Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις ξανά πήρα τηλ. στο 13897,και τώρα μου είπε η κοπέλα ότι γίνεται τηλεφωνικά ή φορητότητα σε frog κανονικά, με κόστος 15€...κάτι πίνουν εκεί,δεν ξέρω...

 

άρα τα χρήματα τα παίρνει ο courier

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μόλις ξανά πήρα τηλ. στο 13897,και τώρα μου είπε η κοπέλα ότι γίνεται τηλεφωνικά ή φορητότητα σε frog κανονικά, με κόστος 15€...κάτι πίνουν εκεί,δεν ξέρω...

 

άρα τα χρήματα τα παίρνει ο courier

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

5 ευρω η φορητοτητα και 10 σε χρονο ομιλιας;

Link to comment
Share on other sites

φιλος θελει να βρει καρτα frog, εχει καπου που πουλανε; που μπορει να βρει;

 

θα εχει εφαρμογη my cosmote αν παρει κατευθειαν frog;

 

ή καλυτερα να παρει κατι αλλο και να το μετατρεψει;

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

για frog μόνο σε καταστήματα

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν γίνεται λέμε σε frog

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Ποτέ δεν γινόταν, πάντα σε wu σε πήγαιναν πρώτα

Link to comment
Share on other sites

φιλος θελει να βρει καρτα frog, εχει καπου που πουλανε; που μπορει να βρει;

 

θα εχει εφαρμογη my cosmote αν παρει κατευθειαν frog;

 

ή καλυτερα να παρει κατι αλλο και να το μετατρεψει;

 

Εγώ αγόρασα κάρτα από κατάστημα Κοσμοτέ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με τις υπηρεσίες ανανέωσης υπόλοιπου της φρογκ; Προσπαθώ να βάλω μια κάρτα ανανέωσης στέλνοντας μήνυμα και δεν πάει. Μετά στέλνω να δω το υπόλοιπο μου και πάλι το μήνυμα δεν φεύγει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι, μόλις έστειλα μήνυμα να δω το υπόλοιπό μου και όλα κανονικά.

Εάν ακόμα δεν στέλνεις, κοίταξε τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καταστημα περιοχη;

ποσο;

εφαρμογη mycosmote εχεις;

 

Δεν έχει σημασία η περιοχή.

Το my cosmote δουλεύει κανονικά, με τις όποιες ελλείψεις του για τον Βάτραχο.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί δεν δίνουν το afterdark στον βάτραχο, ιδίως τώρα που έδωσε βραδινό πακέτο και η Wind.
Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί δεν δίνουν το afterdark στον βάτραχο, ιδίως τώρα που έδωσε βραδινό πακέτο και η Wind.

 

Φαντάζομαι ήδη θα "κάνει ζημιά" στο what's up, με τα πακέτα που έχει...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γενική παρατήρηση: οταν η μια εταιρεία αντιγράφει την άλλη σε αυξήσεις πακέτα κλπ, ολοι φωνάζουν για καρτελ. Οταν τύχει μια εταιρεία να μην ακολουθήσει τις άλλες σε κατι, ολοι φωνάζουν γιατι δεν έδωσε ο,τι και οι άλλες. Δεν μας πιάνουν απο πουθενά τελικά...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ήδη θα "κάνει ζημιά" στο what's up, με τα πακέτα που έχει...

Τι είδους ζημιά είναι αυτή? Ίδια τσέπη είναι.

Με την ίδια λογική ούτε το gigaday ούτε το giga s/k έπρεπε να έδινε.

Εξάλλου προσελκύει κυρίως νέους πελάτες από αλλά δίκτυα, με φορητότητα. Δεν πιστεύω ότι γίνονται πολλές εσωτερικες μεταφορές, από wu σε frog. Από κόσμοκαρτα ίσως μόνο.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα frog που έχω έχω 4.46 υπόλοιπο που λήγει 18/5 εάν βάλω το πακέτο τον 4GB ΜΕ 4.44 στης 15-17 /5 όταν λήξει το υπόλοιπο δεν πιστεύω να χαθούν και τα GB

 

ξερει κανένας που να το έχει κάνει όπως λέω παραπάνω...?

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση απο whatup κυρίως λόγω του πακέτου με το ίντερνετ. Έχω κάποιες ερωτήσεις :

 

- Τα πακέτα που έχω τώρα ενεργοποιημένα τα χάνω?

-Αυτό με τους διπλασιασμούς ισχύει για όλους και αν ναι πότε πρέπει να κάνω ενεργοποίηση

-Κάποια εφαρμογή υπάρχει για την ενεργοποίηση των πακέτων και γενικότερα να βλέπω τι μου γίνεται

- Και τέλος δυνατότητα για on line ανανέωση με χρήση κάρτας δεν υπάρχει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γενική παρατήρηση: οταν η μια εταιρεία αντιγράφει την άλλη σε αυξήσεις πακέτα κλπ, ολοι φωνάζουν για καρτελ. Οταν τύχει μια εταιρεία να μην ακολουθήσει τις άλλες σε κατι, ολοι φωνάζουν γιατι δεν έδωσε ο,τι και οι άλλες. Δεν μας πιάνουν απο πουθενά τελικά...

Yπάρχει μια μικρή πλην σημαντική διαφορά που ισως αγνοείς, αυτό που λες έχει όντως εφαρμογή οταν όμως υπάρχουν ισάξια ή/και όμοια πραγματα να συγκρίνεις.

Γελάνε όλοι όμως με το να είσαι ακριβή στα πίτουρα (τιμές) αλλά φθηνή στο αλεύρι (δίκτυο).

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σχολιαζω στην συγκεκριμενη περίπτωση ειναι η δικη μας συμπεριφορά,αν τα βάλουμε όλα κάτω μπαίνουμε σε μεγάλη συζήτηση για το τι γίνεται και τι όχι κλπ αλλά αυτό είναι άλλο θέμα,δεν είναι να το αναλύσουμε εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σχολιαζω στην συγκεκριμενη περίπτωση ειναι η δικη μας συμπεριφορά,αν τα βάλουμε όλα κάτω μπαίνουμε σε μεγάλη συζήτηση για το τι γίνεται και τι όχι κλπ αλλά αυτό είναι άλλο θέμα,δεν είναι να το αναλύσουμε εδώ

ok, αλλα εσυ ανοιξες το "θέμα" απο το πουθενά.

Η προσωπική μου άποψη ειναι οτι άτυπο (φυσικά) καρτέλ τιμών (ειτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω) πάντα υπήρχε (τουλαχιστον απο το 2004-2005 με μετά) και θα συνεχισει να υπάρχει, ούτε απαραίτητα είναι πάντα κακό, το θέμα ειναι εμείς ως καταναλωτές πως συμπεριφερόμαστε.

Η πίτα (ελληνικη αγορά) ειναι μικρή και σχετικά εύκολα διαχειρίσιμη.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση απο whatup κυρίως λόγω του πακέτου με το ίντερνετ. Έχω κάποιες ερωτήσεις :

 

- Τα πακέτα που έχω τώρα ενεργοποιημένα τα χάνω?

-Αυτό με τους διπλασιασμούς ισχύει για όλους και αν ναι πότε πρέπει να κάνω ενεργοποίηση

-Κάποια εφαρμογή υπάρχει για την ενεργοποίηση των πακέτων και γενικότερα να βλέπω τι μου γίνεται

- Και τέλος δυνατότητα για on line ανανέωση με χρήση κάρτας δεν υπάρχει?

Αν εννοείς τα υπόλοιπα από τα πακέτα που έχεις ενεργοποιησει,νομίζω τα mb διατηρούνται,για τα υπόλοιπα δεν είμαι σίγουρος. Τα ευρώ παραμένουν,πλην των 3 ευρώ που κοστίζει η αλλαγή.

Οι διπασιασμοί ισχύουν για παλιούς συνδρομητές που το είχαν ενεργοποιήσει πριν καταργηθεί οπότε εσυ δεν θα το έχεις

Δυνατοτητα online ανανέωσης και ενημέρωσης για τα υπόλοιπα υπάρχει, με την εφαρμογή mycosmote ή με εγγραφή στο cosmote.gr

Από την εφαρμογή κάποια πακέτα μπορούν να ενεργοποιηθουν,κάποια άλλα όχι ακόμα (αυτά με ομιλία/sms προς frog είναι στην απέξω ακόμα αν δεν κάνω λάθος).

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα υπόλοιπα από τα πακέτα που έχεις ενεργοποιησει,νομίζω τα mb διατηρούνται,για τα υπόλοιπα δεν είμαι σίγουρος. Τα ευρώ παραμένουν,πλην των 3 ευρώ που κοστίζει η αλλαγή.

Οι διπασιασμοί ισχύουν για παλιούς συνδρομητές που το είχαν ενεργοποιήσει πριν καταργηθεί οπότε εσυ δεν θα το έχεις

Δυνατοτητα online ανανέωσης και ενημέρωσης για τα υπόλοιπα υπάρχει, με την εφαρμογή mycosmote ή με εγγραφή στο cosmote.gr

Από την εφαρμογή κάποια πακέτα μπορούν να ενεργοποιηθουν,κάποια άλλα όχι ακόμα (αυτά με ομιλία/sms προς frog είναι στην απέξω ακόμα αν δεν κάνω λάθος).

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την ανταπόκριση. Γενικότερα θεωρείς οτι αξίζει η αλλαγή? Η χρήση η δική μου είναι κυρίως ιντερνετ και γύρω στις 2-2μιση ώρες ομιλία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την ανταπόκριση. Γενικότερα θεωρείς οτι αξίζει η αλλαγή? Η χρήση η δική μου είναι κυρίως ιντερνετ και γύρω στις 2-2μιση ώρες ομιλία

 

2μιση ωρες το μηνα;

Αμα ναι,μπορεις να παρεις 120' προς ολους με χρεωση ανα δευτερολεπτο (καθε 2-3 βδομαδες εχει διπλασιασμο απο 60 σε 120) με 3€.Αλλιως αμα εχεις δικαρτο,κανε whats up για κλησεις ή Q(αμα μιλας κατω απο 3' γιατι εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο) και βαλε φρογκ για ιντερνετ ως 2η.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινησε μας μονο για ποιο διπλασιασμό έλεγες. Υπάρχει διπλασιασμός ποσού ανανέωσης για τους πιο παλιούς (σε αυτό αναφερόμουν). Υπάρχει για όλους,διπλάσιος χρόνος ομιλίας αγοράζοντας το πακέτο 3€/60' που γίνεται προς το παρόν κάθε 2 εβδομάδες σχεδόν.

Αρα για τις αναγκες που έχεις αν αγοράσεις το πακέτο των 3 ευρώ, την εβδομάδα που δίνει 120,(χρέωση ανα δευτερόλεπτο οχι ελάχιστη 3'), μαζί με το ίντερνετ την βγάζεις με 7,5€.

Υποψιν οτι υπάρχει μπόνους τους πρώτους 6 μήνες με ανανέωση 10 ευρώ δίνει κάθε μήνα 100' προς Ελλάδα +60' Ελλάδα/διεθνή + 1 γιγα με ανανέωση online/σε κατάστημα. Οπότε θα χρειαστείς αρχικά λιγότερα,και θα έχεις κάβα ευρώ για μελλοντικές ενεργοποιήσεις πακέτων.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Διευκρινησε μας μονο για ποιο διπλασιασμό έλεγες. Υπάρχει διπλασιασμός ποσού ανανέωσης για τους πιο παλιούς (σε αυτό αναφερόμουν). Υπάρχει για όλους,διπλάσιος χρόνος ομιλίας αγοράζοντας το πακέτο 3€/60' που γίνεται προς το παρόν κάθε 2 εβδομάδες σχεδόν.

Αρα για τις αναγκες που έχεις αν αγοράσεις το πακέτο των 3 ευρώ την εβδομάδα που δίνει 120 (χρέωση ανα δευτερόλεπτο οχι ελάχιστη 3'), μαζί με το ίντερνετ την βγάζεις με 7,5€.

Υποψιν οτι υπάρχει μπόνους τους πρώτους 6 μήνες με ανανέωση 10 ευρώ δίνει κάθε μήνα 100' προς Ελλάδα +60' Ελλάδα/διεθνή + 1 γιγα με ανανέωση online/σε κατάστημα. Οπότε θα χρειαστείς αρχικά λιγότερα,και θα έχεις κάβα ευρώ για μελλοντικές ενεργοποιήσεις πακέτων.

΄

 

Πέρασα ήδη σε frog :lol:

 

Πως γνωρίζουμε ποιά είναι η εβδομάδα που διπλασιάζει τον χρόνο ομιλίας? Εγώ έβαλα τώρα 60' με 3€ για τί δεν είχα καθόλου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η επόμενη.Το λέει στο 1330 οταν είναι,από τη Δευτέρα που θα ισχύει. Σε κάποιους έρχεται και sms. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μενού του whats up δείχνει κανονικά ευρώ και ενργοποιημενα πακέτα. Αυτά που έχω τώρα στη frog εννοώ 2e3207707d3f96decce786cf3b0715b6.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχουν πει και αλλοι οτι συνεχιζει για λιγο να τα δειχνει,δεν ξερω αν θα το κανει συνεχεια...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...