Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

43 minutes ago, gpapas640 said:

Σήμερα ανανέωσα για πρώτη φορά με 10€ μέσω καταστήματος. Μου μπήκαν 600MB για ένα μήνα και δυνατότητα ενεργοποίησης ακόμη 500MB από το app. Αρα δεν είναι 500+500, αλλά 600+500; Έχει τύχει σε άλλον;

 

Screenshot_2024-07-30-12-07-41-435.jpg

Πάντα έτσι ήταν.

Από παραδρομή τα παιδιά εδώ αναφέρουν 500Gb + 500Gb.

Δύο φορές σε μηνύματα τον τελευταίο χρόνο στο παρελθόν το έχω αναφέρει κι εγώ το 600+500. 

Κλείνω 1 χρόνο τώρα στην frog.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, opmgls said:

Πάντα έτσι ήταν.

Από παραδρομή τα παιδιά εδώ αναφέρουν 500Gb + 500Gb.

Δύο φορές σε μηνύματα τον τελευταίο χρόνο στο παρελθόν το έχω αναφέρει κι εγώ το 600+500. 

Κλείνω 1 χρόνο τώρα στην frog.

MB.. όχι GB.. 😉😂😂 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Teiresias_ said:

MB.. όχι GB.. 😉😂😂 

 

2 minutes ago, Teiresias_ said:

MB.. όχι GB.. 😉😂😂 

Θα θελαααα.... 😄

Εγώ και στον ξύπνιο μου Gb ονειρεύομαι! 😁

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, opmgls said:

 

Θα θελαααα.... 😄

Εγώ και στον ξύπνιο μου Gb ονειρεύομαι! 😁

Επίσης.. 500+500 πρέπει να είναι. Τα 600 είναι welcome bonus και μπαίνουν μόνο τον πρώτο χρόνο. Κοίτα εμένα..

IMG_20240730_130606.jpg

IMG_20240730_130541.jpg

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Teiresias_ said:

Επίσης.. 500+500 πρέπει να είναι. Τα 600 είναι welcome bonus και μπαίνουν μόνο τον πρώτο χρόνο. Κοίτα εμένα..

IMG_20240730_130606.jpg

IMG_20240730_130541.jpg

Όπως έγραψα τώρα κλείνω τον πρώτο χρόνο. Στην επόμενη ανανέωση αρχές Σεπτεμβρίου θα είναι η πρώτη μετά τον χρόνο.

Το πάντα έτσι ήταν πάει στον 1ο χρόνο. Θα δούμε για τον 2ο... 😊

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, opmgls said:

Όπως έγραψα τώρα κλείνω τον πρώτο χρόνο. Στην επόμενη ανανέωση αρχές Σεπτεμβρίου θα είναι η πρώτη μετά τον χρόνο.

Το πάντα έτσι ήταν πάει στον 1ο χρόνο. Θα δούμε για τον 2ο... 😊

Οκ!

Να σ πω.. μιας που σου τελειώνει η προσφορά όπως λες, κάνε μία αίτηση φορητότητας στη Vodafone..

Πιθανότατα να σου δώσουν 1000 λεπτά και 10€ για έναν χρόνο για να μην φύγεις.

Αν δεν σου τα δώσουν και γίνει η φορητότητα, επιστρέφεις με τα προνόμια του νέου συνδρομητή.

Το σίγουρο είναι ως δεν έχεις να χάσεις τίποτα παρά λίγο χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Επίσης.. 500+500 πρέπει να είναι. Τα 600 είναι welcome bonus και μπαίνουν μόνο τον πρώτο χρόνο. Κοίτα εμένα..

IMG_20240730_130606.jpg

IMG_20240730_130541.jpg

Δεν έχει πάρει το μάτι μου κάποιο welcome bonus με 600MB τον πρώτο χρόνο όπως αναφέρεις. Άρα είτε κατι άλλο εννοείς είτε πρόκειται για bonus που δεν αναγράφεται στο σάιτ.

Επίσης, έχω κλείσει χρόνο στη Frog (εδώ και 2 μήνες δεν παίρνω τα 60+60 λεπτά του welcome bonus).

Ωστόσο είναι η πρώτη φορά που ανανεώνω με 10€ μέσω καταστήματος και παίρνω το συγκεκριμένο bonus ανανέωσης (τα MB από την ανανέωση και άλλα 500MB για ενεργοποίηση μέσω του app). Δεν ξέρω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο.

Just now, Teiresias_ said:

Οκ!

Να σ πω.. μιας που σου τελειώνει η προσφορά όπως λες, κάνε μία αίτηση φορητότητας στη Vodafone..

Πιθανότατα να σου δώσουν 1000 λεπτά και 10€ για έναν χρόνο για να μην φύγεις.

Αν δεν σου τα δώσουν και γίνει η φορητότητα, επιστρέφεις με τα προνόμια του νέου συνδρομητή.

Το σίγουρο είναι ως δεν έχεις να χάσεις τίποτα παρά λίγο χρόνο!

Ενδιαφέρον! Μπορείς να δώσεις έξτρα πληροφορίες;

Να αναφέρω ότι μπορείς να επιλέξεις έμμεση φορητότητα, δηλαδή αναγκαστική μεσολάβηση 14 ημερών για να ολοκληρωθεί η φορητότητα ώστε να έχεις χρόνο να την ακυρώσεις αν προταθεί αυτή η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gpapas640 said:

Δεν έχει πάρει το μάτι μου κάποιο welcome bonus με 600MB τον πρώτο χρόνο όπως αναφέρεις. Άρα είτε κατι άλλο εννοείς είτε πρόκειται για bonus που δεν αναγράφεται στο σάιτ.

Επίσης, έχω κλείσει χρόνο στη Frog (εδώ και 2 μήνες δεν παίρνω τα 60+60 λεπτά του welcome bonus).

Ωστόσο είναι η πρώτη φορά που ανανεώνω με 10€ μέσω καταστήματος και παίρνω το συγκεκριμένο bonus ανανέωσης (τα MB από την ανανέωση και άλλα 500MB για ενεργοποίηση μέσω του app). Δεν ξέρω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο.

Ενδιαφέρον! Μπορείς να δώσεις έξτρα πληροφορίες;

Να αναφέρω ότι μπορείς να επιλέξεις έμμεση φορητότητα, δηλαδή αναγκαστική μεσολάβηση 14 ημερών για να ολοκληρωθεί η φορητότητα ώστε να έχεις χρόνο να την ακυρώσεις αν προταθεί αυτή η προσφορά.

Εσύ κάνε την αίτηση φορητότητας κανονικά και θα σου πει η κοπελιά που θα σου κάνει την αντιπροσφορά από την Cosmote λεπτομέρειες. Θα καλέσεις ουσιαστικά σε έναν αριθμό της Vodafone και θα ακυρώσεις τη φορητότητα. Αμέσως μετά θα ενεργοποιηθεί η προσφορά που σου έκανε η Cosmote.

Όλα τα παραπάνω όμως ΑΝ τελικά είσαι τυχερός και σου κάνουν την προσφορά.

Εγώ την έχω αυτή τη στιγμή την προσφορά που σου περιέγραψα και την πρότειναν και στη γυναίκα μου αλλά αρνήθηκε γιατί ήθελα το unlimited9 του CU.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Teiresias_ said:

Εσύ κάνε την αίτηση φορητότητας κανονικά και θα σου πει η κοπελιά που θα σου κάνει την αντιπροσφορά από την Cosmote λεπτομέρειες. Θα καλέσεις ουσιαστικά σε έναν αριθμό της Vodafone και θα ακυρώσεις τη φορητότητα. Αμέσως μετά θα ενεργοποιηθεί η προσφορά που σου έκανε η Cosmote.

Όλα τα παραπάνω όμως ΑΝ τελικά είσαι τυχερός και σου κάνουν την προσφορά.

Εγώ την έχω αυτή τη στιγμή την προσφορά που σου περιέγραψα και την πρότειναν και στη γυναίκα μου αλλά αρνήθηκε γιατί ήθελα το unlimited9 του CU.

Ναι βρε καλέ μου άνθρωπε, εννοώ τι παίζει ακριβώς με τις παροχές της προσφοράς. Τα 1000' τα κατάλαβα, τα 10€ τι είναι; Δώρο με κάθε ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gpapas640 said:

Ναι βρε καλέ μου άνθρωπε, εννοώ τι παίζει ακριβώς με τις παροχές της προσφοράς. Τα 1000' τα κατάλαβα, τα 10€ τι είναι; Δώρο με κάθε ανανέωση;

Όχι. Τα 10€ σου τα βάζουν χωρίς καμία ανανέωση. Αγοράζεις οποίο πακέτο θέλεις ή τα αφήνεις να υπάρχουν. Όπως θέλεις. Μιλάμε για έναν χρόνο ουσιαστικά εντελώς δωρεάν επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gpapas640 said:

Σήμερα ανανέωσα για πρώτη φορά με 10€ μέσω καταστήματος. Μου μπήκαν 600MB για ένα μήνα και δυνατότητα ενεργοποίησης ακόμη 500MB από το app. Αρα δεν είναι 500+500, αλλά 600+500; Έχει τύχει σε άλλον;

 

Screenshot_2024-07-30-12-07-41-435.jpg

edit :1024mb είναι ένα 1gb

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Όχι. Τα 10€ σου τα βάζουν χωρίς καμία ανανέωση. Αγοράζεις οποίο πακέτο θέλεις ή τα αφήνεις να υπάρχουν. Όπως θέλεις. Μιλάμε για έναν χρόνο ουσιαστικά εντελώς δωρεάν επικοινωνίας.

OK, σου βάζουν 10€ κάθε μήνα στον αριθμό αλλά αν εσύ δεν κάνεις ανανέωση κάθε δίμηνο τι γίνεται;
Σου τα βάζουν έτσι κι αλλιώς και δεν λήγουν ή πρέπει να βάζει και εσύ κάθε δίμηνο κατιτίς για να παραμείνουν;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, opmgls said:

OK, σου βάζουν 10€ κάθε μήνα στον αριθμό αλλά αν εσύ δεν κάνεις ανανέωση κάθε δίμηνο τι γίνεται;
Σου τα βάζουν έτσι κι αλλιώς και δεν λήγουν ή πρέπει να βάζει και εσύ κάθε δίμηνο κατιτίς για να παραμείνουν;

Δεν πρέπει να βάζεις τίποτα. Με κάθε 10€ που σου βάζουν ανανεώνεται ο χρόνος ομιλίας για 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, opmgls said:

OK, σου βάζουν 10€ κάθε μήνα στον αριθμό αλλά αν εσύ δεν κάνεις ανανέωση κάθε δίμηνο τι γίνεται;
Σου τα βάζουν έτσι κι αλλιώς και δεν λήγουν ή πρέπει να βάζει και εσύ κάθε δίμηνο κατιτίς για να παραμείνουν;

Υπάρχουν 3 κύριες προσφορές που σου κάνουν:

1. 1000 λεπτά ομιλίας και 3gb.

2. 1000 λεπτά και 10€.

3. 3gb και 10€.

Στην περίπτωση που επιλέξεις τα 10€, δεν θα χρειαστεί να ξαναβάλεις κάρτα (στο τηλέφωνο θα σου πουν πως απαιτείται ανά 2 μήνες).

Από κει και πέρα, υπάρχουν περιπτώσεις που έχουν δώσει έξτρα δώρο επιταγές σε Γερμανό και κάποιο ποσό εφάπαξ σε αριθμό cosmote (συνήθως 60€ ή 100€)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, gpapas640 said:

Ωστόσο είναι η πρώτη φορά που ανανεώνω με 10€ μέσω καταστήματος και παίρνω το συγκεκριμένο bonus ανανέωσης (τα MB από την ανανέωση και άλλα 500MB για ενεργοποίηση μέσω του app). Δεν ξέρω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο.

 

Όχι, δεν παιζει ρόλο η πρώτη φορά, τόσο είναι το δώρο για ανανέωση 10€.  Εγώ έχω κλείσει χρόνο από τον Μάρτιο, και ανανεώνω πάντα 10€ για να έχω data και τον δεύτερο μήνα. Τον πρώτο παίρνεις 600mb και μέσα από την εφαρμογή άλλα 500. Μόνο φρόντισε να πάρεις τα 500 πριν περάσει μήνας γιατί λήγουν και χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, sou_d said:

Υπάρχουν 3 κύριες προσφορές που σου κάνουν:

1. 1000 λεπτά ομιλίας και 3gb.

2. 1000 λεπτά και 10€.

3. 3gb και 10€.

Στην περίπτωση που επιλέξεις τα 10€, δεν θα χρειαστεί να ξαναβάλεις κάρτα (στο τηλέφωνο θα σου πουν πως απαιτείται ανά 2 μήνες).

Από κει και πέρα, υπάρχουν περιπτώσεις που έχουν δώσει έξτρα δώρο επιταγές σε Γερμανό και κάποιο ποσό εφάπαξ σε αριθμό cosmote (συνήθως 60€ ή 100€)

Και όλα αυτά για να κρατήσουν στο δίκτυο τους ένα καρτοκινητό; Κουφό μου ακούγεται!

Link to comment
Share on other sites

Συνδυασμος με σταθερο τηλεφωνο ισχυουν τα παραπανω.

Αυτα που εκανε με αντιπροσφορα στα καρτοκινητα της η Cosmote το 2017 ξεχαστε τα.... Για να αναγκαστει να τα κανει "αυτα" πρεπει να συντρεχουν σοβαροι λογοι, οπως το 2017. Αυτη τη στιγμη ΔΕΝ συντρεχουν.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,προσπαθω να κανω φορητοτητα απο cosmote σε frog κυρίως για να λαμβάνω περοσσοτερα data αλλά δεν με αφηνει γιατι λέει ότι ο αριθμός μου είναι ήδη cosmote.τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μα στειλεις sms στο 1314 το : ALPAK και (με την αντιστοιχη χρεωση) και αναλογα με την απαντηση να ξαναστειλεις sms στο 1314.

Εφοσων εχεις αυτη τη στιγμη καρτοκινητο και οχι συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, VANGSKG said:

γεια σας,προσπαθω να κανω φορητοτητα απο cosmote σε frog κυρίως για να λαμβάνω περοσσοτερα data αλλά δεν με αφηνει γιατι λέει ότι ο αριθμός μου είναι ήδη cosmote.τι πρεπει να κανω?

Προφανώς αλλαγή πακέτου και όχι φορητότητα.  ΑΛΠΑΚ στο 1314 και θα σου δώσει 2 επιλογές να πας What's Up ή Frog και τη τιμή συνήθως είναι 3€ και το άλλο δωρεάν ανάλογα. COSMOΚΑΡΤΑ δηλαδή είχες ή κάποιο συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

On 30/7/2024 at 2:29 ΜΜ, Teiresias_ said:

Εσύ κάνε την αίτηση φορητότητας κανονικά και θα σου πει η κοπελιά που θα σου κάνει την αντιπροσφορά από την Cosmote λεπτομέρειες. Θα καλέσεις ουσιαστικά σε έναν αριθμό της Vodafone και θα ακυρώσεις τη φορητότητα. Αμέσως μετά θα ενεργοποιηθεί η προσφορά που σου έκανε η Cosmote.

Που κάνεις αίτηση φορητότητας, ας πούμε για cu ; Μπήκα στο https://www.vodafonecu.gr/ και θέλει να πληρώσεις 13€ για κάθε αριθμό που θες να μεταφέρεις. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 30/7/2024 at 2:20 ΜΜ, gpapas640 said:

Να αναφέρω ότι μπορείς να επιλέξεις έμμεση φορητότητα, δηλαδή αναγκαστική μεσολάβηση 14 ημερών για να ολοκληρωθεί η φορητότητα ώστε να έχεις χρόνο να την ακυρώσεις αν προταθεί αυτή η προσφορά.

Από που το επιλέγεις αυτό;

8 minutes ago, albiz said:

Που κάνεις αίτηση φορητότητας, ας πούμε για cu ; Μπήκα στο https://www.vodafonecu.gr/ και θέλει να πληρώσεις 13€ για κάθε αριθμό που θες να μεταφέρεις. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Αυτός έιναι ο τρόπος.
Ρώτησε και στο νήμα του CU.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ο σκοπός είναι να ζητήσεις φορητότητα ώστε να σου κάνει η cosmote αντιπροσφορά. Αν είναι να πληρώσεις 13€ για κάθε αριθμό, πως θα επιστραφούν τα χρήματα όταν τελικά ακυρώσεις;

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, albiz said:

Οκ. Ο σκοπός είναι να ζητήσεις φορητότητα ώστε να σου κάνει η cosmote αντιπροσφορά. Αν είναι να πληρώσεις 13€ για κάθε αριθμό, πως θα επιστραφούν τα χρήματα όταν τελικά ακυρώσεις;

 

Αυτός είναι και ο λόγος που σου λενε να πληρωσεις κάρτα ανανέωσης φίλε μου. Μόνο εαν πραγματικά θελεις να πας στην εταιρία να κάνεις τη φορητότητα. Λογικο, αφού πολλοι παράγγελναν σιμ και μετά δεν τις δέχονταν, πράγμα που είχε κόστος στην εταιρία. 

 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...