Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρε τελικα ο συναδελφος νεα frog καρτα και ενεργοποιει σιγα σιγα υπηρεσιες κλπ,

αλλα:

1) για 1500 προς frog τα σαββατοκυριακα π.χ. τι στελνει;

2) τα εχει συγκεντρωσει κανεις να τα ποσταρει; τι στελνει που και τι παιρνει κλπ;

 

Για το πρώτο θα στείλει WK στο 1330 και θα έχει 1500 λεπτά προς frog και 1500 sms προς frog για όλα τα σαββατοκύριακα του 2017.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 2εβδομαδες το πακέτο των 60 λεπτών όταν το αγοράσουμε τότε γίνεται 120 λεπτά.αυτες οι εβδομάδες ανακοινονται εδώ αλλά έρχονται και sms από την cosmote. Είναι το μοναδικό πακέτο που διπλασιάζεται.ε ένα 10€ έχεις αρχικώς 100' προς όλους, 1 gb internet για ένα μήνα. Κατόπιν με 4,44€ έχεις 4gb internet και με 3€ το πακέτο των 60'λεπτων προς όλους αλλαε χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

Μου ακούγεται πολύ καλή η προσφορά αυτή.

Θα δω τι θα κάνω και ίσως το γυρίσω σε frog

Δεν πρέπει να έχω πολλούς πλέον που έχουν what's up για να σκεφτώ πως θα με παίρνουν δωρεάν

Οι περισσότεροι τώρα γνωστοί μου έχουν λεπτά για όλους στα πακέτα τους.

Θα το σκεφτώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παντως αρκετες μεταγραφες αναφέρονται τελευταια προς frog.

 

Ωχ. Βλέπω να ανεβάζουν τις τιμές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Βλέπω να ανεβάζουν τις τιμές

εστω και ετσι, το frog θα ειναι το τελευταιο απο τα 3. (cosmokarta, what's up)

Oi περισσοτερες μεταγραφες ειναι με φορητοτητα απο λοιπά δικτυα.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ρωτωντας σε καποια αλλα θρεντ, μου προταθηκε να γυρισω το συμβολαιο σε φρογκ καρτα, μιας και πλεον δεν κανουν καλες προσφορες με τη διαδικασια φορητοτητας στην κοσμοτε.

 

για τη διαδικασια να κανω το κινητο μου (που ειναι με συμβολαιο) φρογκ καρτα (και να κρατησω το ιδιο νουμερο), νομιζω εχω ενημερωθει επαρκως. οποτε ας ρωτησω για τα πακετα

 

 

αναφερθηκε ενα φανταστικο πακετο, 4GB/4,44€. στο σαιτ της φρογκ http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx δεν το βλεπω. ειμαστε σιγουροι πως ισχυει? στο φεισμπουκ, κατι καλα πακετα που βλεπω, ηταν μεχρι 7 μαη. μηπως τα εκοψαν και οποιος προλαβε, προλαβε?

 

με την ομιλια τι γινεται? 3 ευρω για 60 λεπτα προς ολους ειναι λιγα. ειδα πως τα διπλασιαζαν μεχρι 7 μαη. αρα παει και αυτο? κανενα καλο πακετο με ομιλια υπαρχει? γιατι με 4χ60=240 λεπτα το μηνα, δε μου φτανουν ουτε για πλακα...

 

θελω να παω στη φρογκ, το πακετακι ιντερνετ μου κανει, αλλα απο ομιλια... σκεφτομαι μηπως τελικα κανω το κινητο κοσμοκαρτα (ή καποια αλλη εταιρια) για να εχω ομιλια φουλ, και παρω δικαρτο κινητο και εχω και ενα φρογκ για το ιντερνετ....

 

σας ευχαριστω

 

υγ. εστω οτι παρω φρογκ. το πακετο 4 γκιγκα με 4.4 ευρω θα ισχυει για παντα ή παιζει να το καταργησουν? για εμενα που θα το εχω εστω και μια φορα ενεργοποιησει, μπορουν να το ακυρωσουν? ή οτι πακετα ακυρωνουν ειναι μονο για νεες συνδεσεις, και οι παλιοι τα εχουν?

 

υγ2. να ευχαριστησω τον φιλο amyntaios και τον kountoura. να ειστε καλα παιδια

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με τα 4giga ισχύει ακόμη άγνωστο για πόσο.

Όσο για το χρόνο ομιλίας δίνει δύο εβδομάδες το μήνα διπλασιασμό οπότε τα 60' γίνονται 120' με 3€ και χρέωση ανά δευτερόλεπτο που είναι πολύ σημαντικό και έχει μεγάλη διαφορά από την ελάχιστη χρέωση των 3 λεπτών.

Επιπλέον για τους 6 πρώτους μήνες θα έχεις αλλά 160 λεπτά προς όλους και 1 gb με την πρώτη ανανέωση κάθε μήνα από 10€ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ας τα πάρουμε με τη σειρά αυτά που ρωτάς..

Το πακέτα 4GB/4,44€ είναι κρυφή προσφορά η οποία επίσημα έχει λήξει,αλλά παρατείνεται εδώ και πολύ καιρό και ισχύει για όλους παλιούς και νέους.

Η ομιλία είναι με 3,02€ 60' (χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο) αλλά κάθε δύο βδομάδες γίνεται διπλασιασμός (60'+60 με 3,02€) και μπορείς να το ενεργοποιήσεις 4 φορές το μήνα,δηλ. 4χ120'=480' ανά δευτερόλεπτο με 12,08€.

Το αν σου φτάνουν εσύ ξέρεις..

Το πακέτο με τα GB κάνεις δεν ξέρει για πόσο θα κρατήσει.

Να ξέρεις επίσης ότι τα MB που περισσεύουν στο τέλος του μήνα, προστίθενται και μεταφέρονται με αγορά νέου πακέτου MB.

 

Πάλι με πρόλαβαν.. :p

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ας τα πάρουμε με τη σειρά αυτά που ρωτάς..

Το πακέτα 4GB/4,44€ είναι κρυφή προσφορά η οποία επίσημα έχει λήξει,αλλά παρατείνεται εδώ και πολύ καιρό και ισχύει για όλους παλιούς και νέους.

Η ομιλία είναι με 3,02€ 60' (χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο) αλλά κάθε δύο βδομάδες γίνεται διπλασιασμός (60'+60 με 3,02€) και μπορείς να το ενεργοποιήσεις 4 φορές το μήνα,δηλ. 4χ120'=480' ανά δευτερόλεπτο με 12,08€.

Το αν σου φτάνουν εσύ ξέρεις..

Το πακέτο με τα GB κάνεις δεν ξέρει για πόσο θα κρατήσει.

Να ξέρεις επίσης ότι τα MB που περισσεύουν στο τέλος του μήνα, προστίθενται και μεταφέρονται με αγορά νέου πακέτου MB.

 

Πάλι με πρόλαβαν.. :p

 

Ενημέρωσα και εγώ (όσο μπορούσα) σε πμ.

Αν αυτά τα πακέτα κρατηθούν, το αλλάζω σε συμβόλαιο μόνο αν μου προτείνουν το mobile xl στα 19.90€.:lol:

Μεγάλη βλακεια που ανανέωσα 3 μέρες πριν την διακοπή και έχω καπέλο 35€.

(δεν με σκουντιξες να μην ανανεώσω) :lol:

Μικρό το κακό πάντως.

Σωθήκαμε!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

αρα αν καταλαβα καλα, την ανανεωση χρονου ομιλιας, πρεπει να την κανω 2 συγκεκριμενες βδομαδες το μηνα, για να επωφελουμαι απο το διπλασιασμο. (φανταζομαι μου λενε ποιες βδομαδες ειναι αυτες ε?). αρα πχ την πρωτη εβδομαδα μπορω να παρω 2 πακετακια να χω και μετα τη δευτερη βδομαδα διπλασιασμου παιρνω αλλα 2 και ετσι στο μηνα εχω 480 λεπτα προς ολους και σταθερα, με 12 ευρω., νοτ μπαντ.

 

αυτο που με προβληματιζει, ειναι το μεχρι ποτε θα ιχυει αυτο για το διπλασιασμο καθως και το πακετο με τα 4 γκιγκα. γιατι αν ειναι να κανω το νουμερο μου (που ειναι επαγγελματικο) φρογκ και μετα απο λιγο τα κοψουν τα γκιγκα... κλαψτα

τελοσπαντων, σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αρα αν καταλαβα καλα, την ανανεωση χρονου ομιλιας, πρεπει να την κανω 2 συγκεκριμενες βδομαδες το μηνα, για να επωφελουμαι απο το διπλασιασμο. (φανταζομαι μου λενε ποιες βδομαδες ειναι αυτες ε?). αρα πχ την πρωτη εβδομαδα μπορω να παρω 2 πακετακια να χω και μετα τη δευτερη βδομαδα διπλασιασμου παιρνω αλλα 2 και ετσι στο μηνα εχω 480 λεπτα προς ολους και σταθερα, με 12 ευρω., νοτ μπαντ.

 

αυτο που με προβληματιζει, ειναι το μεχρι ποτε θα ιχυει αυτο για το διπλασιασμο καθως και το πακετο με τα 4 γκιγκα. γιατι αν ειναι να κανω το νουμερο μου (που ειναι επαγγελματικο) φρογκ και μετα απο λιγο τα κοψουν τα γκιγκα... κλαψτα

τελοσπαντων, σας ευχαριστω

 

Την ανανέωση μπορείς να την κάνεις όποτε θέλεις, απλά την αγορά πακέτων ομιλίας καλά θα ήταν στις εβδομάδες διπλασιασμού.

Θα ενημερώνεσε με SMS νομίζω όταν είναι εβδομάδα διπλασιασμού.

Τώρα ας πούμε η εβδομάδα διπλασιασμού είναι η επόμενη.

Αυτό με προβληματίζει και εμένα εδώ και καιρό που παρακολουθώ το θέμα, αλλά βλέποντας ότι τόσο καιρό συνεχίζουν να είναι ενεργά τα πακέτα που με ενδιαφέρουν έκανα την μετάβαση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν παει παντα ανα 2 εβδομαδες ο διπλασιασμος των 60'. Καποιες φορες,λιγες, πάει ανα 3.
Link to comment
Share on other sites

αρα αν καταλαβα καλα, την ανανεωση χρονου ομιλιας, πρεπει να την κανω 2 συγκεκριμενες βδομαδες το μηνα, για να επωφελουμαι απο το διπλασιασμο. (φανταζομαι μου λενε ποιες βδομαδες ειναι αυτες ε?). αρα πχ την πρωτη εβδομαδα μπορω να παρω 2 πακετακια να χω και μετα τη δευτερη βδομαδα διπλασιασμου παιρνω αλλα 2 και ετσι στο μηνα εχω 480 λεπτα προς ολους και σταθερα, με 12 ευρω., νοτ μπαντ.

 

αυτο που με προβληματιζει, ειναι το μεχρι ποτε θα ιχυει αυτο για το διπλασιασμο καθως και το πακετο με τα 4 γκιγκα. γιατι αν ειναι να κανω το νουμερο μου (που ειναι επαγγελματικο) φρογκ και μετα απο λιγο τα κοψουν τα γκιγκα... κλαψτα

τελοσπαντων, σας ευχαριστω

Κανονικά τα gb είναι 2 με 4.44€ οπότε πιστεύω πάλι συμφέρει, Σαν διπλασιασμό το δίνει!!!!

Link to comment
Share on other sites

(που ειναι επαγγελματικο) φρογκ και μετα απο λιγο τα κοψουν τα γκιγκα... κλαψτα

τελοσπαντων, σας ευχαριστω

έτσι δουλεύει η όλη η καρτοκινητη στην Ελλάδα πρώτον,και δεύτερο δεν είναι plug and play όπως το συμβόλαιο

πού ξέρεις βρέξει λιασει θα μπουν κάθε μήνα οι παροχές σου,στην καρτοκινητη πρέπει να ασχοληθείς....

το όφελος βέβαια στο τέλος του χρόνου θα είναι ένα αρκετά αξιοσέβαστο πόσο στην τσέπη σου

Link to comment
Share on other sites

Οποιος (δίκαια) φοβάται για τη λήξη του πακέτου των 4gb με 4.44€, βάζει μια φορά 30€ και αγοράζει όσα πακέτα data μπορεί.

Εγώ πχ αγόρασα 30γιγα τον Φεβρουάριο και Μάρτιο μέχρι τώρα και απλώς τα σπρώχνω κάθε μήνα προς τα μπροστά με αγορά ενός νέου πακέτου.

Έτσι, σε περίπτωση διακοπής του πακέτου των 4gb, θα έχει καβάτζα αρκετά data μέχρι να αποφασίσει αν θα κάνει φορητότητα σε κάτι άλλο ή θα περιμένει κάποια νέα προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πχ αγόρασα 30γιγα τον Φεβρουάριο και Μάρτιο μέχρι τώρα και απλώς τα σπρώχνω κάθε μήνα προς τα μπροστά με αγορά ενός νέου πακέτου.

Πως αγορασες 30gb σε 2μηνες?? Μόνο 2φορες ανα μηνα μπαίνει το 4gb πακέτο, οπότε 8gb ανά μήνα και 16gb σε 2μηνες.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Πως αγορασες 30gb σε 2μηνες?? Μόνο 2φορες ανα μηνα μπαίνει το 4gb πακέτο, οπότε 8gb ανά μήνα και 16gb σε 2μηνες.

 

Νομίζω 4 φορές τον μήνα μπορείς το ίδιο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 4 φορές τον μήνα μπορείς το ίδιο πακέτο.

 

Όχι, μόνο 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Κοντεύω να φτάσω τριψηφιο αριθμό... Gb.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Κοντεύω να φτάσω τριψηφιο αριθμό... Gb.

 

Τότε δεν θυμόμουν εγώ σωστά και είχα κι αλλα gb από πιο πριν. Κι εγώ επενδύω πάντως κάθε μήνα, σαν εσένα :)

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν θυμόμουν εγώ σωστά και είχα κι αλλα gb από πιο πριν. Κι εγώ επενδύω πάντως κάθε μήνα, σαν εσένα :)

Εχει μαζέψει πολύ κόσμο το frog εξαιτίας αυτού του πακέτο των 4gb (ακόμη και φορητότητες από συμβολαια) και πιστεύω θα το τροποποιησουν σιγα-σιγα...

Γι'αυτό το λόγο δεν έδωσαν και το afterdark πακέτο του whatsup και στο frog.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε πριν λιγο το εξης μηνυμα

 

ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ: ΔΩΡΟ 500MB ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ. ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΩΡΟ

 

Ειναι εμφανες οτι αφηνουν να εννοηθει ( αλλα δεν ειναι αληθεια) οτι αν βαλω εστω και πεντε ευρω για μια φορα μονο ,θα μου δινουν για τρεις μηνες καθε μηνα τα πεντακοσια μουμπου.

 

Η παραπανω σκεψη μου ειναι λογω εμπειριας.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...