το 17317 στο 1330) και έχεις άλλα 8gb. Γενικά κάθε ημερολογιακό μήνα μπορείς να αγοράζεις δύο τέτοια πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...