Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 120' είναι για όλο τον μήνα όμως; Έχω υπόλοιπο κάρτας 10.9ε οπότε γίνεται και τώρα η αλλαγή. Απλά δεν ξέρω τι παίζει με το σήμα της frog.Αν είναι ακριβώς ίδιο με την cosmokarta είμαι μια χαρά.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς το ίδιο σήμα έχει.Τα 120' προς όλους είναι για ένα μήνα και αυτή η προσφορά είναι κάθε 2η εβδομάδα.Κανονικά είναι 60 και αν δεν το προλάβει κάποιος μέχρι αύριο για να πάρει πάλι τα 120 θα πρέπει να περιμένει την μεθεπομενη εβδομαδα

Το υπόλοιπο σε € που θα έχεις καθώς και τα MB δε χάνονται σίγουρα.

Τα λεπτά έχω την εντύπωση ότι μεταφέρονται και αυτά αλλά δεν το ξέρω σίγουρα.

Εγώ έχω την εντύπωση ότι τα λεπτά ομιλίας στην αλλαγή πακέτου χάνονται

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω και γω την αλλαγή σε frog....

παιδιά κάποιος να μας πει σίγουρα γιατί δεν θέλω να χάσω τα 200' προς όλους

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω και γω την αλλαγή σε frog....

παιδιά κάποιος να μας πει σίγουρα γιατί δεν θέλω να χάσω τα 200' προς όλους

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

Καλυτερα μεινε και μετα αμα τελειωσουν πανε στο φρογκ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θυμάμαι ότι τον Νοέμβρη που έκανα αλλαγή απο wu σε frog μου είχε μεταφέρει μονο τα MB

 

Στάλθηκε από το DOOGEE Y6 MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το chat λέει ότι όλες οι παροχές διαγράφονται,εκτός το υπόλοιπο

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε εδώ όμως ότι για τι αλλαγή από κοσμοκαρτα σε frog από το υπόλοιπο του θα μειωθεί κατά 3€

Σωστός, παράληψη μου..

 

Εγώ έχω την εντύπωση ότι τα λεπτά ομιλίας στην αλλαγή πακέτου χάνονται

 

Ναι γι αυτό είπα δεν είμαι σίγουρος...

το chat λέει ότι όλες οι παροχές διαγράφονται,εκτός το υπόλοιπο

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

..αλλά γι αυτό είμαι..τα MB παραμένουν όπως και το υπόλοιπο σε € -3 της αλλαγής.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, παράληψη μου..

 

 

 

Ναι γι αυτό είπα δεν είμαι σίγουρος...

 

..αλλά γι αυτό είμαι..τα MB παραμένουν όπως και το υπόλοιπο σε € -3 της αλλαγής.

ευτυχώς που του είπα αν "είσαι σίγουρος,μου λέει μισό να τσεκαρω"

και τσεκαρε λάθος

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα οτι αν ανανεώσω με 10 €θα πάρω 1gb δώρο, αυτό προστίθεται και μεταφέρεται μαζί με τα εναπομείναντα gb για τον επόμενο μήνα,αν αγοράσω και πάλι το πακέτο των 4gb.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αλλαγή και όλα καλά. Έβαλα βέβαια ένα 5ε ακόμα για να βάλω όλα αυτά που ήθελα. 4gb + ΑΛΠΑΚ + 60' (με διπλασιασμο ) .Η ερώτηση μου είναι,όταν έβαλα από την κάρτα μου το 5ε μου ήρθε αυτό " MOΛIΣ KEPΔIΣEΣ 500MB & 60' ΠPOΣ EΛΛAΔA & ΔHMOΦIΛEIΣ ΔIEΘNEIΣ ΠPOOPIΣMOYΣ ΓIA 1 MHNA! ANANEΩΣE TON EΠOMENO ME 10€ & ΘA ΛABEIΣ EΠIΠΛEON 500MB & 100' ΠPOΣ OΛOYΣ" μέσα στα λεπτά της εφαρμογής δεν μου έχει αυτά τα 60' ενώ τα 500mb νομίζω ότι τα πήρε.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν τα εμφανίζει αυτά τα λεπτα η εφαρμογή.Αν στείλεις όμως Υ στο 1330 θα έρθει sms και με αυτά τα λεπτά.

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αλλαγή και όλα καλά. Έβαλα βέβαια ένα 5ε ακόμα για να βάλω όλα αυτά που ήθελα. 4gb + ΑΛΠΑΚ + 60' (με διπλασιασμο ) .Η ερώτηση μου είναι,όταν έβαλα από την κάρτα μου το 5ε μου ήρθε αυτό " MOΛIΣ KEPΔIΣEΣ 500MB & 60' ΠPOΣ EΛΛAΔA & ΔHMOΦIΛEIΣ ΔIEΘNEIΣ ΠPOOPIΣMOYΣ ΓIA 1 MHNA! ANANEΩΣE TON EΠOMENO ME 10€ & ΘA ΛABEIΣ EΠIΠΛEON 500MB & 100' ΠPOΣ OΛOYΣ" μέσα στα λεπτά της εφαρμογής δεν μου έχει αυτά τα 60' ενώ τα 500mb νομίζω ότι τα πήρε.

Για τους πρώτους έξι μήνες με 5€ ανανέωση παίρνεις 500MB και 60' προς διεθνείς προορισμούς(και Ελλάδα) δώρο. Με 10€ ανανέωση παίρνεις 1GB 100' προς όλους και 60' προς διεθνείς προορισμούς (και Ελλάδα) δώρο. Αυτά με ανανέωση online.

Στην εφαρμογή δεν τα δείχνει, στείλε ΥΠ στο 1330 και θα σου έρθουν σε sms τί υπόλοιπα έχεις.

Επίσης στείλε WK στο 1330 για 1500' και 1500 sms προς frog για κάθε Σαββατοκύριακο του 2017.

MΙ στο 1333 για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία my internet.

 

Edit: Επίσης με την ανανέωση τους πρώτους έξι μήνες δίνει και 600' προς frog.

Μετά τους 6 μήνες κάνεις μια φορά κλήση στο 1317 και εξακολουθείς να τα παίρνεις.

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Και κάνεις και μια κλήση στο 1317 ώστε σε κάθε ανανέωση απο 5€ και άνω να δινει δωρεάν 600 προς frog για ένα μηνα

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν τα εμφανίζει αυτά τα λεπτα η εφαρμογή.Αν στείλεις όμως Υ στο 1330 θα έρθει sms και με αυτά τα λεπτά.

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστός μου τα έστειλε κανονικά. Να υποθέσω ότι τρώει πρώτα από τα 60' της ανανέωσης;

 

Επίσης στείλε WK στο 1330 για 1500' και 1500 sms προς frog για κάθε Σαββατοκύριακο του 2017.

MΙ στο 1333 για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία my internet.

 

Edit: Επίσης με την ανανέωση τους πρώτους έξι μήνες δίνει και 600' προς frog.

Μετά τους 6 μήνες κάνεις μια φορά κλήση στο 1317 και εξακολουθείς να τα παίρνεις.

Άψογος σε όλα, το ΜΙ το είχα ήδη ενεργοποιήσει από κοσμοκαρτα.

 

Και κάνεις και μια κλήση στο 1317 ώστε σε κάθε ανανέωση απο 5€ και άνω να δινει δωρεάν 600 προς frog για ένα μηνα

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σας ευχαριστώ πολύ παίδες έγιναν όλα αυτά και βλέπουμε πως θα πάει. Το μόνο που υστερούσα πριν ήταν ότι τα 300 λεπτα στην κοσμοκάρτα έφευγαν στον μήνα τσίμα τσιμα με την τρίλεπτη χρέωση και φυσικά το θέμα των Gb που ήδη λύθηκε! Έχω και καβατζα 4 ευρώ μέσα για μυνηματα που σπάνια στέλνω.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι τρώει πρώτα από τα 60' της ανανέωσης;

 

Κανονικά καταναλώνει πρώτα από τα bonus και μετά από αγορασμένα πακέτα.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ναι τρώει πρώτα απο το πακέτο των 60 που αγοράζεις και μετά απο αυτά του δώρου που έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3'.Αυτό για Ελλάδα φυσικά γιατί αν καλέσεις πχ κίνα,βουλγαρία,πακιστάν κτλ που αναφέρονται στο sms τότε θα φάει απο αυτά του δώρου
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εφαρμογή έχει και sms και ομιλία προς what's up. Τώρα είναι 0 φυσικά, υπάρχει κάποιο πακέτο που βάζω γιατί στο 1330 δεν αναφέρεται κάτι.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν έχει κάποιο πακέτο προς wu.Ειναι έτσι (κακο)φτιαγμένη που δείχνει έτσι.Μάλιστα όπως ανέφερε ήδη ο oxxy http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7181884#post7181884 η νέα έκδοση δεν δείχνει ούτε τα 1500 προς frog που δίνει τα ΣΚ όταν η προηγούμενη έκδοση τα έδειχνε κανονικά
Link to comment
Share on other sites

http://i63.tinypic.com/24uxi5i.png

 

Το παρόν το έγραψα στο playstore εάν έχω ξεχάσει τίποτα πείτε μου να το γράψω

 

Σκέφτηκα να γράψω και για τα 4GB αλλά υποτίθεται ότι είναι προσωρινή προσφορά συν ότι δεν έχει άλλα βασικά πράγματα .να τα είχε και δεν πειράζει που δεν θα είχε τα 4GB για αγορά

 

ρίξτε και εσείς κανένα κράξιμο στο playstore γιατί αλλιώς δεν ξυπνάνε από το λήθαργο που έχουν πέσει....

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

http://i63.tinypic.com/24uxi5i.png

ρίξτε και εσείς κανένα κράξιμο στο playstore γιατί αλλιώς δεν ξυπνάνε από το λήθαργο που έχουν πέσει....

Βάλε όμως κανά σημείο στίξης διότι βλέπω να τρως και σύ κράξιμο στο playstore!

Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογή το βλέπεις; Από εκεί δε φαίνεται.

Στείλε ΥΠ στο 1330 θα σου λέει και την ώρα λήξης.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

http://i63.tinypic.com/24uxi5i.png

 

Το παρόν το έγραψα στο playstore εάν έχω ξεχάσει τίποτα πείτε μου να το γράψω

 

Σκέφτηκα να γράψω και για τα 4GB αλλά υποτίθεται ότι είναι προσωρινή προσφορά συν ότι δεν έχει άλλα βασικά πράγματα .να τα είχε και δεν πειράζει που δεν θα είχε τα 4GB για αγορά

 

ρίξτε και εσείς κανένα κράξιμο στο playstore γιατί αλλιώς δεν ξυπνάνε από το λήθαργο που έχουν πέσει....

Αν θες να σε παρουν στα σοβαρα, πρεπει να γραφεις και αναλογα. Εκθεση γιατι λες να καναμε στο σχολείο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...