Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, dimitroula10 said:

Κατάστημα κοσμοτέ και φρόγκ και Γερμανός. Γιατί δεν αναφέρετε και τον Γερμανό που δεν σε πρήζουν και για πακέτο?

Πήγα Γερμανό να πάρω power bank

Είστε συνδρομητές Cosmote? Αν πω όχι θα με πρήξουν 

Link to comment
Share on other sites

Αν πεις ναι παλι θα σε πρηξουν. Ποση κάρτα βαζεις το μηνα, να στο κάνουμε συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που πήγα σήμερα Γερμανό για 2 ανανεώσεις των 10€ σε φρογκ, μου έκανε τη δουλειά μία ωραία κοπελίτσα και δεν είπε κουβέντα για συνδέσεις και ιστορίες..

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παντου το ίδιο. Εγω παλιότερα πετυχα υπαλληλο να προσπαθεί να πείσει ηλικιωμενο να αλλάξει σιμ γιατι ειχε ξεχάσει το πιν,αντι να το ξεκλειδωσει με το puk. Να πληρώσει για την καρτα χωρίς λόγο δηλαδή και να χάσει πιθανον και τις επαφες απο το τηλέφωνο με κουμπιά

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Δεν είναι παντου το ίδιο. Εγω παλιότερα πετυχα υπαλληλο να προσπαθεί να πείσει ηλικιωμενο να αλλάξει σιμ γιατι ειχε ξεχάσει το πιν,αντι να το ξεκλειδωσει με το puk. Να πληρώσει για την καρτα χωρίς λόγο δηλαδή και να χάσει πιθανον και τις επαφες απο το τηλέφωνο με κουμπιά

Σίγουρα.. και συνήθως οι γέροι είναι το εύκολο θύμα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, petrost8 said:

Ενω πηγα σε καταστημα cosmote για να γινω frog , μολις παρελαβα την καρτα sim και την ενεργοποιησα , διαπιστωσα οτι ειμαι what's up ! Πρεπει τωρα να πληρωσω για την μετατροπη σε frog; Θα τους παρει και θα τους σηκωσει στο καταστημα... 😠

Και εγώ πήγα στον Γερμανό, έκανα φορητοτητα από Q και ζήτησα αποκλειστικά Frog. Μου είπαν ότι κάρτες SIM για Frog είναι ελάχιστες αλά μου έδωσε μια που είχε εκείνη την στιγμή και την επόμενη μέρα είχε τελειώσει φορητοτητα και όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Πήγα Γερμανό να πάρω power bank

Είστε συνδρομητές Cosmote? Αν πω όχι θα με πρήξουν 

Εμ αν πήγες Γερμανό για πάουερ μπανκ, καλά σου είπανε. 😁

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ έχεις ψητοπωλείο στη γειτονιά σου που σου κόβει το ΦΠΑ χωρίς απόδειξη και στα powerbank και γι αυτό το ύφος στον άνθρωπο;

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Αν πεις ναι παλι θα σε πρηξουν. Ποση κάρτα βαζεις το μηνα, να στο κάνουμε συμβόλαιο.

Έχω ένα Gigamax unlimited και καρτοκινητά της οικογένειας 

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Εμ αν πήγες Γερμανό για πάουερ μπανκ, καλά σου είπανε. 😁

Γιατί αν πάω σε nova shop καλύτερα θα ήταν? Γιατί τι άλλο να έπαιρνα περαστικός ήμουν

 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Πάντως εγώ που πήγα σήμερα Γερμανό για 2 ανανεώσεις των 10€ σε φρογκ, μου έκανε τη δουλειά μία ωραία κοπελίτσα και δεν είπε κουβέντα για συνδέσεις και ιστορίες..

Η εμπειρια μεγαλο πραμα: Να ξερεις απο πριν , βασει πιθανοτητων de facto πραγματικοτητας, εαν με τον τροπο που εχεις ηδη θα "πιασει" η οχι ο στοχος που εχεις πχ στο συγκεκριμενο πελατη που εχεις μπροστα σου.

Οπως και στο καμακι, δε εχει νοημα ο κοπος αν η εμπειρια σου "αποδεικνυει" μαλλον αποτυχια στην συγκεκριμενη περιπτωση. Αναλογα και το πλαισιο, βεβαια: Αλλο τα 80's και αλλο τα '20s.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alteisei said:

Η εμπειρια μεγαλο πραμα: Να ξερεις απο πριν , βασει πιθανοτητων de facto πραγματικοτητας, εαν με τον τροπο που εχεις ηδη θα "πιασει" η οχι ο στοχος που εχεις πχ στο συγκεκριμενο πελατη που εχεις μπροστα σου.

Οπως και στο καμακι, δε εχει νοημα ο κοπος αν η εμπειρια σου "αποδεικνυει" μαλλον αποτυχια στην συγκεκριμενη περιπτωση. Αναλογα και το πλαισιο, βεβαια: Αλλο τα 80's και αλλο τα '20s.

Παραδίπλα ένας ήταν τρισευτυχισμένος με τις τιμές που του έλεγε μία άλλη κοπελίτσα. (και ήταν κανονικές τιμές όχι προσφορές).

Ευτυχώς υπάρχουν αυτοί που μας πληρώνουν τα δίκτυα και γίνονται οι επενδύσεις γιατί αν περιμέναμε από εμάς στο H+ θα είχαμε μείνει!

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Ευτυχώς υπάρχουν αυτοί που μας πληρώνουν τα δίκτυα και γίνονται οι επενδύσεις γιατί αν περιμέναμε από εμάς στο H+ θα είχαμε μείνει!

Λάθος μεγάλο. Αν περιμένανε από εμάς απλώς θα είχαν κλείσει πριν πολλά χρόνια.

Ναναι καλά τα χωράφια να φυτρώνουμε κι εμείς τα παράσιτα.

2 ώρες πριν, alteisei said:

Οπως και στο καμακι, δε εχει νοημα ο κοπος αν η εμπειρια σου "αποδεικνυει" μαλλον αποτυχια στην συγκεκριμενη περιπτωση. Αναλογα και το πλαισιο, βεβαια: Αλλο τα 80's και αλλο τα '20s.

Όπως οι Ρομά δεν χάνουν την ώρα τους αν δουν ότι δεν τους παίρνει, μόλις όμως βρούνε τον κατάλληλο του πουλάνε την μαϊμού.

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula10

Παράσιτα δεν ήμαστε γιατί συνδράμουμε με τον οβολό μας. Άλλοι είναι που έχουν δωρεάν παροχές. Σε εμάς δεν μας δίνει κανείς κάτι δωρεάν. 
Είμαστε ενεργοί πολίτες οι οποίοι επισημάνουν τα κακώς κείμενα για την καλυτέρευση αυτών των εταιρειών. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Λάθος μεγάλο. Αν περιμένανε από εμάς απλώς θα είχαν κλείσει πριν πολλά χρόνια.

Ναναι καλά τα χωράφια να φυτρώνουμε κι εμείς τα παράσιτα.

 

Μα με τα λεφτά μας οι εταιρείες τηλεπικοινωνιών υπάρχουν,δουλεύουμε και πληρώνουμε για να έχουμε παροχές και επενδύουν πάνω σε αυτά για να μας προσφέρουν τις υπηρεσίες τους 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Μα με τα λεφτά μας οι εταιρείες τηλεπικοινωνιών υπάρχουν,δουλεύουμε και πληρώνουμε για να έχουμε παροχές και επενδύουν πάνω σε αυτά για να μας προσφέρουν τις υπηρεσίες τους 

Φίλε όχι με τα δικά μας λεφτά αλλά με τα λεφτά των άλλων. Στην οικογένειά μου χαλάμε για 4 άτομα γύρω στα 12€ τον μήνα για κινητή, όλοι μαζί. Δεν φτάνουν για τίποτα. Αν το 30% των συνδρομητών κινούνταν όπως εγώ οι εταιρείες θα είχαν πτωχεύσει.

1 hour ago, hercoulis said:

Σε εμάς δεν μας δίνει κανείς κάτι δωρεάν. 

Εμείς το παίρνουμε μόνοι μας το δωρεάν εκμεταλλευόμενοι κάποιες τρύπες.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitroula10 said:

Φίλε όχι με τα δικά μας λεφτά αλλά με τα λεφτά των άλλων. Στην οικογένειά μου χαλάμε για 4 άτομα γύρω στα 12€ τον μήνα για κινητή, όλοι μαζί. Δεν φτάνουν για τίποτα. Αν το 30% των συνδρομητών κινούνταν όπως εγώ οι εταιρείες θα είχαν πτωχεύσει.

 

90€ ανά μήνα εγώ στη Cosmote 

Τι μαγικά κάνεις και 12€ τον μήνα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

90€ ανά μήνα εγώ στη Cosmote 

Τι μαγικά κάνεις και 12€ τον μήνα 

Για να τα δίνεις σημαίνει ότι τα έχεις. Θέλεις την άνεση σου και είσαι λαρτζ. Και σε ευχαριστούμε γιατί χάρη σ' εσάς μπορούμε να πληρώνουμε εμείς λιγότερα. Έχουν γραφτεί τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitroula10 said:

Για να τα δίνεις σημαίνει ότι τα έχεις. Θέλεις την άνεση σου και είσαι λαρτζ. Και σε ευχαριστούμε γιατί χάρη σ' εσάς μπορούμε να πληρώνουμε εμείς λιγότερα. Έχουν γραφτεί τα πάντα.

Λάρτζ δεν μένω άφραγκος μένω 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να ολοκληρώσει online μέσα από το app την ενεργοποίηση της κάρτας σιμ;

Κάνω συνέχεια όλες τις κινήσεις και μονίμως βγάζει error 

Link to comment
Share on other sites

Το φρογκ είναι το μοναδικό καρτοκινητό που δείχνει ότι σε αυτήν την εταιρία ευτυχώς υπάρχουν και κάποια έξυπνα στελέχη στην ελληνική τηλεφωνία. Και μόνο που η πλειοψηφια των ψαγμένων εδώ μέσα λέει ότι από λικουιντ θα παει σε φρογκ, είναι μεγάλη επιτυχία για τα συγκεκριμένα στελέχη. Πιο παλια η Q ήταν το συνώνυμο της οικονομίας. Τώρα πια το φρογκ παιζει μπάλα μόνο του. Ελπίζω μόνο η νέα διοίκηση να μην το χαλάσει... 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2024 at 7:34 ΜΜ, Teiresias_ said:

Εμένα γιατί θέλει 3€;

@rs280ps

Screenshot_2024-06-27-19-35-16-175_com.google.android.apps.messaging.jpg

Είσαι βύσμα

On 27/6/2024 at 8:16 ΜΜ, Teiresias_ said:

Άρα το χειρότερο σενάριο είναι να είσαι Frog εξ αρχής.

Εγώ που στην αρχή ήμουν what's up και πήγα Frog μετά, τώρα μου ζητάει μόνο 3€.

Στην πρώτη αλλαγή ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μου ζήτησε 10€. Ή 3 ήταν ή 0.

Υπήρχε μέχρι προσφάτως και η τρύπα με το Cosmote neo, όπου έκανες την αλλαγή δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2024 at 5:00 ΜΜ, Teiresias_ said:

Θέλεις σίγουρα το volte που πάει μαζί με το vowifi.. την αναμονή επίσης αν θέλεις την ενεργοποιείς από τη συσκευή. Τα 5ψήφια ρυθμίζονται από το app

5g είναι έτοιμο ήδη.

ΥΓ: κάτι μου θυμίζει το κείμενο της ερώτησης.. 😉😂😂

Ανάλογη ερώτηση κάπου στη vodafone αποτέλεσε πηγή έμπνευσης του κειμένου 🙂

To volte / wifi πως ενεργοποιείται;

Link to comment
Share on other sites

Τσακαλοσυμφορουμίτες μου; Για αυτό το site πως δεν έχουμε ακούσει κάτι;

https://buypoint.gr/product-category/kartes-ananeosis/

 

Αγόρασε πρόσφατα ένα φιλαράκι και του έστειλαν τον κωδικό σε 1 μέρα

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, sou_d said:

Τσακαλοσυμφορουμίτες μου; Για αυτό το site πως δεν έχουμε ακούσει κάτι;

https://buypoint.gr/product-category/kartes-ananeosis/

 

Αγόρασε πρόσφατα ένα φιλαράκι και του έστειλαν τον κωδικό σε 1 μέρα

Αγόρασε τα απεριόριστα με 20€? Γιατί όταν προσπάθησε φίλος πριν λίγο καιρό δεν είχε, ενώ στα εθνικ της Αθήνας είχανε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...