Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, GMF80 said:

Παντως εγω 3 μηνες με frog απο cu ειμαι κοντα να επιστρεψω στο CU γιατι τα extra που δινει και τα πακετα απο cu bing bang ειναι σαφως ανωτερα...

OFF–TOPIC:

Εάν το κάνεις, εκπτωτικός κωδικός: CU200

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GMF80 said:

Παντως εγω 3 μηνες με frog απο cu ειμαι κοντα να επιστρεψω στο CU γιατι τα extra που δινει και τα πακετα απο cu bing bang ειναι σαφως ανωτερα...

Ώχ..και πάνω που σκεφτόμουν να πάω απο neo στο frog.. Εγώ με 15€υρη κάρτα που θέλω να βάζω δεν είναι αρκετά τα 16gb +1,8gb απο payzy; Δηλαδή υπαρχει ανώτερο πακετο στο cu με συνδιασμό ποσού και gb να παίζει στα 15€(13,5€ το πακέτο);

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GMF80 said:

Παντως εγω 3 μηνες με frog απο cu ειμαι κοντα να επιστρεψω στο CU γιατι τα extra που δινει και τα πακετα απο cu bing bang ειναι σαφως ανωτερα...

Εξαρτάται από την χρήση που κάνεις. Σε ένα νούμερο που κάνει πολλές κλήσεις σε CU θα θέλαμε 13-15 το μήνα. Σε frog με 10 ευρώ βγάλαμε 2μηνο άνετα και μάλλον (σύντομα) 3μηνο χωρίς να περιοριστεί καθόλου. Τον τρίτο μήνα ίντερνετ από κάρτα εξωτερικού (τρώει 200MB το μήνα χοντρικά οπότε το 1GB με 1-2 ευρώ περίπου που είχα πάρει θα κρατήσει ένα χρόνο). Δηλαδή χοντρικά 150+ στο CU vs 40 (άντε βαριά 50) στο frog το έτος. Νούμερα που δεν κάνουν κλήσεις την βγάζουν "τζάμπα" στο CU με shake it των 70 ή 100 λεπτών.

Για εμένα που διαχειρίζομαι και παρακολουθώ τα τηλέφωνα ηλικιωμένων το μόνο που με αποτρέπει να φέρω και άλλα στο frog είναι το login στο app με sms. Δεν γίνεται κάθε τρεις και λίγο να τους ζητάω να μου διαβάζουν sms και το cosmote app δε δείχνει τις προσφορές του πρώτου χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Στo cu με τα bing bang offers δεν αγχωνομαι για δεδομενα. Στο frog τον ενα μηνα βαζω το πακετο με τα 8.90 και ειμαι σουπερ αλλα τον 2ο που βαζω τα 3 ευρω και 60 λεπτα (διπλασιασμος) που δεν εχει δεδομενα παρα οσα σου δινει με.την ανανεωση με αγχωνει...

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το πιο απλά: στο φρογκ με 8,90/μηνα έχεις ομιλία κ πολυ ίντερνετ. Στο cu με 11,80/μηνα έχεις πολλη ομιλία και μετριο (ποσοτικά κ ποιοτικά) ίντερνετ. 

Για ηλικιωμένους που μιλάνε κάτω απο 120'/μηνα τους βάζετε φρογκ και κάνετε διαχείριση μέσω Cosmote app. Και ας μη βλέπετε τα δώρα του πρωτου έτους. Προτιματε 10ε/3μηνο ή 35ε/3μηνο;

Δώρο GB για το πρωτο 6μηνο δίνουν και τα 3 βασικά καρτοκινητα (What's up, CU, F2G) δείτε ποιο σας βολευει. 

Για σκετη συντήρηση αριθμου πατε cu με το cash back. Και για το απόλυτο κέρδος το συνδυάσετε με Καρτοκινητη Ολυμπιακός. 

Edited by VIPdriver

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Nikos_96 said:

Ώχ..και πάνω που σκεφτόμουν να πάω απο neo στο frog.. Εγώ με 15€υρη κάρτα που θέλω να βάζω δεν είναι αρκετά τα 16gb +1,8gb απο payzy; Δηλαδή υπαρχει ανώτερο πακετο στο cu με συνδιασμό ποσού και gb να παίζει στα 15€(13,5€ το πακέτο);

https://myphone.gr/forum/topic/226/?do=findComment&comment=7315358

Άλλα είμαστε off-topic στο thread του Frog

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, spiliot said:

Χθες το βράδυ μπήκα μετά τις 12 να ενεργοποιήσω το 60+60' με 3.03 αλλά δεν έδειχνε τα έξτρα 60 παρόλο που ήταν βδομάδα διπλασιασμού. Νομίζω ούτε νωρίς το πρωί τα έδειχνε αλλά ήμουν βιαστικός και δεν είμαι σίγουρος ότι είδα καλά. Τώρα το δείχνει.

Η ερώτηση είναι, αν το ενεργοποιήσουμε την ημέρα που θεωρητικά ισχύει ο διπλασιασμός χωρίς να το δείχνει το frog app ακόμα τα παίρνουμε ή πρέπει να περιμένουμε το app;

Τα πηρες τελικα; Εφοσον τα ενεργοποιησες Δευτερα 12:00+ πμ , πρεπει να τα παρεις ανεξαρτητα τι λεει στο frog εφοσον δεν αλλαξε κατι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, runner70 said:

Τα πηρες τελικα;

Δεν το δοκίμασα πριν δείξει τον διπλασιασμό στο app γιατί μπορούσα να περιμένω, αλλιώς δε θα ρώταγα, θα ήξερα 🙂

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, GMF80 said:

Παντως εγω 3 μηνες με frog απο cu ειμαι κοντα να επιστρεψω στο CU γιατι τα extra που δινει και τα πακετα απο cu bing bang ειναι σαφως ανωτερα...

Το οικονομικότερο πακέτο στο cu είναι στα 11,80 ενώ στο frog 8,90 (με πολύ περισσότερο ίντερνετ και λιγότερη ομιλία).

Το frog σου δίνει 120' το μήνα χωρίς προϋπόθεση ανανέωσης.

Το frog σου δίνει ίντερνετ ακόμα και με ανανέωση 10€, ενώ με ανανέωση 13€, εκτός από το 1,5gb (3gb αν ανανεώσεις με payzy), σου δίνει και 2 ευρώ για το box.

Επίσης, αν έχεις σταθερό cosmote ουσιαστικά δεν πληρώνεις φόρο κινητής στις ανανεώσεις, ενώ με κάθε εξόφληση λογαριασμού λαμβάνεις 3gb για 1 εβδομάδα.

Όσον αφορά το big bang νομίζω ελάχιστα πακέτα αξίζουν, συν ότι για να ενεργοποιήσεις κάποια από αυτά προϋποθέτει να έχει γίνει ανανέωση.

Φυσικά οι ανάγκες κάθε χρήστη είναι διαφορετικές, αλλά όσον αφορά τη ζυγαριά τιμής/παροχές νομίζω ότι το frog υπερτερεί.

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, GMF80 said:

Παντως εγω 3 μηνες με frog απο cu ειμαι κοντα να επιστρεψω στο CU γιατι τα extra που δινει και τα πακετα απο cu bing bang ειναι σαφως ανωτερα...

Ναι. Σε προσφορές καρτοκινητών, δεν παίζεται η voda

20 ώρες πριν, VIPdriver said:

Δώρο GB για το πρωτο 6μηνο δίνουν και τα 3 βασικά καρτοκινητα (What's up, CU, F2G) δείτε ποιο σας βολευει. 

Με την διαφορά όμως, πως στο cu, δεν απαιτείται ενεργοποίηση πακέτου

14 ώρες πριν, oregon said:

Το οικονομικότερο πακέτο στο cu είναι στα 11,80

Όχι, είναι 9,90€ το πιο φτηνό. Υπάρχουν και τα πλεονεκτήματα του bring a friend, καθώς και τα λεπτά από το shake it. Αλλά για νήμα του frog, πολλά είπαμε εδώ ☺️

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sou_d said:

Όχι, είναι 9,90€ το πιο φτηνό.

Έχει το cu combo πακέτο με 9,90;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ομιλία προς ελλάδα και εξωτερικό έχει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ανανεωση συμβολαιου μου στην cosmote , με πηραν για προσφορα στο νουμερο που διατηρει η κορη μου σε frog .

Μου εκαναν για 18μηνο συμβολαιο ολα απεριοριστα με 2000 μνμτα στα 26 ευρω τελικη τιμη .

την βλεπω συμφερουσα γιατι χαλαει 2  καρτες τον μηνα 13 ευρω .

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alexpef said:

Μετα απο ανανεωση συμβολαιου μου στην cosmote , με πηραν για προσφορα στο νουμερο που διατηρει η κορη μου σε frog .

Μου εκαναν για 18μηνο συμβολαιο ολα απεριοριστα με 2000 μνμτα στα 26 ευρω τελικη τιμη .

την βλεπω συμφερουσα γιατι χαλαει 2  καρτες τον μηνα 13 ευρω .

Αν σε καλύπτει το σήμα της cosmote, οκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...