Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο whatsup τα gb του afterdark μεταφέρονται τον επόμενο μήνα αν ενεργοποιηθει νέο afterdark πακέτο πριν τη λήξη του προηγούμενου?
Link to comment
Share on other sites

ποιο πακέτο ίντερνετ να αγοράσω για να μεταφέρω τα υπόλοιπά μου ΜΒ σε μελλοντικό χρόνο; Υπόψιν οτι δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω πολλά ΜΒ άλλα απλώς να μεταφέρω την λήξη τους. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ποιο πακέτο ίντερνετ να αγοράσω για να μεταφέρω τα υπόλοιπά μου ΜΒ σε μελλοντικό χρόνο; Υπόψιν οτι δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω πολλά ΜΒ άλλα απλώς να μεταφέρω την λήξη τους. Ευχαριστώ.

 

Θα πρέπει να αγοράσεις το ίδιο πακέτο που είχες αγοράσει για να μεταφερθούν και οχι άλλο πακέτο mb.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αγοράσεις το ίδιο πακέτο που είχες αγοράσει για να μεταφερθούν και οχι άλλο πακέτο mb.

Είσαι σίγουρος γι αυτό που λες;

Εγώ ξέρω ότι όλα τα αγορασμένα πακέτα προστίθενται και μεταφέρονται.

 

ποιο πακέτο ίντερνετ να αγοράσω για να μεταφέρω τα υπόλοιπά μου ΜΒ σε μελλοντικό χρόνο; Υπόψιν οτι δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω πολλά ΜΒ άλλα απλώς να μεταφέρω την λήξη τους. Ευχαριστώ.

 

Νομίζω αυτό που θέλεις είναι τα 120MB με 3,02€.

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποίηση δεδομένων, χρειάζεται κάτι άλλο, εκτός από start στο 1333;

 

Εστειλα, μου απαντησε ότι τα δεδομένα είναι ενεργοποιημένα, αλλά δεν έχω καμία ένδειξη και δε συνδέομαι πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι αυτό που λες;

Εγώ ξέρω ότι όλα τα αγορασμένα πακέτα προστίθενται και μεταφέρονται.

Δεν είμαι σίγουρος 100% αλλά αν αγοράσεις το ίδιο πακέτο σίγουρα θα μεταφέρονται.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποίηση δεδομένων, χρειάζεται κάτι άλλο, εκτός από start στο 1333;

 

Εστειλα, μου απαντησε ότι τα δεδομένα είναι ενεργοποιημένα, αλλά δεν έχω καμία ένδειξη και δε συνδέομαι πουθενά!

 

Φαντάζομαι πως έχεις βάλει τις σωστές ρυθμίσεις για το ίντερνετ, ή πως τις έχει από την μαμά η συσκευή σου;

 

Στείλε κι ένα 4G στο 1333 καλού κακού...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος 100% αλλά αν αγοράσεις το ίδιο πακέτο σίγουρα θα μεταφέρονται.

 

Δεν χρειάζεται απαραίτητα το ίδιο. Στα πακέτα της κοσμοκαρτα διευκρινίζει στη σελίδα οτι θέλει πακέτο πού περιέχει mb και είναι μηνιαίας διάρκειας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν λάθος το APN! To άλλαξα και όλα δουλεύουν μια χαρά τώρα!

 

Το κινητό είναι 3G και η κάρτα παλιά, οπότε ως Η+ πάει. Μια χαρά!

 

Ευχαριστώ και τους δυο σας

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους. Να ρωτησω κατι.Μεχρι τον προηγουμενο μηνα με καθε ανανεωση 10ε η frog εδινε δωρο 100' προς ολους ,gb και ομιλια προς frog.Χθες που εβαλα σε ΓΕΡΜΑΝΟ καρτα δεν πηρα χρονο ομιλιας .Ξερει κανεις γιατι?Τι περνουμε πλεον με καθε ανανεωση ?

 

Καλησπέρα. Εχω παρόμοιο θέμα με τον φίλο...

Πριν 3 μήνες μεταφέρθηκα απο κοσμοκαρτα σε φρογκ και με 10€ κοσμοκαρτα μου έδωσε χρόνο ομιλίας προς όλους, 1GB ίντερνετ και 600 λεπτα προς φρογκ.

Χθες ανανέωσα πάλι με 10€ καρτα και μου έδωσε μόνο τα 600 προς φρογκ.

 

Δικαιούμαι αυτά που πήρα την πρώτη φορά ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έλεγα ναι. Απ'οτι κατάλαβα τον προηγούμενο μήνα δεν είχες ανανεώσει. Πιστεύω ζητάνε να ανανεώνεις συνεχόμενα κάθε μήνα για 6 μήνες με 10 ευρώ για να παίρνεις τα λεπτά προς όλους κάθε φορά. Καλό θα είναι να ζητήσεις να σε καλέσουν από την εξυπηρέτηση (υπάρχει callback στο site της κοσμοτέ) και να το δούνε.
Link to comment
Share on other sites

Πολλές σελίδες πριν είχα γράψει για το ίδιο πρόβλημα, μου έφαγαν τα δώρα της δεύτερης ανανέωσης, μετά από τρία η τέσσερα τηλεφωνήματα μου ήρθε το δώρο της τρίτης ανανέωσης (αυτό ευτυχώς δεν χάθηκε) και προχθές πήρα και το τέταρτο. Τώρα μένει να δω εάν πάει πίσω ένα μήνα η προσφορά.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έλεγα ναι. Απ'οτι κατάλαβα τον προηγούμενο μήνα δεν είχες ανανεώσει. Πιστεύω ζητάνε να ανανεώνεις συνεχόμενα κάθε μήνα για 6 μήνες με 10 ευρώ για να παίρνεις τα λεπτά προς όλους κάθε φορά. Καλό θα είναι να ζητήσεις να σε καλέσουν από την εξυπηρέτηση (υπάρχει callback στο site της κοσμοτέ) και να το δούνε.

 

Ανανέωσα μετά απο 3 μήνες αφού δεν υπήρχε λόγος να το κανω πιο νωρίς.

Με το ζόρι να βάζω 10€ καθε μήνα για να πάρω τα "δώρα" δεν παίζει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι για φορητοτιτα σε frog, ξέρει κανείς αν χρεώνομαι κάτι,αν υπάρχει bonus ανανέωσης,ποια είναι τα πακέτα και οι προσφορές που έχει..
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα μετά απο 3 μήνες αφού δεν υπήρχε λόγος να το κανω πιο νωρίς.

Με το ζόρι να βάζω 10€ καθε μήνα για να πάρω τα "δώρα" δεν παίζει..

 

Δεν αναφέρει πάντως εάν πρέπει να ανανεώνεις κάθε μήνα ή όχι.

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18085

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ίσως χαζό..Εχει δοκιμάσει κανείς που πέρασε το 6μηνο να μεταφέρει το νούμερο σε whatsup με τη χρέωση φυσικά των 3€ και τον άλλο μήνα με άλλα 3€ να το ξανακάνει frog? Σε αυτή την περίπτωση όταν το ξαναέκανε frog το 6μηνο μέτρησε απο την αρχή και έδινε πάλι τα δώρα του 6μηνου?
Link to comment
Share on other sites

Στο whatsup τα gb του afterdark μεταφέρονται τον επόμενο μήνα αν ενεργοποιηθει νέο afterdark πακέτο πριν τη λήξη του προηγούμενου?
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι αυτό που λες;

Εγώ ξέρω ότι όλα τα αγορασμένα πακέτα προστίθενται και μεταφέρονται.

 

 

 

Νομίζω αυτό που θέλεις είναι τα 120MB με 3,02€.

 

Για δες κι εδώ μήπως απλά σε βολεύει να βάλεις ευρώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7156900#post7156900

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφερθεί χρηματικό υπόλοιπο από εναν αριθμό frog σε άλλον; και οι δύο είναι στο όνομά μου, αν παίζει ρόλο.

 

Η κάπως να αγοράσω πακέτα ομιλίας από το ένα υπόλοιπο στον άλλον αριθμό;

 

Νομίζω ότι τίποτε από τα 2 δεν γίνεται, αλλά είπα να ρωτήσω και δω.

 

Εχω 2 αριθμούς και θα κρατήσω τον έναν και έχω και στους 2 αρκετό χρηματικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφερθεί χρηματικό υπόλοιπο από εναν αριθμό frog σε άλλον; και οι δύο είναι στο όνομά μου, αν παίζει ρόλο.

 

Η κάπως να αγοράσω πακέτα ομιλίας από το ένα υπόλοιπο στον άλλον αριθμό;

 

Νομίζω ότι τίποτε από τα 2 δεν γίνεται, αλλά είπα να ρωτήσω και δω.

 

Εχω 2 αριθμούς και θα κρατήσω τον έναν και έχω και στους 2 αρκετό χρηματικό υπόλοιπο.

 

Εάν έχεις εγγραφεί στην ιστοσελίδα της Κοσμοτέ (ανοίγοντας λογαριασμό στον αριθμό που θέλεις να μεταφέρεις χρήματα) δοκίμασε την μεταφορά χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Το easy transfer κανονικά έχει καταργηθεί για αριθμούς φρογκ. Για να πω την αλήθεια δεν εχω κάνει δοκιμή μέσα από την σελίδα μπας και παίζει εξαίρεση εφόσον και οι 2 εχουν καταχωρηθεί στο mycosmote. Αλλά δεν νομίζω. Τωρα αν τα υπόλοιπα ειναι πολύ μεγάλα και προτιθεσαι να "χάσεις" 9 ευρώ τότε υπάρχει τρόπος να μεταφέρεις ο,τι μένει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...