Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω λίγο, μολις αγόρασα ένα 2ερο πακέτο με 3€ 120' προς όλους και παρατήρησα ότι τα λεπτά ενώθηκαν με τα προηγούμενα και λήγουν όλα μαζί μετά από ένα μήνα από σήμερα! Τι καινούρια κόλπα είναι αυτά? Ισχύει κανονικά και από πότε?? Το προηγούμενο πακέτο το πήρα την περασμένη Δευτέρα!

Να σου πω και εγώ μόλις το πρόσεξα, αγόρασα και εγώ δεύτερο και ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω και εγώ μόλις το πρόσεξα, αγόρασα και εγώ δεύτερο και ισχύει.

 

Θα το κάνω κι εγώ σε 1+ κάτι ώρα κ θα σας πω επίσης....Καλά νέα...:)

 

Από:

frog11.jpg

 

 

Σε.....??????

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω λίγο, μολις αγόρασα ένα 2ερο πακέτο με 3€ 120' προς όλους και παρατήρησα ότι τα λεπτά ενώθηκαν με τα προηγούμενα και λήγουν όλα μαζί μετά από ένα μήνα από σήμερα! Τι καινούρια κόλπα είναι αυτά? Ισχύει κανονικά και από πότε?? Το προηγούμενο πακέτο το πήρα την περασμένη Δευτέρα!

 

Επιβεβαιώνω και εγώ. Όλα τα λεπτά προστέθηκαν με νέα ημερομηνία λήξης την 05/09/2017. Αν ισχύσει αυτό φοβάμαι ότι κάπου εδώ θα τελειώσει ο διπλασιασμός και θα ακολουθήσουν αυξήσεις. Εύχομαι να διαψευστώ και να γίνει το Frog το καλύτερο πακέτο καρτοκινητής μέχρι να σκάσουν μύτη τα πακέτα της Lycamobile από Νοέμβρη-Δεκέμβρη. Τότε θα πέσουν πολλά διλήμματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι προσωπική πληροφόρηση μέσω επικοινωνίας με την LycaChat Ελλάδας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι προσωπική πληροφόρηση μέσω επικοινωνίας με την LycaChat Ελλάδας.

 

Προς το παρόν, πάντως, έχει ΜΟΝΟ αυτό (Με διάρκεια 1 μήνα ΜΟΝΟ: που ΔΕ λέει):

 

Lycachat_1500_10.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μέσω εφαρμογής που θέλει κ internet. Αν και από ότι αναφέρουν το πακετο αυτό αφορά σταθερά και κινητά για όλες αυτές τις χώρες. Δεν το έχω δοκιμάσει. Δεν ξέρω. Το Lycamobile δουλεύει με κάρτα sim.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μέσω εφαρμογής που θέλει κ internet. Αν και από ότι αναφέρουν το πακετο αυτό αφορά σταθερά και κινητά για όλες αυτές τις χώρες. Δεν το έχω δοκιμάσει. Δεν ξέρω. Το Lycamobile δουλεύει με κάρτα sim.

 

Κανονικά με gprs, δλδ, εννοείς;

Ενδιαφέρον...Δε θα ασχοληθούν μόνο με τη χώρα μας από τα τέλη αυτού του έτους, όπως μας τα είπες, νομίζω...Ή όχι;

.......................................................................................................................................................................................................

 

Σε μένα ΟΧΙ αυτό που είπατε:

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω λίγο, μολις αγόρασα ένα 2ερο πακέτο με 3€ 120' προς όλους και παρατήρησα ότι τα λεπτά ενώθηκαν με τα προηγούμενα και λήγουν όλα μαζί μετά από ένα μήνα από σήμερα! Τι καινούρια κόλπα είναι αυτά? Ισχύει κανονικά και από πότε?? Το προηγούμενο πακέτο το πήρα την περασμένη Δευτέρα!

 

frog111.jpg

 

Πιθανόν σας συνέβει αυτό επειδή το προηγούμενο (ίδιο) πακέτο ομιλίας σας ήταν ενεργοποιημένο την ίδια βδομάδα με το τελευταίο σας χτες;

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, πάντως, έχει ΜΟΝΟ αυτό (Με διάρκεια 1 μήνα ΜΟΝΟ: που ΔΕ λέει):

 

Lycachat_1500_10.jpg

 

ΠΡΟΣΟΧΗ με το Lycachat. Οι άνθρωποι είναι απλώς απατεώνες. Οσοι είχαμε κάνει ανανέωση με voucher και είτε αγοράσαμε πακέτα προς Ελλάδα, είτε κρατήσαμε το υπόλοιπο για κλήσεις, ξαφνικά εξαφανίστηκαν τα υπόλοιπα μας και οι δωρεάν (υποτίθεται) χρόνοι ομιλίας προς σταθερά. Η εταιρεία κάνει τον "κινέζο" και σε όλους ζητάει απίστευτες πληροφορίες δήθεν για να πιστώσει το υπόλοιπο. Ποιος ήταν ο κωδικός Voucher, ποια αναβάθμιση της εφαρμογής έβαλες πριν εξαφανιστεί το υποόλοιπο, τι κινητό έχεις μήπως αυτό φταίει κ.ο.κ. είναι μόνο μερικές από τις ερωτήσεις που σου κάνουν προκειμένου να σου πιστώσουν το υπόλοιπο, που εδώ και 6 μήνες δεν έχουν πιστώσει. ΜΑΚΡΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ με το Lycachat. Οι άνθρωποι είναι απλώς απατεώνες. Οσοι είχαμε κάνει ανανέωση με voucher και είτε αγοράσαμε πακέτα προς Ελλάδα, είτε κρατήσαμε το υπόλοιπο για κλήσεις, ξαφνικά εξαφανίστηκαν τα υπόλοιπα μας και οι δωρεάν (υποτίθεται) χρόνοι ομιλίας προς σταθερά. Η εταιρεία κάνει τον "κινέζο" και σε όλους ζητάει απίστευτες πληροφορίες δήθεν για να πιστώσει το υπόλοιπο. Ποιος ήταν ο κωδικός Voucher, ποια αναβάθμιση της εφαρμογής έβαλες πριν εξαφανιστεί το υποόλοιπο, τι κινητό έχεις μήπως αυτό φταίει κ.ο.κ. είναι μόνο μερικές από τις ερωτήσεις που σου κάνουν προκειμένου να σου πιστώσουν το υπόλοιπο, που εδώ και 6 μήνες δεν έχουν πιστώσει. ΜΑΚΡΙΑ!!!

 

Είχε αφεθεί για μεγάλο χρονικό διάστημα να "διαρρεύσει" ότι αυτό το πακέτο τους voip με τα 1500΄ προς Ελλάδα με 10€ διαρκούσε ένα χρόνο (12 μήνες) και κανείς δεν απαντούσε επί του προκείμενου,

όσπου το διαπιστώσαμε "ιδίοις όμασι" ότι εξαφανίστηκε....

 

Οπότε, σε πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ενεργοποιήσει ένα (απλό) 26 Ιουλίου και έληγε 26 Αυγούστου, αλλά επειδή τα ξόδεψα και είχα μόνο 10 λεπτά ενεργοποίησα ένα ακόμη (διπλό) 4 Αυγούστου και τώρα γράφει 130 λεπτά που λήγουν 4 Σεπτεμβρίου
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ενεργοποιήσει ένα (απλό) 26 Ιουλίου και έληγε 26 Αυγούστου, αλλά επειδή τα ξόδεψα και είχα μόνο 10 λεπτά ενεργοποίησα ένα ακόμη (διπλό) 4 Αυγούστου και τώρα γράφει 130 λεπτά που λήγουν 4 Σεπτεμβρίου

 

Καθόλου - μα καθόλου - το: "Τυχαίο είναι; Δε νομίζω!!" στη "ζωή" της Cosmote....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7279325#post7279325

 

Καλάα: Σε άλλους το δίνει το Τώρα-data κ σε άλλους οχι;

 

Εγώ: Νομίζω....

 

Πια: Αρχίζουμε να μελετάμε τις πιθανότητες P ===> "Κι ΑΝ σου κάτσει;"......:lol:

 

Πάντως,

κι εμένα "μου'κατσε" απόψε (και τα εμφάνισε):

 

frog12.jpg

 

Χα χα!!!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Νέα προσφορά από frog: 1000 λεπτά προς όλους και 1GB internet 6 ευρώ έως 11/08 :D:D

 

 

1.000' ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1GB ΓIA 1 MHNA MONO ME 6€. TΩPA MIΛAΣ KAI ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE A(KENO)7 ΣTO 1256 MEXPI 11/08/2017

Link to comment
Share on other sites

τροπος ενεργοποιησης ? για να δουμε αν ισχυει για ολους. Αν και νομίζω οτι ειναι ακριβως ιδια με του wu,οποτε ειναι για τους λιγους που παιρνουν το μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

τροπος ενεργοποιησης ? για να δουμε αν ισχυει για ολους. Αν και νομίζω οτι ειναι ακριβως ιδια με του wu,οποτε ειναι για τους λιγους που παιρνουν το μηνυμα.

 

1.000' ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1GB ΓIA 1 MHNA MONO ME 6€. TΩPA MIΛAΣ KAI ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE A(KENO)7 ΣTO 1256 MEXPI 11/08/2017

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο με το wu ειναι,πληροφοριακα αν θες,καθε ποτε βαζεις καρτα και τι υπολοιπο εχεις τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Μήπως ήρθε σε κανέναν σμσ 2πλασιασμου των 60' προς όλους;

 

Εχθές έληξε. Μπαίνε εδώ μέσα να ενημερώνεσαι αν και στέλνουν μήνυμα συνήθως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

μια ερωτηση σε ενα στικακι wifi pocket εχω βαλει μια καρτα σιμ cosmote internet on the go με καρτα απλα επειδη δεν συμφερει,

ρωταω αν αλλαζωντας την καρτα και βαζοντας μια frog θα δουλεψει το ιντερνετ και με το πακετο 4GB με 4,4 ευρω.

 

και πως μπορω να ενεργοποιω πακετο , δηλαδη τωρα μπαινω στην σελιδα http://ciotgprepaid.cosmote.gr και το ενεργοποιω.

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

μια ερωτηση σε ενα στικακι wifi pocket εχω βαλει μια καρτα σιμ cosmote internet on the go με καρτα απλα επειδη δεν συμφερει,

ρωταω αν αλλαζωντας την καρτα και βαζοντας μια frog θα δουλεψει το ιντερνετ και με το πακετο 4GB με 4,4 ευρω.

 

και πως μπορω να ενεργοποιω πακετο , δηλαδη τωρα μπαινω στην σελιδα http://ciotgprepaid.cosmote.gr και το ενεργοποιω.

 

 

Ευχαριστω

 

Σε frog με sms το λεκτικό: 17317 στο 1330 έχεις 4GB για 31 μέρες με -4,44€ από το υπόλοιπο των cr€dits σου στο frog...:)

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον μέχρι 31.8 μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο των 10 GB για 62 ημέρες με 8 ευρώ μόνο.Στείλε 10GB στο 1330

Κοίταξε και τα ημερήσια ή weekend πακέτα στην σελίδα του FROGMOBILE.GR

είναι καλή λύση αν σου τελειώσουν τα άλλα φτηνά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον μέχρι 31.8 μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο των 10 GB για 62 ημέρες με 8 ευρώ μόνο.
Εγω το ενεργοποίησα, παλιός συνδρομήτης WU κ το γύρισα σε Frog, επειδη χρησιμοποιώ κυρίως ιντερνετ, μου φαίνεται συμφέρει πολυ περισσότερο το Frog απο WU ή CosmoKarta
Link to comment
Share on other sites

Εχθές έληξε. Μπαίνε εδώ μέσα να ενημερώνεσαι αν και στέλνουν μήνυμα συνήθως
Την επόμενη εβδομάδα λογικά τώρα ξανά, ήταν η προηγούμενη!!!

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σας,

 

μια ερωτηση σε ενα στικακι wifi pocket εχω βαλει μια καρτα σιμ cosmote internet on the go με καρτα απλα επειδη δεν συμφερει,

ρωταω αν αλλαζωντας την καρτα και βαζοντας μια frog θα δουλεψει το ιντερνετ και με το πακετο 4GB με 4,4 ευρω.

 

και πως μπορω να ενεργοποιω πακετο , δηλαδη τωρα μπαινω στην σελιδα http://ciotgprepaid.cosmote.gr και το ενεργοποιω.

 

 

Ευχαριστω

Στο app ( ανάλογα αν έχεις zte ή Huawei modem) ,έχει στο μενού για αποστολή sms!!!

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...